Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Ja też trzymam mocno kciuki!!! Borysku, musi się udać! :cool3:
  2. [B]Ulka[/B], podaj linka, plisss ;)
  3. Oki, to ja zadzwonię jutro do Beatki i zapytam kiedy będzie można przywieźć sunię na zabieg i ile będzie to kosztować. Problem będzie tylko z przetrzymaniem jej, bo jak będzie mieć kołnierz to nie wejdzie do budy :roll: No nic, będziemy myśleć, gdzie ją ulokować. Wątek suni założę dziś, tylko później troszkę.
  4. Zdjęcia małej suczynki umieściłam na [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=8997395#post8997395"]wątku szczeniaków mieleckich[/URL] Natomiast teraz takie ogólne obiecane fotki naszych boksów hotelowych (niestety pogoda nie pozwolila nam już posrebrzyć bramek). Boksy są umieszczone w budynku gospodarczym, który będziemy remontować na wiosnę. Są trzy boksy: duży 3,5x3,5m i dwa mniejsze 3,5x2m. Na razie podłogę zastępuje wykładzina z gumowym spodem, aby psiakom było cieplej. [IMG]http://img119.imageshack.us/img119/1503/boksyow5.jpg[/IMG] [IMG]http://img127.imageshack.us/img127/9366/boksy1vf0.jpg[/IMG] A tu mój TZ umacnia jeszcze siatkę: [IMG]http://img113.imageshack.us/img113/2387/boksy2bt8.jpg[/IMG] A tu Kola w swoim boksie (na budzie reklamówka z zabawkami ;) ): [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/8391/boksy4hx8.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/210/boksy3sr8.jpg[/IMG] A tu moje pieski (Pańcia w boksie);): [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/3678/boksy5zl4.jpg[/IMG]
  5. [B]Reno[/B], nowe fotki Koli (suni a la collie krótkowłosa) mam, takie na razie kojcowe, bo na spacerku było już ciemno i sunia jeszcze wystraszona, ale są lepsze od tych ze schroniska. Może by suni założyć osobny temat? To bardzo spokojniutka i łagodna sunia, jeszcze trochę wystraszona. Bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem, pieszczot itp. Dzisiaj załatwiła ładnie potrzebę na spacerku (w boksie czysto), także możliwe, że zachowuje czystość lub będzie jej mozna tego łatwo nauczyć. Nie jest tak duża jak collie, jak bedziemy robić fotki, to postaramy się przy człowieku, aby było widać jej wielkość. Na moje oko waży ok. 25 kg [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/5955/kolaqy0.jpg[/IMG]
  6. Oto malutka (nazwaliśmy ją Fanta - bo ta druga sunia to Kola, a Pepsi się mojemu TZowi nie spodobało ;)): [IMG]http://img510.imageshack.us/img510/712/fantayq1.jpg[/IMG] [IMG]http://img409.imageshack.us/img409/3985/fanta1kw5.jpg[/IMG] [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2222/fanta2bn6.jpg[/IMG] [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/6185/fanta3ed0.jpg[/IMG] [IMG]http://img510.imageshack.us/img510/2580/fanta5tu0.jpg[/IMG] [IMG]http://img510.imageshack.us/img510/4131/fanta7hf6.jpg[/IMG] [IMG]http://img137.imageshack.us/img137/4384/fanta8gc8.jpg[/IMG] [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/1193/fanta9vb6.jpg[/IMG] [IMG]http://img508.imageshack.us/img508/9291/fanta10hu4.jpg[/IMG] A tu dostałam kość ;) [IMG]http://img128.imageshack.us/img128/4564/fanta11tz4.jpg[/IMG] [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/2909/fanta12mg5.jpg[/IMG] [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/6210/fanta13ci4.jpg[/IMG] Suńka ma bardzo kolakowaty pyszczek i futerko. Jednakże będzie mniejsza od collie. Raczej będzie to średni piesek. Mam wpisane, że jest odrobaczona i zaszczepiona na nosówkę. Nie podoba mi się jej kupka (rzadzizna) i to, że jest chudziutka. Popracujemy nad tym. Jest fajniutka bardzo - jak to szczeniak :loveu: Kierownik mówił, że trafiła do schroniska z braciszkiem, który już został adoptowany.
