Jump to content
Dogomania

CAVANO Dream Team


PATIszon

Recommended Posts

W sumie na 9 biegów Cavno wygrało 3, to chyba całkiem dobry wynik.
No, ja tych biegów naliczyłam 18, nie 9 (A0 + open, razy 3 rzozmiary, razy 3 przebiegi dla kazdej klasy), ale wynik dobry i tak, szczególnie biorąc pod uwagę również drugie i trzecie miejsca. :D

Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Masz rację, Flaire, tych biegów było oczywiście więcej niż 9, choć w IAL i open chyba nie było żadnego psa S, ale nie to jest ważne. Ważne, że Cavano znów było widoczne i znów nie wróciło z pustymi rękami. A do grona zwycięzców po raz pierwszy dołączyła Viva (bo Kenia i Monia już zasmakowały wygranej wcześniej :wink: ). Mamy więc chyba jeszcze rezerwy, sporo talentów (Mufka, Happy), może jeszcze Bella da się namówić, boć to gwiazda pierwszej wielkości. Tegoroczny sezon już się kończy, ale zanosi się na to, że w przyszłym roku wystawimy znów obiecującą grupę debiutantów. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masz rację, Flaire
No nie do końca, bo właśnie uprzytomniłam sobie, że w IAL są chyba cztery, a nie trzy, podziały rozmiarowe. Ale głowy nie dam, szczególnie że Misi to nie dotyczy :wink: . Ech... Strasznie to wszystko skomplikowane :wink: .

PATI - pisz, co wet powiedział!

Link to comment
Share on other sites

PATI - pisz, co wet powiedział!

Jeszcze nic, bo przyjmuje dzis od 15.00.

Impreza rzeczywiscie super. Wspaniale (jak dla mnie) zakonczenie sezonu, oby nastepny byl rownie sympatyczny.

Kenik spi, bo na noc zalozylam jej abazur, wiec sie nie wyspala :cry:

Flaire

A czy to tylko jedno ciecie ma byc? Bo jesli tak to szkoda zachodu z wozeniem pily tarczowej do deski lub deski do pily. Przeciez wystarczy pila reczna i papier scierny. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Flaire

A czy to tylko jedno ciecie ma byc?

Nie; cięć jest dużo. Każdy kawałek, z którego będzie zbudowana podstawa (a jest ich sporo) musi być przycięty i to z dwóch stron, bo tartak przyciął tak raczej w przybliżeniu i krzywo.
Bo jesli tak to szkoda zachodu z wozeniem pily tarczowej do deski lub deski do pily.
Może źle po polsku nazwałam rodzaj piły, o który mi chodzi, bo z tym, o który mi chodzi nie ma żadnego zachodu z wkładaniem niczego do niczego... Po prostu tniesz, tak jak piłą ręczną, tylko że zamiast używać mięsni, elektrycznie obraca się taka tarcza z zębami. Wygląda to tak:

tm200207_saws10.jpg

Ja mam taką piłę w USA, ale tam elektryczność inna, a nie mam odpowiedzniego transformatora, więc tu by się nie przydała...

Przeciez wystarczy pila reczna i papier scierny. :roll:
Teoretycznie tak, ale cięć, jak pisałam, jest sporo i jest ważne, żeby te cięcia były proste i równe, a deski są dosyć grube (takie, jak na zdjęciu - to jest tzw. two-by-four, czyli deska mierząca dwa cale na cztery), więc ręcznie nie byłoby to łatwe. A piłą tarczową (jeśli tak rzeczywiście nazywa się narzędzie na powyższym zdjęciu) skończyłabym w pół godziniki...
Link to comment
Share on other sites

Jesuuuu, Flaire wystarczylo napisac, ze jest wiecej niz jedno ciecie! :lol:

Ja mam w Kobylce pile tarczowa, ale taka bardziej stacjonarna, wiec jesli nikt nie bedzie mial takiego cudenka jak na dolaczanym zdjeciu to mozemy przewiezc dechy do mnie, do Kobylki i tam je pociac (ja je pociac), chyba, ze chcesz skoczyc po urzadzenie do USA 8)

Link to comment
Share on other sites

GRATULACJE :bigok: :BIG:

Pati i Mokka, no pełen szacunek Drogie Panie :lol:

Flaire, zapytam się taty czy nie ma takiego cudeńka, bo pół garażu panowie mają jakiś magicznych cudów, więc może i coś takiego się znajdzie :)

