Jump to content
Dogomania

Wystawa Europejska - Zagrzeb (Chorwacja),8-10.06.2007


musia

Recommended Posts

Do czerwca jeszcze trochę czasu, ale do końca lutego już nie.
Bo wtedy upływa I termin zgłoszeń.

Poddałam w oddziale katowickim propozycję (śladem np Rosjan) zoorganizowania wspólnego wyjazdu do Zagrzebia. Autokarem lub busem. Jest to kosztowna sprawa - toteż takie rozwiązanie chyba znacznie obniżyłoby wydatki.

W tytule podałam grupy sobotnie- bo wtedy zorganizowalibyśmy się na przejazd (że tak określę 1-dniowy) na konkretny dzień.

Katowice przyklasnęły propozycji. Pewnie za niedługo pojawi się w sekretariacie lista chetnych. Wtedy mozna by coś już ustalać.

Ja ze swej strony, rozeznam się w kosztach np autokaru. By być zorientowanym : [B]Czy to wogóle ma sens.??[/B]:shake: :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Musia, sens ma napewno. Pytanie tylko czy zbierze sie u nas taka grupa by ten autobus wypełnic. Ja widziałam juz kilka razy zagranicą autokary ze wschodu i finlandi, i przyznam, ze im czasem az zazdroszcze tej organizacji. W Tata rok temu taki autokar sobie obejrzałam, na pietrze była częśc pasazersko transporterkowa ( małe psy), na dole ludzie plus psy w duzych kennelach. W taki pietrus wchodzi im 25 osób w Tata mieli do tego 42 psy. Koszty na pewno duzo mniejsze, mozna do tego albo załatic grupowo hotel, albo zabrac 3-4 kierowców i jechac bez noclegów.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak:

wczoraj zajrzałam do zwiazku i usłyszałam , że czegoś takiego nie robią.
Ale z drugiej strony - dlaczego nie?
Dziś sprawdziłam - jakie sa grupy i kto mógłby jechać z nami.

Co do kosztów. Zależy ile ludzi by jechało.
Jutro mogę przedzwonić do "Transgóru " na przykład i zorientować się w kosztach przewozu i warunach.
Tyle, ze wstepnie lista musiałaby być zamknięta do 1 lutego. Potem miesiąc na roszady - do I terminu.
Bo jeżeli by nie wypaliło to po co opłacać się.

Można też starym systemem w kilka osób samochodem , ale i koszta większe.

Link to comment
Share on other sites

No więc pierwszą propozycję mam.
[B]1.[/B] Znajomy, który jeździ z sekcjami młodzieżowymi z "Pałacu Młodzieży" za granicę. Ma Opla na 9 osób. Podobno ma niską stawkę. Czyli 8 osób i do tego 6 klatek (po 3 na dole i 3 na nich - 2 piętra). Wymiarów nie podał , ale patrzac na gończaka stwierdził, że na takie.
Kwota [B]3000 zł na 8 osób - wynosi 375 zł /os.[/B] Jeżeli chodzi o ilość psów . To też zależy jakie jada. Wiadomo, że małe jamniki , w transportówkach - więcej może jechać. Można postawić przy nogach. Bagaże można dać pod nogi.

2. oferta - to może autokar z Orbisu. Ale to jeszcze w kosztach rozezna się pracownik biura. No i to , że na wystawę z psami ich zaskoczyło. Więc to nie jest pewno.
3. Darek (ten od Opla) ma jeszcze namiar na Jelcza. Ale czy tym wogóle teraz się jeździ???

Nadal rozważamy oczywiście wyjazd na konkretny dzień.
Czyli w piatek wieczorem na sobotę rano (wg niego Czechy , Austriia, Slowenia, Chorwacja - chyba nic nie pomyliłam).
Ostatnio do Zagrzebia wyjeżdżał 21:30 - w centrum miasta był przed 8-mą.
Tyle, że to sprawny wieloletni kierowca.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.hks.hr/[/URL]

[B]pierwszy termin[/B] 28.02.2007

sedziowie:

