Jump to content
Dogomania

Rita- uwolniona z łańcucha. Wreszcie znalazła swój dom.


doris66

Recommended Posts

Wieści o Ricie ,  z hotelu...posterylkowe. Niestety ale takiej reakcji Ritki na sterylkę się obawiałam. Z pewnością tez przeraża ja ubranko, które niestety musi nosić. Mam jedynie nadzieję, ze  to co poszło z Ritą  do przodu nie cofnie sie nagle.

 

"Zdjęcia są nieostre, bo co się próbuję zatrzymać, żeby ostrość złapać, to Rita od razu przy mnie... Niestety mamy cofkę, w zasadzie wcale mnie to nie dziwi, psy z delikatną psychiką zazwyczaj mają. Jakaś szczególnie duża nie jest, ale jest. Po pierwszym w miarę fajnym dniu i kradzieży jedzenia, jeść nie chce, mało wychodzi z klatki mimo, że cały czas ma otwartą. Leki przeciwbólowe dostaje, więc to nie jest przyczyna. Psychika cierpi - czasu potrzebujemy."

12074663_1504045093223507_28588005302756

 

12049220_1504045083223508_83351551709820

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rita zmieniła dzis miejsce tymczasowego pobytu. Zamieszkała w hotelu u Joanny Prus. Decyzję taka podjęłam dlatego, ze chcę aby Rita poznawała jak najwieęej bodzców zewnętrznych, bo ona na każdą sytuację której nie zna reaguje strachem i wycofaniem. Dotychczasowy hotel jest położony na uboczu, w miejscu zacisznym, z dala od ludzi, w ciszy i spokoju i nie mogł Ricie zapewnic odpowiednich sytuacji, w których sunia miałaby czas i okazję przyzwyczajac sie do życia wśród ludzi, bo nie wiem kiedy i kto sie w niej zakocha i do jakiego domu Rita trafi. Chce aby była otwarta i pogodzona ze światem zewnętrznym, i aby z podniesioną głową, bez lęku podążała za swoim opiekunem nawet jeśli przyjdzie jej życ w wielkim mieście, i poruszac się wśród wielu ludzi. Rita boi się mężczyzn ( to trauma z przeszłosci ) i wszystkie czynności pielęgnacyjne i opiekuńcze powinien przy niej wykonywac mezczyzna, aby nauczyłą sie że nawet wielki facet, nie jest straszny i jego ręce potrafią głaskać, czesac i pielęgnowac i że jest wtedy miło. Z powodów organizacyjnych dotychczasowy hotel nie był w stanie zapewnić Ricie wystarczającej ilosci kontaktów z mężczyzną/mężczyznami. Kolejnym argumentem za zmianą hotelu był ten, ze Rita nie miała mozliwości na stałe zamieszkiwac w domu, mieszkała w kojcu a taka sytuacja opóźniała ze względów oczywistych socjalizację i przełamywanie lęków Rity. Wszystko co robię, robie zawsze z myśla aby psom było jak najlepiej, w miare moich możliwości i w miare potrzeb konkretnego psa, dlatego podjęłam decyzję o zmianie hotelu. Czy słuszną pokaże czas, w każdym razie z myśla o Ricie i o jej przyszłosci. Ja jestem dobrej myśli a pierwsze wiadomosci z hotelu to potwierdzaja. Rita po przyjeździe wcięła duza ilość karmy z puszki i jadła smaczki przyjmując je wprost z ręki. Poznała dom i domowników, poznała obejście i psich kolegów. Każde jej zachowanie było w normie i odpowiadało typowym reakcjom psa, który znalazł sie w nowym miejscu z ludzmi, których nie zna. Ritko moja kochana jesteś dzielna i dasz radeę przytulam Cie moja czarna perło......

 

12232828_503314379829952_82767586169225312309783_503314543163269_142088031837772

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem dobra decyzja...Rita całe życie przestała na łańcuchu przy budzie, kojec to też uwięzienie/ograniczenie przestrzeni a Rita potrzebuje kontaktu z człowiekiem...uczestnicząc w codziennym życiu będzie się zmieniać
Powodzenia "maleńka" :)
Na pierwszy zdjęciu z jakim zainteresowaniem na coś patrzy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...