Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Draczyn']Czy wy nigdy nie bedziecie mieli tego dosyc. To jakaś paranoja. Dyskusja kilkuletnia. Mysle, ze wszystko zostalo juz powiedziane. I po co znow te kłutnie:mad::mad::mad::mad:[/quote]

Czy cos zostalo ustalone w tym temacie , ze zamykasz usta ?????????Wyrzucanie ludzi z forow DRACZYN ;-) Zamykanie im ust - to metoda typowa dla roznych indywiduow, ktorzy nie potrafia obronic swoich pogladow i opinii, ale bardzo nie chca ich zmienic. Zamykanie ust to objaw bezsilnosci.Przykre ze w innych krajach nie musieli tyle lat dyskutowac :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kiłi']wątek powiniem zostać zamknięty[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Oczywiście, że „wątek” powinien zostać zamknięty! Zgadzam się! [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Powinien zostać zamknięty... przynajmniej na 48 godzin przez ABW albo CBŚ .[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Taki „wątek” posiedzi trochę to do wszystkiego się przyzna. Bo to, że jest winny to każdy - będący w opozycji do logicznego myślenia... - widzi. Winny jest wielu niegodziwości a zwłaszcza tego, że ujawniał i rozpowszechniał w necie informację o paskudnym procederze obcinania psom ogonów i uszu. Dowiódł, że obcinanie psom części ciała jest niczym nie uzasadnionym zadawaniem zwierzęciu bólu. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wykazał ponad wszelką wątpliwość, że obcinanie ogonów wykonywane jest głównie z powodów merkantylnych jako dostosowanie oferty do potrzeb rynku :angryy:. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Rzeczony - oskarżony wątek, dowiódł również, że obcinanie psom ogonów i uszu jest barbarzyństwem, a czyny takie są ścigane z mocy prawa i zagrożone bardzo konkretną karą, karą ograniczenia wolności, grzywny, przepadkiem mienia.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zatem „wątek” jest winny! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Do „paki” z nim :lol:![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]cbdo[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A dowiem się w końcu jak lekarze weterynarii biorący udział w POKAZACH psów łamią ustawę czy nie? Byłem raz na pokazie. Byl to pokaz psów myśliwskich w Goraju. Ale nie widziałem tam lekarzy weterynarii, więc tym bardziej łamiących par. 27 ustawy...

EDIT: Nie w pokazach tylko POKAZIE ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']A co to ma do rzeczy ????????????zeby czuc ,widziec cierpienie psa , trzeba go posiadac ??????[/quote]
iwonko-czy ja sie zwracalam do ciebie?
czy tez jestes osobistym prawnikiem ravik?
i na jakiej podstawie wyciagasz takie wnioski-ze pytajac ravik ile ma psow-probuje zdyskredytowac jej osobe ?
moze odpowiesz mi na to pytanie zamiast bez sensu nabijac sobie posty?:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']iwonko-czy ja sie zwracalam do ciebie?
czy tez jestes osobistym prawnikiem ravik?
i na jakiej podstawie wyciagasz takie wnioski-ze pytajac ravik ile ma psow-probuje zdyskredytowac jej osobe ?
moze odpowiesz mi na to pytanie zamiast bez sensu nabijac sobie posty?:mad:[/quote]
Lutomskak od bezsensownego nabijania postów jestes tu główną specjalistką. A jezeli chciałas aby Twoja wypowiedż była nie komentowana to trzeba było wysłać ją na priv. Inaczej licz się ze każda Twoja wypowiedz może być komentowana nawet ta najbardziej bezsenowna i nie na temat. No chyba ze przeprosisz ze Ci sie coś wymsknęło nie na temat. Ale na to nie bardzo możemy liczyć. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Lutomskak od bezsensownego nabijania postów jestes tu główną specjalistką. A jezeli chciałas aby Twoja wypowiedż była nie komentowana to trzeba było wysłać ją na priv. Inaczej licz się ze każda Twoja wypowiedz może być komentowana nawet ta najbardziej bezsenowna i nie na temat. No chyba ze przeprosisz ze Ci sie coś wymsknęło nie na temat. Ale na to nie bardzo możemy liczyć. :cool3:[/quote]
jesli o ciebie chodzi-rzeczywiscie-nie mam ci nic do powiedzenia w zadnym temacie!nie jestes dla mnie wlasciwa osoba do dyskusji-przykro mi......-a wcinajac sie bez sensu w te rozmowe-pokazalas ,ze i ty nie stronisz od nabijania sobie bezsensownych postow -nie wystarcza ci funkcja moderatora?

moze-daruj sobie po prostu i nie czuj sie tak bardzo w obowiazku-odpisywac na kazdy moj post ,ktory tu sie pojawia -to bez sensu-zajmij sie swoimi podopiecznymi i paragrafami ,a mnie-daj swiety angielski spokoj-nudzisz mnie:p:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe zjawisko - ilekroć hmmm zwolennicy ehem, jakby to ując... okaleczania zwierząt dla fałszywie pojętej estetyki czują się deczko przygnieceni merytorycznymi argumentami, zaczyna się dość typowe:

1. Nawoływanie do zamknięcia wątku
2. Wycieczki ad personam
3. Dopytywanie się kto, ile i jakie ma psy i czy aby jest UPRAWNIONY do pisania w tym temacie?
(BTW jak rozumiem skoro Stephen King pisuje o seryjnych mordercach, znaczy, ma pod podłogą piwniczki kilka pań pochowanych, inaczej.... nie mialby prawa się wypowiadać :lol::cool1:).

