Jump to content
Dogomania

Do wszystkich organizacji z Województwa małopolskiego


Recommended Posts

[quote name='Agata Balu']Znalazłam 8 organizacji działających poza Krakowem. Na razie nawiązałam kontakt tylko z Zakopanym, Nowym Targiem i Tarnowem. Zadeklarowali zainteresowanie. Chrzanów - jak sie domyślacie jest z nami :-)
[B]Ada-jeje[/B], chyba pora wytyczyć główne cele petycji do Wojewody. W skrócie. Bo trzeba tym organizacjom cos napisać i uświadomic, ze to dopiero początek naszej pracy.
Czy piszemy o tym w postach czy dogadujemy się mailowo jakie tematy są wiodące?[/QUOTE]
CEL to madre i ekonomiczne wydawanie kasy przez gminy, oraz kontrola nad budzetem uchwalonym w gminach. Glownie chodzi o gminy gdzie brak umowy z schroniskiem, a jest tylko zlecenie na wylapywanie zwierzat. Po pierwsze to nie powinna gmina powiadamiac hycla nie majac pewnosci ze psa wylapie a on jedzie na pusto zas gmina placi za pusty przebieg, w wiekszosci przypadkow 100 zl. Po drugie gminy MUSZA sledzic dokladna droge psa od momentu wylapania do momentu adopcja psa. Wiadomo ze hyclowie to sprytne bestie ktore czesto wylapuja psy w jednej gminie, wypuszczajac je w nastepnej, i kasuja za psa po kilka razy. to jest niedopouszczalne.
Punkt do przedstawienia u wojewody. Hycle musza psy przy wylapaniu czipowac, robic zdjecie, opisac dokladne miejsce wylapania i godzine, plec psa, wraz z tym opisem musza poinformowac gmine gdzie psa umiescili, skoro nie ma gmina podpisanej umowy z schroniskiem. No i sporo wetow w Malopolsce zajmujacych sie wylapywaniem zwierzat. Przerazajaca liczby.
Poniewaz w pierwszym poscie nie bedzie mozliwe umieszczanie wszyskich odp z gmin, proponuje zrobic zestawienie: nazwa gminy, z jakim podmiotem gospodarczym ma podpisana umowe na wylapywanie zwierzat (tylko te ktore nie maja podpisanch umow z schroniskiem) ile wylapala w roku 2009 i 2010 zwierzat, ile wydala na to pieniedzy publicznych. Program sterylizacji/kastracji czipowania w gminach. Czekamy tez na propozycje org. pro zwierzecych ktore wlacza sie do akcji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W pierwszym poście wymieniłam wszystkich którzy do nas dołączyli. Podejrzewam, że to juz prawie komplet. Województwo małopolskie jest bardzo ubogie w organizacje prozwierzęce.
Rozmwiałam bezpośrednio, telefonicznie ze wszystkimi. Niektórzy być może włączą sie w zbieranie materiałów, ale wiekszość tylko będzie sygnować petycję .... mało ludzi, mało czasu, nadmiar zwierząt - lub ich brak ale w zamian za to zainteresowanie losem bezdomnych zwierzat.
Jest kupę roboty!!!
Trzeba zebrac materiały pisemne dla udokumentowania tego co się w Małopolsce dzieje z bezdomnymi psami.
[B]Jeżeli ktokolwiek takie materiały posiada, prosze je przysłać do mnie mailem (jest w moim profilu)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Wklejam linka z TVP info. Napewno przyada sie i nam, poniewaz na terenie Malopolski mamy takich przypadkow tez kilka.
[url]http://tvp.info/informacje/polska/weterynarz-mordowal-psy/4479502[/url][/QUOTE]

Dobry materiał .Ja cały czas zastanawiam sie nie oskarżajac nikogo bez dowodów co dzieje sie z psami z gminy Bochnia ,czy Rzezawa ,czy miasta Bochnia jak one jak sie ich przycisnie psy do jednego weta w Bochni przewoza.Ma on 4 nieduze kojce i podobno znajduje w ciagu roku domy dla okolo 30-40 psów.Ten wet jest tez mysliwym.

