Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

Dzień zakończyły drony śpiewając do "hitu" Miłość w Zakopanem hihihi :D,  zgarnęłam do domu towarzystwo ,)... dzieci nie imprezują po nocy ,)

Dziś był odpust na Anny (prawosławny)... stragany z łakociami, piszczałkami niestety były też kapiszony (: Ludzi jak zawsze dużo...

Dyskoteka/ koncert plenerowy nadal przygrywa. Miejskie sierściuchy :) :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dianka ma ostatnio sporo pobrań telefonu i wyświetleń... dalej zmieniam miasta i kombinuję. :( Już nie wiem, jak ją pokazać i komu, aby znalazła domek.

Mój też kocha wątróbkę :) Czasem odnoszę wrażenie, że przegrywam w tej miłości z wątróbką :)

Link to comment
Share on other sites

https://wiadomosci.wp.pl/policja-prosi-o-pomoc-proboszcza-powoluje-sie-na-swietego-franciszka-i-jego-rozmowy-z-ptakami-6290309414368897a

 

"27 sierpnia wiceszef lokalnej policji Krzysztof Kuligowski w piśmie zwrócił się o pomoc w tej sprawie do proboszcza ks. Grzegorza Nienałtowskiego. Wirtualna Polska dotarła do dokumentu. Trzeba przyznać, że jest dość oryginalny. "Zwracam się z uprzejmą prośbą do Księdza Proboszcza o uświadamianie parafian odnośnie traktowania zwierząt, jak też ich porzucania, zgodnie z nauczaniem kościoła. Już Papież Franciszek w „Zielonej Encyklice” coraz wyraźniej mówi np. o kategorii ekologicznej moralności. Wielu działaczy na rzecz przyrody podkreśla, że gdyby księża w małych miejscowościach chętniej podejmowali te tematy, los zwierząt mógłby być znacznie lepszy. Warto by ta tematyka częściej gościła w nauczaniu Kościoła, na przykład w postaci Katechez, tym bardziej, że troska o stworzony świat była obecna u pierwszych chrześcijan od początku, darzyli oni wielkim szacunkiem wszystko co żyje. Szczególnie zaś tę myśl wydobył i podkreślił w swoim działaniu św. Franciszek z Asyżu, który według źródeł miał cudowny kontakt ze zwierzętami – potrafił rozmawiać z ptakami, nawiązał dialog z wilkiem, stworzył też piękny tekst, w którym wychwala wszystkie stworzenia" – pisze I zastępca komendanta powiatowego policji w Mońkach Krzysztof Kuligowski. "

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy nawołują:) 
Nie ksiądz, ale najpopularniejszy w internecie zakonnik w Polsce, o. Szustak bardzo często mówi, aby szanować zwierzęta, nie krzywdzić, a zasięg ma ogromny.
Oczywiście, nie każdy będzie się do tego stosował. Ale skoro obecnie nawet i papieża Franciszka nie wszyscy słuchają...

O Diankę nadal nikt nie pyta?

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Niektórzy nawołują:) 
Nie ksiądz, ale najpopularniejszy w internecie zakonnik w Polsce, o. Szustak bardzo często mówi, aby szanować zwierzęta, nie krzywdzić, a zasięg ma ogromny.
Oczywiście, nie każdy będzie się do tego stosował. Ale skoro obecnie nawet i papieża Franciszka nie wszyscy słuchają...

O Diankę nadal nikt nie pyta?

 

Ani jednego telefonu z zapytaniem o Diankę (:

 

Link to comment
Share on other sites

Czy z dogo ktoś wysłał do mnie przesyłkę?

Odebrałam sms z DHL o planowanym doręczeniu 1-3 dni z pobraniem 93,95zł.

Ja nic nie zamawiałam. Nie odbieram.

 

'"Aktualny status
OTRZYMANO DANE ELEKTRONICZNE
DHL otrzymał dane elektroniczne przesyłki. Informacje zostaną zaktualizowane po przekazaniu przez Nadawcę przesyłki do transportu."
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj około godziny 15 Aron (basset) padł  z płaczem w ogrodzie, szczekał rozpaczliwym głosem na ile sił mu starczyło. Patrzę a biedakowi brzuszek puchnie. Nie wiem jakim cudem zaniosłam go do samochodu, waga w lecznicy pokazała 30kg.

Diagnoza wstępna, skręt żołądka. Z każdą minutą stan pogarszał się, tracił przytomność, ciśnienie spadało, żyły pękały.

Dojechała, prosto z dworca joi.

Przeniesiono chłopczyka na rentgen. Na zdjęciach w ułożeniu bocznym i na plecach bardzo dobrze widoczny skręcony żołądek.

Podano leki domięśniowo i podskórnie między innymi podnoszące ciśnienie i w końcu po kilku próbach, przekładaniu chłopczyka z boku na bok udało się założyć wenflon. Przygotowano pole operacyjne - ogolono brzuszek. Joi  głaskała/  masowała Aronka i w pewnym momencie zaczęły odchodzić gazy. Chłopak ze stołu operacyjnego został przeniesiony na rentgen - wykonano 3 zdjęcie, okazało się że skręt żołądka cofnął się. Gazy odchodziły nadal, bekał. Podłączono kroplówkę - 1000ml, podano kolejne leki domięśniowe i podskórne w tym antybiotyk. Z lecznicy wyszedł na własnych czterech łapkach... na trawniczku były dwa duże siusianka. W domu byliśmy około 21. Napił się wody, wysiusiał i poszedł spać.

Dziś bez śniadania (niepocieszony) kontrolna wizyta w lecznicy. Brzuszek miękki, obrzęku nie ma. Usunięto wenflon. Podano antybiotyk + 3 zastrzyki  do domu. Zalecono obserwację, ruch pod kontrolą, 3 posiłki w ciągu dnia - papkowate w małych porcjach.

 

Weci, którzy zajmowali się Aronem, d Jaroszewicz i Kalinowska stwierdzili że to pierwszy przypadek, w ich praktyce zawodowej - cofnięcie skrętu żołądka. Aron, miał szczęście że szybko został dowieziony do lecznicy.

 

 

 

 

100_6360.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, elik napisał:

Uratowałaś go :)    1376398460_serce9bijce.gif.fd1fba506856a21c4332e096af227f26.gif

Oj tam, ... chłopczyk miał szczęście w nieszczęściu :)

Dziś czuł się o niebo lepiej. Zdecydowanie aktywniejszy nawet do ogrodu pomaszerował, brzuszek ok., apetyt dopisuje, kupki ładne...drony musztrował ,)...mamy nadzieję że będzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...