Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='lutomskak']:roflt::roflt::roflt::roflt::flaming::plzdie:

poplakalam sie ze smiechu............-dawno sie tak nie ubawilam-mimo-ze misia nie widze.........:shake:[/quote]

To moze do okulisty? Ale to ze Ci sie wzrok popsuł, to chyba nie jest smieszne. Dziwne masz poczucie humoru. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']To moze do okulisty? Ale to ze Ci sie wzrok popsuł, to chyba nie jest smieszne. Dziwne masz poczucie humoru. :shake:[/quote]

BO LUTOMSKAK TYLKO TO UMIE .

LUTOMSKAK DYSKUSJA POLEGA NA PISANIU ZAMIAST ODPOWIADANIU
w taki sposob wlasnie .

[I]"Iwono-zacznij brac deprim-do Swiat sie wysycisz i atmosfera w domu bedzie super!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: "[/I]

[I]Dowiedzialam sie na postawione pytania przezemnie ze jestem analfabetka .[/I]

[I]Jest taka roznica ze ja mam prawo byc analfabetka i pytac .[/I]
[I]Gorzej z Toba na zadne pytanie nie odpowiedzialas moje .[/I]

[I]Dowiedzialam sie ze mam we wszystko wierzyc Lutomskak bo ona jkest wetem i o tym musi glosno krzyczec zeby kazdy docenil i sie liczyl chociaz od czasu do czasu napisze jakies brednie tak jak o mikrochipie tu na tym watku , wyraznie nie polecajac :crazyeye:[/I]

[I]A jak krzyczy :[/I]

[I][I]"jestem zwolennikiem kopiowania,lekarzem weterynarii,posiadaczka kilku psow" - lutomskak[/I][/I]

[I][I]"to cos Ci powiem teraz-potraktuj moje wszystkie wypowiedzi w tym watku-jak wypowiedzi lekarza weterynarii-bo tak sie sklada,ze nim jestem......"-lutomskak[/I][/I]

[I][I][I][I]"ja tez jestem Wet!i mowie Ci-ze nie boli-czemu nie chcesz o tym ze mna podyskutowac?"- lutomskak[/I][/I][/I][/I]

[I][I]BRON MNIE PANIE BOZE PRED TAKIM WETEM KTORY SIE W TAKI SPOSOB REKLAMUJE.[/I]
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[I][I]"ja tez jestem Wet!i mowie Ci-ze nie boli-czemu nie chcesz o tym ze mna podyskutowac?" - lutomskak[/I][/I]

[I][I]No wlasnie ja chce dyskusji a Ty tylko jakies moje pol postu wysmialas a na reszte nie odpowiedzialas dlaczego ? bo latwiej wysmiac ? ja nie wet masz prawo mnie wysmiac ale ze nie potrafisz na zadne moje pytanie odpowiedziec ty ktora potkreslasz ze jestes wetem to dziwne .[/I][/I]


Udowodnij Ty jako wet ,ze to nieprawda :

"The basic nervous system of a dog is fully developed at birth and the available evidence indicates that puppies have similar, if not increased, sensitivity to pain as adult dogs. Docking a puppy's tail involves cutting through muscles, tendons, up to seven pairs of highly sensitive nerves and severing bone and cartilage connections. Tail docking is usually carried out without any anaesthesia. Puppies give repeated intense shrieking vocalisations the moment the tail is cut off and during stitching of the wound, indicating that they experience substantial pain. Inflammation and damage to the tissues also cause ongoing pain while the wound heals. "

Tu napisalam pytania do Ciebie bez odpowiedzi :

[B]lutomskak[/B] pytanie do Ciebie jako weterynarza co tak bardzo podkreslasz ;-)

"[B]Tail docking [/B]of dogs involves the removal of most or part of the tail, severing muscles, tendons, nerves and sometimes bone or cartilage. "

Uwazasz [B]lutomskak[/B] ze to bez znaczenia ?????????

[B]"Tail docking is opposed by the leading veterinary organisations and I'm clear that ending tail docking will improve animal welfare in Scotland[/B] ."

Ross Finnie
Animal Welfare Minister

Jak czytasz [B]lutomskak[/B] liczacy sie lekarze byli przeciwnikami kopiowania- chyba daje Ci to do myslenia ;-)
A co myslisz nad stwierdzeniem Finnie ,ze zaprzestanie ciecia ogonow
poprawi traktowanie zwierzat.Zgadzasz sie z tym ? a jak sie zgadzasz bo chyba widzisz w tym sens to Tobie na tym nie zalezy ????????

