-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='Bonsai']O masakra, co oni zrobili temu goldenkowi... http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Aza%20-%20Maj2010/DSC_7663.jpg To mu bardziej zaszkodzi, a nie pomoże. Sierść izoluje psa od ciepła, a pies, który musi zostać ogolony niemal do zera, musi być kategorycznie chroniony od słońca, bo właśnie nie ma tej ochrony. Psy, które nie wymagają strzyżenia, nie powinny być strzyżone. A ja dziś byłam z psem na Bemowie - masakra, zawędrowaliśmy na teren lotniska, gdzie po 1h drogi okazało się, że nie ma wyjścia. :roll: Po przemknięciu się obok samolotów znaleźliśmy mały płotek, przez który dyskretnie przeskoczyliśmy i jak naszybciej się oddaliliśmy... :eviltong: Golenie ponadto fatalnie wpływa na sierść.. Przez lata goliłam, teraz już tylko trymuję i widzę ogromną poprawę (ale to trochę inna bajka, bo pies szorstkowłosy). Na Bemowie dzisiaj jakaś masakra była.. Jakaś wielka impreza na lotnisku :mdleje: Ledwo wjechałam na osiedle tyle samochodów i ludzi.. A na lotnisko od której strony weszliście? Przez las? Dobrze, że Was nikt nie złapał, mnie wielokrotnie zatrzymywali - ileż ja upomnień dostałam.. Agnes, badałaś jej te hormony? może to jednak ta tarczyca? bo masz rację - to nie jest normalne, szczególnie, że ona dostając dawkę dla psa o 10kg lżejszego pewnie jest głodna.
-
Hej Gramy :loveu: Jestem rozczarowana - nie ma mnie 4 dni - wracam a tu NIC nowego :diabloti:
-
[URL="http://i1005.photobucket.com/albums/af178/Cooves/Wietrznia%2008%2005/DSC_1149.jpg"]http://i1005.photobucket.com/albums/af178/Cooves/Wietrznia%2008%2005/DSC_1149.jpg[/URL] Toć to 100% rozkoszności ! :loveu:
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']tak włąśnie miałam to na myśli pisząc o niedzwiedziach. I prawie teraz codziennie to ogladam:/[/QUOTE] Jest jeszcze o świstakach "W polskich górach żyje 220 świstaków. Wszystkie zmieściłyby się w tym wagonie metra.." -
Gasska wygląda na zrelaksowaną ! Mooooja pięknaaaaaa :loveu: (musiałam!) Galina aktualnie padła i co jakiś czas kontroluję czy oddycha, bo nie zmienia praktycznie pozycji od kiedy wóciłyśmy :lol: Jak tam cieczka? Sugestie się powiodły? :diabloti:
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']Aha- w Tartach jest TYLKO 15 sztuk niedziwedzi brunatnych! to zbyt mala populacja by odrozdzic stado. Zbyt wąska pula genetyczna. Eh.[/QUOTE] Przytloczyły mnie te plakaty w metrze.. "W polskich górach żyje 15 niedźwiedzi. Wszystkie zmieściłyby się w tym wagonie. Pomóż nam je chronić.." :( -
[quote name='Rinuś'][I][B]Co to jest to co napisalaś? :eviltong::eviltong: A ja dzisiaj coś takiego zrobiłam. [/B][/I] [url]http://lh5.ggpht.com/_kZ7gnoM8qRc/S-W7b5p4_1I/AAAAAAAABTY/qbxXiOs981g/IMG_1800.jpg[/url][/QUOTE] Ciaśniej ciaśniej ! Szczególnie z prawej możnaby obciąć te bazgrołki ostro-nieostre.