Link to comment
Share on other sites

No to pisz dziewczyno pismo do gminy powołując się na ustawę o dostepie do informacji publicznej.
Zapytaj jak się wywiązują z ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o utrzymaniu porzadku i czystości w gminach, rozporzadzeniu o wyłapywaniu bezdomnych zwierząt - w związku z bezdomnymi zwierzetami.
Zapytaj: ile psów odłowiono w ub. roku, z kim nawiązano umowe na odławianie, do jakich schronisk trafiły psy, ile z nich wyadoptowano i do kogo, ile z nich utracono i dlaczego.
Nikt tego za Ciebie nie zrobi!
I pisz na papierze, wyslij pocztą!

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wysłałam do zadeklarowanych organizacji propozycję tematów, które chcemy poruszyć w petycji do wojewody. Są to 3 tematy:
1. oznakowanie i rejestracja psów
2. kastracja sterylizacja psów
3. wywiązywanie sie gmin z ustawowych i rozporzadzeniowych obowiązków odnosnie bezdomnych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Dobry materiał .Ja cały czas zastanawiam sie nie oskarżajac nikogo bez dowodów co dzieje sie z psami z gminy Bochnia ,czy Rzezawa ,czy miasta Bochnia jak one jak sie ich przycisnie psy do jednego weta w Bochni przewoza.Ma on 4 nieduze kojce i podobno znajduje w ciagu roku domy dla okolo 30-40 psów.Ten wet jest tez mysliwym.[/QUOTE]

Beatko!
Mamy odp. z Bochni:
-2009r. wet wyłapał 35 psów i 6 kotów - co z nimi zrobił? Czekamy na odp.:cool3:
- 2010r. 41 psów i 3 koty - też czekamy na odp.
Rzezawa:
- 2009r. 13 psów
- 2010r.-12 psów
Mogę Ci podesłać wzór i napisz Ty jako inspektor TOZ z zapytaniem CO ZROBIŁ WET Z TYMI PSAMI?
SKORO BYWASZ W TAMTYM REJONIE,TO MOZE ZROBIC KONTROLE TYCH RZEKOMYCH ADOPCJI?
Zeby nie było tak jak u wet.z Obornik:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Beatko!
Mamy odp. z Bochni:
-2009r. wet wyłapał 35 psów i 6 kotów - co z nimi zrobił? Czekamy na odp.:cool3:
- 2010r. 41 psów i 3 koty - też czekamy na odp.
Rzezawa:
- 2009r. 13 psów
- 2010r.-12 psów
Mogę Ci podesłać wzór i napisz Ty jako inspektor TOZ z zapytaniem CO ZROBIŁ WET Z TYMI PSAMI?
SKORO BYWASZ W TAMTYM REJONIE,TO MOZE ZROBIC KONTROLE TYCH RZEKOMYCH ADOPCJI?
Zeby nie było tak jak u wet.z Obornik:angryy:[/QUOTE]

