Jump to content
Dogomania

Usa


Aireedhelien

Recommended Posts

Ok, lecz maksymalne wielkosci wedlug LOTu, w zaleznosci od modelu samolotu, to [FONT=Arial CE][B]55x40x20 cm[/B]. Ta ostatnia liczba to szerokosc, i ja niestety nie bylam w stanie znalezc zadnego transportera, ktory miescilby sie w tej wielkosci. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]
3/ szczepionki
sprawdz jakie wymagane, kot np do stanow nie potrzebuje rzadnych!!!!!

[/QUOTE]

W kwestii szczepien - USA nie wymaga szczepienia przeciw wsciekliznie u szczeniat ponizej 4 miesiaca zycia. Po osiagnieciu przez psa tego wieku, nalezy go zaszczepic i wtedy musisz pamietac ze przez 30 dni nie bedzie mogl opuscic kraju. Najlepiej zatem albo przewiezc mlodsze szczenie, albo doroslego psa, ktory sprawe ze szczepionka ma juz zalatwiona.

Link to comment
Share on other sites

co do klatki, jasne, na pokladzie to wlasnie jak napisane powyzej, musi sie miescic pod siedzeniem. ja kota wiozlam po prostu w szmacianej kociej torbie. zmiesci sie wszedzie....
w luku jest ograniczona ilosc pdow, w kazdym razie LOTem. mnie namowiono raz na inny lot, poniewaz ten, ktory mnie interesowal byl "zapsiony".
co do wymiarow klaki, pamietam pewien post o klatce, ktora sie nie spodobala bodajze LUFTHANSIE, mimo, ze u nich kupowana byla w dzien wczesniej...dlatego radzilam mimo wszystko dopytywac sie przewoznika i ewentualnie wymusic jakis papierek, lub cokolwiek, by nie bylo jak w przypadku tej osoby. nie poleciala i zostala razem z psem. pieniadze przepadly.
to bylo chyba do kanady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Jest stala w przypadku PLL LOT. 430 zlotych w tym jest juz wliczona kwota 65 za dokument.
[/quote]

Dokladnie. Kwota za nadbagaz plus 65 zl za MCO (papierek) :lol:

Ale nie wiedzialam, ze wpycha sie psa pod siedzenie... Moje kasjerki mowily, ze umieszcza sie klatke w wyznacoznym miejscu np. w przejsciu czy cos takiego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']8. Na pokladzie moze byc tylko jeden pies, ale w luku to nie wiem czy jest ograniczenie ilosciowe. .[/quote]

To nie prawda, ze jeden. Mysle, ze zalezy to od okolicznosci. W styczniu moje dwa szczeniaki polecialy do Stanow, oba na pokladzie jednego samolotu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']
Ale nie wiedzialam, ze wpycha sie psa pod siedzenie... Moje kasjerki mowily, ze umieszcza sie klatke w wyznacoznym miejscu np. w przejsciu czy cos takiego...[/quote]

Niestety wpycha sie ale na szczescie tylko na czas startu i ladowania. W czasie lotu klatkę można postawć gdzie sie chce. Moja mała leciała na kolanach bez klatki i wzbudzala powszechny zachwyt - oczywiscie za zgodą personelu i okolicznych podróznych ;)

A i jeszcze jedno. Jak wracałam z Hiszpanii było ok. 35 st. C i mimo wszystko klatka byla lepsza od torby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']To nie prawda, ze jeden. Mysle, ze zalezy to od okolicznosci. W styczniu moje dwa szczeniaki polecialy do Stanow, oba na pokladzie jednego samolotu.[/quote]

Ja mowie jak stoi w przepisach...
Wiem, ze generlanie mozna sie dogadac z przewoznikiem, a przede wsyztkim z personelem pokladowym. Staraja sie jednak rozpatrywac indywidualnie pewne sprawy - przeciez wiadomo, ze nikt nie mialk byt sumienia jednego ze szczeniakow ladowac do luku :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']To nie prawda, ze jeden. Mysle, ze zalezy to od okolicznosci. W styczniu moje dwa szczeniaki polecialy do Stanow, oba na pokladzie jednego samolotu.[/quote]


dwa szczeniaki [COLOR=red]tego samego[/COLOR] pasazera to nie problem, lecz jak sprawdzic czy 2 nie znajace sie psy nie spedza podrozy na szczekaniu do siebie??? mysle, ze dlatego niektore linie w PRZEPISACH ograniczaja do jednego.