-
Zdziwiłabyś się jakie ona koziołki fika jak się smycz nie daj Bóg napnie w czasie paniki :mdleje:
-
Dzisiaj byłam z moim super-dzikim-mopem w klinice w sprawach zawodowych ( :p ) przed wejściem wogóle super hiper grzeczna, tylko przekroczyłyśmy próg zaczął się dramat (jedyne co w jej mózgu wowóczas działa to impulsy mózg-ucieczka-nerwy ruchowe-łapy) także panika jak się patrzy :mdleje: Pozatym przystanki stały się obowiązkowym punktem programu - idąc na spacer siedzimy tam sobie z 10 minut, wracając stoimy tam sobie 10 minut. Bez wyraźnego powodu zatrzymujemy się też w najmniej przewidzianych miejscach (tak pomyślałam, że w ten sposób pies bardziej bedzie zwracał uwagę na mnie, a na na to że ma iść przed siebie). Na przystankach jest już lepiej, bo wcześniej posiedziała chwilę, a zaraz potem zaczynała się kręcić piszczeć i ogólne zniecierpliwienie pozkazywać. Pozatymw w jej mózg wbiło się przeświadczenie, że jeśli idziemy na przystanek to znaczy, że na kogoś czekamy więc jak podejżdża autobus to w pełnej gotowości zaczyna szukać kogoś znajomego :mdleje: Ale może z czasem pojmie, że chodzimy na przystanek dla sportu :diabloti: Reasumując w sytuacji super-stresowej nie wiem zupełnie jak nad nią panować.. Co mam zrobić jak zacznie odstawiać szopkę w autobusie? Bo niedługo zaczniemy dla sportu więcej nimi jeździć.. A tak pozatym żegnam się na kilka dni, bo jutro jadę na wiochę :loveu: Może będą fotki jak będę w stanie :diabloti:
-
[URL="http://i44.tinypic.com/nf1teg.jpg"]http://i44.tinypic.com/nf1teg.jpg[/URL] [URL="http://i43.tinypic.com/33xu33p.jpg"]http://i43.tinypic.com/33xu33p.jpg[/URL] bez komentarza.. :roll:
- 21590 replies
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Tosca tu wyszła jak nieszczęśnik :lol: [URL="http://img100.imageshack.us/img100/5415/img0179k.jpg"]http://img100.imageshack.us/img100/5415/img0179k.jpg[/URL] -
Wiesz, mnie nie chodzi o uczenie jej sztuczek, tylko właśnie chciałabym żeby malutka pozbyła się lęków. Zobaczymy czy to klikanie nam pomoże, ale fajnie mieć póki co psa, który patrzy prosto w oczy ;)
-
[quote name='Agnes']to ja nie wiem czy bym sie cieszyla:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Hmm.. ciekawe z czego ta matura tym razem? :evil_lol:
-
[quote name='betty_labrador']mysle ze tak. By ie przedobrzyc. Choc wiesz..to tez bywa różnie. jesli pies jest nakrecony i nic mu nie wysiada psychicznie, mozna dluzej cwiczyc. Ale tez z umiarem , rozsądkiem. Tosca potrafi i pol godizny zcasem cwiczyc w ksztaltowaniu, i nie nudzi sie jej to. jesli jest tak nakręcona na piłeczke, to mozesz to wykorzystac do tego by piłeczka była najlepsza nagroda-takim JackPointem. jak zorbi cos super, tak zaskoczy -to wtedy piłeczka ;) albo na zakonczenie sesji, ze wszystko było super ;) taka nagroda na rozładowanie emocji i po skupianiu sie na Tobie-odetchnięcie.[/QUOTE] To znaczy my mamy 4 rodzaje spacerów w tej chwili: 1. krótkie na siku bez wydziwiania 2. długi z piłką albo bez niej 3. z klikerem na psim polu lub na lotnisku. I wygląda to mniej więcej tak, że ćwiczymy coś tam sobie - gapienie się, czy tam to dostawianie do nogi 5min potem rzucam jej piłkę właśnie na rozluźnienie. Chyba lepiej byłoby jakbym jej tą piłkę zostawiła tylko do zabawy. Ćwiczenia to ćwiczenia - na smaki też jest nakręcona, ale niech ta piłka będzie samą przyjemnością bez obciążania móżdżku - takim rozluźnieniem. Jak myślicie? 4. z klikerem - tak jak dzisiaj. najpierw idę właśnie trochę psa wybiegać (piłka, patyk) a potem robimy rundkę po straaaaasznych miejscach, ew. wracając jej jeszcze porzucam. Staram się tak to wszystko poustawiać, żeby się nie nudziła. W sumie często ciężko jest mi przerwać, żeby nie przedobrzyć, ale zmuszam się żeby jej nie zdemotywować. Zauważyłam że o wiele więcej do niej gadam na spacerze, nakręcam ją przesadnym chwaleniem i cieszeniem się ze wszystkiego. Ale ona chyba to lubi :)
