-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='LeCoyotte']Przepraszam, że to tak zabrzmiało:pAle skutki rzeczywiście odczuwam, ale tyle co nic;) tylko w specyficznych sytuacjach raz na ruski rok;) Ale ja może miałem poważniejszy uraz, bo w gipsie, a Ty tylko szynę:) Więc pewnie będzie OK:)[/QUOTE] W gips Ci wsadzili tzn że jakieś złamanie było, tak? Ja dziś zdjęłam szyne i już jej nie włożę :diabloti: Swoją drogą też na rowerze sie uszkodziłeś? Faaaajnie leciało sie przez kierownicę :loveu: Rower został 2 metry za mną :loveu: Okryłam za to nowe uszkodzenia ! Mam pieknego krwiaka na brzuchu, zaraz pod rzutem wątroby, boli mnie prawy i lewy bark oraz mam zsiniałą stopę :p Ubrania całe, nie wiem jakim cudem. Podobnie nie wiem jak mogłam uszkodzić prawą stronę podczas gry rower razem ze mną upadał na lewą :o [quote name='betty_labrador']ja tez mialam Krzymowskiego;> to chyba taka najlepsza ogolna.[/QUOTE] Chyba to jedyna zwierzęca na rynku. A najlepsza to ona niestety nie jest, koleś pisał jakby chciał a nie mógł. A co do chowu i hodowli to jaśnie pan wykładowca stwierdził, że przez te 3 z chowu i hodowli to my w życiu nie zostaniemy lekarzami! :mdleje: [quote name='smallpati']to by był ciekawy zamiennik w tej galerii, bo jeśli chodzi o proporcję dodawania zdjęć a gadania (zwłaszcza mojego:diabloti:), to widzę tu totalny brak proporcji, na niekorzyść zdjęć :evil_lol: bredzę już, spać muszę iść :diabloti: A tak w ogóle w przerwach, kiedy akurat nie odpisywałam na Twoje posty, napisałam referat :multi: rozdwojenie jaźni ma czasami plusy, można 2 rzeczy na raz robić :diabloti::evil_lol: Ja wyznaje zasadę że straszną prawdę lepiej zataić, żeby niepotrzebnie nie ranić innych :eviltong: co byś nie powiedział, to już podpadłeś :D[/QUOTE] Oj rozmowa na poziomie jest bardziej wartościowa od takich sobie zdjęć jakie ostatnio popełniałam. Gratuluję! ja próbuję w przerwach coś pojąć, ale niestety skutków żadnych. Chyba nie mam rozdwojenia jaźni :roll: Tak więc IDĘ SOBIE bo cenne godziny senne mi uciekają ! Ja uważam że nikt nie ma prawa decydować za kogoś czy powinien znać fakty czy nie. Życie boli i nie naprawiajmy świata, lepiej się z tym pogodzić jak najszybciej.. Eeee, on to jeszcze nie podpadł - to było lajtowe :p A więc slowo się rzekło - NIE MA MNIE !
-
[quote name='betty_labrador']Ja pamietam ze lubiłam sie uczyć akurat fizjologii :) ale podobno Wy macie tam 2 razy wiecej materiału. A z jakiej Ksiażki korzystacie? Oni realistami? tzn kto?:P kojot w liczbie mnogiej?[/QUOTE] Hmm.. ja korzystam z krzymowskiego (zwierzęca), traczyka (ludzka), krótkich wykładów traczyka (ludzka), internetu oraz wykładów prof. Motyla ;) Może i mamy więcej, całe szczęście z chowu i hodowli mielismy MNIEJ i to był dar od niebios :mdleje: Oni = mężczyźni. NIE JESTEM FEMINISTKĄ, to po prostu lata obserwacji !