TU TEZ PYTALAM I BEZ ODPOWIEDZI :

[B][SIZE=4]"Ważnym głosem była opinia Brytyjskiego Stowarzyszenia Weterynarzy, które ogłosiło, że 90 proc. weterynarzy uważa zabieg za bolesny dla zwierzęcia i dlatego powinien być on stosowany tylko w przypadkach uzasadnionych medycznie."[/SIZE][/B]

Jak myslisz [B]lutomskak[/B] ,czym sie kierowalo to pozostale 10%.
Powinnas wiedziec skoro jestes za kopiowaniem i weterynarzem .

Link to comment
Share on other sites

A TU NASTEPNE BEZ ODPOWIEDZI , ponawiam pytanie co myslisz o tej metodzie , przeciez jestes wetem a weci ja ostatnio polecaja.

CIEKAWA JESTEM CO MYSLI LUTOMSKAK O TEJ METODZIE.
moze odpowie mi na jakies moje pytanie :-(

[quote]Jedna hodowczyni przekonywała mnie, ze jest bezbolesny i tani sposób na pozbycie się ogonków. Ona zawiązywała szczeniętom gumeczki na ogonach, które stopniowo "bezboleśnie" obumierały i odpadały:angryy: :mad: . Pamiętam, że zażądała wtedy ode mnie pieniędzy za krycie, bo kto jej kupi szczeniaka z ogonem. [/quote]

Przewaznie ta metode stosuja hodowcy.

W necie napotkac mozna jak jednoglosnie weci stwierdzaja ze szczeniaki do nich trafiaja juz bez ogonow .
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]"There are two methods of docking. The majority of breeders used the technique known as "banding", in which a ligature, normally an orthodontic band, was placed over the end of the puppies tail at 24-96 hours old. This effectively cuts off the blood supply to the end of the tail, which comes away within 3 days. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]Most vets used to cut the tail with surgical scissors but in the UK, are now more likely to use the banding method too."[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial]A tu jest pouczenie jak to robic :[/FONT]

[URL]http://www.skylocke.com/tailbanding.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A NA ZAKONCZENIE MAM DZISIAJ PYTANIE ?
[b]LUTOMSKAK [/b]dlaczego jeszcze nie weszlas na watek

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101085[/URL]

i tam wetom nie zaprzeczysz w przytoczonych ich wypowiedziach ?

tylko potrafisz mnie wyzywac i wysmiewac ? chyba tam Twoje miejsce
z taka nadzwyczajna inteligencja i wiedza na temat kopiowania a zwlaszcza ze TO NIE BOLI wg Ciebie .

Zaden z Ciebie autorytet skoro nie masz odwagi tam dyskutowac i podwazac innych wypowiedzi wetow,oczywiscie udawadniajac .( ale nie tym tylko ze jestes wetem ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'][I][I]"ja tez jestem Wet!i mowie Ci-ze nie boli-czemu nie chcesz o tym ze mna podyskutowac?" - lutomskak[/I][/I]

[I][I]No wlasnie ja chce dyskusji a Ty tylko jakies moje pol postu wysmialas a na reszte nie odpowiedzialas dlaczego ? bo latwiej wysmiac ? ja nie wet masz prawo mnie wysmiac ale ze nie potrafisz na zadne moje pytanie odpowiedziec ty ktora potkreslasz ze jestes wetem to dziwne .[/I][/I]


Udowodnij Ty jako wet ,ze to nieprawda :

"The basic nervous system of a dog is fully developed at birth and the available evidence indicates that puppies have similar, if not increased, sensitivity to pain as adult dogs. Docking a puppy's tail involves cutting through muscles, tendons, up to seven pairs of highly sensitive nerves and severing bone and cartilage connections. Tail docking is usually carried out without any anaesthesia. Puppies give repeated intense shrieking vocalisations the moment the tail is cut off and during stitching of the wound, indicating that they experience substantial pain. Inflammation and damage to the tissues also cause ongoing pain while the wound heals. "

Tu napisalam pytania do Ciebie bez odpowiedzi :

[B]lutomskak[/B] pytanie do Ciebie jako weterynarza co tak bardzo podkreslasz ;-)

"[B]Tail docking [/B]of dogs involves the removal of most or part of the tail, severing muscles, tendons, nerves and sometimes bone or cartilage. "

Uwazasz [B]lutomskak[/B] ze to bez znaczenia ?????????

[B]"Tail docking is opposed by the leading veterinary organisations and I'm clear that ending tail docking will improve animal welfare in Scotland[/B] ."