co do przepisow, pytalam sie czy kot moze leciec z psem w jednej klatce w luku, by bylo razniej, ale ta to sie nie zglodzili... bo w przepisach zabronione...

jak widac po roznych informacjach, najlepiej sie dogadywac...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Worel,

No, ale przeciez samolot jest dlugi, i te dwie obce osoby i dwa psy musialby miec wielkiego farta aby dostac fotele obok siebie :lol:

Poza tym, ja pamietam czasy < rok bodajze 91, samolot do Chicago > kiedy klatki trzeba bylo zamykac w tym luku gornym na bagaz podreczny, gdzie rowniez znajduje sie kocyk i te szmery bajery. Lecial z nami jamnik, i on, zaiste, naprawde szczekal i ujadal non stop. Ponadto plakalo dziecko, i przez pierwsze dwie godziny halas konkretny, a jednak nikt z personelu uwagi nie zwracal.
Wydaje mi sie zatem, ze w calym tym ichniejszym systemie prawnym nie chodzi o nadmierne wydawanie dzwiekow, a o kwestie bezpieczenstwa, np. gdyby doszlo do wypadku itp.

Link to comment
Share on other sites

Teroetycznie najbezpieczniej jest dopytac sie u danego przewoznika jakie ma wymogi, zarezerwowac wczesniej bilet z adnotacja, ze leci tez pies itd. A w praktyce ... roznie bywa. Te dwa szczeniaki, ktore lecialy do USA, mialy przesiadke w Niemczech. I tam lot zmienil przewoznika na takiego, ktory nie chcial przewozic zwierzat. To dopiero byla jazda, a wszystko zarezerwowane dwa m-ce wczesniej.
Czyli reasumujac - w kazdym przypadku jest inaczej, trzeba sie dopytac i .. przygotowac na to, ze wszystko sie moze zdarzyc :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem caly ten system jest zorganizowany w taki sposob, zeby zniechecic ludzi do latania z psami :-)

Ale ja sie nie daje!

NB z naszego dlugiego juz watku, mozna by zrobic FAQ. Nawet zaczelam, ale mi zjadl komputer (na pewno za sprawa manipulacji linii lotniczych) i sie zdemotywowalam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']NB z naszego dlugiego juz watku, mozna by zrobic FAQ. Nawet zaczelam, ale mi zjadl komputer (na pewno za sprawa manipulacji linii lotniczych) i sie zdemotywowalam.[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Myriad, z tym FAQ to niezly pomysl, a swoja droga przed zorganizowaniem przelotu maluchow do hameryki, ze wszystkich znalezionych tu informacji, najbardziej pomocny byl Twoj post. I za to dziekuje ! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

Mam pytanie o import psa z USA, jakie są wymagania tzn. dokumenty, szczepienia, paszport etc etc, i czy w Polsce obowiązuje kwarantanna importująć pieska ze Stanów. Proszę o wszelkie informacje które mogą się przydać. Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam!
Importuje psa z USA i hodowca poprosil mnie o przeslanie import permit... Na chlopski rozum wydaje mi sie ze jest to jakas zgoda na import, ale gdzie mogę cos takiego dostać? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź poniewaz im szybciej przesle ten papier tym szybciej hodowca będzie mogl zaczać zalatwiać samolot, a ja kompletnie nie wiem jak to zdobyc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']To jest zezwolenia importu zwierząt tzw. [B]CVED [/B](na zwierzęta).
Takie druki wypełnia wet ale nie wiem czy każdy.
Tu są druki i info co i jak wypełnić
[URL]http://www.griwkor.pl/php/index.php?go=inf_cved[/URL][/quote]
Dziekuje donya !!!!!!! :multi: z tego co tam czytam to sa to rubryczki dla weta ktory jest na lotnisku z ktorego pies leci i tego co jest na naszym lotnisku, to co ja mam to puste wyslac? I czemu na tym dokumencie nie ma I części..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...