Jump to content
Dogomania

Usa


Aireedhelien

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agasia']Dziekuje donya !!!!!!! :multi: z tego co tam czytam to sa to rubryczki dla weta ktory jest na lotnisku z ktorego pies leci i tego co jest na naszym lotnisku, to co ja mam to puste wyslac? I czemu na tym dokumencie nie ma I części..?[/quote]


Faktycznie - pryznam, że nie przygladałam się jakoś wnikliwie tym dokumentom.
Może lepiej bedzie jak zadzwonisz na Okęcie - bo pewnie tam Twoja mała przyleci.
Tu masz namiary

[B][FONT=Arial]Graniczny Inspektorat w Warszawie [/FONT][/B][FONT=Arial]
02-143 Warszawa-Okęcie, ul. Żwirki i Wigury 1
0-22 650 28 08[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff]
[email protected] [/COLOR][/EMAIL][/FONT][B][FONT=Arial]
Graniczny Lek. Wet. Elżbieta Konatowska [/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Faktycznie - pryznam, że nie przygladałam się jakoś wnikliwie tym dokumentom.
Może lepiej bedzie jak zadzwonisz na Okęcie - bo pewnie tam Twoja mała przyleci.
Tu masz namiary

[B][FONT=Arial]Graniczny Inspektorat w Warszawie [/FONT][/B]
[FONT=Arial]02-143 Warszawa-Okęcie, ul. Żwirki i Wigury 1[/FONT]
[FONT=Arial]0-22 650 28 08[/FONT][EMAIL="[email protected]"]
[FONT=Arial][COLOR=#0000ff][email protected] [/COLOR][/FONT][/EMAIL]
[B][FONT=Arial]Graniczny Lek. Wet. Elżbieta Konatowska [/FONT][/B][/quote]

Dzięki, wet graniczny stwierdzil ze nic takiego nie jest potrzebne i ze tego nie ma, mam nadzieje ze hodowca to przyjmie do swiadomsci... :cool1: Dziękuje za pomoc, jestem ci winna kawe lub piwo na jakiejs wystawie :smilecol: :calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Dzięki, wet graniczny stwierdzil ze nic takiego nie jest potrzebne i ze tego nie ma, mam nadzieje ze hodowca to przyjmie do swiadomsci... :cool1: Dziękuje za pomoc, jestem ci winna kawe lub piwo na jakiejs wystawie :smilecol: :calus:[/quote]

Oj, nie ma za co :lol: Wiem ile to nerwów gdy zbliża się "ten" dzień a przeciwności coraz więcej. Będzie dobrze :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Oj, nie ma za co :lol: Wiem ile to nerwów gdy zbliża się "ten" dzień a przeciwności coraz więcej. Będzie dobrze :thumbs:[/quote]
Mimo wszystko do zobaczenia na jakiejs wystawie ;) Oczywiscie z moim nowym nabytkiem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dziekuje...
Czy ktos lecial z duzym psem liniami LOT-u??
Podobno jak pies wazy 45 kg plus klatka to bilet jeden jest do wagi 23kg, wiec 45kg psa plus ok 8 kg klatka daje to w sumie 53kg czyli musze wykupic jakby trzy bilety.... po 405zl jeden. Czy ktos wie jak to dokladnie wyglada??
Za chihuahua ktora wazy 1kg tez mma zaplacic 405zl. Troche tego nie kumam bo nadbagazu w sumie mam : klatka z psem 53 plus chi.. 1 kg plus klatka 2 kg razem 56kg.. jak to jest ze nie liczy sie tego jako nadbagaz 56kg tylko trzeba kupowac osobno bilety i wogole...
Ja normalnie tego nie kumam.. to troche nie fer i dziwne..

