Jump to content
Dogomania

18.05.2017 Lisia vel Astra odeszła za Tęczowy most.21.01.2017r Lisia vel Astra pojechała do swojego domku!!! Bądź szczęśliwa i nigdy już nie zaznaj bezdomności, cierpienia i bólu!!!!Cierpię w milczeniu.. Czy jest dla mnie nadzieja?


Recommended Posts

A bierze jakiś lek p. bólowy / p.zapalny?

Moja na starość brała na bazie meloxicam, trzeba wybrać mniejsze zło, bo te leki niszczą wątrobę, ale psa nie bola stawy i chodzi, 

Trzeba jednak unikać schodów i skoków na lozko- wiem,ze u Was nie da sie, bo schody sa

Meloksykam  wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny. Stosowany jako lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych(NLPZ). 

Edit: i kurze łapki rozgotowane lub suplement, choć to juz moze po szkodzie (ja tez podawalam za późno, jak to stwierdzil wet- ma to sens gdy podaje sie wcześnie)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przez cały weekend uchronilysmy Astra przed chodzeniem na piętro ale i tak wychodząc na dwór musi przejść po kilku stopniach. Strasznie się o nią martwię i widzę jak cierpi. Zrobię wszystko by jej pomoc. 

Mon

Link to comment
Share on other sites

Jest cala grupa tych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, słyszałam cos o tramadolu,  moja brała METACAM

Czasem pies 1 nie toleruje, to daje sie z innym składnikiem, sa to dość silneleki, wiec na recepte- cos jak ludzki ketonal,  poza nimi sa sterydowe- ale po nich pies chyba b duzo pije i sika, ale jak nicnie pomaga, to wybiera sie co jest, najlepiej, zeby wet dal Wam na dluzej- ja podawałam doustnie, z flakonu, moze byc jakiś osłonowy wtedy na żołądek, najlepiej chyba jest wstrzykiwac, ale ja zastrzyków nie potrafię, 

Link to comment
Share on other sites

Ojej takie słowa to chyba dla nas obelga. Mamy tyle zwierząt w domu, że jasne jest dla nas, że to weterynarz decyduje o leczeniu  i lekach. Zwierzęta na wiele substancji,  nawet na jedzenie reagują inaczej niż ludzie. Choćby czekolada. Co mówiąc o lekach. Jutro pojedziemy do naszego najlepszego weta i będzie jasne. Boimy się tylko najgorszej diagnozy: STAROŚĆ 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Monaga napisał:

Ojej takie słowa to chyba dla nas obelga. Mamy tyle zwierząt w domu, że jasne jest dla nas, że to weterynarz decyduje o leczeniu  i lekach. Zwierzęta na wiele substancji,  nawet na jedzenie reagują inaczej niż ludzie. Choćby czekolada. Co mówiąc o lekach. Jutro pojedziemy do naszego najlepszego weta i będzie jasne. Boimy się tylko najgorszej diagnozy: STAROŚĆ 

Nie chciałam Was urazić, moje intencje były inne. Jeśli tak to odebrałyście, to przepraszam

A na STAROŚĆ niestety, lekarstwa nie ma.....

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wyszukalam na dogo to w nagłych przypadkach podawano Opokan ludzki (tez ma subst czynna meloksykan= Metacam psi) tylko 1\2  tabletki  (1 dla czlowieka)

 Edit: A nawet nie w nagłych, tylko po zaleceniu wet, bo ludzki tańszy niż psi,

 

Link to comment
Share on other sites

Moi Drodzy :) Wet dał nam światełko czyli Astra znów zaswiecila swym blaskiem.

Problem jest z dyskiem w odcinku ledzwiowym. Otrzymała dwa zastrzyki: tramal i przeciwzapalny. Od jutra codziennie musimy podawać 2 razy dziennie tarbletke tramal i za dwa dni kolejna wizyta aby podać zastrzyk z lekiem przeciwzapalnym. 

Pozostaje póki co noszenie po schodach a przynajmniej na piętro w mieszkaniu. 

Musimy pilnować aby jej radosny temperament folgowac.

Oczywicie po około 10 minutach od wyjścia od weta miała ochotę na spacer ale hola hola Astrunia nie powinna się przemeczac. Pańcie czuwają.

To starość ale będzie dobrze :)

 

Mon

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Astruniu, nie rób numerów. ty masz jeszcze długo się i swoje pańcie cieszyć życiem.

Ja daję w razie bólu psi lek Scanodyl , na początku  przez kilka dni codziennie ,a potem jak zauważam pogorszenie w chodzeniu, to doraźnie.

Link to comment
Share on other sites

Jak doustnie, to dobrze dac cos na osłonę żołądka: ja dawalam ludzki ranigast 75mg - pies15 kg  edit: bo brała lek codziennie, kilka mies.

inni dają  różne "prazole", jeszcze inni specjalne osłonowe dla psów, bo ludzkie są be...

Sa osoby, które potrafią robić zastrzyki domięśniowe swoim  psom to najlepsza opcja

Link to comment
Share on other sites

Z Astrunią jest tragicznie. Rano i wieczorem podajemy tramal. Co drugi dzień ma zastrzyk z tramalu i przeciwzapalny plus naświetlania laserem. A jest coraz gorzej. Nie jest w stanie dojść do trawnika. Trzeba ją z posłania nieść na trawnik. Robi siku i kupę i niesiemy ją do domu. Niestety dziś rano nie była w  stanie ustać nawet żeby zrobić cokolwiek, od razu padała. Wczoraj jak ją postawiłam, żeby wbić kod do domofonu, to upadła na głowę i strasznie piszczala. Jesteśmy załamane. Dziś w trakcie pracy spróbujemy wyskoczyć z nią do naszego weta. Znalazłam też kontakt do najlepszego chirurga ortopedy w Warszawie. Ludzie piszą że jest geniuszem. Postaram się jeszcze dziś do niego dostać. Na domiar złego spuchły jej dziąsła przy górnych siekaczach do tego stopnia, że nie widać zębów i już nawet podawanie tabletek i karmienie jest coraz trudniejsze. Kaszel też męczy ją coraz bardziej. To nawet nie kaszel, tylko jakby zadyszka. Jak podnosimy to od razu ją dusi. Coś czuję że będziemy jeździć od lekarza do lekarza, żeby ją z tego wszystkiego wyciągnąć. Miejcie wiarę, że wróci do zdrowia 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...