Jump to content
Dogomania

Spanielka i jej córeczka Dora w swoich wymarzonych domach!!


emilia2280

Recommended Posts

hahaaaa. Dorusia wygláda jak maly helikopterek z uszeczkami na bokach :>>>> Glóweczka- ma nawet glówké "kopulké" jak spaniusia, ciekawe co to z niej wyrosnie? narazie wygláda jak przepiékna jajnisia ;pp

A Dzastuchna jak z uszeczkami? Lepiej jej po masci i lekarza? I czy nie pokazuje uzébienia przy czyszczeniu uszek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']hahaaaa. Dorusia wygláda jak maly helikopterek z uszeczkami na bokach :>>>> Glóweczka- ma nawet glówké "kopulké" jak spaniusia, ciekawe co to z niej wyrosnie? narazie wygláda jak przepiékna jajnisia ;pp

A Dzastuchna jak z uszeczkami? Lepiej jej po masci i lekarza? I czy nie pokazuje uzébienia przy czyszczeniu uszek?[/QUOTE]
Fajnie zdjecia ja załapały bo dobry aparat ;) NApewnoe bede co raz wstawiac jej zdjecia tutaj, zeby kazdy zobaczyl jakie z niej cudo rosnie:)

Dzasta co raz lepiej, za nagradzanie z coraz mniejszym sprzeciwem daje wpuszczac masc do uszka;) W dzien kilka razy ciocia lub wujek czyszcza jej uszy, albo tylko udaja i jak jest grzeczna to nagrode dostej :D Ich córka jest od poniedziałku u mnie w domu, i ciocia jak dzwoniła to mówiła ze Dzasta chodziła w nocy i szukała Wiktorii, tak jej sie przynajmniej zdaje:D:D:D Nadal jest czysciutko, i tak ogólnie tez wszytsko w porzadku:D


Bez Emilki nie było bytak kolorowego zakonczenia tej historii, wiec jeszce raz WIELKE BRAWA I PODZIEKOWANIA ODE MNIE , DZASTY, DORCI

Link to comment
Share on other sites

eee, no domy to Ty im znalazlas. z miejsca prawie do nich trafily.

Dzastuchna bédzie niedlugo sterylizowana u swojej pewnie milej pani wet. A scenie bylo szczepione juz raz, jeszcze 2 razy.

Foteczki zawsze mile widziane, mozna takie cuda bez przerwy ogládac.

A "przyklejone" dlaczego? Nie wiem, ja nie mialam z tym nic wspólnego i w sumie nie ma powodu zeby sié teraz "przyklejac" i zabierac miejsce psom w potrzebie i innym "gorácym" topikom ;/ Nasze suczeczki majá juz wszystko :>

Link to comment
Share on other sites

Kurcze , teraz mam smutna wiadomosc. Brat dziewczyny któr wzieła Dore do siebie, wstał dzisiaj opuchniety , pieka mu oczy podejrzewaja ze yo uczulenie, pojechał robic badania, jesli sie okaze ze to na siersc Dorci to bedzie trzeba znalesc jej inny dom;/ TAk sie denerwuje , ale obawiam sie ze jednak raczej bedzie to wina siersci bo suncia jest unich od pon, ale trzeba mysle pozytywnie tzrymam kciuki zeby to nie przez pieska:) Jak cos sie dowiem to napisze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']testy i tak sie robi na jesien...Wiec teraz nic nie zrobia oprcz ewentualnego brania tabletek lub probie wykluczenia czynnika ktory iczula...[/QUOTE]
Ale dlaczego na jesień? Przecież pies jeśli uczula to cały rok, to nie tak jak w przypadku roślin, że kwitną wiosną-latem.

