Jump to content
Dogomania

Pomocowy.PILNIE potrzeba ogłoszeń, transportu,jedzenia,pieniędzy,nowe zdj str1


malvaaa

Recommended Posts

[quote name='beka']tez dostałam taka informację..[/QUOTE]
IMO jeśli właściciel trzyma SWOJEGO psa w schronie, nalezy mu go po prostu odebrać. I tyle. Pies przez bite cztery godziny biegał jak zwierzak w zoo wzdłuż ogrodzenia. W lewo, w prawo i tak na okrągło. Jak to jest dobrostan, to ja się zaangażuję do ruskiego baletu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zofia.Sasza']IMO jeśli właściciel trzyma SWOJEGO psa w schronie, nalezy mu go po prostu odebrać. I tyle. Pies przez bite cztery godziny biegał jak zwierzak w zoo wzdłuż ogrodzenia. W lewo, w prawo i tak na okrągło. Jak to jest dobrostan, to ja się zaangażuję do ruskiego baletu.[/QUOTE]

ja to wiem, Ty to wiesz.... ale niestety p. Basia też miała swoje zwierzęta które zabrała ze sobą a przedtem nie były do adopcji bo były jej

ten owczarek pewnie kilka lat temu był pięknym psem,teraz nie wiem czy ktoś się skusi bo ma swoje lata ale jakby co to i tak wątpię żeby był wydany bo teoretycznie ma właściciela

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']ja to wiem, Ty to wiesz.... ale niestety p. Basia też miała swoje zwierzęta które zabrała ze sobą a przedtem nie były do adopcji bo były jej

ten owczarek pewnie kilka lat temu był pięknym psem,teraz nie wiem czy ktoś się skusi bo ma swoje lata ale jakby co to i tak wątpię żeby był wydany bo teoretycznie ma właściciela[/QUOTE]
Wiesz, p. Basi już tam nie ma... Może i psiakom się poszczęści?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Wiesz, p. Basi już tam nie ma... Może i psiakom się poszczęści?[/QUOTE]

co z tego skoro zabrała psa na którego był chętny, pozostaje tylko trzymac kciuki że tam gdzie teraz przebywa jest choć troche lepiej niż w tych barakach

ale i tak super że może z kotami wreszcie się uda zrobić porządek raz na zawsze,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']co z tego skoro zabrała psa na którego był chętny, pozostaje tylko trzymac kciuki że tam gdzie teraz przebywa jest choć troche lepiej niż w tych barakach

ale i tak super że może z kotami wreszcie się uda zrobić porządek raz na zawsze,[/QUOTE]
No wiesz - zabrała też 4 koty :( Ale reszta ma szanse. Mopik już dupkę w domu grzeje :)

Link to comment
Share on other sites

[B]brawa za te koty! ilość imponująca.[/B]

a ten Mopik to ten kudłacz zabrany (samiec?) czy to ta suczka Demolka? czy to imię kota?

no z tym donkiem kiepska sprawa pod względem adopcji przynajmniej narazie, one były dwa - dwaj bracia, ale jeden kilka miesięcy temu zmarł ponoć z zatrucia nieświeżym mięsem (jad kiełbasiany) - ja taką wersję otrzymałam, w następstwie tego ten donek który żyje na noc jest przyprowadzany pod "dom" p. W, a w dzień biega sam na tym dużym wybiegu. Jeden z tych owczarków był dość groźny do innych psów, ale teraz to nie wiem który to.

Link to comment
Share on other sites

W albumie psiaków od Basi jest dużo zdjęć kudłatego pieska:
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-9dDAsHlSy6A/TxRgev2VWFI/AAAAAAAADls/t_mf5rpTv6c/w248-h186-n-k/nowe%2B030.jpg[/url]
czy to jest jeden czy to jest kilka kudłaczków ?
To chyba ta sunia, gruba i przymilna co kiedyś o niej pisało ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']W albumie psiaków od Basi jest dużo zdjęć kudłatego pieska:
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-9dDAsHlSy6A/TxRgev2VWFI/AAAAAAAADls/t_mf5rpTv6c/w248-h186-n-k/nowe%2B030.jpg[/url]
czy to jest jeden czy to jest kilka kudłaczków ?
To chyba ta sunia, gruba i przymilna co kiedyś o niej pisało ?[/QUOTE]
Ta sunia już ma dom. Zabrała ją szefowa JoKota :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Jamniczka na SOS jamnikom zgłoszona. W betonach jest haszczak, czy ktos cos o nim wie?[/QUOTE]

jamniczka jest w dt od dziś, dostała ok 1 miesiąca. Była na badaniach wstępnych u innego weta i nie stwierdzona astmy narazie.

w typie huskiego - młody, zwinny, skoczny, zgodny z psami, miły dla ludzi, ogółem fajny pies jak większość tam, nie wiem czy chodzi na smyczy, nie wiem czy akceptuje dzieci, koty, nie wiem czy ma skłonności do ucieczek.

a o której będziecie w niedzielę?

dokładnie dawna Demolka ma już domek, ciekawe jak teraz wygląda po doprowadzeniu do ładu z sierścią, ale za to są inne kudłacze.