A nam też dobrze poszło, śliczny opis i wo szczeniąt. Byliśmy w finale BIS szczeniąt, ale jakieś włochacze nas wyprzedziły :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak szczerze to Wam powiem że najbardziej jestem zadowolona z Tusi i Mufki, ktore byly na bardzo malej ilosci treningow i na pierwszych zawodach juz udalo jej sie pokonac psy duzo dluzej biegajace i zalapac sie na pudlo!! :P

No i bardzo miło zaskoczył mnie Michał z Vivą zajmując pierwsze miejsce!! :D

juz widac ze mloda kadra rosnie nam znakomita! :D

No i gratuluje Ani z Aksa, Która chyba 2 razy uplasowala sie tuz za podium czyli na najbardziej pechowym 4 miejscu. tu trzeba tylko nad tempem popracowac! :)

Mokce tylko pogratulować kondycji chociaż przy Misi to się akurat nie nabiegała :wink: ale biegi miala ukończone w Ładnym stylu.

Jeszcze raz wszystkim gratuluje miejsc na podim i dziekuje za udzial tym ktory sie nie udalo... Moze nastepnym razem...:D

Link to comment
Share on other sites

Mokce tylko pogratulować kondycji chociaż przy Misi to się akurat nie nabiegała :wink:
To zależy co rozumiesz przez "nabiegała" :wink: , bo z Misią Mokka zaliczyła o jeden przebieg więcej, niż z resztą! (Gwoli wytłumaczenia dla niewtajemniczonych: w czasie pierwszego przebiegu Misi, na cztery przeszkody przed końcem całkiem ładnego przebiegu, na tor wleciał pod jej łapy rozbrykany border collie, który urwał się ze smyczy. Misia musiała powtórzyć przebieg - tym razem dużo gorzej - a ja z Mokką miałyśmy tę samą pierwszą myśl, gdy to się stało: całe szczęście, że na torze z Mokką była Misia, a nie Leon. :o NB, Misia nie poleciała za borderem, tylko została z Ciocią Mokką!)
Link to comment
Share on other sites

Tak szczerze to Wam powiem że najbardziej jestem zadowolona z Tusi i Mufki,

No i bardzo miło zaskoczył mnie Michał z Vivą zajmując pierwsze miejsce!! :D

No i gratuluje Ani z Aksa,

Mokce tylko pogratulować kondycji

No tak. Chodz, Kenia pojdziemy sobie, nic tu po nas... :cry:

Link to comment
Share on other sites

No tak. Chodz, Kenia pojdziemy sobie, nic tu po nas... :cry:
PATIszonku, my z Misią Was kochamy, Misia to przecież ciągle pokazuje, tylko ostatnio daje Kenii trochę spokoju, bo przecież nie wypada na taką dzioorę w doopie wskakiwać! :lol: :lol: Ale jak tylko się zagoi, albo nawet przed, to obiecuje, że wszystko będzie po dawnemu! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Dobra, nie chcę przynudzać, ale czekam na jakąś składną relację i fotki, to na stronkę wrzucę szybciutko (bo mam czas w tym tygodniu 8) ).

Gratulacje dla WSPANIAŁEJ PATI I KENII, którym już gratulowałam, ale moje gratulacje zostały pominięte :-? 8)

Link to comment
Share on other sites

Dobra, nie chcę przynudzać, ale czekam na jakąś składną relację i fotki
Sajko, fotek nie mam, a szczegółową relację napisałam tylko z przebiegu mojego psa z moją handlerką i wstawiłam na topik o airedalach. Na stronkę się nie nadaje, ale jeśli jesteś ciakawa, to zapraszam tutaj.

Natomiast jeśli chodzi o stronkę, to tam jeszcze wyników z Pęcic nie ma, więc może od nich zacznij? Te podałam o ile pamiętam całkiem składnie i dokładnie w tym topiku, ale już jakiś czas wstecz... 8)

Link to comment
Share on other sites

A nam też dobrze poszło, śliczny opis i wo szczeniąt. Byliśmy w finale BIS szczeniąt, ale jakieś włochacze nas wyprzedziły :wink:

My się nie znamy - ale bardzo gratuluję - bo Was tam Anglik i to zdaje sie bullowato niezły sedziował... o ile dobrze typuje....

Mam pytanie - czy wiesz co tam trzecią grupę wzieło i na pudle wylądowało? Ciekawość mnie zżera! A najbardziej, ale tego się od Ciebie pewnie nie dowiem - jak wygląda nowa finska foksiczka Supronki.....