  7. Na razie budy (śnieg bardzo sypał, więc jakoś fotek taka sobie): Załadunek do schroniskowego busa [IMG]http://img46.imageshack.us/img46/6864/budyyjl1.jpg[/IMG] [IMG]http://img123.imageshack.us/img123/5235/budyy1yl6.jpg[/IMG] [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/3287/budyy2sg2.jpg[/IMG] [IMG]http://img123.imageshack.us/img123/8938/budyy3oq0.jpg[/IMG] Teraz idą dachy ;) [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/2723/budyy4at7.jpg[/IMG] I załadowane! [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/1056/budyy6ac6.jpg[/IMG] [IMG]http://img511.imageshack.us/img511/1916/budyy7gh0.jpg[/IMG] A tu kruszynka czeka na nas za szybą :loveu: [IMG]http://img119.imageshack.us/img119/8048/budyy5zp7.jpg[/IMG]
  8. Jestem na chwilkę. Mam sporo zdjęć, ale umieszczę je wieczorem, bo zaraz idziemy z Kolą (tak nazwaliśmy tę sunię a la collie krótkowłosa) na obchód ogrodu. Malutkiej też mam fajne fotki, fajniasta jest, tylko koopki ma bardzo rzadkie i chudzinka z niej. Mam nadzieję, że dojdzie u nas do normalności. Kierownika poznał i Boryś, i Julcia ;) Cieszyły się i Kierownik się cieszył :lol: Biały Kieł nie wraca do schroniska (Kierownik mówił nam, że tłumaczył tym ludziom w schronisku, że ten pies nie będzie siedział sam spokojnie w domu... jest cudowny i spokojny, ale kiedy ktoś jest z nim. A oni i tak go wzięli :cool3:). Irenka bierze go na swoją głowę, może go chce umieścić w Niepołomicach? Budy są piękne, takie jak nasze tylko kapkę mniejsze. Zaimpregnowane. Daliśmy od razu Kierownikowi rolkę papy, która nam została, aby mógł od razu w schronisku poobijać budy, żeby nie czekały na tym śniegu. Kierownik bardzo zadowolony, zwłaszcza z tych metalowych obić wejść, bo tego psy nie zniszczą. [B]Jest jeden problem: Kola na moje oko jest szczenna :shake: Ma pogrubione sutki i brzuszek pełny. Trzeba szybko pomyśleć o sterylce.[/B]
  9. Super z budami :multi: Ja jutro będę przy odbiorze tych z Janowa (spotkamy się z Kierownikiem przy wjeździe do Janowa i poprowadzimy pod szkołę). Jestem bardzo ciekawa czy są tak ładne i solidne jak te nasze. Mam nadzieję, że nie poszli tam na warsztatach na łatwiznę :mad: Jak się uda, to jakieś foty porobię.
  10. Aukcja się skończyła i nic :shake: No to wystawiłam znowu - do skutku :mad:
  11. [quote name='Ulka18']Murka, tak mysle, czy by Jogi nie uruchomic w tym temacie? Czy Beata i Jogi sterylizuja psiaki starsze lub w srednim wieku? Pamietam temat malej sznaucerkowatej Saby, ktora sterylizowaly, a doktor nie chcial sie podjac...[/quote] Dałam znać jogi o sprawie, mam nadzieję, że tu zajrzy i sama się wypowie :cool3:
  12. [quote name='Reno2001']Oczywiście tego szczeniaczka collie od Murki też wystawię ;).[/quote] Jestem bardzo ciekawe tej małej ;) Jutro ją obfocimy i umieszczę tutaj fotki.
