Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jasiek']Moj Pies ,Twoj Pies ,Jego Pies.... napisałem przeglądałem a nie czytałem i czy to coś zmienia?Jak zwykle brakuje Ci rzeczowych argumentow to czepisz się kropki nad "i".Bezwzględnie szoruj na kozetkę.[/quote]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Dobre, dobre![/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Jasiek, diagnosta amator i terapia kozetkowa. Dla naiwnych[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=green][FONT=Verdana] :lol:. [/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']A co zabronione jest przeglądanie obrazków????:crazyeye::crazyeye:
[/quote]

Spokojnie..., nie bój się - obrazki przeglądać można...:fadein:
Zabronione to jest kopiowanie.

A z tymi weterynarzami, to jak będzie - dasz nam "cynk", tak jak o reklamach i obrazkach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Takich skomplikowanych tekstów, to Jasiek nie czyta...:shake:
Może jakieś obrazki...:lol:[/quote]Ty udajesz czy jesteś na poziomie pantofelka:evil_lol:????Chyba wyrażnie dałem do zrozumienia że nie czytam tego co mnie nie interesuje:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Spokojnie..., nie bój się - obrazki przeglądać można...:fadein:
Zabronione to jest kopiowanie.:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

A z tymi weterynarzami, to jak będzie - dasz nam "cynk", tak jak o reklamach i obrazkach?[/quote]

Możesz smiało donieść na mnie do odpowiednich organów sprawiedliwości.Mam to w tyle:evil_lol::evil_lol: Nie jestem wetem to bedzie jeszcze gorzej.Sam dokonuję amputacji ,okalaczania i znęcam się nad biednymi pieskami .Zabiegi dokonuję zardzewiałym brzeszczotem albo odrabuję tępym tasakiem .Znieczulenie to walniecie obuchem w łeb. Jasna rzecz że nie zawsze od razu trafię tam gdzie trzeba i muszę czynnośc znieczulania powtarzac kilka razy .Oczywiście te nielegale zabiegi dokonuję w zasyfiałym miejcu.

Wystarczy takie oswiadczenie?????No to dosyć pitolenia i do dzieła kobitki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Ty udajesz czy jesteś na poziomie pantofelka:evil_lol:????Chyba wyrażnie dałem do zrozumienia że nie czytam tego co mnie nie interesuje:diabloti:[/quote]


Wyraźnie to Ty dałeś do zrozumienia, że obrazki oglądasz... A teraz nerwy puszczają...:evil_lol:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Wyraźnie to Ty dałeś do zrozumienia, że obrazki oglądasz... A teraz nerwy puszczają...:evil_lol:?[/quote]

A co niby miałem ogladać -literki!!!!!A moje nerwy są nadzwyczaj spokojne to odezwała się bezsilność na twoją głupotę.Zycze dobrej nocy .Pa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Możesz smiało donieść na mnie do odpowiednich organów sprawiedliwości.Mam to w tyle:evil_lol::evil_lol: Nie jestem wetem to bedzie jeszcze gorzej.Sam dokonuję amputacji ,okalaczania i znęcam się nad biednymi pieskami .Zabiegi dokonuję zardzewiałym brzeszczotem albo odrabuję tępym tasakiem .Znieczulenie to walniecie obuchem w łeb. Jasna rzecz że nie zawsze od razu trafię tam gdzie trzeba i muszę czynnośc znieczulania powtarzac kilka razy .Oczywiście te nielegale zabiegi dokonuję w zasyfiałym miejcu.

Wystarczy takie oswiadczenie?????No to dosyć pitolenia i do dzieła kobitki.[/quote]

Wiem, że nie jesteś weterynarzem, poetą jesteś...

Skup się, proszę... I nie oświadczaj się nam, bo wątpię, żeby któraś z Pań reflektowała...

Bystrym obserwatorem jesteś, więc jak zobaczysz weterynarza, który zabiegi kopiowania wykonuje oficjalnie i wpisuje je do książeczki zdrowia psa, a nie działa w "podziemiu", to daj nam znać...
Dalej nie rozumiesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']A co niby miałem ogladać -literki!!!!!A moje nerwy są nadzwyczaj spokojne to odezwała się bezsilność na twoją głupotę.Zycze dobrej nocy .Pa[/quote]

Czytanie polega na oglądaniu literek i ich składaniu...

Na tym kończę, a Ty lepiej za pisanie wierszy się weź... Talent marnujesz...