Ehhhhh.... ja jestem chora ilekroć mnie jakaś wystawa omija.....

Link to comment
Share on other sites

O kurde....

Pati...

Przepraszam!!!! :oops:

Ale juz wczesnie napisalam o miejscach Kenii i Monii i zapomniałam pozniej napisać! Oczywiście bardzo serdecznie Wam gratuluje i dziekuje!!

A w tym ze sie Mokka z Misia nie nabiegała chodzilo o to ze Misia niestety biega baaardzo wolno... Musicie popracowac nad jej tempem bo na torze nie widac u niej zupelnie temperamentu teriera. Podobnie zreszta u Sesilki nie widac predkosci charta. :wink: Flaire, to twoj pies wiec poszukaj czegos co by Misie bardzie zmotywowalo.

Link to comment
Share on other sites

właśnie pomyślałam, że mam sklerozę, bo nie mogę sobie przypomnieć nawet pozostałych psów z grupy 3 jakie wyszły do BOG... ale charty wygrał whippet, drugi był rosyjski i trzeci grey, 2 grupę wziął mastino, 4 jamnik mini długowłosy, 5 malamut (piękny!), i na BIS wyszedł jeszcze amerykański cocer. A reszta- amnezja....

Link to comment
Share on other sites

A w tym ze sie Mokka z Misia nie nabiegała chodzilo o to ze Misia niestety biega baaardzo wolno...
Elka, przecież ja dobrze wiem o co Ci chodziło, jak i o tym, że Misia biega wolno, a to co napisałam, to był żart, oznaczony przecież nawet stosownym emotikonem!

A o tym, dlaczego tak wolno biega, to można by pewnie długo dyskutować, ale na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że mnie się u niej taki temperament podoba... :D Tak że dla mnie to nie jest nawet specjalnie "niestety" - dobrze nam z tym. :D

Link to comment
Share on other sites

Flaire, mam trochę fotek Misi (no cóż, aparat sam się prosił o fotografowanie jak największej ilości terierów ;-)) Z chęcią wyślę Ci je na maila, jeśli tylko mi go podasz... ;-)

Mokka, my to nieprędko dostaniemy tego kopa wyżej, bo na razie taki slalom to czarna magia. Ja to jeszcze łapię o co chodzi, ale Draka? Hmmm... Powiedzmy że nie zawsze... 8) Ale jak już "awansujemy", to znowu będziecie mogły nam skopać tyłek :P

Link to comment
Share on other sites

na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że mnie się u niej taki temperament podoba... :D Tak że dla mnie to nie jest nawet specjalnie "niestety" - dobrze nam z tym. :D

:angel: :lol: Podpisuję się pod tym ręcoma i nogami - at to at, a nie mały rozbrykany terrierek - one myślą przy tym i nie latają szybciej niż pomyślą jak sie to innym małym szczurom terrierowym zdarza... A ściślej po co mają się spieszyć - co one gooooopie? to nie wyścigi.... :P przecież przeszkoda im nie ucieknie, to nie kot i nie zając!!!!!

Taaaak - jak widać z powyższego duch sportowy jest mi obcy i dlatego mam airedala.... eh a swoja droga to może trzeba będzie zrobić osobna konkurencję dla samych airedali 0X

Link to comment
Share on other sites

Flaire, mam trochę fotek Misi (no cóż, aparat sam się prosił o fotografowanie jak największej ilości terierów ;-)) Z chęcią wyślę Ci je na maila, jeśli tylko mi go podasz... ;-)

Ja też chcę je zobaczyć!

Mokka, my to nieprędko dostaniemy tego kopa wyżej, bo na razie taki slalom to czarna magia. Ja to jeszcze łapię o co chodzi, ale Draka? Hmmm... Powiedzmy że nie zawsze... 8)

Tak Ci się tylko wydaje :wink: Może nie wiesz, że my nie trenujemy jeszcze roku. Dopiero zimą będzie okazja, aby świętować rocznicę naszego pierwszego pojawienia się na treningu, slalom jest nadal naszą słabą stroną (jak było widać wczoraj :oops: ), przed nami jeszcze duuuużo nauki wszelakiej, ale miejsce na podium już mamy. :P

Ale jak już "awansujemy", to znowu będziecie mogły nam skopać tyłek :P

Z przyjemnością :wink: , ale patrząc na postępy i temperament Draki, nie byłabym tego taka pewna. :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...