Jump to content
Dogomania

ONka podpalona żywcem MA KOCHAJĄCY DOM!!!


DONnka

Recommended Posts

[quote name='NinaOstasiuk']Od piątku Nukisia jest poważnie chora..... jakaś wredna biegunka.....
Walczymy o Psicę jak możemy....... :(

Pisał to Adam - WILCZUREK.... dopiero teraz zauwazyłem, ze z konta Ninki.... Jedno stado, jedna nora - lapki obok stoją....[/QUOTE]

Biedulka kochana -zycze zdrowka dziewczynce .:buzi:

Link to comment
Share on other sites

Nuczka powoli dochodzi, zdrowieje....
Zaś napiszę coś więcej - teraz nie bardzo mam siły i czas....
Wczoraj dostala dwa zastrzyki - jeden na jelitka, drugi to antybiotyk.
Dziś zastrzyk (antybiotyk) Jej zrobilem sam; jeszcze jeden dostanie pojutrze, w czwartek.... Bardzo porzadny i dobry antybiotyk - z PFIZER-a....
Jest juz o wiele lepiej, biegunka się zatrzymala..... dwie doby głodówki tylko na wodzie.... Do Pyszczka Jej strzykawką (nie chciala pić) podawalem Smectę i Orsalit (elektrolity - żeby nie doszlo do odwodnienia...).
Przed chwilą dostala pierwsze jedzonko - 1/2 szklanki ugotowanego ryżyku + 1/2 szklanki ugotowanej na parze i posiekanej piersi z kurczaczka.... bez zadnych dodatków..... O 15tej jeszcze raz taka porcję - potem jeszcze o 18tej i 21-wszej, pomalutku, by brzuś i kiszeczki zaczęly trawić....
Już podam na pysk..... dwie doby przy Niej z Ninką czuwaliśmy, podawaliśmy tylko wodę, sprzatąlismy.... zwilżaliśmy Mordysię.....
Ale już wychodzimy na prostą !!!!
Zastanawiamy się nad nową karmą dla Niej. Do tej pory dostawala typowa dla ON-ków Eukanubę ---> [URL]http://www.krakvet.pl/eukanuba-adult-german-shepherd-12kg-p-9426.html[/URL]
A teraz coś takiego jak to ---> [URL]http://www.eukanuba.pl/products/adult-large-breed-rich-lamb-rice[/URL] i to samo tu ---> [URL]http://www.krakvet.pl/eukanuba-adult-large-breed-rich-lamb-rice-15kg-p-47.html[/URL] albo to ---> [URL]http://www.eukanuba.pl/products/eukanuba-daily-care-sensitive-digestion[/URL] i to też to samo ----> [URL]http://www.krakvet.pl/eukanuba-daily-care-sensitive-digestion-125kg-p-6637.html[/URL] .
Osobiscie bym się sklaniał ku tej drugiej karmie.....
Vet chce nam "wcisnąć" jakąś inną..... wiadomu - jest jej dystrybutorem..... No nic, trzeba powaznie pomysleć....
Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']o matko czyżby jakieś bakteryjno - wirusowe dziadostwo ?
Na to wygląda.[/QUOTE]

Mamy nadzieję, że nie
Pewno coś co zjadła (ze wstydu przemilcze co :oops: - bo to częsty powód) i jej zaszkodziło
W sumie nie ma tego złego... teraz już wiemy, że ma wrażliwe jelita, tego czy tamtego jej nie damy (tylko lekko strawne),
a i organizm jej sie trochę oczyści
Wet powiedział, że na Dolnym wśród psów panuje grypa jelitowa, więc nie wykluczone i to.
Nie wiem już sama, grunt, że Niunia wraca do siebie i oby tak dalej :)

