Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. [quote name='Ulka18']Murka, malutka ma jeszcze biegunke? Biedna suczynka, dobrze, ze jest u Was.[/quote] Niestety dalej ma, ale już zmniejszyła się częstotliwość kupek. Jeszcze wczoraj do południa (wtedy przeważnie sprzątamy) cały boks był w rzadkiej kupce. Dzisiaj w południe były tylko 2 kupki. Także jest postęp :cool3: Jest szansa, że nasz kociak będzie miał domek i wtedy zwolni się łazienka, którą on okupuje w obecnej chwili. Wówczas jeśli stan zdrowia Fanty się nie polepszy mogłaby tam zamieszkać, zawsze to cieplej i pod ręką ;)
  2. Obrózka hotelowa :p Mamy zapasik obrózek i smyczy ;)
  3. Ja po jej zachowaniu dałabym jej roczek najwyżej ;) No, ale zważywszy, że była 2 lata w schronisku nijak nie da się tego przemycić :evil_lol: Julcia jest też już na 4lapy.
  4. Dałam info o Koli na adopcje.org i na 4lapy. To cudowna sunia i ma dość typowy charakter collie (jak mieszkałam z rodzicami miałam za płotem kolaka ;)). Jednakże mam wrażenie, że nie miała normalnego domku, nikt jej niczego nie nauczył, nie wie co to zabawki, piłeczka, nie zna żadnych komend. Sprawia wrażenie jakby się chciała pobawić, ale nie wie jak. Kiedy sie głaszcze innego psa, a Kola od razu tym swoim długim pyskiem delikatnie odciąga rękę, żeby ją głaskać ;)
  5. Umieściłam Julcię jeszcze na adopcje.org. Taaaki fajny filmik nakręciłam, ale okazało się na kompie, że jest za ciemny i nic nie widać :angryy: Julcia ma wpisane w karcie szczepień wiek 4 lata :roll: Informacja jest z sierpnia tego roku. Może warto opuścić z tych 5 latek? 4 to zawsze mniej i bardziej zachęcająco brzmi :eviltong:
  6. Jak tylko wrócimy to zdam relację. Malutka niby troszkę bardziej ruchliwa, ale może dlatego, że jest cieplej (odwilż u nas). Martwi nas jej apetyt, że niewiele je, trzeba ją karmić z ręki lub być przy niej. A i tak lepiej wchodzi zwykła kiełbasa (przemycamy w niej węgiel) niż gotowany kurczaczek :cool3:
  7. SUper wieści :multi: A nie wiecie czy Berni też przyjechał do Wieliczki? :roll: Jeśli chodzi o szczepienia, to mogli zapomnieć dołączyć lub sunia mogła być jeszcze nie szczepiona (przeszła dopiero kwarantannę i była sterylizowana). Ja do swoich hotelowych dostałam tylko pojedyncze karteczki - zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie i tam powpisywane jest ewentualnie odrobaczenie i szczepienie przeciw nosówce. Książeczki się pewnie już dawno skończyły :roll:
  8. O, to się jeszcze mogę spodziewać telefonów ;) Fajnie, że jest zainteresowanie sunią :cool3: Na razie i tak sunię trzeba trochę podkurować, zobaczymy jak w poniedziałek dziewczyny (jogi i Beatka) jej stan. Na razie dajemy jej węgiel na biegunkę. Apetyt ma średni, ale coś tam je. Kąpiel konieczna, ale to wtedy gdy zwalczymy biegunkę. [B] terra[/B], na białe znaczenia przyznam nie zwracałam uwagi :oops: Ale faktycznie ma chyba tylko to co na łapinkach. Jeszcze obejrzę ją pod tym kątem ;)
  9. Miałam przed chwilą pierwszy telefon w sprawie Fanty. Miła Pani z Wrocławia. Ma omówić kwestię przygarnięcia psinki z resztą rodziny i się odezwać ;)
  10. Nasza kupeczka dzisiaj na spacerku (wcina trawkę): [IMG]http://img207.imageshack.us/img207/3748/fantaadb8.jpg[/IMG] [IMG]http://img126.imageshack.us/img126/8332/fantaa1os6.jpg[/IMG]
  11. Suńka zdecydowanie zachowuje czystość :fadein: Jest bardzo grzeczna i spokojna. Ale lubi też pohasać (w kontaktach z psami nie ma problemu, drobne kłótnie o kość, zabawkę, ale nic wielkiego) ;) Troszkę fotek dzisiejszych: [URL]http://img103.imageshack.us/img103/5707/kolaakb0.jpg[/URL] [URL]http://img118.imageshack.us/img118/3524/kolaa1xh9.jpg[/URL] [URL]http://img147.imageshack.us/img147/973/kolaa2xb9.jpg[/URL] [IMG]http://img147.imageshack.us/img147/5563/kolaa3bg8.jpg[/IMG] [IMG]http://img118.imageshack.us/img118/6480/kolaa4be7.jpg[/IMG] [URL]http://img210.imageshack.us/img210/3087/kolaa5cq8.jpg[/URL] [IMG]http://img118.imageshack.us/img118/1189/kolaa6to2.jpg[/IMG] [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/2292/kolaa7ur0.jpg[/IMG] [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/5201/kolaa8fs4.jpg[/IMG] [URL]http://img114.imageshack.us/img114/3148/kolaa9vx7.jpg[/URL] [URL]http://img114.imageshack.us/img114/8074/kolaa10lb4.jpg[/URL] Zdjęcia jeszcze będę robić lepsze, bo te jakieś takie ciemne mi wyszły :roll: W każdym razie suczydło jest bardzo fajne i kontaktowe. Musiała mieć jednak jakieś niefajne doświadczenia, bo np. boi się zamachnięcia ręką. Na smyczy też raczej nikt jej nie prowadzał.
