Jump to content
Dogomania

Maleńka wystraszona Zosia !!!!!


funia

Recommended Posts

[quote name='funia']dzwoniłam bez 48 i nic ....
Już Tola napisała ,ze pieniadze są na koncie .
Marta dowiedz się czy wystarczy tych pieniedzy na sterylke .Rozmawiałam z wetem 150 zł .[/QUOTE]

Funiu - Magda wysłała do Ciebie numer... trzeba dodać na początku zero (bez 48 )..

Ale dobrze, że jakieś zapasowe pieniążki są... nie jestem pewna czy wystarczy... I czy ktoś wie czy ta kwota z funduszu sterylkowego będzie do zwrotu z fakturą, czy jak to działa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 917
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tola']Jest pierwsza wpłata na Zosię na konto Funfacji:
[B]P. Anna L. z Wrocławia - 5 zł[/B][/QUOTE]

[quote name='Tola']Doszła kolejna wpłata:
P. Anna z Warszawy - [B]25 zł [/B]

Dobrze byłoby, gdyby ktos na 1 stronie zliczał te wpłaty w jednym poście, bo jak będzie ich więcej to się pogubimy...[/QUOTE]
[quote name='Tola']Wizyta przedadopcyjna dzisiaj o 17.

[B]Kolejne wpłaty na Zosię[/B]
P. Agnieszka z Bydgoszczy - [B]30 zł[/B]
P. Paula z Częstochowy -[B] 10 zł[/B]
P. Anna Wrocław - [B]10 zł[/B]
P Przemysława Wrocław -[B] 25 zł[/B]
P. Katarzyna Warszawa - [B]15 zł[/B][/QUOTE]

To wpłaty dla Zosi na konto fundacyjne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']Funiu - może spróbuj zadzwonić bez 48 (to kierunkowy do Polski od nas, więc niepotrzebny tam na miejscu)... Iwonka ma obiecane pieniążki z funduszu sterylkowego, [B]ale ja zupełnie nie mam pojęcia jak to działa[/B], więc nie mogę nic zrobić....[/QUOTE]

[quote name='jogolcia@pdx']Funiu - Magda wysłała do Ciebie numer... trzeba dodać na początku zero (bez 48 )..

Ale dobrze, że jakieś zapasowe pieniążki są... nie jestem pewna czy wystarczy... [B]I czy ktoś wie czy ta kwota z funduszu sterylkowego będzie do zwrotu z fakturą, czy jak to działa?[/B][/QUOTE]

Zosia ma już przyznaną refundację, więc zgłaszać jej już tam nie trzeba. Otrzymała na sterylkę 150zł. Te pieniądze otrzyma jednak dopiero po zabiegu. Trzeba wysłać im rachunek od weta i dopiero wtedy oni kasę Wam odeślą.

Link to comment
Share on other sites

Tolu - dzięki za podanie listy wpłat na konto fundacji... Czyli jest 120 zł na założenie za sterylkę... Czy możesz przelać te pieniązki dla Funi jak najszybciej?

Elinko - dzięki za info, ale w między czasie weszłam na wątek sterylkowy i doczytałam wszystko ;-)

Funiu - właśnie skończyłam rozmowę z Iwonką, która obiecała, że dołoży brakującą sumę 30 zł... Zadzwoni do Ciebie jutro rano, żeby uzgodnić szczegóły :)

No to już będę spokojniejsza, że Zosieńka będzie na pewno miała sterylkę w przyszłym tygodniu...bo musi przecież dojść do siebie przed transportem pod koniec miesiąca...

Link to comment
Share on other sites

Jesli pieniądze mają byc przelane z konta fundacji zea, to trzeba podac na fakturze dane własnie tej fundacji...
Nie mozna przelac tej kwoty na prywatne konto...
Nie wiem więc w jaki sposób uzyskac pieniadze z tej drugiej fundacji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']Jesli pieniądze mają byc przelane z konta fundacji zea, to trzeba podac na fakturze dane własnie tej fundacji...
Nie mozna przelac tej kwoty na prywatne konto...
Nie wiem więc w jaki sposób uzyskac pieniadze z tej drugiej fundacji...[/QUOTE]


No to znowu jest problem... A czy nie można po prostu przesłać tych pieniędzy Funi, albo komuś, kto mieszka w Zamościu i po prostu dostarczyłby gotówkę Funi?