Link to comment
Share on other sites

bo wtedy sa wiarygodniejsze,a jak sie robi testy to chyba caly panel a nie tylko na psa...Bo uczulac moze wszystko...
W sezonie jak zrobisz moga wyjsc zafalszowane czy jakos tak bo natura pyli i jest najwiesze stezenie pylkow wiec testy moga byc nie miarodajne.Jak sie robi na jesien czy zima kiedy wszystko"spi" testy skorne wychodza ok.
Tak mi to kiedys lekarka tlumaczyla...

(doczytalam.. pora roku ma znaczenie przy testach skornych-tych najpopularniejszych ktore sa robione jako pierwsze.Jesli robi sie z krwi teoretycznie nie ma znaczenia.)

Link to comment
Share on other sites

HEj, wszytskim. Sorki ze tak długo niepisłam ale weekend spedziłąm na wiosce u babci gdzie internetu niemiałam, przez tel wchodziłam ale tylko na chwilke bo duzo kasy zzerało:/ Niestety Dorcia nie mogła zostac tam gdzie była do tej pory, z badan krwi brata dziewczyny która wzieła Dore wyszło ze ma uczulenie na siersc psa, i musiałąm ja wziasc spowrotem do siebie. Mała rosnie jak na drozdzach hehe Jej tatus chyba spory był:D Fotek niestety nie moge wstawic bo mam neta na limit który sie skonczył, wiec teraz przeesyłąnie danych jeist ostro wolne i przesłanie zdjecia trwało by ostro długo, jesli wogle by sie wgrało . Odnowienie mam 10 lipca wiec postaram sie wtedy odrazu cos powstawiac. Teraz Dorcia szaleje z moim psem , wiec mam nadziejeze zaraz sie zmeczy i pojdzie spac, bo niezły z niej urwisek hehe

Link to comment
Share on other sites

Trudno, nie wiem czy sá leki na takie uczulenie? Ja to chyba jakbym sié uczulila to padlabym a nie oddala suni ale to trzeba miec takiego hyzia ;pp

Dziéki Aniu ze zajélas sié znów malutká. Napisz czy cos wyjdzie z tego domku o którym pisalas mi na gg. Ja wyslé umowy adopcyjne dla obu pan jeszcze dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

JA tez napewno psa bym nieoddała, ale lepiej ze teraz sie zdecydowali oddac psinke nic po dłuższym czasie jakby mała sie juz przyzwyczaiła, a tak to szybciutko znalazłam jej inny domek:)


Umowy dostałam, dziekuje .


Co do tego nowego domku to przyjechała dzis pomnie i Dore P.Teresa, pojechalismy do jej domu , ma ogrodzony spory ogród, dom jednopietrowy , taki stary budynek to jest . Jak zajechalysmy na Dore czekał juz gotowany kurczaczek z ryzem , który wcianała az jej sie dosłownie uszy tzresły . P. Teresa pochwaliła sie ze duzo sie naczytała dzis w pracy o karmieniu i wychowywaniu szczeniat, bo mówiła ze juz tak dano jej ostatni pies był szczceniakiem ze troche zapomniała(swoim przygotowywaniem sie na nowego członka rodziny zrobila na mnie duze wrazenie ) . Pusciałm tam DOre potem ze smyczy zeby pobiegała po ogrodzie , małą powyciagała kilka cebulek i marcheweczek hehe poszczekała troche na psy sasiadów, pobiegała za piłka i patykami, w tym czasie opowiadłąm tej Pani jej historie kilka rzeczy innych , potem poszłysmy do domu , tam Dora padła ze zmeczenia na poduszce dla niej przygotowanej. Naprawde kobieta zrobiła na mnie dobre wrazenie , uwazam ze Dora bedzie miała tam dobrze wiec postanowiłam ja tam zostawic , w niedziele pojade odwiedze je obie i zobaczymy jak sie ma Dorcia. Mam nadzieje ze małą zostanie juz tam, bop szkoda zeby zmieniałą domki co tydzien . P.Teresa jakis czas temu miała wyzła tez suke , wczesniej spanielke nawet widziałam zdjecia wiec wydaje mi sie ze ma doswiadczenie w wychowywaniu psów:) Dora co wekeend bedzie miała towarzystwo dzieci i wnuków Panii teresy. Mam nadzieje ze wszystkim sie spodoba:)

Dzaste umówiłam na 15 na sterylizacje , w poniedziałek jeszcze ciocia pojdzie na kontrol, zeby tak jak pisałas w dniu zabiegu jego nieodwołali, poprosze tez odrazu o zaczipowanie jej.


