Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Podnoszę Hienkę :multi:
  2. [B]Reno[/B], oczywiście wstawiaj które Ci się podobają ;) Niech przyniosą szczęście malutkiej, ona musi mieć wspaniały dom :fadein: Takie wskakiwanie na kolanka, to u Julci chleb powszedni ;) Jeszcze takie dwa zdjątka wygrzebałam: [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/4097/jjms7.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/3461/jj1ch1.jpg[/IMG]
  3. [quote name='Ulka18']eeeehhhh, łza sie w oku kręci :bigcry: taki hotelik :multi::multi::multi: Psy radosne, wybiegane :klacz: Normalnie Julcia jest przeszczesliwa :loveu: [/quote] Nie wszystkim niestety psiakom możemy zapewnić miejsce w domu (Julci - takiej domowej drobizny po prostu nie mieliśmy serca umieszczać w boksie, zwłaszcza, że to pierwszy psiak no i samej by jej tam smutno było). Teraz ziemia rozmiękła, więc jutro bedziemy wyrównywać ziemię w boksach i położymy linoleum (na wiosnę prawdopodobnie będzie to terakota lub podłoga drewniana), na którym będzie można jakiś kocyk położyć, zabawki itp. Żeby przyszłe psiaki miały namiastkę pokoiku i żeby nie brudziły się od ziemi (prawdziwe psie pokoje powstaną dopiero wiosną).
  4. Tak się cieszę, kiedy mowa o spacerku :loveu: [IMG]http://img89.imageshack.us/img89/6199/j4xj7.jpg[/IMG] Papużki nierozłączki - Julcia i Saba ;) [IMG]http://img86.imageshack.us/img86/8333/j5lp9.jpg[/IMG] [IMG]http://img86.imageshack.us/img86/9564/j7no0.jpg[/IMG] [IMG]http://img86.imageshack.us/img86/2787/j9xs3.jpg[/IMG] [IMG]http://img118.imageshack.us/img118/6248/j12dt3.jpg[/IMG] Spotkanie największego i najmniejszego psa w stadzie :lol: [IMG]http://img118.imageshack.us/img118/7608/j10ez8.jpg[/IMG] A tu widać, że chudzinka nie jestem :loveu: [IMG]http://img118.imageshack.us/img118/1359/j8me4.jpg[/IMG] Igraszki kontrolowane ;) [IMG]http://img145.imageshack.us/img145/4056/j11jx3.jpg[/IMG] [IMG]http://img50.imageshack.us/img50/6088/j13jo9.jpg[/IMG] [IMG]http://img50.imageshack.us/img50/2633/j14io5.jpg[/IMG] A tu Julcia z ciocią Murką :oops: [IMG]http://img50.imageshack.us/img50/8111/j15xw9.jpg[/IMG]
  5. Te zdjęcia są jeszcze przed kąpielą, także nie doszukujcie się inności ;) Głaskać można mnie nawet nogą! [IMG]http://img129.imageshack.us/img129/3539/26223995td1.jpg[/IMG] [IMG]http://img129.imageshack.us/img129/9562/j1dl3.jpg[/IMG] Śliczna jestem z lampą... [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/4747/j2xo5.jpg[/IMG] ...I bez lampy :loveu: [IMG]http://img136.imageshack.us/img136/8502/j3su8.jpg[/IMG] A tu dowód na toleranyjność Saby (na pierwszym planie), w tle Julcia obgryza kość. [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/3223/j19fc4.jpg[/IMG] A to są właśnie miejsca stworzone dla Julci - wysoko i miękko :lol: [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/4164/j18bo2.jpg[/IMG] Zabawy z Sabą, która jeszcze nie bardzo czai o co chodzi temu podskakującemu i warczącemu zabawowo stworzeniu [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/2208/j17nn5.jpg[/IMG] Cd. nastąpi.
  6. Dzisiaj Julcia zdała na 6+ kąpanie :loveu: Była przegrzeczna, zero problemu. Schronisko zmyte, poszło do rur i... dalej :diabloti: Teraz nie ten pies, jakby jej przybyło sierści :cool3: Poza tym Julcia zaczyna się bawić :loveu: z Sabą już kumpele na całego. Porobiłam dziś troszke fajnych zdjęć, jak zdążę, to zaraz umieszczę, a jak nie, to troszkę później.
