Jump to content
Dogomania

Sonia-miala wspanialy dom.ZA TM-ZEGNAJ.....


lika1771

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chodzi mi o te z kucykiem i włosami.
Przy kąpieli Soni włosy wychodzą przy byle dotknięciu. zamast zarastać, to łysieje.
Szczerze, to nie wyrabiam czasowo. Liczyłam na tymczasowanie niekłopotliwej suczki, bez diagnozowania i leczenia. Miała sobie zarastać po sterylce. W rzeczywistości doszedł mi kolejny pies z problemami.

W tym tygodniu mam mnóstwo terminów poumawianych, do tego moje suczki będą się szczenić. Nie dam rady poświęcić pół dnia na wizytę u lekarza z Sonią w Tychach. Mogę dopiero w przyszłym tygodniu. Poproście kogoś o pomoc w transporcie.

Czy ktoś zamówił jej Viacutan, czy mam zamówić sama?

Link to comment
Share on other sites

Mam złe wieści. Dzwoniła Figu. Sonia ma chorą wątrobę i tak, jak tam od razu podejrzewał lekarz, bardzo silną grzybicę. Ze względu na stan wątroby nie może być leczona tabletkami, może miec tylko opryski.

Prosiłam o badanie przed przyjazdem własnie dlatego, żeby uniknąć takiej sytuacji. Nawet ja na pierwszy rzut oka podejrzewałam grzyba, a nikt na miejscu na to nie wpadł.
Nie jestem w stanie tymczasować psa chorego na grzybicę. Mam ponad 20 innych psów, większość długowłosych, część aktualnie wystawianych i nie byłabym w stanie ich wszystkich leczyc, gdyby grzybica się rozniosła. Do tego mam dwoje małych dzieci. O kotach nie wspomnę.

Proszę szukajcie Soni innego miejsca jak najszybciej. Powinna dostawac leki i dietę wątrobową, do tego potrzebne sa regularne opryski na grzyba, podanie szczepionki. No i pewnie dalej trzeba diagnozować tarczycę.

Bardzo przykra sytuacja, ale nie jestem w stanie podjąć innej decyzji. Od początku pisałam, że tylko zdrowy pies może do mnie trafić ze względu na liczbę pozostałych zwierząt i zagrożenie dla ich zdrowia.

Jak podleczy się Soni wątrobe na tyle, żeby nie zagroziła jej narkoza, to trzeba jej oczyścić kamień na zębach. Kamień powoduje własnie problemy z wątrobą i nie tylko. Poważnie potrafi zaburzyć prace serca.

Link to comment
Share on other sites

o masakra...
nie rozumiem... wet ponoć widział Sonie w schronie i nie zauważył, że to grzybica??
no przecież do tego nie trzeba być wetem, by rozpoznać grzybicę...

już rozpoczynam szukanie innego DT, ale kurcze - wszystkie mi znane do których mam zaufanie - są zapsione po uszy...

ręce mi opadły z bezsilności... :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Czy Sonia była sama w kojcu? Może sprawdzić inne psy z boku pod tym kątem, bo grzybica to paskudztwo. Moja tymczasowa Perełka z Tczewa też miała grzybicę, ale nie tak zaawansowaną. To było rok temu i na szczescie leczenie nie trwało długo - jak powiedział pracownik schronu. Szkoda, ze z Sonią tak wyszlo i nie wiem dlaczego wet schroniskowy nie zauważył zmian grzybiczych. Znalezienie niezapasionego dt graniczy z cudem. Ja sama gdybym nie miała 3 psów mogłabym wziac Sonię, ale tylko na 2-3 mc, a jej potrzeba dłuzszego dt.. Przenosic ją tak ciągle z miejsca na miejsce... :(
Ide poczytać o grzybicy...

Link to comment
Share on other sites

Masakra :/ wiecie jacy są weci schroniskowi...niby nie wszyscy, ale na to trzeba zawsze patrzeć z przymrużeniem oka.

Jaaga, nie wiedziałam, że kamień na zębach może być tak groźny dla pracy wątroby i serca :/ kurcze, muszę moją psinę posłać na odkamienianie.

Link to comment
Share on other sites

A jesli by trafila do schronu, to co dalej? Czy sa pieniadze na leczenie? Grzybice wyleczyć sie da, ale w takim zaawansowanym stopniu to długotrwale i warunki schroniskowe moga temu nie sprzyjac... Nie wiem do kogo uderzać - każdy ma jakiegos psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plina']A jesli by trafila do schronu, to co dalej? Czy sa pieniadze na leczenie? Grzybice wyleczyć sie da, ale w takim zaawansowanym stopniu to długotrwale i warunki schroniskowe moga temu nie sprzyjac... Nie wiem do kogo uderzać - każdy ma jakiegos psa...[/QUOTE]

W warunkach schroniskowych to tylko jakiś dobry schron, który naprawdę leczy, typu schron w Koninie.

Link to comment
Share on other sites

Malawaszko, grzyba widziała osobiście Figu, bo lekarz aż jej pokazał co porosło, bo ponoć wyjątkowo. Nie pytała o to, jaki grzyb, ale skoro lekarz zaproponował szczepienie, to podejrzewam, że mikrosporum. na nic innego nie ma cenowo osiągalnych zastrzyków. jeszcze jest szczepionka Insol na inne odmiany grzybów, ale zabójcza cenowo, więc pewnie jej nie miał na mysli. Z mojego osobistego doswiadczenia zresztą całkowicie nieskuteczna.
Ketokonazol czy chocby Orungal dobiłby jej chora wątrobę. Lekarz nie zdecydowałby się na ich zastosowanie. Oskar dostawał Orungal 5 dni i mało nie umarł, tak uszkodził mu wątrobę
.
Najlepiej byłoby, gdyby znalazło się miejsce (kojec), gdzie ktos podawałby jej leki wątrobowe, robił opryski, a jak wątroba się poprawi, to mozna zastosować lek ogólnoustrojowy.

Laro, z kamieniem uważaj. Mój histerycznie ragujący na czyszczenie zębów york z kamienia miał gigantyczną leukocytozę, uszkodzoną wątrobe i arytmię serca. Po oczyszczeniu zębów przeszło, ale miał usuwany kamień "na żywca", bo żaden lekarz nie zaryzykował narkozy. Wtedy dopiero dowiedziałam się, jaki wpływ ma stan zębów na cały organizm.

Najgorzej, że Sonia była z Ilą, która jest po sterylizacji. Oby nie zaraziła się.
Pewnie jej tez pogorszyło sie po sterylce, dlatego coraz bardziej traciła włosy, zamiast porastać. Sam zabieg, narkoza na chora wątrobę, do tego antybiotyki nie polepszyły stanu, tylko pogorszyły.

Musze kupić jej Vircon do odkażania otoczenia, jakiś szampon przeciwgrzybiczy, środek do oprysku. Do tego potrzeba Hepatil, essentiale forte i dietę wątrobową. Nie wiecie, czego mozna używac do odkażania podczas prania legowisk?
Czy moge prosić na PW o namiary, na kogo mam wziąć za to faktury? jesli pieniądze macie na koncie prywatnym, to wystarczą rachunki. Trzeba to wszystko szybko załatwic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...