  12. [quote name='Foksia i Dżekuś']Nie wiem ile suczyna ma lat ale moia Foksia miala jak ją bralam ze schroniska okolo 8-10 lat ,tez byla niewidoma i sterylke bez problemu zrobila wet.Wet.ktora ja sterylizowala jest znakomita pod względem sterylek i kastracji i z tego co wiem miala robiz sterylke i wycięcie guzikow Mirze ,ktora ma 12 lat i niedawo po 9 latach schroniskowego zycia poszla do domku.[/quote] Maja ma 7 lat wg informacji ze schroniska. Może gdyby Borysek znalazł dom, możnaby w Niepołomicach umieścić Maję i ją ciachnąć u tej pani wet? [B]Ulka[/B], czy ta Pani z Poznania odzywała się jeszcze w temacie Mai?... :roll: Dzisiaj rozmawiałam z jogi i w natłoku spraw zapomniałam zapytać o sterylizację Mai :splat: Zapytam w poniedziałek.
  13. ALe się porobiło :shake: Jeszcze wczoraj kierownik jak był u mnie, to się jeszcze chwalił, że dziś jedzie do Wieliczki. A jutro to nie Irenka ma przyjechac po psy? Bo tak wynika z maila od kierownika: [I]jutro przyjedzie sama po pieski.[/I]
  14. [B]ewatr[/B], super :multi: A [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9001830#post9001830"]TUTAJ[/URL] jest obiecany wątek mojego skromnego tymczasu. Do kogo się można zwrócić o banerek?
  15. Fanta dostane dziś węgiel, bo ma biegunkę :roll: W poniedziałek pojedziemy z nią do weta, żeby dokładnie ją oglądnąć. Może podamy jakąś surowicę, co by nam sie mała nie pochorowała. Słodka jest tylko strasznie płacze, kiedy sie ją zostawia samą. Uwielbia wspinać się na kolanka i zwijać się w kłębuszek :loveu: [B]Reno[/B], jeśli chodzi o dane kogoś, to tak jak pisałam na wątku Julci - ja jestem po prostu za naiwna do takich rzeczy :shake: Jeśli jednak ma to ułatwić sprawę (wiem wszystko o suni na bieżąco) to oczywiście możesz podać moje dane 503 68 30 50, [email][email protected][/email] W razie czego będę z wami konsultować ewentualnych zainteresowanych. I chyba tak trzeba będzie zrobić ze wszystkimi moimi podopiecznymi.
  16. Z Kolą jesteśmy umówieni na poniedziałek na 10.00 na zabieg. Jeśli chodzi o kaftanik to byłby idealny, ale nie weim czy uda mi się coś takiego skombinować. Jeśli nie uda, to przetrzymamy sunię do czasu zagojenia się ranki w stodole na sianku lub w stajni (brzmi to strasznie, ale jest tam ciepło, sucho, bezpiecznie i sporo miejsca. Stajnia jest od dawna nieużywana, więc nie ma tam żadnych nieprzyjemnych zapachów ;) ). Dzisiaj postaram się suni porobić zdjęcia na spacerku, na który się zaraz wybieramy. Co ciekawe sunia zachowuje czystość w boksie jak na razie i bardzo ładnie załatwia potrzeby po wyjściu z boksu (między innymi po to umieściliśmy wykładzinę w boksach, aby psy czuły się jak na dywanie).
