Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

 

b-b, jak będziesz przymierzała się do bazarku, to możesz nawet i później. :)

Fajnie, ze mam czas :)

 

  Ciesz się póki co wnuczką / wnuczkiem. :)

Jeszcze czekamy. Wiemy już ,że będzie chłopak :)

 

p.s. A te Twoje śliczne rękodzieła na Wielkanoc przewidujesz wystawić ? ;)

Ja niestety nie mam czasu ale kombucza69 coś szykuje i będzie na Wielkanoc mały bazarek :)

Link to comment
Share on other sites

GRATULUJEMY WNUKA ! Niech rośnie zdrowo ku radości Rodziców i Dziadków.

 

Tak, jak TZ nie będzie zawalony pracą, to planujemy wizytę na niedzielę.

Dziękuję 0slonce.gif

Malutki jest kochany ...ale absorbujący :D

Oby już było tak jak teraz to będzie dobrze :)

 

Pozdrowienia dla chłopaków jeśli wyjazd wypali :)

Link to comment
Share on other sites

asikowska przesłała pieniążki dla Rexa na przysmaki. :) Dziękujemy. :)

 

Tosia&Lesio kupiła przysmaki dla Rexa, od asikowska.  Paragon

 

5fa9e6c0.jpg

 

**

Z funduszy z bazarku b-b, zakupiłam Reksowi krople na pchły/kleszcze (22 zł).

Wiosna tak idzie, nie idzie. Ale może bardziej głodne pasożyty obudzą się w marcu. 

 

6b92dffa.jpg

Link to comment
Share on other sites

to ja mu kupię obroże na kleszcze bo będę moim zamawiać :)

 

:) super. :)

 

***

TZ-owi pasuje wyjazd jutro, zatem wizyta u chłopaków będzie w sobotę.

 

***

Wpłynęły pieniążki od Lida. Dziękujemy ! :)

 

***

Tosia & Lesio zorganizowała zakup butli z gazem od KrystynaS :) . Na dziś umówiła dostawę, to jutro zrobię fotkę.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, wszystko dobrze u Pana Mariana. :) I Pan Marian i Reks zadowoleni z odwiedzin.

Pan Marian serdecznie wszystkich pozdrawia.

Opiszę w niedzielę, w ciągu dnia. Goście nam się na wieczór zjawili i dopiero wyszli. 

Ściągam właśnie zdjęcia i filmy. To jak nie zasnę to coś jeszcze teraz wstawię.

A relacja później. 

Link to comment
Share on other sites

Odwiedziliśmy Pana Mariana w sobotę, 21/02/15. 
 
Reks przywitał nas merdaniem ogonem i z radością wielką od razu złapał w pyszczyło gumowego hantelka (nie sposób się nie uśmiechnąć widząc jego niesamowitą radość na zabawkę i wynikającej z niej zabawę).
 
Pana Mariana zastaliśmy przy myciu naczyń w misce. Wyściskał mnie (czujcie się zatem wszystkie uściskane, ja jestem tylko przekaźnikiem).
 
Spuściliśmy Reksa, przyniósł dwa hantle. I rzucaliśmy na zmianę. Przed zakropieniem kroplami chciałam go przeczesać, ale niewiele sierści wychodziło (pan Marian czesze go). Dlatego lilka105, nie wiem czy szczotka się sprawdza na Reksie, bo sierść nie wymagała czesania. Ale szczotkę i grzebień zostawiłam Reksowi. Zmieniliśmy też obrożę (od lilka105).
Wg mnie nie powinien jej sobie dać rady ściągnąć. Ale.. jak by zdecydowanie się uparł, że ma ochotę iść w miasto, to pewnie by cel osiągnął. Pan Marian miał sprawdzić i jeśli potrzeba dziurkę dorobić (Pan Marian boi się ewentualnego mandatu, straż miejska w Stepnicy czuwa).
Zastanawiam się czy by nie spróbować z szelkami. W Szczecinie znajoma szyje psie akcesoria (Martis), ma mocne obroże, szelki, może zapytałabym Ją ? Może takie ? https://www.facebook.com/martis.sklep/photos/a.256244941155893.56762.243242879122766/672605696186480/?type=3&theater - to moje psisko w szelkach od Martis. 
 
Reks ma grubą kołdrę na ganku. Jak jest zimniej Pan Marian go zabiera do środka. Ale mimo, że posłanie wygodne, pies wybiera i tak spanie na kanapce. Co widać na filmikach, wchodzi na ganek, hop i na kanapkę. :)
Prosiłam w liście Pana Mariana, by obejrzał budę czy nie trzeba czegoś poprawić, wymienić ocieplenie, podłogę. Pan Marian był na pobliskiej budowie zapytać o styropian, ale oferowali mu tylko same ścinki. Teraz się robi cieplej, ale jesienią nad renowacją budy można by pomyśleć (myślę o części podłogowej). Tymczasem słoma uzupełniana.
 
Zawieźliśmy worek suchej karmy, przysmaki i przesyłkę od asikowska. Oraz 2 paletki puszek, które zakupione były z funduszy bazarku b-b. Pan Marian jeszcze miał puszki, które w styczniu zawiozła Tosia&Lesio. ( kontrola jakości dostawy przez Reksa. Obwąchał worek. Foto )
Na razie zapasy jedzenia się skończyły, kolejne Reksowe zakupy będą na bieżąco.
 