  7. kakadu przesłała mi kilka fotek robionych telefonem jak to nasz kochany nieporadny Frodo kopie doły w parku :cool3: [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/6484/frodopl0.jpg[/IMG] [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/2083/frodo1ce7.jpg[/IMG] [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/8315/frodo2nd3.jpg[/IMG] [IMG]http://img206.imageshack.us/img206/6776/frodo3bz8.jpg[/IMG]
  8. To drobizna, waży jakieś 8 kg na moje oko, jeśli nie mniej :roll:
  9. Dziś Julcia pięknie wpyliła śniadanko :loveu: W lecznicy byliśmy przejazdem w Stalowej Woli u ciotek jogi i Beaty. Chciałam jej zaaplikować profilaktycznie coś na pchełki, bo nam się drapała przez drogę. Sunia jest zdrowa i nic jej absolutnie nie dolega, oprócz braku prawdziwego domku ;) Ciotki w lecznicy porobiły jej zdjęcia, wpisały w pamięć i mają się odezwać, gdyby ktoś szukał małego pieska. Dziś już mija drugi dzień od aplikacji, więc będziemy się brać za kąpanko. Jak na razie rysuje mi się Julcia jako bezproblemowy psiak na kanapę. Idealnie nadający się do bloku :cool3: Jeszcze musimy przetestować zostawanie samej w domu, ale Julcia rokuje dobrze, bo wczoraj została sama w pokoju i zamiast wyć, niszczyć, szczekać zajęła miejsce na świeżo zaścielonym łóżku :mad: Ona musiała kiedyś mieszkać w bloku. Na widok smyczy cieszy się jak dziecko - wie doskonale o co chodzi.
  10. Nie wiem jak to się stało, że na tych fotkach nie znalazło się ani kawałka któregoś z moich wszędobylskich piechów :roll: Śmigać to ona potrafi, ale jeszcze się troszkę boi moich psów, które od razu myślą, że to zabawa ;) Zabaweczki ma, ale preferuje jedynie kość do obgryzania :cool3: Chuda nie jest, oj nie, ma spory bębenek :eviltong: Nawet się zastanawiałam czy to nie sprawa pasożytów i dla pewności jej dziś podałam tabletkę na odrobaczenie. Je na razie niewiele i jest wybredna, ale to pewnie kwestia stresu. Ktoś ją nauczył kiedyś żebrania, bo jak usłyszy szelest papierka (musiała dostawać słodycze), to już jest przy nogach i potrafi prosić: staje na tylnich łapkach ;) Ząbki ma faktycznie bardzo ładne, ale w lecznicy mnie uświadomiono, że ładne są tylko z przodu. Dalej ma już mniej ładne, pościerane, więc wiek jakim ją obdarowano w schronisku się raczej zgadza. [B]Ulka[/B], dzięki za wpłatę, choć mam nadzieję, że tak cudowny i wdzięczny psiak jak Julcia (podbiła już serce wszystkich domowników - mój TZ nazywa ją Figa, a teściowa Tuptuś :lol:) nie zagrzeje u mnie miejsca zbyt długo. Tak sobie marzę, że jakby Julcia wyemigrowała ode mnie przed świętami, to pieniążki które zostaną będą przeznaczone na kolejnego psiaka. Jeśli chodzi o banerek i link to pomyślę, na razie muszę biec, bo mi kocię dziecko płacze ;)
  11. Na posłanku prowizorycznym: [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/8523/jul10tv6.jpg[/IMG] [IMG]http://img129.imageshack.us/img129/663/jul11ar0.jpg[/IMG] wersja ze stojącym uchem :lol: [IMG]http://img129.imageshack.us/img129/5522/jul12zl7.jpg[/IMG] Już na kocyku [IMG]http://img409.imageshack.us/img409/5606/jul9ov0.jpg[/IMG] Nie ma to jak spanie na dywanie (wersja bez flesha) ;) [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/7678/julrs4.jpg[/IMG] Trochę fotek z ogrodu (ciężko mi było dobre zdjęcia zrobić, bo w jednej ręce miałam aparat, a w drugiej smycz z Borysiątkiem): [IMG]http://img108.imageshack.us/img108/6443/jul3kc1.jpg[/IMG] Tyle tu zapachów i śladów! [IMG]http://img517.imageshack.us/img517/7459/jul4ua4.jpg[/IMG] Tu w pasiece (pszczoły teraz śpią, więc jest bezpiecznie ;) ) [IMG]http://img229.imageshack.us/img229/7398/jul5jv3.jpg[/IMG] [IMG]http://img229.imageshack.us/img229/518/jul6yh6.jpg[/IMG] Tu robimy koopkę :oops: [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/8628/jul2mz8.jpg[/IMG] Julcia potrafi śmigać! [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/2286/jul7dy4.jpg[/IMG]
  12. Tylko ja nie mam na razie żadnej strony www :shake: Planuję oczywiście, ale w przyszłym roku jak już będzie oficjalny hotel. [B]Kuba[/B], Twoja wpłata (50 zł) już dotarła, dziękuję :loveu: Zaraz troszkę fotek będzie.
  13. Obserwator jest nadal... ale coś tracę nadzieję, aby to właśnie on zabrał Czarusia do domu :-(
  14. O tutaj znalazłam Izunię - tam w tle ta podniesiona uszasta główka na poduchach ;) [IMG]http://img514.imageshack.us/img514/1383/izuniaoq6.jpg[/IMG]
  15. Wesoło będzie, zwłaszcza, że prawdopodobnie oprócz collie, będę miała lada dzień jeszcze jednego pensjonariusza ;)
  16. Na razie najbardziej obrażony jest kot ;) Co mnie dziwi, bo on nie boi się ani Borysa, ani Soni czy Saby. A takiego małego wypierdka jak Julcia tak, choć nic mu nie robi :cool3: Z psami jest w miarę dobrze, ale samych ich nie zostawiam. Boryskowi się coś czasem w Julci nie podoba i na wszelki wypadek jak wychodzę z Julcią to biorę go na smycz. Być może chodzi o schroniskowy zapach. Może przypomina sobie psy z Mielca, z którymi się kłócił? :roll: Saba chce się z Julcią bawić, ale Julcia na razie jest jeszcze za bardzo zaaferowana wszystkim dookoła i nie bardzo ma ochotę ;) Jeśli chodzi o podejście Julci do psów, to zero problemu. Zwyczajnie nie zwraca na nie uwagi. Biega, chodzi, tupta z nosem przy ziemi. No i trzyma się człowieka, nie odbiega daleko, oj nie... Poza tym na ogrodzie jest fajnie i w ogóle, ale... nie ma to jak w domku :-)
  17. Już jestem umówiona z Kierownikiem, że jeśli sunia do czasu jego wyjazdu po budy nie znajdzie domu, to przyjeżdża do mnie. Prawdopodobnie byłoby to w środę. Szkoda, że ten domek w Warszawie nie wypalił :-(
  18. Czesanie bardzo lubimy :cool3: Nawet przy pracy nad posklejaną bródką byłyśmy bardzo cierpliwe ;) Z kotami wygląda na to, że sprawa jest do wypracowania, bo agresji czy zawziętości brak, tylko ciekawość i wiadomo - jak ucieka, to trzeba gonić ;) Ciekawe kiedy Julcia da głos, bo na razie (oprócz chrapania :lol:) nie wydaje z siebie żadnych odgłosów. Dziś wieczorem umieszczę jeszcze troszkę zdjęć.
  19. Murka

    Metamorfozy

    [B]albiemu[/B], czy Ty nie mogłabyś użyczyć czasami kawałka ręki do adopcji, jaką masz? :cool3: ;)
  20. Była domowym psiakiem na pewno. W nocy kilka razy musieliśmy ją usuwać z łóżka :cool3: Zdjęcia będą oczywiście. Teraz mam utrudnioną sprawę, bo mi się czytnik kart zbiesił i muszę na drugim komputerze zgrywać na płytkę i dopiero odczytywać na tym, gdzie jest internet. Także jak już będe umieszczać to lawinowo ;)
  21. Małe podsumowanie wpłat na hotelik dla Julci, które już do mnie wpłynęły: 30 zł - terra 50 zł - ewatr 50 zł - reno2001 (na transport) Dziękuję w imieniu Julci :loveu:
  22. Jedno mogę powiedzieć już na pewno: Julcia pięknie zachowuje czystość :fadein:
  23. Aha, jeszcze kwestia podawania kontaktu do adopcji... Bo ja jestem strasznie naiwna i mam za dobre serce i boję się czy uda mi się wybadać ewentualnych chętnych :oops: Może ktoś by się podjął? No bo teraz kontakt do schroniska już nieaktualny (oczywiście papiery adopcyjne do wypełnienia mam i datek na schronisko też obowiązuje). Jeśli chodzi o podawanie miejscowości, to można pisać Janów Lubelski, bo my mamy do Janowa 10 km i w razie czego możemy podwieźć.
  24. Julcia się zaczęła kręcić, popiskiwać... poszliśmy na spacerek do ogrodu i... Julcia pozałatwiała swoje sprawy :multi: Teraz z zawzięciem obryza kość :cool3: Zastanawiam się kiedy padnie po tych wszystkich wrażeniach :lol: Zdjęcia zrobimy jej jeszcze ładniejsze. Te teraz to takie na szybko. Ona jest niezwykle urokliwa. A jak się ją jeszcze wykąpie to będzie rozrywana :loveu:
×
×
  • Create New...