  17. [quote name='Ulka18'] Ludziki niezapsione ADOPTUJCIE Julke, bo inne psiaki czekaja w kolejce do Murkowego hoteliku :modla:[/quote] Adoptujcie, adoptujcie, bo Kierownik będzie jeszcze jechał przed świętami po drugą partię bud i mógłby coś na miejsce Julki podrzucić ;)
  18. Nie pomyślałam o tym, że mogli ją wykąpać, ale faktycznie zdziwiło mnie, że ma typowego schroniskowego zapachu :roll: Małej Fanty niestety to nie dotyczy i trzeba mieć mocne nerwy lub katar, żeby ją poprzytulać :cool3: Koszty sterylki będę znać zapewne jutro.
  19. Tu jest wątek Koli jakby co: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showth...56#post8999356[/url]
  20. Tu jest wątek Koli - zapraszam cioteczki do podnoszenia ;) [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=8999356#post8999356[/url]
  21. Ta sunia trafiła do schroniska w Mielcu na początku listopada. Od dzisiaj (30 listopad) jest u mnie w hoteliku na tymczasie (okolice Janowa Lubelskiego). Jej pobyt sponsoruje Lucynka z forum collie. [B]Sunia ma ok. 2 latek.[/B] [B]To bardzo delikatna, spokojniutka i łagodna sunia, jeszcze trochę wystraszona. Bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem, pieszczot itp. [/B] Dzisiaj załatwiła ładnie potrzebę na spacerku (w boksie czysto), także możliwe, że zachowuje czystość lub będzie jej mozna tego łatwo nauczyć. Nie jest tak duża jak collie, jak bedziemy robić fotki, to postaramy się przy człowieku, aby było widać jej wielkość. Na moje oko waży ok. 25 kg Tutaj jeszcze w schronisku: [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/collie%20podo%20%282%29.JPG[/IMG] [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/collie%20podo%20(8).JPG[/IMG] A tutaj już u nas (fotki na razie kojcowe, bo na spacerku było już ciemno i sunia jeszcze wystraszona). [IMG]http://img523.imageshack.us/img523/5955/kolaqy0.jpg[/IMG] [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/2991/kola7wl0.jpg[/IMG] Profilik ;) [IMG]http://img50.imageshack.us/img50/6704/kola1mm4.jpg[/IMG] Ze szczeniątkiem [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/7600/kola8lu5.jpg[/IMG] [URL]http://img441.imageshack.us/img441/9193/kola9ko6.jpg[/URL] Obgryzanie kości [URL]http://img441.imageshack.us/img441/9311/kola10qv4.jpg[/URL] [URL]http://img441.imageshack.us/img441/2463/kola11lr5.jpg[/URL] Okazuje się, że sunia jest najpewniej szczenna (taka musiała trafić do schroniska), więc niedługo będzie mieć sterylkę.
  22. A może on ma jakiegoś huskyego we krwi troszeczkę? :roll: Piękny jest, jak te uszyska postawi, to aż dech zapiera :loveu: Mi Kierownik dziś mówił, że tym ludziom tłumaczył w schronisku, że ten pies nie będzie sam zostawał w domu. Że boks demolował. Że on jest spokojny i grzeczny gdy ktoś z nim jest. A oni i tak go wzięli. Z tego co zrozumiałam, to znalazła go jakaś pani, która go jakiś czas miała u siebie, mieszkał w domu razem z dziećmi, ale w końcu oddała go do schroniska nie podając powodu. Może też chodziło o demolkę?
  23. Julcia dzisiaj miała specjalnego gościa - Kierownika schroniska ;) O dziwo nawet nie zaszczekała na niego (na obcych już dziamie, ale nie jazgotliwie i da się szybko uspokoić) i co więcej cieszyła się, tańcowała koło niego i prosiła o pieszczoty ;) Pamięta! Kierownik powiedział jej, że ma być grzeczna, bo jak nie to ją zabierze z powrotem :evil_lol: Julcia jest przegrzeczna i bez tego. Jest cudowna. Nie mamy z nią żadnych problemów (oprócz regularnego usuwania z pościeli ;) ). A Kierownik jeszcze dziś powiedział nam, że takich psów o takim charakterze jak Julcia, to on w schronisku znalazłby ze 200...
  24. [B]basiu[/B], masz PW ;) [B]Ulka[/B], jeśli chodzi o malutką i jej potrzeby (odnośnie SMSa), to jeśli się jej ta rzadka kupka nie zmieni do czasu jak będziemy jechać do Beatki na sterylkę Koli, to weźmiemy także Fantę na ogląd. Na razie nie widze, aby coś jej dolegało, oprócz tego, że z niej chudzinka.
×
×
  • Create New...