[B][COLOR=red]Piatek, 8. 6. 2007[/COLOR][/B]
[LEFT][B][SIZE=3]I, IX, X[/SIZE][/B][/LEFT]
[URL]http://www.hks.hr/EURO%20DOG%202007/02%20eurodog%202007_FRIDAY%208-june_eng.pdf[/URL]

[LEFT][COLOR=red][B]Sobota, 9.6. 2007[/B][/COLOR]
[B][SIZE=3]III, IV, VI, VII, VIII[/SIZE][/B][/LEFT]
[URL]http://www.hks.hr/EURO%20DOG%202007/03%20eurodog%202007_SATURDAY_9-june_eng.pdf[/URL]

[LEFT][COLOR=red][B]Niedziela, 10. 6. 2007[/B][/COLOR]
[B][SIZE=3]II, V[/SIZE][/B][/LEFT]
[URL]http://www.hks.hr/EURO%20DOG%202007/04%20eurodog%202007_SUNDAY_10-june_eng.pdf[/URL]

Zw. Europy automatycznie dostana Ch Chorwacji i Zw Chorwacji!!!
Ml Zw Europy analogicznie Mł Ch Chorwacji i Mł Zw Chorwacji...

Link to comment
Share on other sites

A teraz o samej wystawie
link do europejskiej
[URL]http://www.hks.hr/EURO%20DOG%202007/EURO%20DOG%20SHOW%202007.htm[/URL]

[U]grupy wystawiennicze[/U]

piatek - 8.06.2007
gr. I, IX, X.

sobota - 9.06.2007
gr. III, IV, VI, VII, VIII

niedziela - 10.06.2007
gr. II, V.

Wyżej pisałam tak optymistycznie. Ale mój kochany , rozsadny mąż zadał mi pytanie:
[B] jedziecie na sobotę (wystawiaja się te grupy) - wracacie po finałach.:[/B]
- a co jeżeli , ktoś wygra grupę i będzie zmuszony zostać do niedzieli (niech nawet organizator zapewni hotel) to co z powrotem? w jaki sposób, jak z pokryciem kosztów. Powiedzmy , że płacimy na wyjeździe całość (bo ta kwota powyżej to Katowice-Zagrzeb-Katowice), to delikwent zwycięzca musi mieć na powrót finanse.
- dalej mniej optymistycznie - a co jeżeli z waszej grupy zostanie do niedzieli kilku :roll:

Rozważałam też wyjazd na 3 dni z powrotem w niedzielę. Ale tu już trzeba liczyć hotele nasze i kiewrowcy - 2 doby.

Poddaję tu te watpliwości , by rozsadnie przeanalizować i wybrać najlepiej lub zrezygnować.

Link to comment
Share on other sites

[B]Musia [/B]- Twój mąż ma rację! Ja miałam taką właśnie sytuację w Nitrze. Mój Farik wygrał BIS-a w sobotę i musiałam zostać do niedzieli. Hotel - jasne, załatwili organizatorzy. Ale w niedzielę po finałach wracałam do domu pociągiem. Moja grupa pojechała w sobotę do domu. Co do rozliczenia - płaciłam tak, jakbym jechała z grupą w obie strony.
P.S. Pociąg - koszmar, nie było I klasy i nie było miejscówek...A ja z psem.:razz:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[B]Jak pisałam wcześniej.[/B]

[B]1.[/B] Znajomy, który jeździ z sekcjami młodzieżowymi z "Pałacu Młodzieży" za granicę. Ma Opla na 9 osób. Podobno ma niską stawkę. Czyli 8 osób i do tego 6 klatek (po 3 na dole i 3 na nich - 2 piętra). Wymiarów nie podał , ale patrzac na gończaka stwierdził, że na takie.
Kwota [B]3000 zł na 8 osób - wynosi 375 zł /os.[/B] Jeżeli chodzi o ilość psów . To też zależy jakie jada. Wiadomo, że małe jamniki , w transportówkach - więcej może jechać. Można postawić przy nogach. Bagaże można dać pod nogi.
[B]Trasa Katowice-Zagrzeb-Katowice[/B]
Nadal rozważamy oczywiście wyjazd na konkretny dzień.
Czyli w piatek wieczorem na sobotę rano (wg niego Czechy , Austriia, Slowenia, Chorwacja - chyba nic nie pomyliłam).
Ostatnio do Zagrzebia wyjeżdżał 21:30 - w centrum miasta był przed 8-mą.
Tyle, że to sprawny wieloletni kierowca.