Link to comment
Share on other sites

pochlebiasz sobie,watkowi i tematowi-wieje mi juz stanowisko zwolennikow i przeciwnikow kopiowania od dluzszego czasu-jesli jeszcze nie zdazylyscie tego zauwazyc.....-a jedyne wycieczki -jakie sie tu odbywaja-urzadzacie wy-:)
naprawde-fakt-ze wy tak przezywacie-nie oznacza-ze kazdy-kto napisze tu cokolwiek-przezywa i czuje tak samo!to co robicie-nazywa sie nadinterpretacja.....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"wieje mi juz stanowisko zwolennikow i przeciwnikow kopiowania od dluzszego czasu-jesli jeszcze nie zdazylyscie tego zauwazyc.....-a jedyne wycieczki -jakie sie tu odbywaja-urzadzacie wy-:smile:
naprawde-fakt-ze wy tak przezywacie-nie oznacza-ze kazdy-kto napisze tu cokolwiek-przezywa i czuje tak samo!to co robicie-nazywa sie nadinterpretacja" [/QUOTE]

... a dalsze pisanie w owym olanym wątku stanowi po prostu przejaw szczegolnej [I]Schadenfreude. :lol::lol::lol::lol::lol::multi: [/I]

Interesujące zjawisko.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ocena psa składa się nie tylko z uszu![/quote]

wiem :lol:....tak sie sklada ze sledze wystwawy ...i wiem jakie lokaty zajmuja poszczegolne BRIARDY :lol: .....99% wiadomo jakie ...
...poza tym faktycznie kopiowany kudlacz robi ogromne wrazenie i taki klapciuszek w zderzeniu z zajaczkiem wypada bardzo blado ...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"a o hodowli to mają marniutkie pojęcie."

[/QUOTE]

Are you sure?
:lol: :razz:
Oj, chyba kto inny ma o hodowli marniutkie pojęcie, skoro nie umie najwyraźniej wyhodować psa z ladnym ogonem i ładnie noszonymi naturalnymi uszami - jeno swoje dyletanctwo ukrywa zabiegami chirurgicznymi.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]...poza tym faktycznie kopiowany kudlacz robi ogromne wrazenie i taki klapciuszek w zderzeniu z zajaczkiem wypada bardzo blado ...[/quote]Sędzia nie ma oceniać wrażenia. Powinien umieć wychwycić psa dobrego spośród kopiowanych i niekopiowanych. Nie wierzę, że te 99% kopiowanych zasługuje na zwycięstwo.
[b]Moim zdaniem [/b]nie powinno sie dyskryminować ani kopiowanych ani niekopiowanych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Are you sure?
:lol: :razz:
Oj, chyba kto inny ma o hodowli marniutkie pojęcie, skoro nie umie najwyraźniej wyhodować psa z ladnym ogonem i ładnie noszonymi naturalnymi uszami - jeno swoje dyletanctwo ukrywa zabiegami chirurgicznymi.
:lol:[/quote]

Nie wiem co cie tak śmieszy.Aby jak to napisałeś wyhodować ładnie noszony ogon i uszy trzeba zacząć praktycznie wszystko od nowa .Jak jesteś taki oblatany w hodowli ,genetyce itd to proszę weż się do roboty i zacznij robić selekcję bo wlaśnie na selekcji polegała praca wielu hodowców ktorzy stworzyli rasy.Być może że nie poradzono sobie z pewnymi problemami i majac do wyboru jedno albo drugie wybrano to wlasnie to drugie i zdecydowano o radykalnych cięciach .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']A dowiem się w końcu jak lekarze weterynarii biorący udział w POKAZACH psów łamią ustawę czy nie? Byłem raz na pokazie. Byl to pokaz psów myśliwskich w Goraju. Ale nie widziałem tam lekarzy weterynarii, więc tym bardziej łamiących par. 27 ustawy...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie nudź.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Onek napisała, że jeszcze nie otrzymała z KS treści interpelacji. Jak tylko dostanie to wklei, bez obaw.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ponieważ ostatnio masz dużo pytań, poinformuję ciebie, /żeby potem nie było/, że KS to skrót od „Kancelaria Sejmu” :p.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Buziaki złociutki :lol:[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Aby jak to napisałeś wyhodować ładnie noszony ogon i uszy trzeba zacząć praktycznie wszystko od nowa .[/quote]
I co to boli? Chyba mniej niż psa. Hodowla powinna isć zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. A juz napewno nie powinna sie kierować zasadą co nieładne obciąć.

