-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
Oj bidulko.. ale już w porządku? Myślę, że może uczulić jeżeli jej dotykałaś, a jak sądzę dotykałaś. Skoro chroni przed pasożytami to ma w sobie substancje na pewien sposób toksyczne (prawdopodobnie tylko dla pasożytów) które mogą uczulać. Przynajmniej tak mi się wydaje. W dzisiejszym świecie coraz więcej uczuleń - zarówno wśród ludzi jak i wśród zwierząt niestety..
-
[quote name='amensalizm']Nie można zapominać u super praktykach w rzeźni.[/QUOTE] Albo w oborze :p
-
Dziękujemy wszystkim za życzonka ! :loveu: Galeństwo ma się już jakby lepiej, znów biega i szaleje i po schodach też jest pierwsza. Może to jakieś przesilenie było zimowo-wiosenne. Ale badania krwi i tak zrobimy jak będę na praktykach w klinice. U nas nic nowego - Galeństwo pojechało z rodziną na działkę, a ja ślęczę nad anatomią topograficzną. Mam alergię na ten przedmiot i odkładałam tak cały semestr, a teraz tyle tego urosło, że szok. Jednak niedobrze jak jest JEDNO zaliczenie na koniec, zamiast kilku w międzyczasie. Znalazłam moje nowe powołanie - IMMUNOLOGIA ! :loveu: Chyba pierwszy przedmiot, którego uczyło mi się z narastającą satysfakcją :loveu: Dobrze, że robi się teraz później ciemno, to możemy wieczorem sobie nawet pójść z jaszczurką na klikanie albo piłeczkowanie. Znalazłam starocie (co widać po braku trawy), które jakościowo są do bani. Nie wiem jak mogłam tak cofnąć się w moich postępach fotograficznych :placz: [IMG]http://img218.imageshack.us/img218/5572/dsc1081.jpg[/IMG] [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/4866/dsc1042.jpg[/IMG] [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/9036/dsc1067m.jpg[/IMG] Ah [B]Aniu,[/B] zapomniałabym - następny raz to nie wiem kiedy będzie jak pomyślę ile odchorowywałam :diabloti: Ale powiedziałam Przemkowi, że robi impreze po sesji :p [B]Beatko[/B], podobno 7 to szczęśliwa liczba, a ja jestem z 7 i co? :mdleje:
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']eh, no wiesz zawsze warto spytac. Chociazby dla takiej odpowiedzi. Bo zainteresowanie innch osob-przynajmniej u mnie- też wskazane. fajnie ze sie kondycjonujesz. wiem i dziekuje Ci za to :*[/QUOTE] Cieszę się, że pytasz, naprawdę :calus: Czy fajnie to nie wiem - ale trzeba :placz: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='Maga100']haha, moja przyjaciółka z dwoma córkami też ciagle musi się bawić w koleżanki, coś w tym jest :lol::lol: a w co się bawią mali chłopcy? :hmmmm:[/QUOTE] gorzej jak Tadzio zechce się z Tobą bawić w KOLEGÓW :p- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']oj nie nie - ja nie mam jak się wyrwać na taką dłuższą wyprawę póki co :([/QUOTE] Ah szkoda.. myślałam, że w końcu sie poznamy :placz: To wstyd, żeby tyle lat ze sobą na forum pisać i się do tej pory nie zobaczyć !- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']ona sama jak widzi, że siedzę przy kompie proponuje tą opcję :lol: a dla Iwonki w niedzielę ma być sprawdzany domek - i to w Stolycy - a co! z wiochy na salony :roflt: nie wiem jak ona się tam odnajdzie, ale fajni ludzie się wydają, a Drops... co ja zrobię, że póki co same bloki i centra miast dzwonią? zresztą ci z wawy co chcą Iwonkę też zadzwonili o Dropsa, ale ja go nie dam do miasta... co by tam miał za życie - wieczny strach... nie ma mowy... to jest wieśniaczek i już[/QUOTE] Oj to trzymam kciuki !!! A może przyjedzieć na zwiazdy do Wawki coby osobiście sprawdzić przyszły domek? :diabloti:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']jak samopoczucie Justynko? u mnie roznie.. wczoraj fatalne, dzis dobre :/ ps. nie mam czasu w dzien ostatnio usiasc na dluzej przed kompem :/[/QUOTE] Pewnie Cię nie zaskoczę, ale raczej bez zmian.. Ale postanowiłam zrobić coś dla siebie i wzięłam się za kondycję swą. Jak coś to wiesz, że możesz napisać :calus: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']ona się sama przebiera i śpiewa i zawsze umawiamy się tak, że bawimy się te muszkieterki, koleżanki czy inne :ekmm: ale JA jestem tą, która pracuje i siedzi przy komputerze :evil_lol:[/QUOTE] No wiesz co? Tak dziecko spragnione kontaktu z ukochaną ciocią WRABIAĆ?! A jak szukanie domków dla Iwonki i Dropsa? :diabloti: Bo widzę, że się zadomowiły :p- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
A to nie możesz przypiąć smyczy do tej z adresówką? :p -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
A na coś Ty jej tyle obroży założyła? :diabloti: -
Dominiko, a po kim on ma ten niemal biały blond? :p
-
to co? wolisz te cudowne dźwięki czy Tadzia uwieszonego u Twej nogawki? :diabloti:
-
Nie wiem czy tylko u mnie, bo pracuję na innym monitorze niż zwykle, ale widać przebarwienia na grzbiecie mniejszej i zadku większej suni. Trawa jakaś taka zbyt żółta.. Myslę, że to zdjęcie po przeróbkach jest gorsze od tego ciemnego ;)
-
[quote name='betty_labrador']a jaki wyraźny dymorfizm płciowy :D[/QUOTE] A to nie są 2 suki? :p Mnie się wydaje, że na drugim ostrość gdzieś uciekła delikatnie, ale pewnie robione z dużej odległości? Ciut ciemno, ale bardzo fajny klimacik :)
-
[quote name='ariss']obcięłam we wtorek;) chyba z 5cm poleciało:evil_lol:[/QUOTE] No to teraz nie ma wyjścia, pokazuj ! :loveu: A wiesz co wiesz co? Galątko znów odżyło i zachowuje się już zupełnie jak kiedyś :)
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
Justa replied to Vectra's topic in Foto Blogi
Czy to jest toto najmniejsze Franiowe dzieciątko? :mdleje: [URL="http://i567.photobucket.com/albums/ss120/pennstaff/KWIECIEN%202010/11%2005%202010/11052010-157.jpg"]http://i567.photobucket.com/albums/ss120/pennstaff/KWIECIEN%202010/11%2005%202010/11052010-157.jpg[/URL] Przepiękna wyrosła i coraz bardziej podobna do tatusia :loveu: -
[quote name='ariss']ja poza tym cofam się w rozwoju w związku z robieniem zdjęć, ostatnio nic mi nie wychodzi:shake:[/QUOTE] To tak jak mnie :placz: [url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_4465-Kopia-Kopia.jpg[/url] Zrób coś z tą iguaną, bo jej wybranek nie zechce :diabloti:
-
Oj dałabym fotki, ale niestety nie mam. Na wieś nie wzięłam aparatu, bo pogoda miała być okropniasta (choć w rezultacie było całkiem znośnie) Pragnę zakomunikować, że wczoraj jaszczurzątko miało swoje 7 urodziny !!! Tak więc sto lat piesku :p (Komunikuję dopiero dziś, bo wczoraj po zajęciach nie wróciłam do domu, tylko ruszyłam na impreze pod akademik, z której wróciłam dzisiaj o 3 nad ranem. Pospałam do 11, wróciłam do domu a zaraz na zajęcia :loveu: :mdleje: Ale muszę przyznać, że na tej mojej wecie ok, nauki sporo, ale jak się bawimy to na całego i najdłużej !)