Wyslij mi wzór to oczywiście napiszę .Tylko jeszcze mi napisz czy to gmina Bochnia czy miasto Bochnia dało wam odpowiedz bo to dwie rózne instytucje i miałm juz nie przyjemnośc z nimi rozmawiac .Ostatnio rozmawiałam z pania z gminy Bocnia jak znalazłam Amora ,ktorego na swoj kosz mam w hotelu.Pani nazwisko dokładnie takie jak moje ,dopiero jak ja przyparłam do muri i przedstawiłam sie kim jestem to poprosiła zebym zawiozła psa do weta w Bochni i oczywisci jak jej powiedzilam ,ze za dw tygodnie mam miejsce w programie to sie oburzyła ,ze wczesniej mu dom znajdzie ,o kastracji psa nie chcial słyszec .tak wiec jak wydalm jednego psa na jego miejsce wziełam Amora bo bałam sie ,ze mimo ze jej powiedzilam ze bede sprawe pilotowa i mbede chciał wiedziec gdzie pies poszedł bałam sie ,ze cos wymyślą i bede psa szukac .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Beatko!
Mamy odp. z Bochni:
-2009r. wet wyłapał 35 psów i 6 kotów - co z nimi zrobił? Czekamy na odp.:cool3:
- 2010r. 41 psów i 3 koty - też czekamy na odp.
Rzezawa:
- 2009r. 13 psów
- 2010r.-12 psów
Mogę Ci podesłać wzór i napisz Ty jako inspektor TOZ z zapytaniem CO ZROBIŁ WET Z TYMI PSAMI?
SKORO BYWASZ W TAMTYM REJONIE,TO MOZE ZROBIC KONTROLE TYCH RZEKOMYCH ADOPCJI?
Zeby nie było tak jak u wet.z Obornik:angryy:[/QUOTE]

W 2010 roku sam znalazłam dwa psy nw rzezawie ,przez kilka dni były u weta ,gmina zapłaciła zaszczepienia i kastracje , a potem na własny kosz wziełam do hotelu.
Jednego bardzo szybko wydałam ,a drugiego miałam dwa miesiace poniewaz musial sie zresocjalizowac i dlatego tz nie moglam zostawic go u weta .Gmina pomogla tez mi go odłowic .

Link to comment
Share on other sites

Wydarzenia z dnia dzisiejszego .Dotyczy gminy Kłaj.Zadzwonił do mnie wet z Kłaja ,ze od poniedziałku nie moga mimo kilku telefonów doprosic sie gminy żeby zabrali psa ktorego ktos wyzuciła przy A4 w niedzile między Targowiskiem ,a Łęzkowicami , a przebywa na bazie i tam nie moze zostac.Proszą o pomoc .Zadzwoniłam do KToz . Kierownik Ktoz zadzwonił do pani Przygody o podjecie interwencji.Pani urzedniczka powiedziła ,ze zabiora dzisiaj psa i zawioza do wieliczki bo maja podpisna umowe z hotelem . Niestety ta informacja sie nie potwierdziła pani urzedniczka cyganiła ,takiej umowy nie maja .Poprosiłam wiec weta zeby zrobiła zdjeci psu bo obawiam sie ,ze moga podjechac po niego ale moze tak jak jakis czas temu wyłapane psy zniknąc .Miał tez poinformowac pania urzedniczke ,ze bedziemy pilotowac sprawe psa. Do godziny 14 jeszcze nikogo po psa nie było ale jedna pani powiedziła ,ze juz nie wierzy gminie i przetrzyma psa i żeby mu szukac domu. Ciekaw jestem czy chociaz zapłaca za szczepienia i kastracje ?

Link to comment
Share on other sites

NIE UWIERZYCIE!!!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/207635-CZAREK-3-dni-ze-WZWODEM-zostawiony-sam-sobie-uniknął-OLKUSZA-i-MARTWICY-PENISA-POMOCY?p=16865572[/url]

Zabierzów i jego "brak" umowy z Olkuskim schroniskiem.... :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']NIE UWIERZYCIE!!!!!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/207635-CZAREK-3-dni-ze-WZWODEM-zostawiony-sam-sobie-uniknął-OLKUSZA-i-MARTWICY-PENISA-POMOCY?p=16865572[/url]

Zabierzów i jego "brak" umowy z Olkuskim schroniskiem.... :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:[/QUOTE]