Leki na stawy Panu Marianowi przekazałam, opisałam jakie dawki dla Reksa, jakie dla Pana Mariana.
Asikowska też wysłała Panu małą apteczkę, to również wytłumaczyliśmy co i jak. 
W styczniu Pan Marian opierał się grypie. Raz wygrywał, raz przegrywał. Był u lekarza (całe szczęście, że zarejestrowany jest w Urzędzie Pracy, to ubezpieczenie zdrowotne ma).
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że bierze leki na nadciśnienie. Ale średnio się po nich czuje. I ogólnie stara się być z dala od leków. Wytłumaczyliśmy Mu, jak te leki działają (nasi rodzice również biorą) i radziliśmy by zapytał lekarki, czy może na początku po pół tabletki, by łykał skoro się źle czuje. Powiedziałam by o siebie dbał, bo Reks, bo musi doczekać do emerytury, bo my pamiętamy o Nim. Musi być zdrowy i już.
 
Zawiozłam Panu, od lilka105 taki zestaw a’la okularów, taka opaska z wymiennymi szkłami.
Wywołaliśmy tym temat okularów. Pan Marian poprzymierzał nasze, poczytał i wyślę Panu Marianowi okulary do czytania.
On ogólnie widzi dobrze, do 50-tki jeszcze igłę nawlekał bez okularów. Ale do czytania już zdecydowanie potrzebuje. A brak światła oczom nijak nie służy.
 
Pan Marian podziękował za węgiel, który w styczniu zawiózł Tosiowo&Lesiowy TZ.
Teraz zawieźliśmy Panu 2 worki x 25kg ekogroszku ( Foto ; Paragon ). Pan Marian oszczędnie gospodarzy. Jeszcze worek ekogroszku z wizyty z początku grudnia ma. Drewna ma już mało w szopie. Ale chyba zima nie przypomni już sobie o nas.
Zawieźliśmy Panu również kartony ścinek na podpałkę.
Tosia&Lesio zorganizowała gaz, sponsorowany przez KrysynaS. :) Gazownik dostarczył butlę Panu Marianowi w piątek. Filmik.
Paragon  (zapewne dziwicie się dlaczego data styczniowa na paragonie, my również się dziwimy. Taki sprzedawca. Najważniejsze, że dowozi gaz). 
 
W Urzędzie Pracy był Pan Marian podpisać się w miniony tydzień. Kolejny termin za 3 miesiące.
 
Lida – ilość przysyłanych krzyżówek nie przeraża Pana Mariana. Nadąża rozwiązywać. :) Bardzo Ci dziękuje za nie, zadowolony jest z nich bardzo.
Zawiozłam Panu sztapelek starych Angor do poczytania (AlfaLS przepraszam, że nadal do Ciebie po Angory nie dotarłam, ale pewnego dnia w końcu dojdę).
 
Aha, dziewczyny jak by któraś z Was wysyłała paczkę do Pana – to pianek do golenia nie kupujcie proszę.
Teraz Panu zawiozłam kolejną. A na półce pan Marian ma ze 2. Zapas ma na ponad rok. :)
 
Ozdoby świąteczne od nas na stoliku nadal stoją. Cieszy, ale i smuci trochę ich widok.. Foto.
 
Pytałam Pana Mariana czy płaci opłatę za śmieci. Ma niestety zaległości od sierpnia 2014...
Wzięłam upomnienie za okres 08 / 09 / 10.2014. Uregulujemy ? Foto.
 
Zakupy Panu zrobiliśmy. Baterii paluszków zapas również. Rozliczenie uzupełnione.
 
grazia_1979, spodnie od Ciebie Pan Marian nosi. :) W pasie za duże, ale paskiem ma spięte. A poza tym na długość i szerokość są w sam raz.
 
Panu Marianowi wysłałam w grudniu termokubek. Zadowolony, że kawa dłużej ciepła. To teraz zawiozłam Mu termos.
 
Ma może ktoś zbędny kalendarz na 2015 rok ? I zechciałby przesłać Panu Marianowi ? Taki, żeby cyfry były większe. 
Zawiozłam Panu kalendarz, gdzie cały rok jest na jednej stronie wraz z imionami. Ale to malutkie cyferki, literki.
 
Podsumowując - Pan Marian jak zawsze ucieszył się z odwiedzin. Wdzięczny za pomoc i pamięć o Nich.
Uśmiechnięty i zainteresowany nami. Nie narzucający się ze swoimi problemami (choć nas one interesują).
 
Pan Marian napisał osobiście parę słów podziękowań dla Was. :)
(wstawiam w linkach, by była duża rozdzielczość)
Prawda, że Pan Marian ma ładne pismo ? :)
 

Filmy :

1. https://www.youtube.com/watch?v=fYmfNsQ8VEU&feature=youtu.be

2. https://www.youtube.com/watch?v=nHLgV0u9uKE&feature=youtu.be czochranko

3. https://www.youtube.com/watch?v=SyIyFRgG5Co&feature=youtu.be czesanie

4. https://www.youtube.com/watch?v=GqkIWb1OFYk&feature=youtu.be z dedykacją dla lilka105 :)

5. https://www.youtube.com/watch?v=YbJBOgMVbY4&feature=youtu.be kropelki

6. https://www.youtube.com/watch?v=6_d09JcGUhY&feature=youtu.be Panicz Reks :)

7. https://www.youtube.com/watch?v=dXc8_n-6KQo&feature=youtu.be Panicz Reks (w tel rozmowa o telefonach)

8. https://www.youtube.com/watch?v=-PRj4glu6Jk&feature=youtu.be która cioteczka przysłała Reksowi taką fajna świecącą zabawkę ? Jest świetna. :)

 

Foto (wstawione w tekst powyżej również) :

1. Kontrola dostawy, trzeba obwąchać.

2d6ddd7f.jpg

 

2. Reks i hantelki

cf104bba.jpg

 

3. Zgadnijcie w co się tak intensywnie wpatruje ? Oczywiście w hantelek.

f2650ddf.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...