Ross Finnie
Animal Welfare Minister

Jak czytasz [B]lutomskak[/B] liczacy sie lekarze byli przeciwnikami kopiowania- chyba daje Ci to do myslenia ;-)
A co myslisz nad stwierdzeniem Finnie ,ze zaprzestanie ciecia ogonow
poprawi traktowanie zwierzat.Zgadzasz sie z tym ? a jak sie zgadzasz bo chyba widzisz w tym sens to Tobie na tym nie zalezy ????????

TU TEZ PYTALAM I BEZ ODPOWIEDZI :

[B][SIZE=4]"Ważnym głosem była opinia Brytyjskiego Stowarzyszenia Weterynarzy, które ogłosiło, że 90 proc. weterynarzy uważa zabieg za bolesny dla zwierzęcia i dlatego powinien być on stosowany tylko w przypadkach uzasadnionych medycznie."[/SIZE][/B]

Jak myslisz [B]lutomskak[/B] ,czym sie kierowalo to pozostale 10%.
Powinnas wiedziec skoro jestes za kopiowaniem i weterynarzem .[/quote]

Meine Liebe Iwona

Auf Deinen Fragen werde ich jetzt auf Deutsch antworten-stell Dir nur aber eine Frage...-warum...?

Darum,dass Du mir alle Fragen auf Englisch stellst.....:evil_lol:
Hoffentlich-kannst du entweder Englisch,oder Deutsch sprechen...(so hoffe ich)

Jetzt-die Antworten.....

Wir leben in Polen-nicht in Scotland
Ich muss nicht an alles-was irgendwo geschrieben ist glauben.
Jede Person kann verschiedene Autoritaten haben-wir beiden -(wie mann sehen kann)-haben ganz verschiedenen.....
Wenn der Tierarzt Rute kupiert muss mit Sicherheit wissen ,wie mann das macht,wie mann sich danach die Welpen behalten,und dazu braucht er nicht unbedingt die Worter ,die von den anderen Tierarzten geschrieben worden sind.....
Es tut mir sehr leid,aber wie ich schon fruher gesagt habe -ich weiss ganz genau-wass mann wahrend kupieren zerstort,ob das die Welpen tutweh.....

(Ich schere die Hunden seit 16 Jahren-habe tausende verschiedenen Hunde geschert-viele von Ihnen-das waren die Welpen-das war Ihren erste Mal-viele von Ihnen haben geweint,viele waren erschrocken......-dann-was-sollte ich das nicht machen-sollte ich dann vermuten dass das irgendwie Geschwur ist???????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye:)-warscheinlich-ja!-wiel sie geweint haben

Vielleicht solltest Du ab und zu erst mehr daruber nachdenken
,bevor Du etwas schreibst!Est ist mir ganz egal-was Du an mich nachdenkst!-wirklich!

Ich bin Tierarzt,zum Gluck-kommst Du zu mir nicht-und hoffentlich willst nicht kommen.....:loveu::shake:

Deine 4,oder 44 Antworten andern hier nichts!Ich lerne die ganze Zeit ,ich lese ziemlich viel-aber muss nicht uber das kupieren lesen-daruber weiss ich soviel-wie ich brauche.Sowieso mache ich das nicht-dann wozu?

Hoffentlich wirst Du schon nicht mehr fragen,weil das fur mich ziemlich langweilig ist.
Alles wurde schon hier geschrieben,alles gesagt.
Das ist nich Deine Sache-was ,wo und wem ich antworte-Jeder macht ,was er will.....

Du kannst auch sicher sein-dass das eine Von letzten Antworten uaf Deinen Fragen war-Ich mag diskutieren-aber nicht mit Jedem.....-mit Dir mit Sicherheit nicht-das bringt Nichts,lohnt sich uberhaupt nicht,und dazu noch-Ich bevorzuge Deutsch.......(obwohl ich auch viele Fehler mache-wie Du auf Polnisch-das Unterschied ist aber ganz deutlich.....:evil_lol::evil_lol::evil_lol:)

Jetzt aber ist schon spat ,und lass mich bitte jetzt mit Dir nicht mehr Heute diskutieren mussen-habe wirklich mehr interessante Dingen zu machen......