Dobrej nocy życzę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']

Bystrym obserwatorem jesteś, więc jak zobaczysz weterynarza, który zabiegi kopiowania wykonuje oficjalnie i wpisuje je do książeczki zdrowia psa, a nie działa w "podziemiu", to daj nam znać...
Dalej nie rozumiesz...[/quote]

Chcesz donosić i robić z siebie durnia to rusz tyłek i swoje szare komorki i oderwij się od kompa no chyba ze przyrosłaś to może być problem.Chcesz mieć wszystko podane na tacy????Tylko potrafisz brednie pisać w necie????Jak jesteś święcie przekonana o swoich racjach to weż się w koncu za konkretną robotę a nie ograniczaj się tylko do pisania.Teraz to juz na prawdę życzę dobrej nocy.

Ps.wierszy nie piszę i nawet nie czytam poezji.Carowa namieszała w twojej głowie zresztą i nie tylko twojej.To są jej wypraktykowane działania.Jak se wbije coś do głowy to nic na to nie mozna zaradzić.To się nazywa schizofrenia maniakalno-paranoidalna.Leczenie- tylko szpitalne.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czyli zgadzasz sie ze innym rasom nie polujacym nie ma powodu nic ciac?[/QUOTE]

Jestem przeciwna kopiowaniu dla estetyki.

[QUOTE] Ile jest wyżłów aktywnie polujących w Polsce? Tak około. Ile sztuk?[/QUOTE]

Ciężko powiedzieć. To tak jakbym zapytała ile jest borderów aktywnie uprawiających aqility. Konkursy psów myśliwskich są starszym sportem niż aqility i z pewnością bierze w nich udział o wile więcej psów niż w tym pierwszym sporcie. Ile dokładnie wyżłów startuje - nie wiem, co nie znaczy, że jest ich niewiele! Wyżeł powinien polować - każdy. Każda suka hodowlana i każdy reproduktor wyżła niemieckiego musi mieć zaliczone próby pracy i w praktyce: wysokie osiągnięcia na konkursach psów myśliwskich. Jakby to brzmiało: "szczenięta wyżła niemieckiego po niepolujących rodzicach?" ;) To jest jedna z nielicznych już ras psów gdzie nadal bardzo duży nacisk kładzie się na użytkowość. Te psy nadal są psami myśliwskimi "z prawdziwego zdarzenia" ;) Powtarzam się ale wyżeł niemiecki = pies polujący, a jeśli tak nie jest to jest to bardzo bardzo źle. Dla psa i dla właściciela (na marginesie: niestety z tego powodu do schronów trafia tak dużo wyżłów, właściciel kupił wyżełka do domku, myślał, że pobawią się piłeczką, wyjdzie z nim 2 razy dziennie na smyczy i będzie fajnie. Błąd: taki wyżeł dostaje świra, staje się uciążliwy i niebezpieczny. Wyżeł musi być w rękach myśliwego lub osoby startującej z nim w konkursach. Ostatecznie trzeba "polować" z psem amatorsko, ten pies MUSI polować i to regularnie.

[QUOTE] Rasy stowrzyli ludzie, ale ogony łamia sie bez względu na rase. Jezeli bys dobrze policzyła to chartom bardzo czesto sie łamia. Wiec powiedz dlaczego chartom nikt nie obcina ogonów?[/QUOTE]

Dlatego, że niekopiowanym wyżłom ogony łamały się jeszcze częściej. Charty nie uprawiają slalomów pomiędzy pniakami w gęsto zarośniętym lesie. U wyżła ogon nie tylko się łamie... on potrafi odpaść :crazyeye: Zrozumcie to wreszcie, postarajcie się wczuć w rolę właściciela takiego polującego wyżła, któremu zależy na dobru psa! W Niemczech wyżły nadal się kopiuje dlatego, że właściciele wyżłów wywalczyli to sobie. To prawda. Ale czy myślicie, że kierowały niemi względy estetyczne? Zlitujcie sie... wyżeł to nie pudel!

[QUOTE] A widziałas ogon owczarka australijskiego? Ogon ma bardzo podobny do ogona wilka. To teraz powiedz dlaczego obcinano ogon owczarkom skoro ich ogony były takie jak wilka.
[/QUOTE]

Ogony kopiowano z różnych powodów. Większość z tych powodów jest już nieaktualna, a więc kopiować już nie ma potrzeby.

