Jump to content
Dogomania

CAVANO Dream Team


PATIszon

Recommended Posts

  • Replies 10.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No więc wstawiam, jak obiecałam, jeszcze kilka zdjęć z zawodów (wszystkie od tamer - WIELKIE DZIĘKI, TAMER!).

Najpierw, zwycięska Kenia. Na tym zdjęciu pięknie widać rankę na doopce, a więc pełnię poświęcenia :wink: :

keniazranaskacze.JPG

A tu pięknie zaliczona strefa:

patikeniakladka.JPG

Kecia pokonuje slalom:

wycietakeciaslalom.JPG

Dynamiczna para, Mokka i Leon:

mokkaileon.JPG

I na koniec, jeszcze jedna Misia, tym razem gramoląca się z tunelu:

misiaztunelu.JPG

Link to comment
Share on other sites

Jak tacie zaczęłam tłumaczyć, o co mi chodzi, to nawet wiedział, a jak zaczęłam opisywać, jak to ma wyglądać patrząc na Twój obrazek- to powiedział, że takie hybrydy to on w życiu nie widział 8) dzisiaj się z nim widzę, to mu pokażę o co mi chodzi. Wieczorkiem napiszę, czy mam to cudo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale fajne fotki! Jak wiedze najbardziej dynamicznie udalo sie uchwycic Kenika :D Przynajmniej wszyscy widza, ze paskudna wyrwa na doopce nie przeszkodzila w pelnym sukcesie.

Nie mniej energicznie na fotce prezentuje sie Leon :-) No a Misia ... Misia demonem szybkosci pewnie nie bedzie, ale dokladnosci na pewno! :D Tylko co ona tak lysiutka jest?

Aga czy Ty tez tak Czike na lysa trymujesz?

Sajko, zapomnialam pogratulowac pieknej oceny Dragulcowi :-) Cos czuje, ze juz wkrotce bedzie to najbardziej pozadany reproduktor w Polsce :D

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind: He he! A co to znaczy na lyso? Krotki byl (bo teraz juz odrasta) czapraczek, no i glowka. Lapki i kufa sa dlugie, choc moglyby byc jeszcze dluzsze, ale to nie kwestia wytrymowania na tak krotko, tylko siersci, ze taka wlasnie urosla :D Moze uda mi sie namowic Flaire, przy mojej nastepnej wizycie, do pstrykniecia jej fotek, to pokazemy jak wyglada.

Kolejne zdjatka sa przesliczne, ale ta wyrwa w doopsku Kenii... auć!

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ... mialam na mysli to czy Czika ma przeswity skory, czy tez krotka siersc. Bo to jednak jest jakas roznica. Generalnie to sie nie znam i byc moze wlasnie powinno sie trymowac az do rozowosci skorki :-? ;)

Wind,

Generalnie rzecz biorąc to jest to tak, że jak się trymuje na bierząco, to można zrobić tak jak piszesz: wyciąga się tę dłuższą sierść, a zostawia tę krótszą. Wtedy po trymowaniu pies ma krótką sierść i nie ma "prześwitów skóry". Natomiast jeśli się psa zapuści, to cała sierść jest długa - krótszej po prostu na psie nie ma! - więc jak wyciągniesz tę długą, to pies zostaje łysy. Na tym etapie, dobrze zrobiony pies byłby całkiem różowiutki, bez żadnych prześwitów. Ale oczywiście wtedy naprawdę budziłby sensację, więc większość osób, jak trymuje, to zostawia trochę poszerstka - stąd te kępki "sierści" tu i ówdzie. Teoretycznie można by zostawić podszertek równomiernie na całym psie, wtedy byłby bardziej pokryty, ale po pierwsze, to utrudniłoby robotę w przyszłości, bo ten podszerstek i tak trzeba w końcu wyciągnąć, a łatwiej to zrobić, jak się ciagnie wszystko, niż później wyczesywać z pomiędzy rosnącej sierści. Po drugie, trudno zostawić cały podszerstek, bo on się bardzo łatwo wyciąga i wyciągnięcie części przy okazji wyciągania normalnej sierści jest niemal nieuchronne (i, jak już pisałam, raczej wskazane, bo w końcu będzie musiał być wyciągnięty tak, czy siak). A po trzecie, nawet jak by zostawić cały podszerstek, to "prześwity" i tak by były, bo w odróżnieniu od normalnej sierści, nie leży on płasko, tylko "staje dęba", odchyla się, itp., ukazując pod sobą różowiutkie ciałko. Czyli pies w samym podszerstku i tak będzie wyglądał jakby był wygryziony przez mole...

Mam nadzieję, że przystępnie to wyjaśniłam - jeśli nie, to pytaj dalej. Dodam jeszcze, że gdy handler trymuje po raz pierwszy zapuszcznego psa, którego ma w przyszłości wystawiać, to się nie patyczkuje i wyciąga wszystko - nie zostawia ani odrobiny podszerstka, bo tak jest najłatwiej i teraz, i na później. Ale on się nie musi potem tłumaczyć na ulicy, dlaczego pies nie ma sierści :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Flaire,

Dzieki za obszerne wyjasnienie :D Teraz juz wiem czemu niektore psy po trymowaniu maja siersc, a inne nie maja.

