Jump to content
Dogomania

Justa

Members
  • Posts

    8398
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Justa

  1. A nie kilkałaś jej nigdy kosza na śmieci? :diabloti:
  2. [quote name='malawaszka']z Lunetą i z Bolem bo przecież jak Olka się urodziła to Bolo był z nami - dopiero co przyjechał zresztą :) i Ona go pamięta - nie pamięta niektórych tymczasów które były jak była już większa, a Bolusia pamięta :)[/QUOTE] No tak, rzeczywiście.. Dzieci to potrafią rozczulić, co? :) Niemniej - wszystko tak się zmienia, jak widać na powyższym zdjęciu..
  3. Ale to co? Lekarz będzie czekał aż to urośnie? :roll: Chyba lepiej wycinać póki jest małe..
  4. [URL="http://img213.imageshack.us/img213/259/dsc0109v.jpg"]http://img213.imageshack.us/img213/259/dsc0109v.jpg[/URL] A pomyśleć, że Oliwka kiedyś tylko z Lunketką hasała ! :loveu:
  5. Ja myślę, że trochę ciemno ;)
  6. Z maliny już się wyleczyłam.. Nie miałabym zdrowia - szczególnie, że one nie wszystkie są takie jakie powinny być - a trafić mogę różnie. Fajnie popatrzeć ileż takie bordery czy aussie mają w sobie pasji, jak rewelacyjnie można razem spędzać czas.. Ale tak naprawdę z (prawie) każdym psem kształtowanym od małego można robić różne rewelacyjnie rzeczy ;) Ah podobają mi się jeszcze poczwarki pirenejskie, takie iskry acz wyględne to one nie są :lol:
  7. [quote name='Kashdog']A z klikaniem bardzo dobrze teraz uczymy się zamykać szafkę, a potem będziemy kształtować świadomość zadu i czeka nas w związku z tym ciężka praca :p[/QUOTE] Ja czasem mam wątpliwości, czy Galina ma świadomość przodu, nie wspominając już o zadzie :lol: :diabloti:
  8. Wiecie co - takie gadanie że rodzice obrzydzają naukę i dlatego się nie uczę jest dla mnie średnio przekonujące ;) każdy ma sówj mózg który trzeba umieć nastawić na off i on - gadają, a niech sobie gadają, robimy swoje. Z rodziną dobrze żyć w zgodzie, ja już do tego dorosłam, że warto odpuszczać - a przynajmniej robić tak, żeby myśleli że wygrali :diabloti: Ja się uczyłam w LO biologii i chemii, a cała reszta.. Jakoś tam szła, 3 też miałam i więcej mi nie było trzeba. Rodzice coś tam pomarudzili, ale nie byliby sobą gdyby nie marudzili. Maturę zdałam, na studia się dostałam, na razie jakoś się na nich trzymam. Czego chcieć więcej? Przez Was znów mnie naszło na poczwarka jakiegoś :placz: Ale najpierw średniak :diabloti:
  9. Jak rozumiem wet odradził bieganie żeby odciążyć trochę stawy i ścięgna? Ja myślę, żeby nie popadać w paranoję - Aza może ma te kilka kg za dużo, ale przecież musi się ruszać żeby jeszcze więcej nie nabrać ! Tak naprawdę bardziej niebezpieczne dla aparatu ruchu są zabawy z psami, to co zabronić jej? Jest tam więcej niekontrolowanych zwrotów, podskoków niż przy rzucaniu piłki po dość wyrównanym terenie.. Nie musisz jej odbijać od ziemi, żeby nie skakała wysoko, bo fakt - to może być bardzo obciążające jak całym ciężarem spada na ziemię. Ja nie jestem już za bieganiem non stop przez 30 minut, robimy przerwy, bo już stawy nie tak młode i serducho i płuca również. Małe odpoczynki są ok ;)
  10. [quote name='Kashdog']Niegrzeczny Fiuflec :diabloti: [url]http://i566.photobucket.com/albums/ss105/Coves/DSC_0875.jpg[/url][/QUOTE] Jaki tam niegrzeczny - popatrz na jej zacieszoną mordkę :loveu: Jak Wam idzie z klikaniem?