Edycja: Tolu uświadom mnie, bo nie bardzo rozumiem... Pieniądze wpłacane dla Zosi na konto fundacji są zamrożone jeżeli chodzi o przesyłkę na prywatne konta? Dlaczego? Przecież nie wszystko odbywa się pomiędzy organizacjami? Czyli stracimy albo 150 zł z funduszu sterylkowego, albo pieniądze podarowane przez ludzi (no bo jeżeli Funia nie może ich dostać, to są właściwie bezużyteczne)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']Jesli pieniądze mają byc przelane [B]z konta fundacji zea[/B], to trzeba podac na fakturze dane własnie tej fundacji...
Nie mozna przelac tej kwoty na prywatne konto...
Nie wiem więc w jaki sposób uzyskac pieniadze z tej drugiej fundacji...[/QUOTE]

A czy fundacja zea pokryje koszty sterylki? No bo na moje faktura od weta powinna być wystawiona na tego, kto za sterylkę zapłaci :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']No to znowu jest problem... A czy nie można po prostu przesłać tych pieniędzy Funi, albo komuś, kto mieszka w Zamościu i po prostu dostarczyłby gotówkę Funi?

[B]Edycja: Tolu uświadom mnie, bo nie bardzo rozumiem... Pieniądze wpłacane dla Zosi na konto fundacji są zamrożone jeżeli chodzi o przesyłkę na prywatne konta? Dlaczego? Przecież nie wszystko odbywa się pomiędzy organizacjami? Czyli stracimy albo 150 zł z funduszu sterylkowego, albo pieniądze podarowane przez ludzi (no bo jeżeli Funia nie może ich dostać, to są właściwie bezużyteczne)?[/B][/QUOTE]

A czy to muszą być tylko organizacje, czy na przykład mogłaby być prywatna firma? Mam znajomą, która prowadzi salon fryzjerski dla psów. Mogłabym ją zapytać czy by nie udostępniła Zosi swojego konta? Może w ten sposób można by odmrozić te pieniądze z fundacji zea? [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_8.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']A czy to muszą być tylko organizacje, czy na przykład mogłaby być prywatna firma? Mam znajomą, która prowadzi salon fryzjerski dla psów. Mogłabym jej zapytać czy by nie udostępniła Zosi swojego konta? W ten sposób można by odmrozić te pieniądze z fundacji zea.[/QUOTE]

Dzięki wielkie Elinko... to jest chyba dobry pomysł...Ale poczekajmy na odpowiedź Toli, bo ja zupełnie się w polskich prawach nie orientuję...

Tylko prawdę mówiąc jestem trochę sfrustrowana, bo co jeden problem usuwamy, to następny się pojawia... Myślę, że jeżeli fundacje nie mogą przekazywać darowizn na prywatne konta, to na przyszłość lepiej chyba zbierać datki przez niezrzeszone osoby... bo szkoda każdego grosza podarowanego psiakom...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny - zeby wypłacic pieniadze ksiegowa musi miec fakturę - za sterylkę, za leczenie, szczepienie, hotelowanie itd. Więc proponuję, zeby wypisac fakturę za sterylkę na zamojską fundację, ale wtedy nie wiem, co z tą druga fundacją, która podejrzewam tez potrzebuje faktury...
Więc moze faktura za hotelowanie, zeby wydać te pieniądze Zosi na Zosię...
Jesli w dyspozycji wpłaty był dopisek - dla Zosi to ksiegowa musi przelac te pieniadze dla Zosi; nie wiem czy wszytsko jasne?
Nie mozna przelewac pieniedzy ot tak sobie - musi byc potem faktura do rozliczenia.
Dlatego na początku wątku pisałam IVV, ze pieniądze mogą byc zbierane na Zosię na konkretny cel...

Link to comment
Share on other sites

Mozna też pieniadze przeznaczyc na hotelowanie (faktura), a IVV swoje przeznaczy na innego psa...
To nie chodzi o organizację, tylko o fakturę do rozliczenia!
T druga Fundacja, która chce opłacic sterylkę tez działa na takich samych zasadach - zeby wypłacic pieniadze musi miec fakturę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']Mozna też pieniadze przeznaczyc na hotelowanie (faktura), a IVV swoje przeznaczy na innego psa...
To nie chodzi o organizację, tylko po fakture do rozliczenia!
Fundaaja, która chce opłacic sterylke tez działa na takich samych zasadach - musi miec fakturę![/QUOTE]


Dzięki Tolu, teraz wszystko jasne... Ten pomysł na hotelowanie jest według mnie całkiem dobry, ale trzeba zapytać Funię, czy to jest dla Niej do zaakceptowania...Może jutro Funia z Iwonią dogadają się w tej kwestii...

