Jump to content
Dogomania

Łódź, spacery...


Polari

Recommended Posts

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potrzebne mi psy do ćwiczeń do zawodów :)
Soker jest lewus do większości psów, jeden mu przypasuje, drugi nie, bez żadnej reguły (no, na pewno boi się wszelkich dużych krótkowłosych chartów), niby to robi, ale chce przećwiczyć z liczbą psów większą niż 8 (tzn. nie na raz, tylko w ogóle). Musi nabrać luzu do tego ćwiczenia. A tam odległość między psami mała. Jak tu:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=QpAWs9ns1d8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies się nie zapoznaje z psami, przy których ma ćwiczyć, bo ja chcę, by miał je w czterech literach. Drugi pies to tło - to sytuacja idealna. Wiesz, trudno, żebym na zawodach ganiała zapoznać Soka ze wszystkimi psami z jego klasy ;) Tym bardziej, że zapoznawanie się Sokera z psami bardzo często nie wygląda za specjalnie (mój kundel to typ podejrzliwego, niepewnego siebie dresiarza, prężącego muskuły i robiącego pokazówkę sił tak na wszelki wypadek ;)

Link to comment
Share on other sites

Kirinna - jak sie nie obawiasz o Twojego natarczywego psa - możemy iść na takie mistrzostwa. Tylko co jest do wygrania? ;)

yamayka - my [U]byśmy[/U] sie pisali aaaalleee ..co [U]byśmy[/U] z tego mieli? :D Nuuuuda:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Kirinna - jak sie nie obawiasz o Twojego natarczywego psa - możemy iść na takie mistrzostwa. Tylko co jest do wygrania? ;)

yamayka - my [U]byśmy[/U] sie pisali aaaalleee ..co [U]byśmy[/U] z tego mieli? :D Nuuuuda:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

satysfakcja, zabawa, znęcanie się nad psem a tak na serio zaczynam sie interesować obi bo rudemu by sie przydało w "realnym życiu":)

Link to comment
Share on other sites

Warszawka tez mi pasuje! ;)

[QUOTE]zaczynam sie interesować obi bo rudemu by sie przydało w "realnym życiu":smile: [/QUOTE]

MUSZE zadać to pytanie - co ma obi do "realnego życia"? ;) Prócz tego, że jak każda atrakcyjna dla psa praca i zabawa poprawia więź psa i przewodnika. Ale zainteresować się obi - jak najbardziej. Posłuszeństwo sportowe jest CUUUDNE... :p Prawda, Karilka? ;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Shilomaniak - właśnie. Pokazujemy klase - MY posiadacze CZARNYCH i złych psów z odzysku![/QUOTE]

Wiesz , chyba jestem na początku drogi do drugiego psa, jednak się okazuje że jeśli człowiek chce , to może poznać i zrozumieć psa.
Mój czarny potwór co prawda nie robi tak jak na filmiku, ona każda komendę komentuje, robi to co musi ,rzecz jasna , tylko te jej komentarze może sędziemu do gustu by nie przypadły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yamayka']Warszawka tez mi pasuje! ;)



MUSZE zadać to pytanie - co ma obi do "realnego życia"? ;) Prócz tego, że jak każda atrakcyjna dla psa praca i zabawa poprawia więź psa i przewodnika. Ale zainteresować się obi - jak najbardziej. Posłuszeństwo sportowe jest CUUUDNE... :p Prawda, Karilka? ;) :evil_lol:[/QUOTE]
w koncu jest to pracs w rozproszniach przy psach. A mój nie wiem dlaczego woli obi od jakiegos agility:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yamayka']Warszawka tez mi pasuje! ;)



MUSZE zadać to pytanie - co ma obi do "realnego życia"? ;) Prócz tego, że jak każda atrakcyjna dla psa praca i zabawa poprawia więź psa i przewodnika. Ale zainteresować się obi - jak najbardziej. Posłuszeństwo sportowe jest CUUUDNE... :p Prawda, Karilka? ;) :evil_lol:[/QUOTE]

PRAWDA!

Realne życie a posłuszeństwo sportowe to często dwie różne bajki. Mój pies jest wyszkolony sportowo, co nie przeszkadza mu np. ukraść dziecku bułki z ręki czy rozwalić śmietnika - nie ma pracy i nie ma uwagi - pies sam sobie "prace" wynajdzie!

Obronka nam odpada - kręgosłup. Ostatnio mamy problemy ze zdrowiem.. ale co tam - przecież można biegać na uszach ;).
Ostatnio dużo sie dzieje, także nie ogarniam tematu spacerów i planów ale postaram se na dniach, wyznaczyć terminy, kiedy moge mieć czas na "odchamienie sie szkoleniowe", yamayka.

