Jump to content
Dogomania

Temat suni z jednostki wraca. Znów ciąża i znów szczeniaki...


yup

Recommended Posts

[quote name='yup']właśnie, zapomniałam o tłamsik!

O kurczę jakie gnaty! widziałam je jednak myślałam, że za duże są dla Neli ale teraz faktycznie myślę, że to dobry pomysł i zajęcie na godzinę! Jutro przejdę się do lokalnego sklepu i kupię conieco:) okropieństwa po prostu.
A ile Basza waży teraz? Nela około 15 kg.[/QUOTE]

o właśnie, tłamsik :)

co do gnatów, też się bałam dawać je Baszy, zwłaszcza, że zęby mu teraz lecą na potęgę, ale radzi sobie z tym całkiem nieźle -obgryza resztki mięsa, chrząstki i co tam jeszcze się da, a potem zasypia wtulony kość.

Baszul też jakieś 15 kilo waży, kilka dni wepchnęłam go na łazienkową wagę i mniej więcej tyle z jej chybotliwej miarki wyczytałam (...a wiercił się:angryy:).
wszyscy nam mówią, że rośnie w oczach i jeszcze z 10 kilo powinniśmy się spodziewać...

a co do psiaków z jednostki - nie da się jakoś tej sprawy nagłośnić, żeby coś ruszyło (poranny, współczesna itp)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

potrzebuję nr kontaktowych do osób z którymi można by było nagrać/przygotować materiał na temat psiaków - odezwałam się już do yup, bo wiem, że jest na bieżąco. kto jeszcze mógłby się wypowiedzieć? im o tym głośniej tym lepiej - zawsze to jakaś szansa na poprawę losu zwierzaków.
może Monika?

Link to comment
Share on other sites

jumanjiana nie strasz wagą psa!!! 25 kg w bloku nie zniosę! A myślałam, że to będą małe psiaczki!!A tu proszę...
Jeśli chodzi o to nagłośnienie-napisałam Ci priv. Mam mieszane uczucia co do tego czy wyjdzie to psom na dobre. Sama nie wiem co lepsze.

Link to comment
Share on other sites

co do tej wagi, to nic pewnego - za pierwszym razem u weta, usłyszałam, że będą to cuda wielkości owczarków niemieckich (jak nie większe). Monika nam z kolei mówiła, że jakieś 20 kilo maks z nich wyrośnie. Zobaczymy;)
co do nagłaśniania sprawy - wszystko jest kwestią tego jak się ten problem przedstawi. przecież inaczej wygląda tekst o bandzie bezdomnych psów, grasującej po terenie prywatnym, a inaczej o psach, które nie mają cienia szansy na dom, a schronisko to dla nich wyrok.

Link to comment
Share on other sites

Bylam i to zupelnie nie dawno w Kurierze Podlaskim i opowiedzialam pani redaktor historie zwierzat w mojej wsi i okolicy. Pani bardzo mila, wysluchala mnie i powiedziala, ze dziekuje, ale nie jest zainteresowana. Zapytalam dlaczego????? odpowiedz byla prosta: prosze pani, to niczego nie zmieni, a wrecz przeciwnie, bedzie miala pani mase wrogow. My jako gazeta pisalismy wielokrotnie o podobnych przypadkach.
No, o podobnych pisali, a juz o moim przypadku nie sa zainteresowani. Naswietlilam sytuacje doslownie, nie w przenosni. Jednym slowem nie ma zainteresowania takim tematem. Odnioslam wrazenie, ze pani sie nudzila moja gadanina.
Macie dojscie, to trzeba wykorzystac. Moze cos sie ruszy. Powodzenia, trzymam kciuki. Trzeba cos zrobic, bo tak ich nie mozna zostawic. Nie mozna tez zrzucic dokarmiania na stara kobiete. Mam matke w wieku pani karmicielki i wiem, ze ciezko jest pojsc do lekarza, a pani J. kazdego dnia idzie i karmi. W dodatku musi rzucac przez ogrodzenie. Przeciez sie wykonczy. W dodatku karmi na 2 osiedlach koty. Dojezdza do nich nawet autobusem MPK. Karmi juz kilka lat, kazdego dnia, za wlasne pieniadze. A ma przeciez rodzine, ma komu pomagac. Nikomu nie jest lekko. Ta Pani potrzebuje juz odpoczac. Czas cos zrobic.