A jeżeli nie, to może ta druga opcja podpowiedziana przez Elinkę: [QUOTE] A czy to muszą być tylko organizacje, czy na przykład mogłaby być prywatna firma? Mam znajomą, która prowadzi salon fryzjerski dla psów. Mogłabym ją zapytać czy by nie udostępniła Zosi swojego konta? Może w ten sposób można by odmrozić te pieniądze z fundacji zea? [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']Dzięki Tolu, teraz wszystko jasne... Ten pomysł na hotelowanie jest według mnie całkiem dobry, ale trzeba zapytać Funię, czy to jest dla Niej do zaakceptowania...Może jutro Funia z Iwonią dogadają się w tej kwestii...

A jeżeli nie, to może ta druga opcja podpowiedziana przez Elinkę:[/QUOTE]

Salon fryzjerski musi wypisac fakturę za usługę dla Zosi na fundację - wtedy pieniadze wpłyną na konto salonu...
Jeszcze raz - za wypłacone z konta pieniądze ksiagowa musi miec fakturę, zeby je potem rozliczyc

Link to comment
Share on other sites

To może faktycznie lepiej na karmę to przeznaczyć (bo za hotelikowanie Funia musiałaby wystawić fakturę, a chodzi o uniknięcie tego, jeżeli dobrze zrozumiałam) a potem Funia tę kwotę będzie miała do oddania dla Zosi...

Ale decyzja należy do Funi... tylko Ona wie czy to zadziała... to czekamy do ranka, aż Funia się tu pojawi...

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę oczywiscie wystawić rachunek za hotelowanie .Nie ma problemu .Mnie chodziło o to ,ze kazdy wpływ na moje konto jest obciązany 18 %podatkiem .WIęc coś co nie jest moim dochodem a jest również tak zaliczany ( czyli np .dziewczyny zwracają mi za smycz,szelki ,leczenie środki itp jeśli życzą sobie takich zakupów .Ale ja od tych kwot ,które nie sa moim dochodem muszę zapłacić też 18 % podatku więc staram się unikać takich wpłat .) Chyba rozumiecie mnie ?
Za hotel tak jak napisałąm wystawię rachunek uproszczony .Nie jestem płatnikem podatku wat .
Rozliczam się tak z innymi fundacjami od roku i nie ma problemu .
Więc jak robimy ?

Link to comment
Share on other sites

Aha i jeszcze coś .Dzisiaj miałam zabieg u Lusi .Powikłanie posterylkowe .Więc na razie jestem w stanie zając się tylko nią w domu ,
Aczkolwiek jak tylko bedzie dobrze z Lusią postaram się aby umówić Zosię na koniec przyszłego tyg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='funia']Ja mogę oczywiscie wystawić rachunek za hotelowanie .Nie ma problemu .Mnie chodziło o to ,ze kazdy wpływ na moje konto jest obciązany 18 %podatkiem .WIęc coś co nie jest moim dochodem a jest również tak zaliczany ( czyli np .dziewczyny zwracają mi za smycz,szelki ,leczenie środki itp jeśli życzą sobie takich zakupów .Ale ja od tych kwot ,które nie sa moim dochodem muszę zapłacić też 18 % podatku więc staram się unikać takich wpłat .) Chyba rozumiecie mnie ?
Za hotel tak jak napisałąm wystawię rachunek uproszczony .Nie jestem płatnikem podatku wat .
Rozliczam się tak z innymi fundacjami od roku i nie ma problemu .
Więc jak robimy ?[/QUOTE]
To decydujcie dziewczyny na co przeznaczycie pieniądze.
Ja w kazdej chwili wyslę na pv dane do faktury.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,

To już zależy od Funi na co przelane będą pieniążki z fundacji. Hotelik czy karma, dla mnie to bez znaczenia. Byle nie stracić tych pieniędzy z funduszu sterylkowego...

Funiu, czy jeżeli będzie sterylka Zosi pod koniec tygodnia, to bedzie czas żeby mała wydobrzała do końca miesiąca? Boję się też, żeby nie dostała przedtem cieczki...Zosia musi pojechać z Anią, bo pewnie druga taka okazja nam się nie trafi (darmowy transport na całej trasie)... Rozmawiałaś z Iwonką?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sunia dostanie cieczkę to klapa ze sterylką (mając na uwadze oczywiście dobro Zosi) na co najmniej trzy miesiące. Natomiast suka po zabiegu swobodnie może wybrać się w podróż już po tygodniu, czyli do końca miesiąca zdąży dojść do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...