Jump to content
Dogomania

Niewidoma Malina ma guza nerki- potrzebna na cito kosztowna operacja!!!!


Kinia1984

Recommended Posts

Malina ma zapalenie trzustki :( Dzisiaj powtarzaliśmy morfologię z rozmazem (przez mikrofilarie) i przy okazji zrobiliśmy badania tarczycy. Wyniki za kilka dni. Kupiłam jej dzisiaj 1,5 kg specjalnej karmy (przy zapaleniach trzustki). Obecna nie jest zła ale ma 10 % tłuszczu, a ta 7 %. Po rozmowie z wetem postanowiłam kupić na próbę. Generalnie ścisła dieta. Trudno powiedzieć, co spowodowało ten stan.... Wsparcie finansowe nadal potrzebne :(

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie choroba Malinki sierpień:

Wydatki


lecznica 863 zł
[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/1345/0nu5.jpg[/IMG]

karma 210 zł
[IMG]http://img7.imageshack.us/img7/1626/58kj.jpg[/IMG]


SGGW - krew- 36 zł

Razem wydatki:
863 zł+210 zł+36zł= 1109 zł


Na moim koncie było 327 zł przelane na konto Brzózki dnia 26.08.13
Następnie wpłata od vasco - 25 zł i bric-a brac- 30 zł
29.06.13-55 zł przelane na konto Brzózki
Kolejne wpłata malvaaa wpłata 60 zł
4.09.13- 60 zł przelane na konto Brzózki

Czyli z mojego konta wyszło 327 zł+55 zł+60 zł=442 zł


Konto Fundacji:
Było 60 zł
Ewa Anna B.Kobyłka - 30 zł
Diana O. Stawiski - 50 zł
Tobiasz Cz. Jeziorzany - 20 zł
Kamila K.Wołomin - 25 zł
Anna M. - 100 zł
Kamila M. Gnosjo - 80,80 zł
Izabela P. Wieluń - 20 zł
Beata S. Bydgoszcz - 25 zł
Paypal - 110 zł później odkopię kto wpłacił
Paypal - 35 zł później odkopię kto wpłacił
Ludmiła O.-J. Bydgoszcz - 50 zł
Anonim - 20 zł

Razem 625,8

Wypłąty z konta fundacji na konto Brzózki
6.09-445 zł
16.09 - 180 zł
Razem: 625 zł


Reasumując dług sierpniowy:
1109 zł -442 zł-625zł = 42 zł

Pozostało do zapłaty 42 zł za sierpień
Na moim koncie 0 zł na koncie fundacji 0,8 zł

Edited by Kinia1984
Link to comment
Share on other sites

Aktualnie (jeśli dobrze policzyłam) faktura za wrzesień będzie na kwotę 500 zł :( - badania tarczycy, trzustki, rtg, morfologia z rozmazem, zastrzyki (nie ma tu kosztu leków kupionych w aptece).
Malina poza trzustką ma problem z tarczycą (niestety moje przypuszczenia się sprawdziły). Aktualnie dostaje eutyrox 125.
Wszystko wskazuje na to, że chyba pozbyliśmy się mikrofilarii. W morfologii jedyne przekroczenia są w monocytach kwasochłonnych, więc coś tam może jeszcze być.
Niestety na ok miesiąc musimy zmienić jej karmę na RC Gastro Intestinal Low Fat, ponieważ w niej wyraźne są wskazania do podawania przy zapaleniu trzustki. Za ok 4 tyg trzeba będzie powtórzyć badania trzustki i tarczycy i wtedy być może Malina będzie mogła wrócić do 1st choisa. W związku z tym w październiku pojawią się znowu koszty w okolicach 200-300 zł :(
Aaaa... mam do oddania karmę odchudzającą Trovet WRD (na ok 2 tyg jedzenia). Malina do niej nie może wrócić, chociaż jest niskotłuszczowa.

Przelew na 180 zł dotarł. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

SBD myślę, że te problemy są od dawna, tylko dzięki temu, że od kiedy jest u mnie je karmę niskotłuszczową i nie dostaje resztek ze stołu, trwało to tak długo, aż organizm zaczął dawać sygnały. Tarczyca od dawna chodziła mi po głowie, ze względu na to, że Malina strasznie gubi sierść i jeszcze inne sygnały, które gdzieś tam cały czas mnie męczyły. Wiele osób mówiło jednak, że ta wypadająca sierść to teraz prawie norma u psów mieszkających w mieszkaniach, więc tłumiłam swoje obawy ... Echhhh... dlaczego zwierzęta nie mówią ?!?! :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malina czuje się lepiej. Jest cały czas na karmie trzustkowej (trzeba było jednak kupić). Wczoraj została wykąpana. Skóra po tych odczynach strasznie się jej łuszczyła. Była prawie biała. Wystarczyło, że się ruszyła, a płatki skóry z niej spadały (taki większy łupież, ale to nie łupież). Zobaczymy jak skóra będzie reagowała teraz. Najwyżej wykąpiemy jeszcze raz, chociaż niunia tego nie lubi, tzn. boi się. Za to wycieranie to największa frajda i zabawa.
Teraz niestety pogorszyło się moim kotom :( Max i Milusia są po badaniach (niestety zdecydowanie gorsze), czeka nas usg i kolejne badania, a w międzyczasie zastrzyki i tabletki :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

W sobotę była Malinkowa rocznica - 2 lata wspólnego pożycia :D

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bc1b16955b0ee3bd][IMG]http://images63.fotosik.pl/262/bc1b16955b0ee3bdm.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=225904619fdb37e9][IMG]http://images65.fotosik.pl/262/225904619fdb37e9m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ano ... czas leci jak szalony ...
A koty .. niestety niezbyt dobrze :( Dzisiaj byłam na usg z Maxem i Milusią. Od 2 tyg są na zastrzykach i tabletkach bo wyniki wyszły kiepskawo. U Milusi usg pokazało, że wątróbka jest kiepskawa, no i doszło, że jest stan zapalny w jelitach. Jest podejrzenie, że to może być (jeśli dobrze zapamiętałam) chłoniak :(. Na razie robię zastrzyki. Jeśli nie będzie lepiej to będzie trzeba pobrać wycinek.
U Maxa, po majowej reanimacji, niestety nerki się pogorszyły i potwierdził się przewlekły stan zapalny trzustki. U niego ciężko będzie z dietą ze względu na trzustkę i nerki, bo diety w tych przypadkach wzajemnie się wykluczają. :(
Za tydzień usg kontrolne Smolika i mam nadzieję, że jego nerki się nie pogorszyły ... :(
Normalnie załamka :(

Link to comment
Share on other sites

masakra!
brzózka, malinka może się załapać na darmowe usg jamy brzusznej - w ramach warsztatów dla wetów - 24 listopada. w alei krakowskiej (sękocin), ale trzeba dojechac. koty ew tez mogą, ale muszą być wyjątkowo spokojne (w 1 sali kilka stanowisk, przy każdym kilku kursantów, wszędzie psy, nie każdy kot to zniesie). jesli malince potrzeba i dasz rade dojechac, to napisz, wpiszę cię na liste.

Link to comment
Share on other sites

ja niestety też nie mam samochodu, będe pożyczać, jka sie uda, ale jadę tam w sobote na pokazówkę.

będę pytać osób zapisanych na niedzielę, czy zmieszczą was dwie, ale to jak ustale choc wstepnie listę.


edit: znów zrobiłam bazarek, bo musze odjajczyć podopiecznego - wpadajcie!

Edited by sleepingbyday
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...