Jump to content
Dogomania

Przerażona ONka wróciła szczęśliwie do domu :):):)


DONnka

Recommended Posts

Błąkała się około 3 tygodni. Głodna, spragniona i przerażona. Na szczęście spotkała na swej drodze Joasię, która otoczyła Ją opieką. Znalazła w Jej uchu tatuaż świadczący, że pochodzi z jednej z łódzkich hodowli ON. Szybko udało się znaleźć hodowlę...
I tu mógłby nastąpić szczęśliwy koniec koszmaru suni nazwanej przez Joasię Fanta...
Niestety okazało się, że hodowca nie dysponuje danymi właściciela. Udało się jedynie ustalić, że Fanta ma 3 lata. Ponadto okazało się, że jest w nie najlepszej kondycji psychicznej. Jest bardzo lękliwa, boi się podniesionej ręki, kuli się i piszczy na widok jakichkolwiek przedmiotów w ręce. Nie trudno chyba dopowiedzieć sobie dlaczego ... [FONT=Wingdings]:-(:-(:-([/FONT] Jej obecny stan nie jest na szczęście nieodwracalny. Już po kilku dniach u Joasi zaczęła pięknie przełamywać swoje lęki, wystawiła brzuszek do głaskania i na koniec obdarowała swoją wybawicielkę dużym buziakiem [FONT=Wingdings]:)[/FONT] Stało się jasne, że sunia potrzebuje tylko trochę czasu i trochę pracy z doświadczoną osobą, która pomoże Jej odbudować zaufanie do człowieka.
W tym celu Joasia z pomocą niezawodnych ciotek dogomaniaczek umieściła sunię w hoteliku u Jamora w Warce. Wielkie serce i doświadczenie Jamora z psami z poturbowaną psychiką już nie raz zdziałało cuda :lol: [B]Dlatego pilnie potrzebna jest każda złotówka na pokrycie kosztów pobytu suni u Jamora[/B]. [B]Ona bardzo potrzebuje Waszych deklaracji.[/B] Mamy nadzieję, że Fanta szybko wyjdzie na prostą. JEST TEGO WARTA !!! Tylko spójrzcie na Nią
więcej zdjęć można zobaczyć tu:
[URL]http://www.fotosik.pl/u/jamor/album/920632[/URL]

wątek suni na owczarek.pl
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=18800&PID=990277󱱅[/URL]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/958/c49e995682da5ecfmed.jpg[/IMG] Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marysia O.']A hodowca nie jest zainteresowany losem suczki?? Może on mógłby się dołożyć do utrzymania jej do czasu znalezienia DS (co napewno nie będzie długo trwało bo sunia nie dość że przepiękna to jeszcze rasowa:))[/QUOTE]

Witaj Marysiu O. hodowca chyba umył ręce. Nawet nie był w stanie podać danych właściciela, a przecież musiał podpisać z nim jakąś umowę wydając szczenię :shake: Trzeba by zapytać cioteczkę beka, bo jest bezpośrednio zaangażowana w organizowanie pomocy dla suni :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Witaj Marysiu O. hodowca chyba umył ręce. Nawet nie był w stanie podać danych właściciela, a przecież musiał podpisać z nim jakąś umowę wydając szczenię :shake: Trzeba by zapytać cioteczkę beka, bo jest bezpośrednio zaangażowana w organizowanie pomocy dla suni :lol:[/QUOTE]

hodowcy nie podpisują umów z nabywcami szczeniąt - w każdym razie nie wszyscy. nie ma takiego obowiazku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vutz']hodowcy nie podpisują umów z nabywcami szczeniąt - w każdym razie nie wszyscy. nie ma takiego obowiazku.[/QUOTE]

Jak szukałam mojej suni to najpierw obdzwoniłam chyba kilkadziesiąt hodowli ON/DON. Wszystkie deklarowały, że podpisują umowy przekazania szczenięcia. Ja taką podpisałam i zostałam przez hodowcę wpisana do bazy danych właścicieli. W umowie stoi nawet taki zapis:

[I]W przypadku chęci zbycia lub oddania psa, nabywca jest zobowiązany do poinformowania o tym hodowcę, który ma prawo pierwokupu. Cenę ustalają strony, jednak nie może być ona większa niż połowa wartości zakupu psa.[/I]

Myślałam, ze to reguła. Jeśli tak nie jest, to powinno się to zmienić. Wtedy każdy hodowca (nawet ten najgorszy!) miałby jakieś dane właściciela. Po jakiego grzyba te tatuaże, skoro i tak nic nie dają:shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Drogie ciotki dogomaniaczki z Warszawy i nie tylko słyszałyście o tym:[/B]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/212137-Marsz-poparcia-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t?p=17358410#post17358410[/url]

:multi::multi::multi: Może jeszcze nie wszystko stracone :cool3:
Przeczytajcie koniecznie wątek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...