  11. [quote name='Unbelievable']ja uwielbiam szczurzą różową obrożę z lekkich i miękkich ;) jest mięciutka, nie siepie się, nie mechaci, nie blaknie- na prawdę polecam ;)[/QUOTE] Podpisuję się pod tym - dużo fajniejsza niż wzorkowe.
  12. [quote name='Unbelievable']ale nie będzie trucia pod nosem: -posprząąąąąąątaj! -do lekcji! -a ty znowu z tym psem! -wyjdź z nim bo mnie wkurza! -ucz się! - jaaaaaki syyyyyyf! -a ty jeszcze przy komputerze/nie wyszłaś z psem/nie poszłaś do lekcji !!!! itd. -jak to nie idziesz do kościoła?! moje rozmowy przez telefon z rodzicami trwają zazwyczaj 30-40sek, odpowiedzi są zachowawcze :evil_lol: czasem opowiem coś ciekawego- i mam rodzicieli z głowy ;)[/QUOTE] Przyjedzie taki dzień, że za tym zatęsknisz.. ;) Mnie też kiedyś gonili do lekcji, jeszcze nawet w liceum im się zdarzało mnie wypytywać czy wszystko zrobione, jakie klasówki i z czego. Poszłam na studia i się skończyło - czasem im się chwalę, że coś zaliczyłam. jak nie zaliczę to rzecz jasna się nie chwalę, a oni nie pytają bo pojęcia nie mają, że coś miałam. Tylko teraz jest tak, że chcąc nie chcąc siedzę po nocach, bo wiem, że trzeba. Ale czasem bym chciała, żeby mi tak potruli trochę, szczególnie jak wybitnie mi się nie chce ;)
  13. [quote name='Asiaczek']Toś Ty facet? Bo ja słyszałam, że to tylko faceci mają wybuidować dom, posadzic drzewo. A, i spłodzić syna...;)[/QUOTE] Tak było jeszcze przed równouprawnieniem :diabloti: :lol: ;)
  14. [quote name='Unbelievable']ja wiem, że to się nie zmieni ;) moi rodzice tak nie mówią, ale oni są w ogóle dziwni ;) na szczęście na studia wyjeżdżam :diabloti:[/QUOTE] Skoro wyjeżdżasz i nie będziesz pod ich dachem to bedzie - dopóki cię utrzymujemy.. :diabloti:
  15. [quote name='Kora-']Ale to nie ważne czy nikon czy canon, grunt mieć dobry obiektyw. :) Portretówką czy obiektywem kitowym bym tych ujęć nie zrobiła.[/QUOTE] A ja portretówką facę ruch i nie narzekam ani na ostrość, ani na jakość - choć fakt, trudniej jest, bo krótko ;)
  16. [quote name='Unbelievable']jeszcze 3 miesiące :diabloti: [/QUOTE] Jeśli myślisz, że ta 18 coś zmieni, to muszę cię rozczarować :diabloti: Rodzice wcześniej mówili - jak bedziesz dorosła to będziesz o sobie decydować. Teraz zaczną - dopóki mieszkasz pod naszym dachem musisz się z nami liczyć (liczyć z nimi oznacza w tym wypadku słuchać i przytakiwać) :diabloti:
  17. [B]Chantell, Kaja[/B] - myślę, ze widziałam takich tysiące.. Poszukajcie czegoś niezwykłego wokół siebie. Makro nie polega tylko na pstryknięciu zdjęcia robakowi czy kwiatkowi. Nieraz trzeba poczekać, poprzyglądać się, żeby uwiecznić coś co pozostanie w pamięci.