Kusschen :loveu:

P.s-sehr wichtig ist (deswegen schreibe ich das noch ein Mal-das wir nicht in U.K,Australia,Scotland leben-sondern in Polen -zum Gluck )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']A NA ZAKONCZENIE MAM DZISIAJ PYTANIE ?
[B]LUTOMSKAK [/B]dlaczego jeszcze nie weszlas na watek

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101085[/URL]

i tam wetom nie zaprzeczysz w przytoczonych ich wypowiedziach ?

tylko potrafisz mnie wyzywac i wysmiewac ? chyba tam Twoje miejsce
z taka nadzwyczajna inteligencja i wiedza na temat kopiowania a zwlaszcza ze TO NIE BOLI wg Ciebie .

Zaden z Ciebie autorytet skoro nie masz odwagi tam dyskutowac i podwazac innych wypowiedzi wetow,oczywiscie udawadniajac .( ale nie tym tylko ze jestes wetem ;))[/quote]

sprobuj kiedys sprawdzic-ktore watki odwiedzam na tym forum-bedziesz miala wtedy odpowiedz na swoje kolejne ,historyczne pytanie

moge Ci to ulatwic odpowiadajac-na tym forum interesuja mnie tylko dwa- i te odwiedzam-taka mam zasade i to musi Ci wystarczyc......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymi']daj wszystkim prawo wyboru to bedziesz miala niezly balagan a tak na marginesie silniejsze zwierze zjada slabsze i co myslisz ze pyta go o zgode, idac jeszcze dalej to moze dac zwierzakom prawo do glosowania przeciez pies czy inny zwierz to juz tez czlowiek?????[/quote]

NR się nie martw. Mała strata ;) Po co odpowiadać. Przejrzałam szymi-ego i znalazłam np takie CUŚ. Chcesz dyskutować z kimś kto myśli, ze zmierzamy do przyznania praw wyborczych za przeproszeniem krowie? :cool3:
Wypowiedź szymi to standard: słaby zginąć musi, zwierzęta tez siebie zjadają, zwierzęta to zwierzęta więc nie przysługują im prawa bo te przysługują tylko człowiekowi... itp
ps. Nie sądze, żeby rzeczona krowa takich praw potrzebowała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymi']biedna zbłąkana owieczka potrafi nawet przejrzeć szymi-ego po prostu rewelacja
hahahahaaha
a tak na marginesie owce takich praw tez nie potrzebuja[/quote]

Cytat :szydzic z innych jest w porzadku a w druga strone ? :razz:
Przejrzenie nie było trudne: klasyka ! :eviltong: Oczywiście dla osób które nie wiedzą co oznacza pojęcie ,,prawa zwierząt" :cool3:
ps. A tak na marginesie: żadne zwierze nie potrzebuje praw wyborczych :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymi']ciekawe która owieczka jest taka gorliwa?
szydzic z innych jest w porzadku a w druga strone ?[/quote]

[quote name='szymi']biedna zbłąkana owieczka potrafi nawet przejrzeć szymi-ego po prostu rewelacja
hahahahaaha
a tak na marginesie owce takich praw tez nie potrzebuja[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Cześć szymi.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Widzę bracie, że z owieczkami wszystko ci się kojarzy :razz:...[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']Meine Liebe Iwona

Auf Deinen Fragen werde ich jetzt auf Deutsch antworten-stell Dir nur aber eine Frage...-warum...?

Darum,dass Du mir alle Fragen auf Englisch stellst.....:evil_lol:
Hoffentlich-kannst du entweder Englisch,oder Deutsch sprechen...(so hoffe ich)

Jetzt-die Antworten.....

Wir leben in Polen-nicht in Scotland
Ich muss nicht an alles-was irgendwo geschrieben ist glauben.
Jede Person kann verschiedene Autoritaten haben-wir beiden -(wie mann sehen kann)-haben ganz verschiedenen.....
Wenn der Tierarzt Rute kupiert muss mit Sicherheit wissen ,wie mann das macht,wie mann sich danach die Welpen behalten,und dazu braucht er nicht unbedingt die Worter ,die von den anderen Tierarzten geschrieben worden sind.....
Es tut mir sehr leid,aber wie ich schon fruher gesagt habe -ich weiss ganz genau-wass mann wahrend kupieren zerstort,ob das die Welpen tutweh.....

(Ich schere die Hunden seit 16 Jahren-habe tausende verschiedenen Hunde geschert-viele von Ihnen-das waren die Welpen-das war Ihren erste Mal-viele von Ihnen haben geweint,viele waren erschrocken......-dann-was-sollte ich das nicht machen-sollte ich dann vermuten dass das irgendwie Geschwur ist???????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye:)-warscheinlich-ja!-wiel sie geweint haben

Vielleicht solltest Du ab und zu erst mehr daruber nachdenken
,bevor Du etwas schreibst!Est ist mir ganz egal-was Du an mich nachdenkst!-wirklich!

