Jump to content
Dogomania

Czy pieluchy/maty zdają egazmin?


jabuba

Recommended Posts

Mam pytanie: czy przy nauce siusiania korzystaliście z pieluch dla szczeniaków, albo inny mat? Czytałam o wykorzystaniu gazet, ale wydaje mi się to niewygodne, ze względu na "przesikiwalność" gazet. Miałam kiedyś szczeniaka dużej rasy i pamiętam, że potrafił tyle nasikać jednorazowo, że gazety nie dawały rady ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie dzisiaj kupiłam kuwetę razem z podkładami. Mój szczeniak ma dopiero 4 dni więc na naukę jest jeszcze trochę za wcześnie :) Ale mam zamiar nauczyć sikania do kuwety moją sukę. Ona ma 3 lata i nie wytrzymuje kiedy jestem w pracy. Mam nadzieję że przyzwyczai się do kuwety chociaż narazie nie chce na nią nawet spojrzeć.
Kupiłam również krople które mają pomóc w zachęceniu psa do nasikania do kuwety. Zobaczymy jaki zda to wszystko egzamin.
Ale też z chęcią poczytałabym jakiś rad od kogoś kto próbował tego sposobu.

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz przy szczeniakach przetestowalam i sa extra.
Maluchy uczyly sie stopniowo i nie bylo problemow z zasikanymi podlogami.
Jak dorosly do tego ze to sie fajnie zjada nakrylam podklady kratkami, a do tego mam zrobiona ramke ktora nie pozwala kurduplom nasikac obok, musza wejsc do srodka zeby trafic. Rewelka jak dla mnie.
Myslalam zeby kupic cala kuwete ,ale wiem ze z moimi potfforami ten numer by nie przeszedl bo i tak by wyzarly dziury w podkladach :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja kupiłam specjalne maty od spodu mają nieprzepuszczalną folię więc nic nie przecieka. Milo jest z nami 5 dni i już sama chodzi siusiu na mate:razz: jedynie podczas zabawy jest tak zajęta że gryzie zabawke i kuca robiąc siusiu.
Jedynie na kupke trzeba ją porzenosić, ale powoli też się uczy. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja też używam mat. Znalazłam włoskiego producenta [I]Amici e felici[/I] (można je zamówić telefonicznie w sklepie Camon Tukan w Częstochowie (jedyny dystrybutor) i tam są najtańsze: 10 szt 60x60cm kosztuje 19zł), są najlepsze, najgrubsze ze wszystkich z jakimi miałam styczność, i przeciekają tylko wtedy gdy pies siusia ciągle w tym samym miejscu (co rzadko się zdarza).
Z kupką wolniej mojemu psiakowi idzie, bo najchętniej załatwia się nie na matę, tylko za fotelem, ale zdecydowanie maty są rewelacyjnym wynalazkiem. Nie wiem jak ludzie mogli używać gazet, próbowałam, ale siusiu wcale się w nie nie wchłania tylko stoi na gazecie. I jak to sprzątnąć bez wylania? :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odpowiem sama sobie na pytanie :cool3:

Tak, pieluchy dla szczeniaków / podkłady higieniczne dla ludzi są super!
Mój szczeniak bardzo szybko nauczył się siusiać na podkłady rozłożone na korytarzu.
Cenowo korzystniej jest kupować w aptece podkłady higieniczne. W dodatku są one w kilku rozmiarach, ja teraz mam położony podkład 90x60.

Polecam wszystkim posiadaczom szczeniaków lub starych psów.

Link to comment
Share on other sites

gazety to skaranie boskie. moja suńka w wieku 4-5 mies. tyle nasiusiała na nią, że druk się odbił i mogłam czytać gazetę na podłodze :lol:
Ja po tych przejściach zaczęłam korzystać z podkładów higienicznych i było ok więc polecam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam podkłady higieniczne dla ludzi. Wychodzą znacznie lepiej cenowo niż pieluchy dla psów (duża pielucha dla psa wychodziła mniej więcej 4zł/szt, podkłady higieniczne dla ludzi - 8zł/5szt). Pieluchy dla psów są o tyle lepsze, że mają żelowe wypełnienie, natomiast podkłady higieniczne to zwykła lignina na folii, ale wolę ligninę niż bankructwo :lol: szczenior przez pierwsze półtora miesiąca zużywał maksymalnie 15 pieluch dziennie, teraz już trochę mniej (nauka załatwiania się na dworze ;) ). Bardzo rozbawił mnie napis na opakowaniu pewnych pieluch dla psów, gdzie producent twierdził że jedna mała pieluszka wystarcza na jeden dzień. Nie mam pojęcia dla jakiego szczeniaka miałaby wystarczyć :roll: na same kupy schodziłoby 4-5 sztuk, a maksymalnie zasikana pieluszka nie byłaby ani estetyczna ani przyjazna olfaktorycznie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Agnieska, mi jedna mata 60x60 wystarczała na dobę do momentu aż pies zaczął ważyć 20kg :p
Ale to musiała być solidna, gruba mata, która naprawdę sporo potrafiła "wciągnąć". Cieniutkie maty które sprzedaje większość zoologików nie zdały egzaminu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Naszemu maluchowi kupiliśmy podkłady Trixie. I jak na razie mały uczy sie załatwiania swoich potrzeb tylko na tej pieluszce i dzięki temu że w hodowli też miał rozłożoną taką matę to jest mu łatwiej, chociaż i tak zdarza mu sie jeszcze "nie trafić" :) A że jego siusie to tylko takie małe kałuże to idealnie się to wchłania w podkład.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='izolek']
Ale to musiała być solidna, gruba mata, która naprawdę sporo potrafiła "wciągnąć". Cieniutkie maty które sprzedaje większość zoologików nie zdały egzaminu.[/QUOTE]