[QUOTE] Co Ci sie udało? Zwrócic uwage na krzywde zwierzat? Tu prawie kazdy z tego powodu trafia. A niektórzy zwracaja uwage na kazda krzywde. Bo to nie jest tak, ze mozemy krzywdzic psa obcinajac mu to co uwazamy ze mu sie nie przyda, ale czujemy sie usprawiedliwenie bo za to nasz pies moze spac na kanapie i ma pełna miche. :shake:
[/QUOTE]

Dokładnie. Całkowicie się zgadzam. Dodam tylko: uważam, nie można czuć się w porządku walcząc o zakaz kopiowania pogryzając jednocześnie kanapkę z kiełbasą. Przynajmniej ja nie czułabym się w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']a wołowinki, kurczaczka itp w ogóle nie dajesz? Czym szczeniaki dokarmiasz?[/quote]

Tak. Wołowinki, kurczaczka już nie daję w ogóle ale nie ze względów ideowych :) Karmię na zmianę Acaną na łososiu lub jagnięcinie. Nie prowadzę hodowli. Młodą suczkę, którą niedawno kupiłam karmiłam przez pewien czas gotowanym żarełkiem (kurczak, ryż, warzywa, tłuszcze, suplementy) dlatego, że tak jadała u hodowcy. Jest pewna różnica pomiędzy mną a moimi psami: ja mięsa jeść nie muszę więc nie jem. Nie jestem stuknięta, nie będę z psów robiła weganów. Karmię Acaną bo podobno mięso stosowane w tych karmach pochodzi z gospodarstw Alberty i podobno są to gospodarstwa innego typu niż te typowe dla krajów UE. Pewnie wiele w tym ściemy, nie wierzę w to ślepo ale widzisz: jako człowiek muszę dokonywać wyborów za siebie i moje psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Chcesz donosić i robić z siebie durnia to rusz tyłek i swoje szare komorki i oderwij się od kompa no chyba ze przyrosłaś to może być problem.Chcesz mieć wszystko podane na tacy????Tylko potrafisz brednie pisać w necie????Jak jesteś święcie przekonana o swoich racjach to weż się w koncu za konkretną robotę a nie ograniczaj się tylko do pisania.Teraz to juz na prawdę życzę dobrej nocy.

Ps.wierszy nie piszę i nawet nie czytam poezji.Carowa namieszała w twojej głowie zresztą i nie tylko twojej.To są jej wypraktykowane działania.Jak se wbije coś do głowy to nic na to nie mozna zaradzić.To się nazywa schizofrenia maniakalno-paranoidalna.Leczenie- tylko szpitalne.[/quote]

Może kiedyś jeszcze porozmawiamy - jak będzie o czym i jak Ci wściekłość minie..., wyciszysz się... Pisanie poezji ukoi Twoje skołatane nerwy... Widzę, że jednak wyczucie tracisz...

Acha, i żebyś trochę dystansu nabrał - ja asertywna jestem. Jeżeli chcesz mnie obrazić używając różnych epitetów, to daremny trud...

A jak znajdziesz weterynarza kopiującego psy oficjalnie, a nie w konspiracji - to daj znać jednak... Taką rewelacją trzeba się podzielić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Rozumiem, ze tak samo nie ma prawa moralnego ingerowac jak ktos napada staruszkę, czy podpisywac petycje aby nie transportowac żywych zwierzat przez tysiace km, nie ma prawa walczyc o prawa zwierzat i ludzi, bo moralnie jest skażony skoro zjada szynke.
Moze poszukaj innej definicji hipokryzji bo ta mi jakos nie pasuje. :lol:
No chyba ze oficjalnie wyznajesz zasade ze skoro jesz szynke to masz prawo krzywdzic otwarcie zwierzaki.[/quote]

Walka z kopiowaniem, a jednoczesne spożywanie mięsa(dajmy na to cielaczka) ma się tak, jak bicie dziecka i deklarowanie się zagorzałym przeciwnikiem przemocy w rodzinie ot,co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Walka z kopiowaniem, a jednoczesne spożywanie mięsa(dajmy na to cielaczka) ma się tak, jak bicie dziecka i deklarowanie się zagorzałym przeciwnikiem przemocy w rodzinie ot,co.[/quote]


Chyba z lekka przesadzasz...
Można podać przykłady znanych osób które nigdy nie siliły się na wegetarianizm a swoją działalnością udowodniły, ze dobro zwierzaków leży im na sercu. To nie działa tak prosto jak twierdzisz....
ps. Jak watek pójdzie dalej w tym kierunku to może okazać się, ze żeby dyskutować o kopiowaniu ( a mówiąc dokładniej- być przeciwnikiem takich zabiegów) trzeba będzie wykazać się świadectwem moralnego prowadzenia się od księdza proboszcza albo zaświadczeniem o niekaralności od odpowiedniej instytucji. A czym w takim wypadku powinni wykazać się zwolennicy kopiowania??? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Tak. Wołowinki, kurczaczka już nie daję w ogóle ale nie ze względów ideowych :) Karmię na zmianę Acaną na łososiu lub jagnięcinie. Nie prowadzę hodowli. Młodą suczkę, którą niedawno kupiłam karmiłam przez pewien czas gotowanym żarełkiem (kurczak, ryż, warzywa, tłuszcze, suplementy) dlatego, że tak jadała u hodowcy. Jest pewna różnica pomiędzy mną a moimi psami: ja mięsa jeść nie muszę więc nie jem. Nie jestem stuknięta, nie będę z psów robiła weganów. Karmię Acaną bo podobno mięso stosowane w tych karmach pochodzi z gospodarstw Alberty i podobno są to gospodarstwa innego typu niż te typowe dla krajów UE. Pewnie wiele w tym ściemy, nie wierzę w to ślepo ale widzisz: jako człowiek muszę dokonywać wyborów za siebie i moje psy.[/quote]