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem wolontariuszka z Korabiewic na stronie FB są zdjęcia psów które za moja przyczyna poszły do adopcji - nie chce żeby ktoś tracił czas na psa którego tam już nie ma [URL="http://www.facebook.com/pages/Korabiewice-byłe-schronisko-APEL-O-POMOC/213709268721344"]http://www.facebook.com/pages/Korabiewice-byłe-schronisko-APEL-O-POMOC/213709268721344[/URL] jest też nowy wątek na dogo ale tam proszę jedynie zgłaszać sprawy dotyczące chęci adopcji psa lub przekazania darów (pomoc w transporcie)- reszta spraw może być rozważana na innych wątkach [URL="http://www.dogomania.pl/threads/221550-korabiewice-brak-prądu-i-wody-prośba-o-pomoc"]http://www.dogomania.pl/threads/221550-korabiewice-brak-prądu-i-wody-prośba-o-pomoc[/URL] Zaraz umieszczę jeśli pozwolicie prośbę właściciela zwierząt - obiecałam poumieszczać w necie jego prośbę dla dobra zwierząt. Zaznaczam że nie jest mi znana sytuacja finansowo polityczna Korabiewic i mnie to nie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

~ Obecny właściciel zwierząt Marek Suławko pilnie prosi o pomoc wszystkich - którym los zwierząt nie jest obojętny.

Obecnie na terenie byłego schroniska przebywa ok. 500 psów, 20 koni, 4 niedźwiedzie, 20 kotów, kozy i krowy. Ta duża liczba zwierząt, zgromadzona na terenie 15ha wymaga stałego zatrudnienia minimum 8 pracowników, co wiążę się z comiesięcznym kosztem ok. 13 tyś zł. Owi pracownicy warunkują minimalne warunki utrzymania tych zwierząt. Obecnie problem stanowi nawet rozwiezienie pożywienia zgromadzonego dla psów.

Bardzo prosimy - w imieniu zwierząt - o wpłatę datków na konto:

PKO BP SA 61 1020 1013 0000 0002 0125 1362
Konto fundacja Niedźwiedź

Każda złotówka ratuje zwierzaka.

Apel napisano w imieniu i na prośbę p. Marka Suławko - właściciela zwierząt.

KONTAKT W SPRAWACH ADOPCJI KIEROWNIK: 695280402
Strona internetowa [URL="http://dajmudom.pl/"]http://dajmudom.pl/[/URL]

Edited by ISICA
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ISICA']~ [B][COLOR=red]Obecny właściciel zwierząt Marek Suławko[/COLOR][/B] pilnie prosi o pomoc wszystkich - którym los zwierząt nie jest obojętny.

Obecnie na terenie byłego schroniska przebywa ok. 500 psów, 20 koni, 4 niedźwiedzie, 20 kotów, kozy i krowy. Ta duża liczba zwierząt, zgromadzona na terenie 15ha wymaga stałego zatrudnienia minimum 8 pracowników, co wiążę się z comiesięcznym kosztem ok. 13 tyś zł. Owi pracownicy warunkują minimalne warunki utrzymania tych zwierząt. Obecnie problem stanowi nawet rozwiezienie pożywienia zgromadzonego dla psów.

Bez Państwa pomocy zwierzęta zgromadzone w byłym schronisku nie mają szans na przetrwanie. Bardzo prosimy - w imieniu zwierząt - o wpłatę datków na konto:

PKO BP SA 61 1020 1013 0000 0002 0125 1362
Konto fundacja Niedźwiedź

Każda złotówka ratuje zwierzaka.

Apel napisano w imieniu i na prośbę p. Marka Suławko - właściciela zwierząt.

KONTAKT W SPRAWACH ADOPCJI KIEROWNIK: 695280402
Strona internetowa [URL]http://dajmudom.pl/[/URL][/QUOTE]

Mam kilka pytań:
1. Czy właściciel zwierząt jest w Zarządzie Fundacji "Niedźwiedź"?
2. Dlaczego podaje konto Fundacji, która nie jest transparentna finansowo? Brak danych na stronie ngo!
3.Jaką gwarancję rozliczeń daje właściciel, jeśli nie jest w zarządzie Fundacji?
4. Jaką gwarancję ma właściciel, że Fundacja przekaże zebrane pieniądze, akurat na jego zwierzęta?
5. Czy ma pisemną umowę o przekazywaniu pomocy finansowej jego zwierzętom?

Link to comment
Share on other sites

Pan Marek jest właścicielem zwierząt i decydentem w tym miejscu. Nie wnikam w intencję ludzi, bo nie jestem jasnowidzem. Psy i niedźwiedzie muszą jeść i pić, wszystko trzeba rozwozić tam taczkami po 15 ha terenie (wodę też) bo bez prądu nie działają pompy więc wodę tez trzeba wozić. Jeśli nie będzie wsparcia to z pustego i ........ Ja skupiam się wyłącznie na adopcjach psów w resztę spraw nie wnikam - brak mi czasu na zastanawianie się co, kto komu i jak. NA tych forach są ludzi którzy lepiej znają sytuację finansowo - polityczną tego miejsca ja o niej nic nie wiem. Za zgodą Pana Marka Suławko udostępniam jego numer telefonu (+48 694821626) wszystkie pytania proszę zadawać u źródła. Proszę dzwonić do Pana Marka jeśli uznacie go za wiarygodnego to wpłacajcie jeśli nie to nie - przymusu nie ma.

Edited by ISICA
Link to comment
Share on other sites

Isica!
Ja Ciebie akurat rozumiem, a pytam, dlatego,że obsługa konta Fundacji tzn. wypłaty gotówki, przelewy np. za karmę itp. moze robić tylko osoba upowazniona w banku!!!:cool3:
Jeśli p.Marek nie ma takiego upoważnienia, to jaką ma gwarancję, że zebrane kwoty na koncie Fundacji zasilą jego zwierzęta?:shake:
Przecież już tak było,że zwierzęta "zdychały" z głodu, a pani kupiła kangura:angryy:
Jeśli jednak p.Marek jest upoważniony do konta, to rozumiem, że będzie mógł dysponowac zebraną na zwierzęta kwotą i na dodatek zrobi rozliczenie wpływów i wydatków:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...