To jeszcze jedno zupelnie laickie pytanie. Czy to psa nie boli? Wiem, ze duza czesc wlosow jest martwa, ale przeciez nie wszystkie. A jak wyciaga sie tak wszystkie, to pewna ich czesc musi byc jeszczy "zywa" wiec teoretycznie ich wyrywanie musi byc bolesne ... Pytam bo nie wiem, a nie chce miec mylnego przeswiadczenia :D

5.30 .... szczerze podziwiam :-)

aga,

Eeee zgodnie z tym co napisala Flaire, to te przeswity maja byc, wiec umiejetnie trymujesz a nie umiejetnie :D

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze jedno zupelnie laickie pytanie. Czy to psa nie boli? Wiem, ze duza czesc wlosow jest martwa, ale przeciez nie wszystkie. A jak wyciaga sie tak wszystkie, to pewna ich czesc musi byc jeszczy "zywa" wiec teoretycznie ich wyrywanie musi byc bolesne ... Pytam bo nie wiem, a nie chce miec mylnego przeswiadczenia :D
Jeśli trymujesz zarośniętego psa "na golasa", to wszystkie włosy są martwe. Jeśli trymujesz czaprak psa, który jest trymowany "na bieżąco", to te długie, które wyciągasz, również są martwe - te, krótsze, któe nie są - zostawiasz. Natomiast gdy trymujesz na bieżąco części psa, któe mają być krótkie (łeb, tyłek) tak, żeby zawsze był wystawowy, to wyciągasz włosy nie koniecznie martwe i to na pewno nie jest dla psa przyjemne. Osoba trymująca odczuwa to w ten sposób, że ten włos nie wychodzi już tak aż łatwo, jak włos całkiem martwy (któy lezie jak tylko przejedziesz grzebieniem). Na ile to boli psa, to nie potrafię Ci powiedzieć, bo nie jestem psem :wink: . Psy regularnie nie trymowane raczej nie protestują, więc bardzo okropne pewnie nie jest.
]Eeee zgodnie z tym co napisala Flaire, to te przeswity maja byc, wiec umiejetnie trymujesz a nie umiejetnie :D
Czika była ostatnio często trymowana, więc pod dłuższą sierścią ma pokrywę sierści krótszej - na szczęście, bo trymowanie do gołej skóry na tak krótko przed wystawą nie byłoby wskazane :wink: . Więc u niej prześwitów niemal nie ma, są tylko dwa miejsca, gdzie adze_ "złapało się" po trymer troszkę z tych krótkich włosków... Ale to do Poznania zarośnie (jeśli już nie zarosło).
Link to comment
Share on other sites

Niestet juz zaroslo, a mowie "niestety" bo czaprak zaczyna zarastacjak glooopek... nie wiem czy nie za szybko! Jakos wybitnie owlosiona mam moja dziewczynke!

Szkoda, ze wtedy jak przyjechal hodowca, to nie byla tak zarosniete, tylko z lysymi plamkami, no ale jakos wytlumaczylam mu, ze ja sie dopiero ucze :oops:

Flaire: A moze Czika dlatego sie tak zachowywala, ze miala wiecej niz zwykle tego "zywego" wlosa. Nigdy wczesniej nie byla trymowana w tak krotkich odstepach czas!?

Link to comment
Share on other sites

Flaire: A moze Czika dlatego sie tak zachowywala, ze miala wiecej niz zwykle tego "zywego" wlosa. Nigdy wczesniej nie byla trymowana w tak krotkich odstepach czas!?
Możliwe, tyle tylko, że ona się awanturowała tylko przy tyłku (nie gdy robiłam cokolwiek innego) i zaczynała, jak tylko ją tam dotykałam - jeszcze zanim zaczęłam cokolwiek ciągnąć. Tak więc mnie się wydaje, że to przez tę cieczkę - broniła przede mną swojej cnoty :wink: . Zresztą potem się uspokoiła i już poszło łatwo.

A co do czapraka, to podskubuj go raz na tydzień tak jak Ci mówiłam, to będzie dobrze. Jak zostawisz i dasz rosnąć aż do wystawy, to będzie za późno i może być zarośnięty... I tu masz jeszcze jedną zaletę robienie tego samej, a nie u fryzjera: możesz się dostosować do tego, co się dzieje i poprawiać na bieżąco. A do fryzjera pewnie byś jej co tydzień nie prowadziła...

Link to comment
Share on other sites

Flaire,

Jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie. Tak to jest jak sie ma dlugowlosego teriera, wiec wszystkie nadmiernie lyse psy troche dziwia :lol:

aga,

Juz sobie wyobrazam jak zawojujecie poznanski ring :D Mocno bede trzymala kciuki za Wasz wspanialy popis :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Flaire,

Rzeczywiscie cos ostatnio krucho u mnie z czasem :( Teraz juz lece na wystawe do Ujazdowskiego, wiec opisze wszystko po powrocie :-)

Mecza nas na tych studiach, ale mialas racje ze na dziennych jest zdecydowanie wiecej przekazywanej wiedzy niz na zaocznych :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Nasz pilna uczennica Wind bardzo sie ostatni doksztalca i ukulturalnia... Dawaj nam znac - laikom - o jakis takich ciekawych wdarzeniach i wystawach, no i rob duzo ladnych zdjec i dawaj do nich linki :D

Flaire:Tak samo, jak pilnie wypelniam obowiazki z kremowaniem lapek i mordki :D , tak samo po troszku podkubuje czaprak, ale jakos takos raczka mi sie trzesie, wiec robie to w stopniu minimalnym :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...