To jaknarazie koniec najnowszych wiesci:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/135/44278937.jpg/"][IMG]http://img135.imageshack.us/img135/9558/44278937.jpg[/IMG][/URL]



Dzastunia po wczorajszej sterylizacji. Zeby juz jej wiecej nie streowac ani nie usypiac zrobili tez jej oczko , wiec juz wszytsko u niej załatwione, jeszcze tylko antybiotyki ja czekaja:):) Uszka sa juz wyleczone , siers ma w coraz lepszym stanie(do tej pory strasznie wypadała i była matowa) teraz jest co raz gęstsza i ładniejsza:)
Jak tylko dojdzie do siebie po operacji dostane wiecej fotek i je wstawie

Umowa z ciocia tez juz podpisana. Wiec DZasta juz zostanie tam gdzie jest na zawsze. Zaraz jade z wizyta do Dorci, fotek kilka przywioze i wstawie
[URL="http://imageshack.us"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

A teraz kilka fotek DOrci:) Mała rosnie jak na drożdzach , niewiem czy na zdjeciach uda sie wam to zauważyc:P Jej ulubione danie to kurczakz makaronem, a na deser marchewk delikatnie obgotowana . SMakuje jej tez cebulka i szczypior prosto z ogródka:D Mała strzasznie sie cieszyła jak mnie zobaczyła, a wogle cieszyła sie z kazdego kto do niej podchodził hehe Jest znia mały problem , poniewaz strzasznie lubi podgryzac stopy ii rece , moje po 3 godzinach sa całe podrapane heh Oby wyrosła z tego :)


[URL]http://imageshack.us/clip/my-videos/20/u5c.mp4/[/URL] TUTAJ KRÓTKI FILMIK :) JAK DORCIA MACHA OGONKIEM:p TAm w oddali za rogiem kosił trawe maz p.Tereski temu tak wypatruje:)


[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/30/sdc10402oz.jpg/"][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/6214/sdc10402oz.jpg[/IMG][/URL]

To poduszka Dorci, która dostała do spania. JAk przyszłąm to troche z nia pobiegałam i sie pobawiłam , i jka tylko przyniesli poduszke to poszła spac




[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/84/sdc10400e.jpg/"][IMG]http://img84.imageshack.us/img84/9837/sdc10400e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]



[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/23/sdc10397qz.jpg/"][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/1391/sdc10397qz.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]




[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/705/sdc10395b.jpg/"][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/3201/sdc10395b.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

o boziu jakie to piékne wyroslo (zawsze piékne iczywiscie bylo ;p) i bardzo mádrze ze na smyczce jak pan kosi, bo slyszalam o przypadku (tu w Irlandii) ze kamien spod kosiarki zabil dziecko (ojciec kosil ogród i dwulatkowi kamien wpadl przez oko i go zabil) , wiéc w ogóle nikt nie powinien przebywac w poblizu kosiarki.

Nasze szczenié mialo juz wszystkie 3 serie szczepien czy tylko 2, bo ja juz sié pogubialm. Moze wyslé jej witaminy z wapniem na wzrost, bo szczenié musi takie dostawac poza normalnymi posilkami.

A co u mamusi? Juz biega zdrowa? W okienku na pewno nie siedzi? Bo ja to juz mam obsesjé na punkcie niebezpieczenstw ;ppp

Dziéki za relacje Aniu. Napisz cos wiecej o domu Dorki, bo Dzastunia wiemy ze jest u Twojej cioci, wiéc pod ciáglá "kontrola" ;p a chétnie dowiemy sié czegos o domku Dorki, to jest na stale na pewno czy na próbé já wziéli?