Edited by NinaOstasiuk
Link to comment
Share on other sites

O 15tej Nukisia dostała druga porcję ryżyku z z gotowaną na parze piersią z kurczaka....
Na razie wszystko jest OK.... Po 17-tej byłem z Nią na spacerku.... tylko trzy siusiu - zero kupki - a już sraczkowatej, wodnistej to juz w ogóle..... "przymurowało" Psicę ????
Jest OK, "potłukła się" z Delówkiem trochę; Suńka max happy; zero senności, ociężałości, polegiwania....Jest bardzo aktywna, kontaktowa - ba! nawet "rozbójnicza" :D
O 21:00 ostatnia na dziś porcja jedzonka, po godzince następny spacer - ostatni przed snem.
Jestem dobrej myśli; chyba max do siebie dochodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']Polecam Rumen tabs na "wstydliwe łakomstwo" starych owczarków :roll: ([URL]http://serenus.istore.pl/pl,product,1074663,mikita,rumen,tabs,100tabl,dla,psa.html[/URL]) -
UWAGA ;) - nie jestem dystrybutorem :)[/QUOTE]
eeee? Nukisia nie jest 'starym owczarkiem" - młoda, szalona i niewyżyta Suńcia ON+ka .....
O 20:00 dostala taką samą kolację ( ryzyk + parzony kurczaczek....)
21:30 - piekny (jeszcze trochę czarny po CarboM) klocek.......
ale PIĘKNY, DUŻY i SOCZYSTY.... WILCZURKOWY..... <jupi>
Może i ja cos w końcu zjem.... Ninka robi "na goraco" pierogi z mięskiem - polane cebulką i skwarkmi - miaaaaam........
Nie dla Delika i Nukisi................
Dla Dużego Wilka.... dla mnie..... :D

Jutro zaczniemy znów pooooowolutku wprowadzć w menu Jej Eukanubę..... pooooowolutku....
Nikt z Was się nic nie wypowiedział w temacie ew. nowej, potencjalnej diety Nukisi...
Zaś mam prosić o pomoc p. Rutkowskiego?

Edited by WILCZUREK
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Hills jest bardzo dobrą karmą.
Eukanuba także, ale jest moze dla niej zbyt tłusta.

Mnie ciągle serce boli patrząc na jej poczatkowe zdjęcia.
Te z poparzeniami.[/QUOTE]

NUKISIA na prawdę inaczej i wyglada i inaczej się czuje..... Księżniczka na włościach tu jest
Ma wszystko - co najlepsze w Piesowym życiu.....
staramy się.....

Edited by WILCZUREK
Link to comment
Share on other sites

Moje suczydło ma ciągle problemy jelitowo-sraczkowe. Aktualnie znowu. Mieliśmy całe 6 tygodni spokoju, od grudniowej operacji. Z doświadczenia wiem, że jeśli tylko udaje nam się "wciskać" w nią więcej Hillsa (a konkretnie Hills i/d), a mniej ryżu z kurczakiem, to jest dłużej spokój. Ale moja smakoszka kocha ryżyk i kurczaczka i woli wcinać to - i wszystko jest pięknie, aż do pierwszej sraczki. Potem szybko pojawia się w kale krew i śluz i suczydło ląduje na kroplówkach i antybiotykach przez tydzień. I tak do następnego razu.
W każdym bądź razie u mnie Hills i/d się sprawdza, i puszki, i suche, tylko księżniczka nie chce tego potraktować jako podstawowej karmy, a raczej jako przekąskę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Zarasta niunia ?
Ja nie watpię że ma dobrze - zasługuje ![/QUOTE]
Tak, powolutku - ale zarasta.... Raczej blizny Ją "nie ciągną" - nic przy nich nie gmera i nie "pyszczkoli" - czyli że chyba wszystko OK.
Wczoraj zacząlem Jej wproawdzać do menu Jej suchą karmę - z ryżykiem i posiekaną piersią z z kurczaka (gotowaną na parze!)
Z tym że wczoraj chrupki były namoczone -a dziś na sucho - "pomiąchane" i z 1/2 woreczka ryżyka i 1/2 piersi kurczaczka.
Dziś rano zrobila dużą kupkę - taką super w 95%. Praktycznie twarda.
Kwardans temu podałem Jej w pupkę ostatni zastrzyk antybiotyku..... popłakała się Bidulcia..... :(:(:(
A Delo przy robieniu Jej zastrzyku malo mnie nie zjadł..... :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']No broni chłopak koleżanki :)
Kochane piesiątka[/QUOTE]
"KOLEŻANKI" ??? Ekhm, to raczej coś o wiele więcej.... Jakby Moja Ninka zobaczyla mnie, jak z jakąś "koleżanką" z pracki sobie tak wylizuję pyszczki jak One kazdego ranka.... Dżizas Pendant Christ......
One się faktycznie kochają.....
ehhh, z jaką rozpacza Delu reagował, jak Nukisia miala biegunkę.....
Widzieliście kiedys Psa, któremu się łzy leją z oczu?
My widzieliśmy....
Wilczury Moje Najukochańsze..... :*:*:*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...