  13. Kurcze, szkoda by była by Malutka straciła (może jedyną) szansę na dom z powodu niemożności sterylizacji :-( Za Boryska trzymam kciuki :thumbs:
  14. Kocyk jest Julci ;) Julcia zdała dziś pozytywnie test na dzieci ;) Jak byliśmy w lecznicy, to była tam dwójka spokojnych dzieci i Julcia spokojnie do nich podchodziła, nawet lizała ręce. Ale woleliśmy sprawdzić jeszcze u nas. Dziś zetknęła się z bardzo rozwrzeszczaną paroletnią córeczką sąsiadki - Julcia zero agresji, po prostu odsuwała sie jak jej coś nie pasowało ;)
  15. Mi ostatnio wpadła w oko sunia SMUTNA i jej brat RADOSNY. Rodzeństwo od urodzenia w schronisku :placz: 3 lata :placz:
  16. A to fotka z wczoraj z późnego wieczora ;) [IMG]http://img516.imageshack.us/img516/610/j21de7.jpg[/IMG]
  17. [B]Ulka[/B], zmień proszę w tytule akcji z "owczarka niemieckiego" na "owczarek niemiecki" - będzie o wieeeele więcej wejść :cool3:
  18. [quote name='Justynna']moje pieniążki już poszły dla Julci....[/quote] I doszły ;) 30 zł - dzięki! W sumie mamy już 250 zł - to pobyt Julci do samego Bożego Narodzenia ;) Mam ogromną nadzieję, że ten szczególny dzień spędzi już w prawdziwym domku :kciuki:
  19. [quote name='kakadu']murko, a moze zdjecia tych pieskow przyszly pozniej niz twoje? moze tam jest kolejka i trzeba poczekac troszke? mysle, ze to moze byc przyczyna; ulko, dzieki za to allegro w ogole dziekuje wam wszystkim za pomoc, swiadomosc, ze gdzies tam dzialacie jest bardzo krzepiaca :kiss_2:[/quote] No, ja wciąż zaglądam i jeszcze mam nadzieję, że to tylko opóźnienie. Na mój mail jak umieścić tam pieski odpisano mi chyba po dwóch tygodniach... także wszystko możliwe :roll: A za pomoc i działanie nie masz co dziękować. Ty jesteś motorkiem tego wszystkiego i odwalasz najważniejszą robotę ;)
  20. A tu a propo mojego rozruszanego towarzystwa ;) [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18392&page=76[/url]
  21. [B]terra[/B], ja na rozruszanie mojego dotychczasowego futrzastego towarzystwa nie narzekam ;) Już i tak mamy spore stadko jak na hotelik... Z Julcią poszło gładko, ale jak przyjdzie coś większego lub co gorsza nie akceptującego innych psów, to trzeba będzie wiele rundek robić, aby wszystko się wybiegało ;) Julcia to cudowna maskotka, której w głowie głównie zabawa ;) Taki psiak na pewno znajdzie dobry dom, gdzie ktoś będzie poświęcał jej tyle czasu, na ile zasługuje. Kiedyś marzę, aby dać dom psu bez szans... Ale niestety teraz nie mamy możliwości, aby w ogóle myśleć o powiększeniu stadka.
  22. [quote name='Ulka18'] Na takie podworko strozowane przez 2 wielkie psy jak Sonia i Borys, to bym sie bala wejsc :cool3:[/quote] No i tylko nieliczni znajomi wchodzą (na własne ryzyko - jak głosi tabliczka na bramie) ;) Choć przeważnie wygląda to tak, że cała trójka dziamie przy bramie, a zaraz za bramą nadstawia łby do głaskania :mad:;) A jeśli chodzi o Boryska, to on się dziewczynkom nie daje. Dokuczać daje sobie tylko wtedy kiedy ma na to ochotę ;) Większość zabaw wygląda tak, że on gnębi Sabę (Saba się odgryza), a Sonia jej broni i atakuje Borysa ;) Stąd zawsze w akcji jest cała trójka. Julcia się ostatnio przyglądała tym figlom, coś tam próbowała zaczepić Boryska, ale jeszcze nie ma śmiałości ;) A Borysek przytył faktycznie teraz, wreszcie wygląda jak pies :eviltong:
  23. Uważam, że za szybko chcą go oddać :shake: To normalne, że początki są trudne. Rzadko który pies jest idealny od początku do końca i od pierwszej chwili w nowym domu zachowuje się super, jakby zawsze tam mieszkał. Nie chcą dać mu szansy :shake:
  24. [IMG]http://img147.imageshack.us/img147/2500/j20jb8.jpg[/IMG] Julcia zaczęła się bawić zabawkami ;)
×
×
  • Create New...