Link to comment
Share on other sites

Kosiarka dosyc daleko kosiła, i ona taka ciekawa co to takiego:) najdalsze katy juz skoszone zeby Dora nigdzie nie wbiegła hehe Dziura jakjakas była to tez juz szczelna, wiec mała niema szans sie z tamtad wydostac:D Jutro ma dopiero 2 i potem po 21 dniach dopiero 3 bedzie i kolejne za rok. Jeszcze tam koncówke tej pasty co ostatnio kupiłas maja, bo jak tam przeczytali ze trzeba codziennie to systematycznie rano jej do mordki wydusza troche, a naszczescie jej smakuje i bez sprzeciwu ja wcina.


Mamusia co ra zlepiej , troszke wymiotowała , juz dzisiaj chodziła troche po schodach bo do tej pory znisili ja z góry na dół na podwórko. Po domu tez zaczeła chodzic wiecej. Do oczka dostała krople , i daje chetniej je wpuszczac niz ta masc do ucha .:) NIe siedzi w oknie , zwróciłam cioci uwage i obiecała poodsuwac spod okna rzeczy jak jest otwarte , czasem ddza jej przez zamkniete tylko popatrzec.

A Dorka tez dobrze trafiła, dobrze ja karmia , zabawy i spacerów tez ma poddostatkiem. Na stałe juz, mam juz podpisana umowe z nimi wiec formalnosci załatwione , mam odnich pozwolenie na nieograniczone odwiedziny małej, wiec tez mam ich pod ''kontrola'' heh Mieszkaja niedaleko wiec to nieproblem wpasc do nich:) Jak narazie naprawde niemam do nich zastrzezen. :D:D

Relacje co raz bede dopisywac , moze nie codziennie bo niemam ich przysobie i tez niema juz zabardzo duzo pisac, dostane smsa od cioci lub fotke emaila od p.Teresy to drazu bede wam przekazywac:)

Link to comment
Share on other sites

dziéki Aniu, uspokoilas mnie.

to ja sceniéciu podeslé jeszcze jakies witaminy, te co Dzasta dostala moze, bo to moze byc dla malych i duzych. a moze kupic malej legowisko? tá podusié ma fajná, mogá já wsadzic jej do legowiska potem, albo moze miec 2, co myslisz?

Link to comment
Share on other sites

Staraja sie ja pilnowac zeby wogle nic zogródka sobie nie wyciagała, beda stawiac płotek wokół ziemi gdzie sa uprawiane warzywa. Wiec niedługo te podjadanie sie skonczy, mała niezostaje sama na podwórku , a jak zostaje to na wszelki wypadek ja przczepiaja smycza , zeby luzem bez opieki niebigała. O cebulce im powiem to beda bardziej uwazac:)


TAmte w proszku witaminki iddałąm dla cioci zeby dla Dzasty dosypywała do karmy, a moze kup takie w pascie bo te juz wiemy ze jej smakuja a proszek moze ja troszke zniechecic do jedzenie, byc moze nie bedzie jej przeszkadzał ale szkoda by było jakby niechciała go jesc. A pasta narawde jej smakuje. Mozna było by kupic legowisko , i tak jak mówisz poduszke do srodka , bo z tej poduszki to i tak zaraz pewnie wyrosnie . Tylko jak cos to nie takie duze jak dla Dzasty , bo tak jak widac na zdjeciu jest sporo za duze a przy łóżku p,Teresy niema miejsce na az takie duze legowisko. WIec mysle ze jak cos to juz troszke mniejsze . Zapomniałam sie pochwalic sukcesami Dorci z załątwianiem sie , bo mała w dzien juz bardzo zadko zrobi cos w dzien w domku a jak juz zrobi to na te pieluszki co jej kupilas, w nocy troszke czesciej , jesli niejest wypuszczona z samego rana na podwóreczko ale naprawde kupka w domu to rzadkosc:D:D

Link to comment
Share on other sites

jesssuu, to wielkie "lotnisko" na któym lezy ta mala psina- Dzasta, to ode mnie? :OOOOO o wszyscy swiéci, to biedne zwierze nic a nic nie jest chyba szczésliwe w takim bernardynim lozu :OOOO to moze ja kupie 2 legowiska- mniejsze, dla mamy i córki, a to bernardynie loze moze dalabys Aniu jakiemus potrzebujácemu psiakowi?