Link to comment
Share on other sites

właśnie wróciłam od psów. Wydaje mi się, że suczki są w ciąży. Nie na 100% bo ciemno było i kuliły się jak bliżej podchodziłam. Ta trikolorka taka chudziutka zawsze była a teraz jakoś większa....Mama Neli też jakaś większa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yup']właśnie wróciłam od psów. Wydaje mi się, że suczki są w ciąży. Nie na 100% bo ciemno było i kuliły się jak bliżej podchodziłam. Ta trikolorka taka chudziutka zawsze była a teraz jakoś większa....Mama Neli też jakaś większa...[/QUOTE]
No to jeszcze tego brakowało.Dwie suki ciężarne, oby nie tfu,tfu.
A jak by co -to zimą szczeniaki, to juz całkiem szok :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ehh, z przykrością informuję, że temat jest na ten moment "mało radiowy". aż mi ręce opadają, nikogo te psy nie obchodzą:( w weekend powinnam mieć wolną chwilę, to uderzę z tym do prasy.
yup, próbowałam się do Ciebie wcześniej odezwać, ale miałaś zapchaną skrzynkę.
pogubiłam się trochę w temacie - rozumiem, że schronisko jest złym rozwiązaniem dla tych psiaków.
a czy jeśli udałoby się załatwić możliwość wejścia na teren jednostki - jest ktoś kto zobowiąże się złapać te psy i je wysterylizować? może z tej strony spróbować?
tylko chciałabym wiedzieć czy to ma sens - nigdy nie łapałam żadnych psów, na wysterylizowanie ich też mnie nie będzie stać.
co do odciążenia Pani, która dokarmia te psy - w tygodniu od rana do wieczora jestem w pracy, więc trudno mi się z tym zorganizować, ale myślę, że w weekendy mogłabym podrzucić kocioł kaszy z jakimś mięchem i warzywami. wiem, że to mało, ale lepsze niż nic. poproszę tylko o jakieś konkretniejsze namiary - gdzie te psiaki tam są?

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, nikogo te psiaki nie obchodzą eh...
jumanjiana jeśli jesteś chętna do pomocy w ich karmieniu-powiem, pokaże co i jak:) Ja chodzę tam w niedziele, jeśli Ty mogłabyś w soboty, byłoby świetnie. Tylko wiesz, to nie jest to jest dawanie jedzenia pod płotem nie ma tam za bardzo miejsca na miski itp więc nie może być to wodniste za bardzo. Niestety wydaje mi się, że dokarmiacze nie są mile widziani.
Co do skrzynki opróżniłam ją już.
Jeśli będziesz miała ochotę, możemy spotkać się w weekend to porozmawiamy i pokaże Ci gdzie najczęściej przebywają.

Link to comment
Share on other sites

ok, zaraz naskrobię Ci na priva, to się spotkamy:) soboty pasują mi idealnie.
deklarowałam się wcześniej z bazarkiem dla niewidomej Fidżi, ale myślę, że uzbierane w domu fanty mogę spokojnie podzielić i część przeznaczyć na jakąś konkretniejszą karmę dla tych psiaków. z tego co pisała wcześniej Vicky, starsza Pani dokarmiająca te psy również wykłada na nie z własnej kieszeni - jak uzbiera się więcej pieniędzy, będzie można ją choć trochę odciążyć.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Fanty leżą i czekają więc jakby co to mogę je wystawić na ten cel. Mam również kilka innych więc jakby co mogę dorzucić. Tylko potrzebny będzie numer konta do wpłat i rozliczeń. Ewentualnie mogę oddać fanty komuś z Białegostoku.

Pomyślałam sobie o radiu Białystok, jest tam fajna dziewczyna zainteresowana losem zwierząt więc może ona by chciała zrobić audycję na ten temat.
Rozmawiałam z dziewczyną z jednostki i ona stwierdziła, że dzwoniła i do schroniska i do Grotu ale powiedzieli, że ze względu na przepełnienie nie odłowią psów. Naciskałam na sterylkę suk ale jakoś nabrała wody w usta i temat się zakończył.