-
[quote name='smallpati']chociażby fakt że zamiast biegać z Galiną musisz siedzieć nad książkami ;) to są poświęcenia. Mnie czasami trafia jak muszę wybierać coś za coś, a ilościowo to moje 3 lata to u ciebie pewnie pół roku, jeśli chodzi o informację do nauki :evil_lol: Sesja zbliża się ogromnymi krokami :diabloti: ty się ucz, a nie dogo :evil_lol:[/quote] Dla Galiny zawsze znajdę czas - w końcu trzeba sie przewietrzyć. Muszę zrobić jej zdjęcie jak się razem uczymy anatomii :diabloti: [quote]ja też jestem [B]rekistką[/B], ale czasami dla dobra ogółu potrafię wyczerpać z siebie odrobinkę optymizmu :evil_lol:[/QUOTE] Hmm.. czymkolwiek jesteś.. :lol: Nie kłam, najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa ! :diabloti:
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
krzyżówka szczura ze świnią :p -
[quote name='smallpati'] ty :) Dla mnie to jest godne podziwiania, sama dużo rozmawiam z wetką mojej młodej i dużo mi opowiada ile czasu zajęła jej nauka, to ogrom poświęcenia, ja nie wiem czy dałabym radę, tyle lat, tyle nauki :)[/QUOTE] Poświęceń mówisz.. ja nie uważam tego za poświęcenie - chcę coś robic i to robię. A jeśli chcę to w którym miejscu się poświęcam? Inna sprawa, że zajmuje to ogrom czasu i nie mogę robić wszystkiego na co mam ochotę, ale nigdy nie będzie tak, żeby czlowiek miał wszystko czego zapragnie w nieograniczonych ilościach i najlepiej na raz. Nauki jest sporo, to prawda, ale ile satysfakcji ;) Taaa.. właśnie próbuje się zmusić do nauki fizjologii, ale ni w ząb mi nie idzie :placz: W zasadzie to ostatnio nic mi nie idzie, a nauka rośnie i piętrzeje aż miło.. Nawet nie chce mi się myśleć o sesji i tych wszystkich egzaminach, które mnie czekają z przedmiotow całorocznych :mdleje: [quote name='LeCoyotte']Cześć łamago:evil_lol: Urazu nie zazdroszczę.. oby się szybko polepszyło;) Kiedys miałem taki sam uraz, skutki do dzisiaj odczuwam.. MDF... mdf.. to mi się tylko ze sklejką kojarzy:diabloti: 767 to taki Boeing, nie? I ja też Ci kibicuję na wecie! Wybieraj alergologię:lol:[/QUOTE] Kojocie, jesteś niczym miód na me serce :diabloti: Błagam.. chyba nie chcesz mi powiedzieć, że moja sprawnośc ręki prawej zmniejszy się o kolejne kilkadziesiąt % ? :placz: Przypominam, że mam w połowie niesprawny palec wslazujący z uwagi na uraz skalpelem z października. Moja ręka ma sie już lepiej - nawet jutro mam w planach iść na koncert, a Ty mi tu z taką informacją.. MDF 767 to mój nowy naszyjnik a nie żadna sklejka ino samolot :diabloti: Swoją drogą widziałam stetoskopy za 2,5000 zł i jak powiedziałam mamusi że potrzebuje tyle na pomoce naukowe.. jej mina była bezcenna :lol: :p [quote name='smallpati']to ją pocieszyłeś :D[/QUOTE] Oni są realistami, spoko - przywykłam :p
-
[quote name='smallpati']Jeszcze tyle przed Tobą, podziwiam ludzi którzy skończyli medycynę, bo tak jak piszesz to jest nauka przez całe życie ta cześć dla mnie jest niezrozumiała :D[/QUOTE] Jeszcze dużo przedemną.. Ale nigdy nie miałam wątpliwości. Jasne, bywają chwile załamania, są chwile 'to nie dla mnie' 'co ja tu robie?' 'nie nadaję się' ale komu nie zdarza się upadać? Mnie I rok bardzo dużo nauczył - pokory i sumienności i tego, że nie zawsze wszystko się udaje. Moja pierwsza tak ogromna porażka w życiu. Nie wiem czy podziwianie jest tu właściwym określeniem - to nie jest nic niezwykłego tak naprawdę, może bardziej wymagającego niż innego typu studia, ale wszystko jest dla ludzi ;) Diagnostyka mykologiczna - ogólnie rzecz biorąc grzybice, grzybki i te sprawy ;)
-
[quote name='malawaszka']Piękny naszyjnik wybrałaś :klacz:[/QUOTE] :loveu: obym tylko nauczyła się nim dobrze posługiwać ;) [quote name='smallpati']Dzięki za wytłumaczenie, myślałam że to troszkę inaczej wygląda :) Trzymam kciuki za Ciebie, wet. to było kiedyś i moje marzenie, także tym bardziej ci kibicuje. Masz już wybraną jakąś specjalizację? czy nie wiesz jak na razie?[/QUOTE] Miło to czytać, że tyle ludzi mi kibicuje :) A czemu jednak nie weta? Na pewno małe zwierzęta - choroby psów i kotów. A potem dermatologia, alergologia może kardiologia.. Póki co na V semestrze chciałabym wybrać sie na fakultet "diagnostyka mykologiczna i bakteriologiczna chorób skóry psów i kotów."