Witaminki kupié scieniéciu w pascie zatem a proszek na potem, bo to trzeba potem do jedzenia posypywac, to nie poczuje nawet. Dzielne dziecko uczy sié higieny. A zá cebulká to Asia ma racjé, ale wyobrazam sobie jak komicznie ona já "kradnie" ;p marchewké lepiej by sobie podkradla jak juz musi krasc :>>> oczywiscie nie za duzo, bo za ciézko na wátrobé, ale malutka i nie codziennie nie zaszkodzilaby zlodziejowi ;p

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie te ''lotnisko'' jest od Ciebie:D Myslałam ze takie miało byc :P Ciocia pytała czy dałoby sie wymienic w tym sklepie, ale ja wolałam nie ryzykowac bo i tak wiele nerwów straciłam zanim te dostałam, wiec Ciocia wzieła takie jakie było:) Zgubic by sie mogła w nim:D:D Ale ja to tak jak widac na zdjeciu zagalopowałąm sie z rozmiarem obrózki , która tez rozmiarem to na wiekszego psa by pasowałą hehe Kierowałąm sie troche swoim spanielem ale nasza Dzastunia okazała sie sporo mniejsza :) Chciałam jeszcze sie pochwalic ze ciocia zaklada juz od jakiegos czasu szelki dla Dzasty , Troszke obszyła je sasiadka polarem wiec niec nieobciera dla sunki raczej. eraz zanim sie zagoja ranki to ich nieuzywaja bo niby nieprzeszkadzaja ale lepwiej zeby nic jej brzuszka nie drazniło.

Te ma takie wymiary: 73x97cm wiec mysle ze trzebaby było tak o niecała połowe mniejszy , nie zamały bo wtedy tez pewnie niezbyt wygodnie bedzie sie psinom spało. JEsli chcesz to mozesz kupic i dla Dzasty, napewno sie przyda tylko jakiemu psu wtedy te miałąbym przekazac?

Ona w biegu biegnie pokopie w zeby bierze i odrazu ucieka, mała spryciula z niej:) P. Tereska powiedziała ze i tak poogradza zeby jej niekusiło a swoja dzienna dawke warzywek dostanie obgotowanych na deser , Bo małą dostaje karme na sniadanko , na obiadek jakies miesko gotowane z kasza lub makaronem lub czyms namocza karme i kawałki mieska z nia wymieszaja i potem jeszce kawałek warzywka . Czasem wymusi swoim wzrokiem jeszcze jakiegos przysmaka lub cos , bo naprawde nie da sie jej nic odmówic hehe

To moze kup tylko ten proszek , juz jak i tak masz kupic niech tera sie przyzwyczja , powiem zeby dawali narazi epo troszku do karmy i troszke do 2 dania i potem troche niech zwiekszaja dawke. Ty zadecyduj, juz o tym:D Ja tylko co najwyzej odbiore i im przekaze:)


Umowy mam juz obie wiec jutro postaram sie je wysłąc , faktury tez powinnam nie długo skompletowac, bo powiedziałam, zeby p. Tereska sama pojechała mała zaszczepiła i zeby wzieła na to fakture a ja jej pieniazki zwróce jak wpadne do niej w niedziele. Bo niestety miałąm praktyki dzisiaj do 20 , a rano P. Treeska pracowałą wiec niemogłysmy sie spotkac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...