[quote]Być może że nie poradzono sobie z pewnymi problemami i majac do wyboru jedno albo drugie wybrano to wlasnie to drugie i zdecydowano o radykalnych cięciach . [/quote]
Nie przesadzaj. Moze się nie starano, biorac pod uwagę ze rasy mają dość długą historię do czasów gdzie pies nie miał zadnych praw, szczególnie tych szanujących jego zdolnosć odczuwania bólu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Jasiek']Być może że nie poradzono sobie z pewnymi problemami i majac do wyboru jedno albo drugie wybrano to wlasnie to drugie i zdecydowano o radykalnych cięciach .[/quote]

Idac taka "metoda" hodowli mozna by zajsc daleko...Obcinac koniuszki za dlugich jezykow, pokazujacych sie niepotrzebnie w plaskiej buzi, wstawiac implanty w miejsce brakujacych zebow, operowac zbyt bogate fafle - czemu nie?
Tyle ze to bylaby juz chirurgia plastyczna - i tym jest obcinanie uszu i ogonow w imie przez nas wydumanych wzorcow - a nie hodowla.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']RAVIK....-CZY TY MASZ W OGOLE JAKIES PSY?
jesli tak-to napisz jakiej rasy?
bo piszesz,piszesz,piszesz-mysle ,ze cos z tego pisania w koncu wyjdzie-ale prosze-przybliz mi choc troche swoja postac-zebym wiedziala........
chyba,ze to tajemnica-uszanuje to ofkors-ale-.....powiedz o sobie choc kilka slow-.....jesli wolisz-to zglosze sie na prv-daj mi tylko znac.....-mam ci wiele ciekawych rzeczy do pokazania i do opowiedzenia !!!!!!!!!!!!!;)[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]ravik to już dawno tu nie było. To ja piszę. niceravik. Z tego co pamiętam, ravik ma Perełkę, która jest psem unikalnym, tzn. jak ona mówi - ma w sobie więcej niż jedną rasę. A ja? Cóż ja? Ja jestem tylko marną kontynuatorką pomysłu tej małej, dzielnej ravik... [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Piszę, piszę, piszę. Bo taką rolę i funkcję przydzieliły mi koleżanki na samym początku kiedy rozdzielały prace. Powiedziały, że fizjonomie mam haniebną ale pyszczyć potrafię, no to mam pisać na forum. Wiem, że robota jest niewdzięczna, ale mi odpowiada. Nawet ją lubię ;). [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Poznać się zawsze możemy, zaraz po tym jak załatwimy nasza sprawę. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A będzie to już niebawem. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chyba, że chciałabyś nam pomóc...? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Administrację i forumowiczow za zdublowanie tego posta z innego wątku- ...Stop kopiowaniu..., ale dyskusja toczy się równiez na tym.
Jak obiecałam....

Dostałam z Kancelarii Sejmu treść interpelacji posła Aszkiełowicza.

[FONT=Arial]Warszawa, 11 września 2007 r.[/FONT]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=Arial][B]Kancelaria Sejmu[/B][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]Biuro Korespondencji i Informacji[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]ul. Wiejska 4/6/8[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]00-902 Warszawa[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

[SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]BKI-151-18156/07[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=sans-serif]Szanowna Pani,[/FONT] [/COLOR][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=sans-serif]w odpowiedzi na pismo z dnia 9 września 2007 r., wysłane z formularza wniosku o udostępnienie informacji publicznej, umieszczonego na stronie [URL="http://www.sejm.gov.pl/"]www.sejm.gov.pl[/URL], przesyłam w załączeniu skan interpelacji nr 9362.[/FONT] [/COLOR][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=blue][FONT=sans-serif]Z poważaniem[/FONT] [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=blue][/COLOR][/SIZE]


[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images24.fotosik.pl/79/22b1de28f589e74b.gif[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images29.fotosik.pl/79/3da61a7ee92596ef.gif[/IMG][/URL]
__________________

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Naprawde warto zapamietac kto w tym Sejmie walczy o prawa zwierzat, i podac potem do wiadomosci bodaj tu z ktorych list i gdzie bedzie kandydowac ponownie.

Zofia[/quote]
[SIZE=6][COLOR=red]Aszkiełowicz na prezydenta!!![/COLOR][/SIZE]

[COLOR=black]ale se autorytet znaleźliśta:[/COLOR]
[URL]http://orka.sejm.gov.pl/opinie4.nsf/nazwa/eps_u27/$file/eps_u27.pdf[/URL]

A co do interpelacji, mnie najbardziej się podoba ten fragment:
"Związek Kynologiczny... jest niezgodny z ustawą o ochronie zwierząt" :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...