[quote name='Shilomaniak']Wiesz , chyba jestem na początku drogi do drugiego psa, jednak się okazuje że jeśli człowiek chce , to może poznać i zrozumieć psa.
Mój czarny potwór co prawda nie robi tak jak na filmiku, ona każda komendę komentuje, robi to co musi ,rzecz jasna , tylko te jej komentarze może sędziemu do gustu by nie przypadły.[/QUOTE]

Oj, Shila tak ma od ..zawsze. Gaduła i tyle!

Link to comment
Share on other sites

Dobra, super, czyli sama z trenigami nie zostanę.
[QUOTE]Mój czarny potwór co prawda nie robi tak jak na filmiku, ona każda komendę komentuje, robi to co musi ,rzecz jasna , tylko te jej komentarze może sędziemu do gustu by nie przypadły. [/QUOTE]
Niech robi co chce, ale niech leży! :)

[QUOTE]w koncu jest to pracs w rozproszniach przy psach.[/QUOTE]

No, to prawda. Ale to chyba jak każde zawody. Agi, flyball, pasienie, IPO....
[QUOTE]A mój nie wiem dlaczego woli obi od jakiegos agility:smile: [/QUOTE]

No, koneser! Wie, co dobre! :)

[QUOTE]ale postaram se na dniach, wyznaczyć terminy, kiedy moge mieć czas na "odchamienie sie szkoleniowe", yamayka.

[/QUOTE]

Ok, czekam, postaram się zaglądać tu częściej niż raz na pół roku! ;)

patusiove - pies to zrobi?
A czemu PT (tam swoją drogą nie za często widuje sie chodzenie W KONTAKCIE, często to przypomina tropienie przy nodze :evil_lol: ), a nie obi? Więcej się dzieje w tym sporcie, regulamin międzynarodowy.
Moje marzenie o posłuszeństwie sportowym zaczęło sie właśnie gdy zobaczyłam chodzenie w kontakcie! :) Jej, jak ja sie cieszyłam z pierwszych 5 kroków!

Link to comment
Share on other sites

Łoj tam.. Ja się aktualnie zajmuje behawiorem .. PT czy OBI - nuuuda! :D:D
Szkoleniowo kręci mnie ringo fr. i OC ale kurcze już latka nie te..

Chciałabym to robić z psem.. szkoda, ze nie da sie cofnąć czasu...albo podmienić psa pod inne, zdrowsze ciało.
Nie wiem czy uda mi sie znaleźć kiedyś dobrego psa pod ring i OC. Dolar jest fajny pod te zabawe ale cholera jasna -kręgosłup przydałoby sie wymienić.

Link to comment
Share on other sites

Karilka jak sie zajmujesz behawiorem to moze chcesz mojego poznac? Moj zmienia humor 5 razy w ciagu dnia. Raz sie boi workor na smieci chwile pozniej ma je w nosie. Raz robi awanture innemu psu drugi raz nawet nie spojrzy:)

Tak swoja droga moze ktos ma ochote na spacer? Wybylo na wakacje wiekszosc naszych psich kolegow i juniorowu powoli zaczyna odbijac. Bo nie mamy z kim sie socjalizowac i odkerac niektorych zachowan

Link to comment
Share on other sites

Yamayka - Zrobić zrobi, ale czasu potrzeba. Chęci, ja nie umiem nauczyć chodzenia na kontakcie dlatego nie próbuję. Tylko przy tym dwu minutowym zostaniu nie wiem czy nie uśnie HAHAHAHA :D ale nie wiem, nie próbowałam nic z tego filmiku *.*
[B]Karlika[/B] - Mmmm <3 ja to marzę o ukończeniu PT1 ! :*
[B]Kirinna[/B], jak będziesz miała wolny czas to przyjedź do parku sienkiewicza, są dogi niemieckie, goldeny, labki, kundelki, owczarki... :) był też Jużak, ale gdzieś się zapodział bo Pani otworzyła pensjonat dla psów...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witamy, z góry przepraszam jeśli to temat nie na ten wątek. Poszukujemy psiego towarzysza najlepiej z towarzyszką płci żeńskiej na wieczorne spacery w centrum Łodzi (park Staszica, Helenówek, Śledź) od niedzieli jesteśmy adopcyjną rodziną Hasi (hasky) z interwencji w Łowiczu. Hasia przerażliwie boi sie dosłownie wszytkiego na pierwszym miejscu jest czlowiek itd. Jednym z pomysłów by jej pomóc jest właśnie wyjście ze spokojnym psim towarzyszem, który pomoże jej zrozumieć i zachowywać się w otaczającym świecie. Zapraszamy

Link to comment
Share on other sites

Hej. Otrzymałam od Tchibo do testowania zestaw do agility i pomyślałam że może ktoż z Was też chce się pobawić. Testy przewidziane są na weekend, przy okazji będzie nagrywany filmik i będą robione zdjęcia na bloga ([URL="http://www.zdaniempsa.pl"]www.zdaniempsa.pl[/URL]) więc jeżeli ktoś jest chętny to niech odezwie się tutaj a umówimy się jakoś konkretniej ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...