Tylko,ze to sa przypadki o których wiemy bo pies trafił na ludzi którzy wiedza co maja robic ,a ile jest ludzi którzy nie wiedza gdzie maja wogole problem zgłosic ,a jak juz dodzwonia sie do gminy to ich zbywaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Dobry materiał .Ja cały czas zastanawiam sie nie oskarżajac nikogo bez dowodów co dzieje sie z psami z gminy Bochnia ,czy Rzezawa ,czy miasta Bochnia jak one jak sie ich przycisnie psy do jednego weta w Bochni przewoza.Ma on 4 nieduze kojce i podobno znajduje w ciagu roku domy dla okolo 30-40 psów.Ten wet jest tez mysliwym.[/QUOTE]

Weterynarz mysliwym??? Chyba pomyslił sie z powołaniem. jak weterynarz może być mysliwym? Dla mnie to sprzecznosc nie do pogodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Thor']Weterynarz mysliwym??? Chyba pomyslił sie z powołaniem. jak weterynarz może być mysliwym? Dla mnie to sprzecznosc nie do pogodzenia[/QUOTE]
Dla mnie również jest to sprzeczność i to mi się bardzo nie podoba ale on naprawdę jest myśliwym. Kiedyś był na jakiejś imprezie gdzie była moja koleżanka i się tam chwalił ,ze jest myśliwym .Mnie natomiast kiedyś powiedział, że go nie będzie jak chciałam przyjechać po psa bo miał być na jakiejś imprezie w kole łowieckim

Link to comment
Share on other sites

Propagujemy czipowanie psów i umieszczanie w "jakiejś" bazie danych numeru czipa i danych jego posiadacza. I co dalej?
Przeprowadziłam dochodzenie w sprawie podmiotów rejestrujacych psy, gdzie się te podmioty znajdują i jaka jest szansa by pies zarejestrowany w n.p. w Warszawie a zgubiony w Szczecinie lub Zakopanym został zidentyfikowany jako czyjaś własność.
I co sie okazało?
Jest w Polsce sporo podmiotów rejestrujących psy. Sporo z nich już niektualnych, choć ich strony istnieją. Sporo lokalnych (gminnych, schroniskowych) nie mających żadnego połączenia i mozliwości wymiany danych z innymi bazami rejestracyjnymi.

[B]Natomiast istnieje jedna ogólnoeuropejska baza danych, do której należy psy wpisywać![/B]

Jest to [B]europetnet[/B] z siedzibą w Brukseli. Czynna 365 dni w roku przez całą dobę.
Podmiotów, które mają umowe na rejestrację psów w tej bazie danych, jest w Polsce 3
1. [B]Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt[/B] w Gdańsku
2. [B]Safe-Animal[/B] w Tarnowo-Szczecin
3. [B]ANIMALID[/B] w Gdańsku - ale tylko dla weterynarzy.

Tylko tam należy rejestrowac zwierzęta. Więc kiedy ktoś zdecyduje sie na czipowanie psa niech wpierw się upewni czy pies dostał mikroprocesor zgodny z normą ISO i czy zostanie zarejestrowany w europetnet !!!
Europetnet stawia swoim wspólpracownikom w krajach europejskich ostre wymagania.

Link to comment
Share on other sites

Już wcześniej słyszałam ,że często zdarzają się nieaktywne czipy. Od października ubiegłego roku czipowanie jest obowiązkowe w gminie Krzeszowice ( wcześniej było dobrowolne) i jak na razie bezpłatne - umowę zawarto z Biurem Identyfikacji Zwierząt z/s w Gdańsku. Wobec tego proszę mi wyjaśnić jak mogę sprawdzić czy to jest podmiot upoważniony , bo w przeciwnym wypadku to pic na wodę fotomontaż. Od siebie dodam ,że większość ma w nosie ten obowiązek bo i tak nikt nie sprawdza czy psy są zgodnie z prawem rejestrowane , a powinien to robić chociaż weterynarz który szczepi psa. Ciekawa też jestem czy w przypadku wyłapania psa na terenie gminy przez hycla z Olkusza ( bo dalej to robi) ktokolwiek sprawdza czy pies ma nr identyfikacyjny ?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wiodąca organizacja: Fundacja Pro Animals wysłała do Wojewody
Małopolski pismo z powiadomieniem o zawiązaniu koalicji w sprawie bezdomnych
psów.
Ku naszemu ogromnemu zdumieniu, odpowiedź z Sekretariatu Wojewody na to pismo nadeszła już dzisiaj!
Spotkanie zostało wyznaczone w Krakowie, w Urzędzie Wojewódzkim 1 czerwca o godz. 9:00
Wezmą w nim udział przedstawiciele trzech różnych organizacji spoza Krakowa.
Oczywiście wiodąca Fundacja Pro Animals z Chrzanowa, zdeklarowana od początku Fundacja Zmienmy Świat z Tarnowa i trzecia .... jeszcze nie zdeklarowana.
Która organizacja sie zdeklaruje to, gdy sie okaże, powiadomię o tym w temacie.