-
[quote name='Unbelievable']ja to w sumie nawet lubię jak znieczulenie odchodzi : P zdecydowanie bardziej niż gmeranie, a zwłaszcza wiercenie. brrr... ja jestem konsekwentny człowiek :diabloti:[/QUOTE] Hmm.. w sumie nie miałam wiercenia od jakichś 5 lat, więc mogłam już zapomnieć jakie to uczucie ;) Taaa.. bez-sercowy ! :diabloti: :lol:
-
[quote name='Agnes']hahahaha to dogo tak zacytowalo:diabloti: ja tam nic nie zmienialam:evil_lol:[/QUOTE] Może to znak z niebios :mdleje:
-
[quote name='Unbelievable']nie wiem czy będzie czym chwalić :diabloti: ale wiem na pewno, że będzie bolało ;) najgorsze jest to, że mimo znieczuleń ja i tak czuję jak m w zębie gmerają.... jeżeli pokażesz, że nie dostanie piłki jeżeli nie zrobi, to nie będzie problemu : P[/QUOTE] Mnie bardziej boli znieczulenie niż gmeranie w zębie, więc juz nigdy go nie wezmę ! :diabloti: W dodatku potem to odrętwienie przez kilka godzin.. brrrr. Raz w życiu sobie zafundowałam znieczulenie i nigdy więcej ! Jak się w końcu uda nam kiedyś spotkać (:diabloti:) i zobaczysz jej podniecone spojrzenie i drganie całego ciała to Ci jej się szkoda zrobi i dasz sobie spokój z jakimś okrążaniem :p
-
[quote name='Agnes']ze co...ze wolne? bom sie pogubila:placz::evil_lol: ja tez mam wolne:diabloti:[/QUOTE] Nie, chodzi o to, że źle zacytowałaś - to co napisała Ewa&Duffel wyszło, ze ja napisałam - czyli, że mam maturę :lol:
-
[quote name='Unbelievable']to w takim razie boli mnie dziąsło, bo dzięki lodowi drętwieje i nic nie czuję ;) z dorabianiem lodu jest problem, bo robi się w lodówce, dzięki czemu woreczków nie mamy, ale jakoś sobie radzę (woda w butelkach, torebkach foliowych) te przychodzenie do nogi dookoła możesz wykorzystać przy rzucaniu piłki, tak jak we frisbee żeby cię obiegała:razz:[/QUOTE] No całkiem możliwe, że masz też stan zapalny w dziąśle.. Ale ja lekarzem nie jestem (jeszcze), więc to tylko takie spekulacje ;) Ale pochwal się co Ci lekarz powiedział, bo sama jestem ciekawa ! Dobry pomysł, ale sądzę, że będzie ciężko jej się skupić na czymkolwiek gdy chodzi o piłkę :lol: [B]Beatko[/B], dziękuję za opinie i rady ! Ja też jestem z malutkiej bardzo dumna, bo już nic a nic się nie boi tego klikania - pomyśleć, że tak niewiele trzeba było ;) Nie wiem czy dobrze robię, że w sumie przez cały taki spacer jej klikam po trochu - czy zasada kilkuminutowej sesji powinna też tutaj działać?
-
Hahaha i wyszło na to, że ja mam ZNÓW maturę :lol:
-
Ja sobie nie wyobrażam jak można mieć niepiłeczkowego psa ;) Ale coś za coś - moja się nie bawi z innymi psami, a piłkę ubóstwa.
-
[quote name='Unbelievable']jutro idę, no ale dzisiaj z racji święta nie dało rady ;) mnie też nigdy nie bolały...cnajgorsze jest to, że ja już nie reaguję na te normalne środki przeciwbólowe :roll:[/QUOTE] No to idź jak najszybciej i dorób lodu ! Chociaż nie wiem czy lód tu akurat ma jakieś znaczenie, bo chłodzenie zwęża naczynia krwionośne, a Ciebie nie boli dziąsło ino ząb. Pooglądałam to dostawianie się do nogi na gruszkę i stwierdzam, że chyba jednak źle, że ją uczyłam przechodzić za sobą od prawej strony. I wszystko chyba musze od nowa :mdleje: I musze powiedzieć, że fajne są reakcje ludzi na klikanie na ulicy :lol:
-
[quote name='Unbelievable'] tak btw- znasz może jakiś sposób na nieznośnie bolącego zęba oprócz picia zimnej wody z lodem? bo tak się cały dzień kuruję, ale lód się kończy i czarno to widzę... na szczęście mam jakieś lody jeszcze ;)[/QUOTE] Nie znam, zęby mam mocne i nigdy mnie żaden nie bolał.. Ale odkąd się nasłuchałam na zajęciach ile chorób może się objawiać bólem zęba, to bym Ci radziła jak najszybciej dentystę !
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']no mi tez sie marzy..ale chyba ich temperament mnie przerasta :)[/quote] Mnie również - od czasu do czasu mam jeszcze przebłysk - oh ! może jednak owczarek ! - ale szybko mi przechodzi ;)