-
[quote name='Cerber']nooo belg nie dla każdego to fakt... ja nie potrafię z tyłkiem wysiedzieć w miejscu, dlatego zdecydowałam się na takiego dekla, takiego dekla jak ja... i uważam, że to był strzał w 10 ;) ale dobrze, że masz np. tego świadomość, bo nie każdy wie co to belg...[/QUOTE] Ja jestem bardzo aktywną osobą, ale zdaję sobie sprawę, że np. z racji wykonywanego w przyszłości zawodu nie będę mogła poświęcić psu tyle czasu ile on potrzebuje. I może stać się psem nieszczęśliwym. Owczarek to owczarek, on chce z człowiekiem - najlepiej cały czas. Sznaucery też lubią pracować, też mają sporo energii, ale to większa indywidualność - w razie potrzeby zajmie się sam sobą i też będzie szczęśliwy.
-
[quote name='Unbelievable']oj tak, cały czarny wygląda lepiej : P noo to teraz masz czym szpanować :evil_lol: ale mam nadzieję, że nie dopasowujesz się kolorem do Galiny w miękkim-i-lekkim rogzie? :diabloti:[/QUOTE] Jeszcze nie mam czym szpanować, ale jak dojdzie będę go traktować jak biżuterię :diabloti: :lol: Nie, bez przesady, ale kolor jednak jest całkiem ok - niebieski, czerwony, popielaty, fiolet ;) [quote name='smallpati']to to ja wiem :) ale jak to wygląda? bo specjalizację i tak się wybiera później tak?[/QUOTE] Studia trwają 5,5 roku i dotyczą wszystkich gatunków zwierząt (psy, koty, konie, gryzonie, bydło, świnie, owady, ptaki) ale w czasie studiów można zawężać swoje zainteresowania wybierając takie fakultety, ktore w przyszłości będą mogły jakoś zbliżyć Cię do specjalizacji. jednym słowem po studiach jesteś lekarzem od wszystkiego. Po 2 latach pracy w zawodzie można wybrać się na studia podyplomowe (3 letnie o ile się nie mylę) na których można wybrać szereg spacjalizacji: Choroby przeżuwaczy Choroby koni Choroby trzody chlewnej Choroby psów i kotów Choroby drobiu oraz ptaków ozdobnych Choroby zwierząt futerkowych Użytkowanie i patologia zwierząt laboratoryjnych Choroby ryb Choroby owadów użytkowych Choroby zwierząt nieudomowionych Rozród zwierząt Chirurgia weterynaryjna Radiologia weterynaryjna Prewencja weterynaryjna i higiena pasz Higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna Epizootiologia i administracja weterynaryjna Później można znów zawężać wiedzę i uczestniczyć wkursach, sympozjach, sminariach dotyczących kardiologii, dermatologii, ortopedii itp. Także nauka trwa całe życie. Ciężki kawałek chleba.. Aczkolwiek myślę, że nauka konkretnej specjalizacji jest przyjemna, szczególnie jeżeli nas interesuje.
-
Za to belgowe forum uświadomiło mi, że chyba to nie pies dla mnie.. ;) Pooglądać, pozachwycać się - owszem. I tyle wystarczy ;)
-
[quote name='smallpati']Gratuluje nowego sprzętu :evil_lol: Ty masz 2 rok medycyny tak? Jak to w ogóle wygląda na medycynie, ile trwają studia i kiedy się wybiera specjalizację?[/QUOTE] Medycyny weterynaryjnej ;)
-
[quote name='Unbelievable']fajny :loveu: jeszcze nie widziałam całego czarnego :diabloti: ale myślę, że fiolet bardziej by ci pasował :evil_lol:[/QUOTE] Mnie sie reszta nie podoba, bo mają srebrne wykończenia :diabloti: A tak z ciekawostek to ekipa House MD używała takich na planie :lol: :loveu: Co sie naśmiewasz? Ja ostatnio nie chadzam już ubrana na czarno :p Nowy etap..
