Jump to content
Dogomania

Charcie sikanie


charciara

Recommended Posts

No wiem, że tak jest łatwiej. Ja też tak robię, ale może należałoby się na jakiś czas poświęcić ;)

A co dostaja do gotowanego ? Ryż czy makaron ?

Ja u mioch zauważyłam, że ryż niestety bardziej je pędzi. Chyba absorbyje więcej wody. Ja przeszłam na makaron i jest OK.

Sporo wcześniej ? A może należałoby sprawdzić, czy wieczorem robi siusiu. Dopilnować żeby zrobił.

Tak sobie dumam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najstarszy whippet Krzyś (alfa), potem Edek (whippet), Felek (grey) i najmłodszy whippet Bartek (ten co leje). Zgodnie z wiekiem.

W układzie ludzko-psim ja rządzę, Grzesiek jest na samym końcu.

Nie zauważyłam jakiejkolwiek próby zmiany.

Może faktycznie jak Cary pisała, w Bartku facet się budzi.

Link to comment
Share on other sites

No tak właśnie myślę. On dojrzewa. Może też chcieć pokazać Krzysiowi, że nie zamierza dłużej tolerowac jego dominacji. Jeżeli tak, to jest problem. Dopóki sie hierarchia nie ustali, to facet może lać (zaznaczać terytorium).

Ostatnio usłuszałam coś fajnego, pozornie nie w temacie.

Ludzie mieli chomika i kota, który mimo kastracji sikał. Jak chomik odszedł był, kot przestał sikać :o

A co ja mam zrobić z laniem na legowisko ?

Jak mnie nie ma, to w zasadzie jest OK. Borys wytrzymuje, ale bywa, że pomimo spaceru np. godzine wcześniej, ten nagle wchodzi na posłanie i zaczyna lać :o

Link to comment
Share on other sites

Bartek faktycznie próbuje podskakiwać, ale od Krzyśka trzyma się z daleka, czuje respekt.

Zaczepia Felka i Edka i chociaż jest skutecznie "gaszony", próbuje dalej.

To między nimi trzema musi się wyjaśnić, ale moim zdaniem zostanie tak jak jest.

Pamiętam, kiedy Edek dorastał i próbował zdominować Krzyśka.

Wystarczyło krótkie ostre ścięcie (zakończone szyciem) i się uspokoił.

Tego lania na legowisko ja zupełnie nie pojmuję.

I to na swoje?

Link to comment
Share on other sites

A ile Krzyś ma lat ?

Ja troche rozumiem, ale nie do końca. Był u nas taki zaprzyjaźniony fajny pies. Ma prawie 2 lata. I niestety zostawił swój mokry slad u mnie w domu. Od tego czasu Borys sie uwstecznił :( Bywa również, że sika na posłanie Rotasa, ale tylko wtedy, gdzy nie może wytrzymać, podczas mojej nieobecności.

W zasadzie nie mam problemu z sikaniem. Borys świetnie wytrzymuje (Rotti sikał do roku :-? ), tylko to znaczenie i to przy mnie :o

Oczywiście pracuję nad tym, ale co wizyta zaprzyjaźnionego psa, to potem mam problem I to dłuuugo.

Link to comment
Share on other sites

Oj, to nie chę Cię martwić, ale może być walka w stadzie. No cóż, ustawią się i może się skończy.

No właśnie. Borys to dzieciak, ale zainteresownie pachnidłami ma przednie. No nie wiem, ja tylko kojarzę fakty. Bo niby skąd to posikiwanie po wizytach innego i to znaczącego mieszkanie pieska ?

Może Ty masz jakiś pomysł? Zastosuję każdą rzecz, byle się tego pozbyć.

A tak na marginesie, Borys to dzieciak, ale kurka 80 cm w kłębie ma :lol:

Link to comment
Share on other sites

Takiej walki ja się spodziewam od dawna.

Byłam przekonana, że będzie jeszcze jedna między Krzyśkiem i Edziem, ale (odpukać) na razie cisza.

Ładny dzieciak z Borii - większy od mojego Felka :lol:

Dzisiaj w nocy spróbowałam nowego odsmradzacza - ODOUR FREE firmy PETHEALTH i rano nie było kałuży !!!

Może i Ty wypróbuj na te poznaczone miejsca.

Link to comment
Share on other sites

A tak na marginesie, Borys to dzieciak, ale kurka 80 cm w kłębie ma :lol:

To może oznaczać tylko jedno.

Boria może nasikać znacznie więcej niż pies mający zaledwie 30 w kłębie :):)

Mój jedyny chłopak czyli Amsterdam też podsikuje znacząco różne miejsca w domu. Głównie na wejściu rurę od grzejnika. Kiedy żył jeszcze Tim, robił to samo.

Ale najlepiej kiedy ja czasami "zaznaczę teren" na zewnątrz (w domu tego nie robię) to ustawia się kolejka do znaczenia. Włącznie z dziewuchami.

Tak więc wszystko to jest kwestią ustalania hierarchii.

Link to comment
Share on other sites

Cary

No właśnie. Rotti tez nie znaczy.

charciara

Byłoby fajnie, gdzyby poskutkowało. Tylko, co ja mam tym posłanie pospikać :-? To jeszcze psy mi będą śmierdziały, feee ;)

Amster

Zdecydowanie masz rację, ale na całe szczęście Borys Borysewicz Borysławski całej kałuży w domu nie robi. Zostawia sibie jeszcze trohcę, żeby mógł posiusiać na dworze.

Acha i baaardzo, ale to baaaardzo interesuje się róznymi patyczkami w rozmiarach od 2 - 100 cm :) Czasami wygląda ja jelonek :lol:

A w ogóle to ja już i tak wyglądam jak z dwoma reniferami ;) Niedługo zaczniemy uprawiać skioring (czy jakoś tak sie to pisze). ;)

Link to comment
Share on other sites

charciara

Tamten pies posikał najpierw posłanie małego, a przy następnej wizycie sam środek pokoju, bo nie ucelował w moją nogę :) Posłanie oczywiście wyprałam, ale to nic nie dało :(

No właśnie. Mały patyki wsuwa jak głupi, ale u mnie to prawie same lipy, więc nie ma problemu. Jak Rotti był szczeniakiem nawpieprzał się, a raczej okorował gałąź z topoli. O mały włos się nie przekręcił. Trzeba uważać. Na całe szczęscie lipa chyba nie jest szkodliwa :) Mały jada rówież i to namietnie nasionka z lipy, nadto obskubuje na spacerach wszelkie możliwe krzaki. Wiesz, takie różne "jagódki". Chyba mu sie wydaje, że jest ptakiem albo co :lol: W każdym razie staram się wszystko mu wyciagać z paszczy. Nigdy nie wiadomo co może zaszkodzić. A na lipowe gałązki pozwalam w granicach rozsądku, bo jak się okazuje szkodliwe nie są.

Link to comment
Share on other sites

Rotti Cerry tez tak te patyki znosi :o Moze gniazdka na zime robia ? :wink: Gdybym pozbierala te wszystkie ktore przyniosl to bym mogla calkiem duze ognisko w salonie rozpalic :lol:

Najwiekszy jaki przyniosl to bylo 154 cm (mierzylam :lol: )i tak go za soba ciaaaaaagnal...W szczegolnosci ze przytaszczyl go az z lasu :lol:

Myslalam ze go zostawi gdzies po drodze,ale nie......Przyniosl do domu :lol:

Poza tym to namietnie wrecz rozlupuje orzechy wloskie i na ich dzwiek,chocbym to robila na pietrze a on spal od razu leci do schodow....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...