Link to comment
Share on other sites

Ja lecę ze swoim psem pierwszy raz w niedzielę (lot wewnątrz USA). Sporo się przed tym naczytałam i wychodzi na to, że [U]każda linia ma inne przepisy[/U].
Dla przykładu:
W Continental, którym lecimy, pies który na stojąco (!) zmieści się pod siedzeniem może lecieć w kabinie. Większe psy lecą jako cargo Quickpack. Opłaty: za psa w kabinie wewnątrz USA płaci się $100 (w jedną stronę), za psa na cargo $200.
Zarówno psy lecące w kabinie jak i w cargo muszą być w transporterach spełniających normy IATA, te w kabinie mogą mieć miękkie ścianki.

Większość linii limituje ilość psów w kabinie, czasem jest to 1-2 psy na samolot (!), a niektóre linie wcale nie przewożą psów np. Air Canada (w cargo też nie). Jeśli lecicie lotem lub lufą do Kanady to jest wielkie prawdopodobieństwo, że jeden segment lotu będzie obsługiwany przez Air Canada, bo ta linia należy do tego samego aliansu i bardzo często jest code-sharing!!!!! Tak więc uwaga!
Wiele low-costów w Europie też nie przewozi psów!!!

Tak więc podsumowując:

1. Potwierdzić tam gdzie się kupowało bilet jakie to konkretnie będą linie (ze względu na code-sharing)
2. Zadzwonić na konkretną info-linię i nie dać się zbyć!
3. Rezerwować miejsca w kabinie i w cargo tak wcześnie jak tylko się da
4. Nie liczyć na "przemycenie" psa - to się udaje coraz rzadziej ze względu na wzmożone kontrole, a jak Was nakryją to mogą Wam w majestacie prawa w ogóle odmówić przelotu!
5. Zwłaszcza dla psów lecących w cargo - nie żałujcie $$$ na transporter. Prawie wszystkie mrożące krew w żyłach historie w ostatnich latach wynikały z wydostania się z psa z transportera!!!!
6. Wiele linii lotniczych nie przewozi w cargo psów: starszych niż 7 lat, szczeniorów do 6 miesiąca życia, psów z krótką kufą w miesiącach letnich itp... niektóre pozwalają, ale nie biorą odpowiedzialności. Odsyłam do infolinii i stron www wyżej wymienionych !
Te zaostrzenia nie są bez sensu, bo dla wielu w/wym podróż skończyła się tragicznie!
7. Przywyczajcie psa do transportera jeśli leci w cargo! Było wiele wypadków zranień psów, które spanikowane próbowały się wydostać z trasnportera!!!
8. Nawet jeśli LL nie wymaga atestu lekarskiego to i tak polecam wyrobić go przed samym wyjazdem... będzie jakieś potwierdzenie stanu zdrowia psa w razie czego!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shiv@23']Dziekuje...
Czy ktos lecial z duzym psem liniami LOT-u??
Podobno jak pies wazy 45 kg plus klatka to bilet jeden jest do wagi 23kg, wiec 45kg psa plus ok 8 kg klatka daje to w sumie 53kg czyli musze wykupic jakby trzy bilety.... po 405zl jeden. Czy ktos wie jak to dokladnie wyglada??
Za chihuahua ktora wazy 1kg tez mma zaplacic 405zl. Troche tego nie kumam bo nadbagazu w sumie mam : klatka z psem 53 plus chi.. 1 kg plus klatka 2 kg razem 56kg.. jak to jest ze nie liczy sie tego jako nadbagaz 56kg tylko trzeba kupowac osobno bilety i wogole...
Ja normalnie tego nie kumam.. to troche nie fer i dziwne..[/quote]

Bo jesli chodzi o przeloty do Stanow obowiazuje system sztukowy czyli tak- jesli Twoj bagaz przekracza wage 23 kg musisz zaplacic za kolejna sztuke bagazu wazca tez 23 kg (nawet jesli masz tylko dodatkowe 3kg). Kazda ta sztuka kosztuje 405 PLN jak podalas. Pies ZAWSZE liczy sie jako nadbagaz wiec podzielili wage Twojego psa jakby na 3 czesci (po 23 kg) czyli razem jego bilet kosztuje 1215 PLN. Chi miesci sie w jednej sztuce bagazu wiec tylko 405 PLN... Takie sa po prostu przepisy...