-
[quote name='Unbelievable']gratki! :loveu: pochwal się jak już kupisz :diabloti:[/QUOTE] Taki będzie: MDF 767 :loveu: [img]http://www.novamed.pl/v4/sklep/foto/big/mdf767_allblack.jpg[/img]
-
[quote name='Cerber']jakże by inaczej :D[/QUOTE] Ava sprawiła kidyś, że zakochałam się w belgach ;)
-
[URL="http://lh5.ggpht.com/_3wQiKq064-c/S-GOwW7SaOI/AAAAAAAAEKI/fAgFWWbSGO4/s576"]http://lh5.ggpht.com/_3wQiKq064-c/S-GOwW7SaOI/AAAAAAAAEKI/fAgFWWbSGO4/s576[/URL] To Ava? ;)
-
Z ręką troche lepiej, wczoraj na noc zdjęłam szynę i zrobiłam sobie okład. Rano obudziłam się bez bandaża i z reką pod głową :mdleje: Pewnie jeszcze poboli, ale mam nadzieje że z dnia na dzień będzie lepiej. Dziękuję wszystkim za troskę :loveu: Z nowości : przymierzam się do zakupu mojego pierwszego stetoskopu :loveu: Galinie wyjęłam dzisiaj za to kleszcza z grzywki. A była kroplone frontline. Musiała złapać wczoraj na spacerze na lotnisku, bo wczoraj na 100% jeszcze się nie wczepił. Mam nadzieje, że żadnego świństwa jej nie wstrzyknął, ale będę obserwować. Porobiłabym zdjęcia, ale nijak nie mogę unieść aparatu :(
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='zerduszko']No nie wiem ;) Kiedyś było cukier krzepi, teraz pij mleko... dokończenia znam dwa. Biała śmierć, to biała śmierć :eviltong: Szczególnie zdrowe są kolorowe jogurciki :roll: Jakoś nie zauważyłam zależności pomiędzy urozmaiceniem diety, a tendencją do tycia. Ciekawe od czego to zależy, że niektórzy lubią jeść to samo. Może lenistwo :p[/QUOTE] Hmm.. myślę, że w tej chwili wszystko jest przetwarzane w jakimś stopniu (większym bądź mniejszym) więc tak naprawdę wszystko w jakiś sposób jest niezdrowe. Nawet warzywa czy owoce (pomijając te z własnego ogródka, choć je też się pryska w sumie, żeby robactwo się nie czepiało). Ja się nauczyłam czytać etykietki, a nie wierzyć reklamom ;) A jogurciki kolorowe mają tyle cukru, że huhuhuuu.. Jak soki z kartonów (przepraszam, teraz je słodzą słodzikami :mdleje:). tak naprawdę cukier jest potrzebny, ale wiadomo - nie w nadmiarze. Ja muszę na śniadanie zjeść coś z dużą ilością węglowodanów, bo inaczej czuję się słaba przez cały dzień. Stąd płatki. Na śniadanie sobie nie żałuję. Mało urozmaicona dieta sprawia, że organizmowi czegoś brakuje i się o to upomina. A jak człowiek monotematyczny nie dostarczy tego, bo nie lubi, to zjada coś innego niekoniecznie potrzebnego co odkłada się tu i ówdzie. W każdym razie żeby sie naprawdę zdrowo odzywiać to chyba trzeba mieć mnóstwo czasu ;) [quote name='Alicja'][B][COLOR=Navy] Justś , dostałam od koleżanki namiary na diete proteinową , a z kolei podobno działa też dieta dla konkretnej grupy krwi ....a tak właściwie to wstaw fote a my ci powiemy prawde ;)[/COLOR][/B][/QUOTE] A mogłabym prosić na PW? Bom ciekawa. Pewnie i tak nie podejmę się, ale lubię sobie poczytać ;) Nie mam aktualnego zdjęcia, ale sama czuję, że mogłoby być mniej. Najlepszy sposób na schudnięcie - praca w fastfoodzie w tym roku mnie nie czeka, więc musze znaleźć inny sposób :roll: No, kończę ten temat, bo się tu niektorzy buntują :placz: - - - No i widzisz, Wrszawioki takie zakręcone, ale nie było się czym martwić ;) Dobrze że mała znalazła dobry domek, ale dla niej nie ma chyba problemu takiego, jak z Dropsikiem nieufnym.. Jemu potrzeba naprawdę dobrego, cierpliwego i znającego się na psich zachowaniach człowieka - czyli CIEBIE ! :loveu:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Wiesz, zawsze tak miałam - od małego. Jadłam jedną strawę, aż do znudzenia. Kiedyś uwielbiałam kukurydzę taką gotowaną co sie obgryzało. Jadłam jadłam i jadłam aż któregoś dnia stwierdziłam, że dość - nie jem do dzisiaj. Tak jest z wieloma rzeczami niestety. Od czasu do czasu mam wielką chęć