Pamiętasz może jaka to była firma?
Z dorastania mojej suki też pamiętam horror z gazetami :evil_lol: Po pewnym czasie poddałam się i wolałam po prostu zmywać kałuże z podłogi niż zbierać mokre, rozłażące się gazety a do tego i tak pucowac podłogę. Fajnie, że teraz można sobie ułatwić życie :)

[B]acroba[/B], na ile starcza taka mata przy szczeniaku staffiku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Pamiętasz może jaka to była firma?
Z dorastania mojej suki też pamiętam horror z gazetami :evil_lol: Po pewnym czasie poddałam się i wolałam po prostu zmywać kałuże z podłogi niż zbierać mokre, rozłażące się gazety a do tego i tak pucowac podłogę. Fajnie, że teraz można sobie ułatwić życie :)

[B]acroba[/B], na ile starcza taka mata przy szczeniaku staffiku?[/quote]

Z tych drogich, typowo psich, to moim zdaniem świetne są maty Savic z wkładem żelowym, ale cenowo wychodzi ok. 35zł za średni rozmiar i 60zł za duży :roll:

Siostra ma teraz szczeniaka, miot mieszkał na dworze, młoda w domu woli zrobić wszędzie, byle nie na pieluchę ;) kochany mój malamut, który załatwiał się na podkłady higieniczne i nie było zrywania się skoro świt! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Obecnie mam 3 miesięcznego wyżła włoskiego ( to juz 3 piesek) i maty sprawdzają się rewelacyjnie. Pomimo tego, że uczymy małego załatwiania się na dworze to w razie czego ma maty na ktorych się załatwia. Przy labku, który ma obecnie 4,5 roku mieliśmy gazety, które służyły głownie do zabawy.
wrzesien-1 Retro tez czasem kładzie sie ma matach ale głównie służą do załatwiania się :P
No i nie zapominajmy, że nie wystarczy kupić mat tylko trzeba tam zanosić pieska na początku żeby załapał do czego one służą :D

Link to comment
Share on other sites

Melduję, że u nas maty sprawdzają sie super, tylko ważne, żeby położyć ją w miejscu, gdzie szczeniak statystycznie najczęściej się załatwia. Mój już u hodowcy był uczony lac na gazetę, więc było łatwiej, po kilku dniach zagubienia w nowym otoczeniu nosi prawie wszystko na matę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']maty seni są dobre ale po kilku godzinach od nasikania przeciekają więc trzeba je częściej zmieniać / zresztą po co ma mocz w domu parować;). 90x 60 są najlepsze bo psiakowi łatwiej trafić.[/QUOTE]
Ja też używałam maty Seni (ludzkie)dla mojego psiaka przez pół roku i sobie je chwale sa chłonne ale trzeba je czesto wymieniać ....to fakt:D

Link to comment
Share on other sites

Możesz kupić podkłady w aptece, albo psie pieluchy na allegro. Widocznie hodowca przyzwyczaił małą akurat do gazet - aczkolwiek maty (podkłady, pieluchy - jedno i to samo) są praktyczniejsze, bo nie przesiąkają. Zawsze możesz kłaść gazetę na wierzch i będzie dobrze ;)

Hawanka, ja teraz kupiłam maty Seni i ok, tylko strasznie drogie są :-o wcześniej kupowałam jakieś inne, na sztuki, te kupiłam w innej aptece i nigdy więcej ;) Warto przejść się po aptekach i porownać ceny, ja kupuję po ok. 1,20-1,40 za sztukę, a Seni wyszły mnie ponad 2 zł za jedną, co ma znaczenie, bo malec mi rośnie i już jedna na dobę nie starcza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...