Link to comment
Share on other sites

Sa troche niesprawiedliwe bo gdyby to byly 2 roznej wielkosci walizki i o roznej wadze ale bylyby nadbagazem to zsumowaliby je i wystawili cene za bilet czyli za nadbagaz a poniewaz to psy to wychodzi ze za nadwage corso musze za 6kg zaplacic 405 plus za chi... 3 kg rowniez 405. a przeciez w sumie nie przekraczaja one nawet 10kg czyli... jakby mnie policzyli jako nadbagaz to 3 bilety bym potrzebowala ale za chi musze zaplacic jak za kolejny nadbagaz. To jest CHAMSTWO moim zdaniem. Bo niby jako nadbagaz licza a tu jednak nie jak nadbagaz bo osobno a gdyby to byly walizki to by mi zsumowali wszystko razem... chore te przepisy....
Dziekuje ci lady m za wiadomosc. No coz dostosuje sie do przepisow bo musze ale to i tak chamstwo...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze za nadbagaz policzyliby za sztuke i by nie zsumowali. Co wiecej, jestem pod wielkim wrazeniem, ze LOT zgodzil sie na psa powyzej 30 kg, bo na trasie, ktora mam obcykana (Chicago) sie nie zgadza ze wzgledu na wielkosc lukow bagazowych (oficjalne tlumaczenie - transporter wiekszy niz 400 im nie wejdzie). I to na molosa. Wiec uszy do gory, bo naprawde to brzmi na swietne rozwiazanie!

Link to comment
Share on other sites

No zalezy czy to czysty LOT czy code-share... Jesli to drugie to moze jakis inny wiekszy samolot... Oficjalne tlumaczenie jest prawdziwe niestety- nie ma tu zadnych cudow. Nie wszystko wchodzi do lukow...
To tak samo jak niektore przesylki CARGO, ktore ze wzgeldu na ograniczenie docieraja max. do Warszawy... ;)

Link to comment
Share on other sites

To ja tylko napiszę, że Spyker właśnie przeleciał z Houston na Florydę i z powrotem bez najmniejszych problemów.
Continental spisał się świetnie... podziwiam im, bo w okresie świątecznym w Houston "przerabiali" do 800 zwierząt (podróżujących jako quickpak) dziennie!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czesc!

szukam osoby ktora leci do stanow (najlepiej chicago) w najblizszym czasie. Chce sprowadzic mojego psiaczka do chicago gdzie obecnie mieszkam lecz wysylka samego psa bez opieki czyjejkolwiek kosztuje majatek.

jesli jest ktos w stanie mi pomoc prosze o kontakt.


pozdrawiam
ania

Link to comment
Share on other sites

Czesc!

Szukam osoby ktora leci do stanow (najlepiej chicago) w najblizszym czasie. Chce sprowadzic mojego psiaczka do chicago gdzie obecnie mieszkam lecz wysylka jego samego bez opieki czyjejkolwiek kosztuje majatek.

Jesli jest ktos w stanie mi pomoc prosze o kontakt.

Pozdrawiam
ania

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podnoszę temat. W zasadzie to miałam zamiar zadać te same pytania. Na razie darujmy sobie hodowcę ;) ale może ktoś niedawno sprowadzał psa albo siedzi "głębiej" w tej tematyce?
Jakie linie polecacie? Gdzie są jakieś przystępne ceny? (chodzi mi o przelot psa z usa do niemiec-berlina)
Kiedy powinno już się załatwiać formalności, bo to głównie o nie się rozchodzi...
...i w zasadzie cała reszta zawarta jest w pierwszym poście.

Wszelkie wspomnienia/opowiadania/sugestie mile widziane.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]Witam, [/B]
[B]poszukuje osoby, która zgodzi sie zabrac ze soba do Nowego Yorku małego psa ( moze byc "pod pokładem"). Oczywiście odpłatnie.[/B]
[B]Piesek ma wszystkie potrzebne dokumenty,[/B]
[B]Jesli ktoś z was leci, to prosze o kontakt[/B]
[B]Anna Dominiak[/B]
[B]0607 156 864[/B]
[EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...