Link to comment
Share on other sites

Może by dziewczyna z radia Białystok zainteresowała sie losem tych psów, monia3a czy masz do niej namiary? Coś trzeba robić, a w szczególności suki wysterylizować
Byc może juz są w ciąży i co wtedy? kolejne szczeniaki i to na zimę.Dziewczyny róbmy coś...

Link to comment
Share on other sites

jumanjian napisałam Ci wiadomość na priv. Krótka aczkolwiek konkretna;)
Mnie się wydaję, że tej dziewczynie z wojska wcale nie zależy na dobru psów. Zadzwoni do schroniska, do grotu-powiedzą nie-no to trudno. Usprawiedliwia się tym, że dzwoniła a że nic oni nie robią to nie jej wina. Przez tyle lat nic nie zrobić w tej sprawie? Nie wierzę, że się nie da będąc tam osobą, która ma pewną władzę i może coś zdziałać.
Ja to już czuję, że będą szczeniaki i co będzie z nimi??? Może jak w sobotę pójdziemy to zobaczymy psy i im się przyjrzę bo teraz jak wychodzę na spacery to niestety już zawsze ciemno jest czy to z rana czy to po południu...

Link to comment
Share on other sites

Moniko, myślę, że jak najbardziej fanty się teraz przydadzą, u mnie jeszcze jeden taki karton powinien się uzbierać, popytałam też znajomych, być może jakieś gadżety i płyty uda mi się na ten cel dostać.
i jakby było mało to myślałam też o psich ciasteczkach i pierniczkach na wysyłkę oraz muffinach - tylko, że te to już bardziej lokalnie - mogę to wszystko wypiekać w ilościach hurtowych (z tym, że zająć się tym mogę dopiero od poniedziałku dopiero)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumanjiana']Moniko, myślę, że jak najbardziej fanty się teraz przydadzą, u mnie jeszcze jeden taki karton powinien się uzbierać, popytałam też znajomych, być może jakieś gadżety i płyty uda mi się na ten cel dostać.
i jakby było mało to myślałam też o psich ciasteczkach i pierniczkach na wysyłkę oraz muffinach - tylko, że te to już bardziej lokalnie - mogę to wszystko wypiekać w ilościach hurtowych (z tym, że zająć się tym mogę dopiero od poniedziałku dopiero)[/QUOTE]
Świetnie, myślę ze z tymi psimi ciasteczkami to super pomysł, chętni na pewno sie znajdą na takie rarytasy, ja jak pisałam tez cos znajdę na bazarek z tym ze nie wiem jak to zrobic? Jeśli Ty poprowadzisz jumanjiana to moge np. przesłać Ci mejlowo fotki fantów do wystawienia i ja wtedy wysyłkę robię do osoby która zakupi fant ode mnie.Tak juz był wystawiany bazarek na jednego z psów.Tylko teraz kwestia czy podejmiesz sie tego.

Link to comment
Share on other sites

Ciasteczka własnej roboty no no:) Dziś takie piękne danie przywiozłaś psiakom, chyba masz talent kulinarski:) Szkoda tylko, że psów akurat nie było.
Co do tej budy i sterylizacji psów...powiedziałam Ci w czym jest rzecz dziś. Ale tak sobie pomyślałam, że może jeszcze raz pójść i spróbować porozmawiać...tylko waśnie z kim?

Link to comment
Share on other sites

No i sunie są w ciąży!! Właśnie od nich wróciłam. Zdjęcia strasznie słabe powychodziły wstawię tylko zdjęcie Neli mamy. Trikolorki nie ma co wstawiać bo niewyraźne. CO ROBIMY???? BŁAGAM ZRÓBMY COŚ!! TO JAKIŚ KOSZMAR! Będzie jakieś 16 szczeniaków!
Mama Neli nie jest taka dzikuska, machała ogonkiem jak do niej mówiłam.
[IMG]http://i41.tinypic.com/28men9g.jpg[/IMG]
[IMG]http://i41.tinypic.com/13yfhx3.jpg[/IMG]
To już naprawdę nie są żarty...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...