Ale mam i wątpliwości
"Wyżej pisałam tak optymistycznie. Ale mój kochany , rozsadny mąż zadał mi pytanie:
[B]jedziecie na sobotę (wystawiaja się te grupy) - wracacie po finałach.:[/B]
[B]- a co[/B] jeżeli , ktoś wygra grupę i będzie zmuszony zostać do niedzieli (niech nawet organizator zapewni hotel) to co z powrotem? w jaki sposób, jak z pokryciem kosztów. Powiedzmy , że płacimy na wyjeździe całość (bo ta kwota powyżej to Katowice-Zagrzeb-Katowice), to delikwent zwycięzca musi mieć na powrót finanse.
[B]- dalej mniej[/B] optymistycznie - a co jeżeli z waszej grupy zostanie do niedzieli kilku :roll:

Rozważałam też wyjazd na 3 dni z powrotem w niedzielę. Ale tu już trzeba liczyć hotele nasze i kierowcy - 2 doby.

Poddaję tu te watpliwości , by rozsadnie przeanalizować i wybrać najlepiej lub zrezygnować."

[B]Czyli narazie mam 9-osobowy van (Opel)[/B]

Do rozważenia

Ten sam mógłby jechać na sobotę w marcu do Berlina. Koszt wychodzi 190/200 zł + 15 Euro parking?

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Zwróccie tylko uwagę na noclegi w Zagrzebiu i okolicach - ceny są bardzo wysokie za osobe/za dobę . W małych pensjonatach nie chca przyjmowac z psami. Byłam w okolicach Zagrzebia we wrześniu w tym roku z psem i odczułam to na własnej skórze.
Chyba, że na wystawę europejska jakieś klapki w głowach się Chorwatom otworza i zaczną przyjmowac z psami, bo nas chyba hotele po 50 Euro od osoby nie interesują.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Kika [/B]- toż to drożej niż np. w Luksemburgu!!!:crazyeye:
Nie jadę.
Pzdr.[/quote]

Znalazłam przed chwilą ciut tańszy nocleg- motel Europa, cena za pokój dwuosobowy 60 Euro , ale do tego trzeba doliczyc po 7 Euro za osobę taksy turystycznej.Ale ni slowa o przyjmowaniu psów.:(

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się zdaje, że pomysł wspólnego wyjazdu (Przynajmniej tym Oplem 8-osobowym) nie cieszy się wzięciem.

Tak czy inaczej ja swojego zgłaszam. A gdyby ktoś znalazł coś tańszego niż [B]375 zł[/B] na trasie [B]Katowice-Zagrzeb-Katowice[/B] , proszę o kontakt. Interesuje mnie [B]sobota. [/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tak jak pisałam w początkach tematu

Pierwszą propozycję mam.
[B]1.[/B] Znajomy, który jeździ z sekcjami młodzieżowymi z "Pałacu Młodzieży" za granicę. Ma Opla na 9 osób. Podobno ma niską stawkę. Czyli 8 osób i do tego 6 klatek (po 3 na dole i 3 na nich - 2 piętra). Wymiarów nie podał , ale patrzac na gończaka stwierdził, że na takie.
Kwota [B]3000 zł na 8 osób - wynosi 375 zł /os.[/B] Jeżeli chodzi o ilość psów . To też zależy jakie jada. Wiadomo, że małe jamniki , w transportówkach - więcej może jechać. Można postawić przy nogach.
Bagaże można dać pod nogi.
Nadal rozważamy oczywiście wyjazd na konkretny dzień.
Czyli w piatek wieczorem na sobotę rano (wg niego Czechy , Austriia, Slowenia, Chorwacja - chyba nic nie pomyliłam).
Ostatnio do Zagrzebia wyjeżdżał 21:30 - w centrum miasta był przed 8-mą.
Tyle, że to sprawny wieloletni kierowca.

Ciżemka - ja mam takie wyjście, jeżeli byliby chętni mogę załatwiać.
Skąd jesteś...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...