na urozmaicenie sobie posiłków, ale jakoś chęci mi mijają jak od samego przygotowania tego wszystkiego i przemyślenia co trzeba zakupic i czego brakuje odchodzi mi apetyt :mdleje: Z drugiej strony lepiej nabiał niż chipsy ;)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']no i masz swoje kalorie :) jogurty , płatki - nie są wcale niskokaloryczne , przeciwnie a błonnik gdzie ? w Twojej diecie ? a warzywa ? owoce to mniej .... Serio nie trzeba stosować drakońskich diet odchudzających , wystarczy odpowiednio się odżywiać ..... i się waga trzyma/spada[/QUOTE] Warzywka też zjadam w zależności od pory roku, owoców jakoś nie lubię pomijając arbuzy i grejfruty. Chodzi mi raczej o to, że jestem dośc wybredna a jednocześnie monotematyczna. Dla mnie obiad złożony z kotleta i ziemniaków nie przejdzie. Nie lubię i już. Tak samo nie przejdą kanapki. Myślę, że mnie gubi mało zróżnicowana dieta.. Nie da się stworzyć zbilansowanej diety na bazie tych kilku produktów które mnie nie odrzucają ;) A jeszcze odnośnie jogurtów to mają MNÓSTWO cukru ! Dlatgo kupuje te bezcukrowe, kwaśne prawie jak kefir :p Takie sa najlepsze :D- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Ah załapałam się na imprezke ! :p Sto lat sto lat !
- 21590 replies
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
No patrz, a ja to właściwie żywię się samymi jogurtami, płatkami na mleku i serem białym ze szczypiorkiem - bez chleba, nie lubie chleba ;)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='dbsst']no włąśnie i co zamierzasz z tym uczynić!!!!!![/QUOTE] z moją dietą czy z naszym niewidzeniem? :diabloti: Kiedyś 1 dzień byłam na jakiejś diecie atkinsa(?) Normalnie na śniadanie czarna kawa (powodzenia na pusty żołądek) a na obiad uwaga uwaga ! SAŁATA ! :mdleje:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[B]small[/B], witam witam, choć mam wrażenie, że u nas już kiedyś aktywnie byłaś :p Pewnie masz rację z tą moją dojrzałą psiną, ale człowiekowi ciężko sie pogodzić, że zwierzęta nie młodnieją.. Mam tylko nadzieję, że będę potrafiła dostrzegać kiedy będzie działo się coś złego z upływem lat. Mam nadzieję, że jak skończę te studia, to będę umiała pomóc Galinie godnie się zestarzeć.. Ja jestem takim typem, co nie usiedzi w domu. I zdecydowanie bardziej od siedzenia w pubach wolę wybrać się na rower albo pobiegać. Kiedy czuję się zmęczona fizycznie, czuję że żyję. A wczorajszego popłudnia nie mogłam usiedzieć, więc poszłam wyładować nieco energii.. ale i tak się nie skończyło tak źle jak kiedyś - kilka lat temu udało mi się wjechać pod cofającą ciężarówkę, wjechać do takiego rowu w kórym ćwiczą żołnierze na poligonie, klilka(dziesiąt) razy spaść z krawężnika kiedy to uczyłam się zawzięcie skakać na rowerze.. Z tym, że powinnam trochę zmądrzeć będąc na II roku studiów medycznych na miesiąc przed sesją, a mnie trochę poniosło :roll: No to mam za swoje - uziemienie na co najmniej 2 tygodnie. Dom chyba rozniosę.. [B]Agnes[/B], oj boli jak cholera. Pewnie jakby było złamanie to wsadziliby mnie w gips i po kłopocie, a tak? Właśnie musiałam zatrudnić mamę do mycia mi włosów :mdleje: Przy okazji stwierdziła, że nie wie jak ja sobie z nimi radzę na codzień :p No nic, uciekam do fizjologii. Już mam odruchy wymiotne, ale cóż.. taka karma. Dobranocka !
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='dbsst']a po co ci dieta dziecko!!![/QUOTE] Oj dawno mnie nie widziałaś chyba :placz:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
Justa replied to Vectra's topic in Foto Blogi
Jakby moje jeszcze wybrzydzało to chyba bym ją musiała kroplówką karmić zważając, że jest uczulona na 99% karm na rynku + 80% mięsa + wypełniacze :mdleje: Ale wiadomo.. Panicz to Panicz :diabloti: