Jump to content
Dogomania

Justa

Members
  • Posts

    8398
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Justa

  1. Aneta, MUSIMY się wybraż z Bzikową tam na Uroczysko, bo ja potrzebuję jakichś kosteczek!!! Jestem tam prawie codziennie na rowerze i nigdy nic nie znalazłam :placz:
  2. Już wydłużyłam czas patrzenia - patrzy już całkiem długo ! :) Dobrze, poczytam, poszukam ;) Póki co i tak chodziło mi o to, żeby nauczyła się przechodzić za mną i znaleźć się przy lewej nodze (na pcozątku klikałam nawet jak stała, a nie siedziała) Czyli ogólnie ok jest?
  3. Piękne belgiii :loveu: Ależ mi się kiedyś marzył taki pies.. Beatko, zajrzyj do mnie, bo opisałam moją szaleńczą socjalizację Galiny i liczę, że ocenisz ;) A Tosca tak swietnie sie zachowuje w każdej sytuacji, że aż zazdroszczę ;)
  4. No to wzięłam się ostro za Galiny socjalizację ze światem :diabloti: Poszłyśmy najpierw na spacer bez smyczy, pobiegała chwilę, poniuchała a potem się zaczęło. Łaziłyśmy wzdłuż ulicy, potem przez przejście dla pieszych kilka razy, przez tory. Głównie skupiałam się na tym, aby na mnie patrzyła i była skupiona na mnie a nie nad tym strasznym ruchem ulicznym. Starałam się ją tak poprowadzić, żeby nie zapierała się łapami (czyli nie była spięta, a wyluzowana). Tutaj mam pytanie : Czy mam za każdym razem jej klikać jak się na mnie gapi, czy wystarczy raz na jakiś czas? Bo nie chce jej namieszać w głowie i doprowadzić do tego, że przestanie patrzeć (a już fajnie patrzy) skoro nie będzie nagradzana za każdym razem. No i nie wiem czy dobrze robię jeśli sama się nie wgapi we mnie, to mówię "patrz" i nagradzam jak wtedy spojrzy (zazwyczaj muszę powiedzieć to wtedy, gdy jest czymś rozproszona) Mam czekać aż sama będzie się gapić i tylko wtedy nagradzać? Potem byłyśmy na stacji beznzynowej, na przytanku sobie posiedziałyśmy (nadjeżdżały straaaaszne tramwaje) - wszystko chciałam sprowadzić do tego, żeby nie spinała się i była skupiona bardziej na mnie niż na tych wszystkich strasznych rzeczach. Jak nadjeżdżał straaaszny tramwaj, to jej częściej klikałam i nagradzałam za wgapianie się we mnie. No i na koniec - oblikałam niemal wszystkie studzienki w pobliżu bloku - właściwie to maleństwo targetowało je łapą :p Jest jeszcze niepewna, ale chodzi mi głównie o to, żeby nie bała się jakichś innych powierzchni na ulicy poza asfaltem. Tak sobie myślę, że może za jakiś czas będzie lepiej z jej schizami, jak tak ją poprzeganiam po ulicach, tramwajach, przystankach, w końcu dotrzemy do metra ;) Pozatym ćwiczymy sobie od kilku dni siadanie przy lewej nodze (poprzez okrążanie mnie z prawej strony) bo nie wiedzieć czemu zawsze siada przy mojej prawej :rotfl: Wprowadziłam komendę 'leeeeeewa' i dzieciak owszem przy lewej nodze sie pojawia, ale jakoś nadwyraz daleko siada.. Musimy to jeszcze wypracować. No, to tyle z nowinek ćwiczeniowych. Jeśli ktoś mądrzejszy odemnie mógłby mi wytknąć ew. błędy to będę bardzo wdzięczna :p
  5. Justa

    bzik

    [URL="http://i145.photobucket.com/albums/r223/cubree/29-1.jpg"]http://i145.photobucket.com/albums/r223/cubree/29-1.jpg[/URL] jaki czyściutki ! :loveu: W takim razie czekam na jakieś wieści po 17 maja, tylko tego nie odwlekaj moja miła, bo mnie po 25 robi się już hardkor na studiach i co 2 dzień coś mam :/
  6. [quote name='Bzikowa']Czarna plama na fotelu :P :diabloti:[/QUOTE] A Ty masz biała plamę i Ci nie wytykam ! :diabloti: [quote name='Shel']Poduszka z ubrań. Też oryginalna. U mnie sprawdza się poduszka z firanek ;):diabloti: (najlepiej te świeżo wyprane)[/QUOTE] Jeśli chodzi o poduszki.. [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/9740/dsc1150k.jpg[/IMG] :lol:
  7. Mój pies gdy się uczę. [IMG]http://img245.imageshack.us/img245/5348/dsc1152r.jpg[/IMG]
  8. [URL="http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/18152087.jpg"]http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/18152087.jpg[/URL] Ale małpka cyrkowa :loveu:
  9. A ja nie umiem robić w słońcu :mdleje:
  10. [quote name='eria']takie zakochane robaczki to wdzięczny obiekt bo nieruchomy :) tylko ubolewam ,że pochmurno i ciemno i wszystkie dostały lampą po oczach...[/QUOTE] No właśnie miałam pisać, że jakieś dziwne światło na tych zdjęciach.. A które to szkło? 105?
  11. Bardzo fajnie wyglądają te obroże 3 od góry, i cena też fajna [URL="http://www.zoopaja.pl/index.php?kateg=1#"]http://www.zoopaja.pl/index.php?kateg=1#[/URL] i do tego smycz 3 od góry [URL="http://www.zoopaja.pl/index.php?kateg=2"]http://www.zoopaja.pl/index.php?kateg=2[/URL] Ma ktoś i może polecić?
  12. eria, no wiesz co.. tak podglądać :diabloti: Niemniej, piękne ujęcia, bardzo lubię Twoje makro :loveu:
  13. Ja też gratuluję !!! A tak mówiłaś, że Rapuś do kochania, a tu prosze jaka gwiazda ! :loveu: Sylwia, jakbyś miała fotki czarnych średnich, to będę bardzo wdzięczna, bo Ewa się nie spisała :diabloti:
  14. Jak poszło? I gdzie fotki? :diabloti:
  15. Mówiłam? MÓWIŁAM !!! :loveu:
  16. [quote name='dbsst']u mnie mieszka średniak śliczny pies strasznie fajny zakochałabys się.[/QUOTE] taaaaaak udręcz me serce :placz:
  17. [quote name='ariss']moja ma czarne podniebienie:diabloti:[/QUOTE] Moja też :diabloti:
  18. Justa

    bzik

    [quote name='Bzikowa']Noo, teraz jest ten najgorszy czas :( A ja bym wróciła do liceum.. teraz się czuję staro, i wątroba też już nie ta sama :evil_lol:[/quote] Dasz radę ! Bo jak nie Ty, to kto? Śmiej się śmiej, u mnie na roku to coraz częściej słyszę, że ktoś tam daje urlop wątrobie, bo już bidulka nie wyrabia :mdleje: Ja mam słabą głowę, to i wątroba oszczędzona :lol: [quote]Nooo, dobrze gadasz! Jestem jak najbardziej za :loveu: Oby się tylko nasze czarno-białe towarzystwo nie pozagryzało :roll: Najwyżej Bziu skończy w namordniku :diabloti:[/QUOTE] Oj to Bzikowa najlepiej do nas przyjedź, pójdziemy do lasu! :loveu: A moje małe jest niekonfliktowe, dopóki dopóty samce nie zechcą jej pokryć :diabloti:
  19. Ja myślę, że zła opinia o miniaturach to kwestia tego, że dużo ludzi bierze małego niekłopotliwego pieska i nie ma pojęcia, że toto ma charakterek i trzeba toto wychować. Pozwalają na wszystko, a potem są tego skutki. I nie mówię tylko o dziamgoleniu, aczkolwiek dla mnie takie dziamgolenie tych małych piesków uwieszonych na smyczy to kwestia ich znerwicowania w dużym stopniu. Dużo rzadziej ludzie biorą sobie na takie kanapowce, co to mają kolanka grzać, średnie psy czy duże. Takie jakieś przeświadczenie panuje. A co do dystansu, to do każdego psa trzeba go mieć, szczególnie nie swojego. Ja też się dotkliwie o tym przekonałam po spotkaniu z zębami berneńczyka - a mówią, że to takie psie anioły :p Ten był ostro zeschizowany, ja mialam 12 lat, a on po prostu atakował, bez ostrzeżenia. Także uogólnianie często mija się z prawdą ;) Średniaki chyba nigdy modne nie będą i dobrze. Dla mnie olbrzym jest już trochę za duży, miniatura trochę za mała (aczkolwiek ilekroć mijamy yorczka mam wrażenie, że mam dużego psa :diabloti:) a sredniak - ideał :loveu:
  20. [quote name='malawaszka']ale wiem na pewno, ze jakbym miała takiego olbrzymka to na spacerach chodziłabym norrmalnie dumna i blada :grins: [/QUOTE] Czyli, że nie czujesz sie dumna i blada jak wychodzisz ze swoimi [B][SIZE="5"]4[/SIZE][/B] wypierdkami? :lol: :diabloti:
  21. Średniaki są najbardziej postrzelone ze wszystkich, przynajmniej te które ja znam :diabloti: Takie.. w swoim świecie :p
  22. [quote name='Kashdog']No jeszcze nigdy tak okrutnego właściciela nie widziałam :diabloti:[/QUOTE] przedzwonie do TOZ-u :diabloti:
  23. [quote name='malawaszka']no tak - zaśredniaczonaś na maxa :lol: dopsisz się teraz od Gass? :) a biedak miał pecha bo jego pan - starszy pan kupił sobie w zeszłym roku sceniacka :roll: a w tym roku dostał udaru albo coś w tym stylu i nie może już się psem zajmować, a kochający synalek chciał go oddać do schroniska :shock:[/QUOTE] Bardzo bym chciała się dopsić, ale teraz nie mam jak :( Raz, że studia które pochłaniają mnóstwo czasu, a dwa że mieszkam z rodziną, która uważa, że jeden malutki piesek to i tak zbyt wiele jak na 3-pokojowe mieszkanie :mdleje: Ale co się odwlecze to nie uciecze i będę miała i Gasske w rodowodzie i pięknego cudownego szczona :loveu: Jaki.. empatyczny synalek.. Chyba u cześci ludzie jest zakorzenione, że schornisko to miejsce, gdzie można bezpiecznie oddać pieska i tam bez problemu znajdą mu nowy dom.. Naoglądali się hamerykańskich filmów, gdzie schrony są jak u nas 4gwiazdkowe hotele dla psów.
  24. Biedny piesek, tak straszy okropna pańcia i jeszcze wyzywa !
  25. Może i widać, ale rozumiesz.. ja już wszędzie widze średniaki :lol: :mdleje: I w dodatku piłeczkowy !!! :loveu: Tylko nie rozumiem, jak ktoś się mógł takiego cuda pozbyć? :(
×
×
  • Create New...