-
Piegi, kliker, schroniskowcy i przyjaciele. Z Warszawskiej do Warszawy. ;)
Justa replied to Bonsai's topic in Foto Blogi
Witam się u Was po raz pierwszy :) Przepiękne zdjęcia :loveu: A Piegus faktycznie jest niezwykłej urody no i super zsocjalizowany - zazdraszczam ;) Czekam na zdjęcia z ów spotkania :diabloti: -
Hmm.. wydaje mi się, że przez oznaczenie hormonów nadnerczy we krwi. Ale to zapytaj swojej wetki. To takie luźne pomysły, szperam sobie po książkach i się zastanawiam. Ale z tego co wiem, to jest dość rzadkie u psów i kotów.
-
Tak mi jeszcze wpadło do głowy.. Może nadczynność kory nadnerczy? Podajesz jej jakieś leki na stałe?
-
[quote name='Bzikowa']No z biologią nie jest tak źle, rok temu napisałam rozszerzenie właśnie na 72, to nie jest dużo ale też nie dramatycznie mało więc nie jestem jeszcze w dupie ;) Zadania pewniaki? Proszę o jakąś ich listę :P[/QUOTE] No to ładnie ta biologia ! Byleby teraz chemia dobrze poszła ;) Chodzi mi o takie typy zadań.. jakies tam przeliczania stężeń, jakieś tam liczenie moli, te.. jak im tam.. redoxy - maturę pisałam 3 lata temu, więc nie wymagaj :diabloti: Ale z chemią jej po części jak z matematyką - muszą odbębnić jakies typy zadań, bo przecież tak naprawdę nic nowego nie wymyślą (więc jak przerobisz je to je potem zrobisz) Inną sprawą jest to, że chemia to też teoria, dużo dużo teorii.. Jakichś równań, wzorów i zasad co z czym i co się tworzy, co się dzieje, jaki ma kolor itepe. No nie wiem, mnie sie wydawało, ze zawaliłam chemię, a lepiej mi poszła od biologii :mdleje: Ale czasu ledwo mi starczyło, skończyłam ostatnie zadanie i zostało mi 5 minut na strzelankę zabijankę tego co nie wiedziałam :diabloti: I wiesz, niby na studiach miałyśmy dużo dużo grosze rzeczy niz ta cała matura.. ale nie chciałabym jej znów pisać (w sensie zdawać po raz pierwszy, bo poprawką nic nie ryzykujesz) brrrr.. Także uszy do góry i proszę w siebie wierzyć !
-
[quote name='Bzikowa']Biologia dużo trudniejsza niż rok temu. Jakby była taka jak w zeszłych latach albo na próbnych to bym poprawiła i to sporo. A to co dziś pisałam to był jakiś żart... No ale faktem jest, że głównie uczę się chemii a biologii przed tą maturą raczej się nie uczyłam za dużo bo myślałam, że poziom będzie taki jaki był a tu dosrali... Życie, najwyżej pójdę na jakiś kolejny badziewny kierunek i będę sobie tam radośnie egzystować;)[/QUOTE] Oj dzieciak, nie ma co się stresować ! Ja z polskiego myslałam, że nie zdam (bom humanistyczne beztalencie i nic nie rozumiałam) a tu się nagle 72% zrobiło :mdleje: Ale powiem Ci, że ja nie umiałabym tej matury już napisać :p Trzymam w takim razie jeszcze 17 ! i UCZ SIĘ ! bo z chemią to trochę inna bajka, są zadania pewniaki i dużo łatwiej sie wbrew pozorom przygotować niż do biologii ;) Uciekam do seminarium z fizjo :placz:
-
To już wiem gdzie byliście. Kiedyś dawno temu wybrałam się tamtędy zimą :mdleje: Wiecej tego błędu nie popełniłam ;) Taki piękny teren, a ogrodzili i wchodzić nie można.. Bo co to za spacer jak wciąż człowiek się rozgląda czy nie jedzie samochód ŻW. Być może to kwestia h. płciowych - w końcu Aza jest po sterylce.. Kurcze, szkoda, że jeszcze się nie znam, bo coś bym może Ci podpowiedziała :( Ale może warto przy okazji powtórzyć te badania tarczycy?