Ależ ja nie twierdzę, że jesteś stuknięta! Po prostu, pisałaś wcześniej

[quote name='ursa81']Żaden temat zastępczy. Fakt, jest wiele spraw do zrobienia w kwestii zmiany obecnej sytuacji zwierząt. Temat kopiowania nawet nie stał przy temacie cierpienia zwierząt rzeźnych jeśli chodzi o skalę i miarę cierpienia. Oba mają wspólną część, a raczej wspólny mianownik w formie pytania: Czy to jest konieczne?[/quote]

za chwilę może się okazac, ze tylko barbarzyńcy trzymają psy pożerające mięso;)

A jak godzisz bycie weganką i polowanie?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Walka z kopiowaniem, a jednoczesne spożywanie mięsa(dajmy na to cielaczka) ma się tak, jak bicie dziecka i deklarowanie się zagorzałym przeciwnikiem przemocy w rodzinie ot,co.[/QUOTE]
Nie wiem ile masz latek, ale albo masz bardzo infantylne podejscie, albo jeszcze jestes dzieckim i stad takie sforumowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler'] Do Jaśka. Czytanie polega na oglądaniu literek i ich składaniu...

Na tym kończę, a Ty lepiej za pisanie wierszy się weź... Talent marnujesz...

Dobrej nocy życzę...[/quote]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Gdyby nie to, że istnieje ustawowy wyjątek od zasady swobody działalności artystycznej sformułowany w Art. 17 ust. 5 wiadomej ustawy, który statuuje [COLOR=green][FONT=Verdana]BEZWZGLĘDNY ZAKAZ DZIAŁALNOŚCI MENAŻERII OBJAZDOWYCH -[/FONT][/COLOR] to na pokazywaniu Jaśka można by zbić majątek :razz:. Nie znam drugiego takiego „okazu” w całej UE. Może ktoś wie jak ten zakaz obejść? Odpalimy działkę. To są grube pieniądze :lol:. [/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']......[B][COLOR=green][FONT=Verdana] to na pokazywaniu Jaśka można by zbić majątek :razz:. Nie znam drugiego takiego „okazu” w całej UE. [/FONT][/COLOR][/B][/quote]

No widzisz Gwiazdo Betlejemska jaki ze mnie unikat:evil_lol:Ale jak chcesz zączać robic biznes to wyslij mi swoje foto na pv.Dam je odpowiednim fachmanom do oceny i dam Ci znac czy się nadajesz:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Ło ravik a co Ciebie napadła za melancholia. Człowiek się na tydzień urlopu wyrwie a tu już za nim płaczą hehe[/quote]
My nie, ale Orsini płakała za Toba, bo dzika namierzyła na allegro. I chyba nie miała do Ciebie zaufania, bo nas błagała o pomoc. Moze bała sie ze go ustrzelisz, zamiast ratowac. :razz:

A gdzie byłes, skoro juz wspomniałes? Przywiozłes Jaskowi jakies czasopismo z obrazkami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
A gdzie byłes, skoro juz wspomniałes? Przywiozłes Jaskowi jakies czasopismo z obrazkami?[/quote]

Korzystałem z uroków pełni i kniei. Z dala od tv, netu itd. Szkoda że śniegu niet :placz:. Od czasopism też odpoczywałem :)

Link to comment
Share on other sites

Co do obrazków...

Ja mam taką zieloną bransoletkę z napisem PRZYJACIEL ZWIERZĄT. Gównianym jestem przyjacielem, jak nie mam nic przeciwko kopiowaniu, ale jak dali, to wziąłem, nie?

No i na tej bransoletce są dwa obrazki. Jeden to kot, a drugi taki zniekształcony dog niemiecki... kopiowany dog :evil_lol:

Wywnioskować z tego można, że ludziom, którzy na prawdę coś robią dla zwierząt (czyli ci co stoją całe dnie na imprezach masowych i sprzedają te gówniane bransoletki, a później całą kasę dają na schroniska) nie przeszkadza kopiowanie... :evil_lol:

Lubię ich za to co robią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...