  18. [quote name='Vectra']Ja lubię psy ze schizami :evil_lol: zasadniczo zasada jest taka , pies ze schizami potrzebuje stawiania twardo na ziemi ... nie nie , nie biciem i krzyczeniem , on potrzebuje normalności , trzeba dobrze stymulować układ nerwowy .... to jest bardzo pasjonujące .. a nie tam klikanie :diabloti:[/QUOTE] Oj, to może wyślę do Ciebie Galinę na wakacje? No.. Chyba, że to zamiłowanie do schiz nie oznacza ich leczenia - a wręcz przeciwnie :diabloti:
  19. [quote name='betty_labrador']mnie tez sie lduzie dziwnie przyglądają gdy mowie do Tosci cienkim głosikiem w imie pochwały :D[/QUOTE] Co innego chwalić a co innego przemawiać regularnie i opowiadac o cudowności świata :lol:
  20. [B]Vectra[/B], wesoło masz tam u siebie. Uwielbiam do Was zaglądać i sobie czytać, bo co jak co, ale opowiadanie o Waszej codzienności wychodzi Ci rewelacyjnie. Pewnie słyszysz to co rusz, ale ja chyba jeszcze tego nie mówiłam. I podziwiam zmysł obserwacji, podziwiam własny patent na zapanowanie nad prosiakami i swój własny sposób na wychowanie ich. Masz ogromne serce - przynajmniej do nich - i to się czuje. Ostatnio i ja częściej przemawiam do Galiny na spacerach. Chodzimy tak sobie i chodzimy, a ja tak do niej gadam jaki cudowny patyczek, jaki chrupiący i jaki wspaniały i jak swietnie się nim można szarpać. I piłeczka jaka cudna, jaka obliśniona rozkosznie, jaka mięciutka i jak szybko można za nią biegać. I jaki piesek mądry, jaki grzeczny, pojętny i wogóle oh ah. A ona tak na mnie patrzy i się cieszy głupek i te oczy na mnie wybałusza, jęzor wywala :loveu: A ja z kolei chyba pierwszy raz w życiu mam gdzieś to co sobie ludzie pomyślą przechodzący przez to nasze psie pole. Pozachwycam się teraz płytkami przed klatką i poklikam i pokarmię paszą z królika i może oczy wybałuszy i ogonem się zacieszy za jakiś czas :p
  21. [URL="http://i39.tinypic.com/vse05d.jpg"]http://i39.tinypic.com/vse05d.jpg[/URL] [B]eria[/B], i niech się schowają tysiące zdjęć kwiatków, trawek czy motylków - bo dla mnie właśnie TO powyższe to jest prawdziwe, fantastyczne makro!
  22. [quote name='Vectra']Dziecko kochane , co Ty tu robisz ? :evil_lol:[/QUOTE] Zadomowiłam się przez te 8 lat :diabloti:
  23. [quote name='Vectra']Lalka tak , ona jest dość spokojna - ma swoje gry i zabawy gdy jest świrem ... ale co tu ukrywać , psy się zmieniają z wiekiem ... Jak trafiłam na dogo , to mój Kano był już seniorem prawie - ten za młodu to był struśpędziwiartkrzyżowanyzdiabłemtasmańskim .... ale tak właśnie jak skończył 7-8 lat , to się lekko wytonował ..... a Lalka ma humory ;) czego kiedyś nie miała :evil_lol:[/QUOTE] Mam więc nadzieję, ze to właśnie o to wytonowanie się chodzi. Zobaczymy co pokażą badania. Ale powiem Wam, że im więcej się dowiaduję na tych studiach tym w większą paranoję zaczynam popadać :mdleje: Lalka ma humory, a Galina jakieś lęki - pogłębiające się :mdleje: Kiedyś tematem nr. jeden były studzienki, jak się zaparła wszystkimi łapami to się jej ruszyć nie dało dopóki smyczy nie popuściłam. Teraz do repertuaru doszło podejście pod klatkę schodową (nowe płytki), szlaban dla samochodów i osiedlowe ujęcie wody - są taaaaaaakie straaaaaaszne przecież ! Ja się martwię o fizjologię jej, a powinnam chyba bardziej o mózg !
  24. [quote name='malawaszka']nooo przerąbane!!!!!!! teraz to już z górki :shake:[/QUOTE] Podobno w 2013 koniec świata - nawet nie skończę studiów :mdleje: Nie mówiąc o założeniu rodziny, wybudowaniu domu i zasadzeniu drzewa :placz:
×
×
  • Create New...