Na spotkaniu będzie Wojewodzie przedstawiona sytuacja bezdomnych psów, niezgodna z prawem działalność gmin, oraz uzgadniana z Wojewodą treść petycji po to, aby organizacje nie wymagały od Niego załatwienia spraw, które nie leżą w Jego kompetencji.

Teraz nas czeka zebranie materiałów dokumentujących problem, które przedstawione zostaną Wojewodzie

Trzymajcie kciuki za organizacje, które będa rozmawiać z Wojewodą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Ciekawa też jestem czy w przypadku wyłapania psa na terenie gminy przez hycla z Olkusza ( bo dalej to robi) ktokolwiek sprawdza czy pies ma nr identyfikacyjny ?[/QUOTE]
ZAPOMNIJ, przeciez hycel z Olkusza nie dysponuje czytnikiem, a schronisko do ktorego sa wywozone wylapane psy z Krzeszowic, czyli Raciborz tez nie ma czytnika. Po drugie nie ma zadnej pewnosci ze pies odlowiony w Krzeszowicach trafi do schroniska a nie zostanie podmieniony przez hycla. Zaluzmy ze pies bedzie w typie rasy odlowiony w Krzeszowicach, bedzie zaczipowany, ale hycel wie ze ten pies jest adopcyjny albo nawet mozna go odsprzedac do pseudo. Myslisz ze on trafi do schroniska docelowego???
Na dzien dzisiejszy nie ma w Polsce centralnej bazy danych i dopki jej nie ma czipowanie jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Wczoraj wiodąca organizacja: Fundacja Pro Animals wysłała do Wojewody
Małopolski pismo z powiadomieniem o zawiązaniu koalicji w sprawie bezdomnych
psów.
Ku naszemu ogromnemu zdumieniu, odpowiedź z Sekretariatu Wojewody na to pismo nadeszła już dzisiaj!
Spotkanie zostało wyznaczone w Krakowie, w Urzędzie Wojewódzkim 1 czerwca o godz. 9:00
Wezmą w nim udział przedstawiciele trzech różnych organizacji spoza Krakowa.
Oczywiście wiodąca Fundacja Pro Animals z Chrzanowa, zdeklarowana od początku Fundacja Zmienmy Świat z Tarnowa i trzecia .... jeszcze nie zdeklarowana.
Która organizacja sie zdeklaruje to, gdy sie okaże, powiadomię o tym w temacie.

Na spotkaniu będzie Wojewodzie przedstawiona sytuacja bezdomnych psów, niezgodna z prawem działalność gmin, oraz uzgadniana z Wojewodą treść petycji po to, aby organizacje nie wymagały od Niego załatwienia spraw, które nie leżą w Jego kompetencji.

Teraz nas czeka zebranie materiałów dokumentujących problem, które przedstawione zostaną Wojewodzie

Trzymajcie kciuki za organizacje, które będa rozmawiać z Wojewodą![/QUOTE]
To może by jakąś pikietę dodatkowo zorganizować pod urzędem.!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...