Ich bin Tierarzt,zum Gluck-kommst Du zu mir nicht-und hoffentlich willst nicht kommen.....:loveu::shake:

Deine 4,oder 44 Antworten andern hier nichts!Ich lerne die ganze Zeit ,ich lese ziemlich viel-aber muss nicht uber das kupieren lesen-daruber weiss ich soviel-wie ich brauche.Sowieso mache ich das nicht-dann wozu?

Hoffentlich wirst Du schon nicht mehr fragen,weil das fur mich ziemlich langweilig ist.
Alles wurde schon hier geschrieben,alles gesagt.
Das ist nich Deine Sache-was ,wo und wem ich antworte-Jeder macht ,was er will.....

Du kannst auch sicher sein-dass das eine Von letzten Antworten uaf Deinen Fragen war-Ich mag diskutieren-aber nicht mit Jedem.....-mit Dir mit Sicherheit nicht-das bringt Nichts,lohnt sich uberhaupt nicht,und dazu noch-Ich bevorzuge Deutsch.......(obwohl ich auch viele Fehler mache-wie Du auf Polnisch-das Unterschied ist aber ganz deutlich.....:evil_lol::evil_lol::evil_lol:)

Jetzt aber ist schon spat ,und lass mich bitte jetzt mit Dir nicht mehr Heute diskutieren mussen-habe wirklich mehr interessante Dingen zu machen......

Kusschen :loveu:

P.s-sehr wichtig ist (deswegen schreibe ich das noch ein Mal-das wir nicht in U.K,Australia,Scotland leben-sondern in Polen -zum Gluck )[/quote]

Jestem przerażona... Weterynarz...

Ale od początku...
Faktycznie - nie żyjemy w Austrii, Szkocji, ale w Polsce... Nie wiem dla kogo na szczęście, bo w Polsce kopiowanie jest zabronione. Jako weterynarz dobrze o tym wiesz, bo zabiegów nie robisz oficjalnie, tylko w konspiracji (ktoś tu ze zwolenników kopiowania napisał, że w konszachty, odnośnie obcinania psom ogonów i uszu, to wet wchodzi z zaufanymi osobami).
Mam nadzieję, że egzekwowanie prawa w Polsce pójdzie dalej i nie będzie można wystawiać kopiowanych psów i nie zmieni tu nic interpretacja przepisów prawa przez "przechodniego robotnika" z MR.
Tniesz 16 lat, cięłaś tysiące psów - robiłaś to zapewne głównie dlatego, że masz taką usługę w cenniku. I tyle... Obecnie nieoficjalnym cenniku...
Nie chcesz czytać, ani słuchać innych weterynarzy, bo wychodzisz z założenia, że wszystko wiesz. I poglądów z założenia weryfikować nie będziesz, bo co by ktoś nie napisał i nie powiedział, to i tak nie ma znaczenia...
Podkreślasz, jaki zawód wykonujesz. Wielokrotnie i dosadnie - JESTEM WETERYNARZEM. Rozumiem więc, że zaznaczasz, że fachowcem jesteś...
Tak się przywiązałaś do tego cięcia przez te 16 lat, że ogon i uszy, to z kopiowaniem Ci się tylko kojarzą?
Są ludzie, którzy mają inne zdanie ten temat i to, że będziesz dużymi literami powtarzała, że weterynarzem jesteś, nie uczyni Twoich wypowiedzi bardziej wiarygodnymi.
Nie musisz oczywiście dyskutować z innymi weterynarzami i ich poglądami, bo wolna jesteś i jak napisałaś "każdy robi, co chce"... Wiesz już wszystko na temat kopiowania i masz praktykę -ok, ale jako weterynarz nie powiedziałaś nic, co by dało mi podstawy do zmiany moich poglądów, a uważam, że odrąbywanie psom ogonów i uszu z racji naszego przywiązania do tego, jak mają niektóre rasy wyglądać jest totalną bzdurą, nawet gdyby nie bolało...(choć mnie przekonują inni weterynarze, którzy mówią, że boli). Dodatkowa ideologia typu - urazy ogona u psów myśliwskich; przypadkowe przytrzaśnięcie drzwiami ogona; lepsze lokalizowanie dźwięku, gdy uszy są cięte i ...., a kończąc na tym, ze ten ogon do niczego nie jest potrzebny, a więc ta ideologia dołożona do tego, po co ogony i uszy są ucinane, to wtórna do kopiowania jest, a nie na odwrót.

Taką niechęć wzbudzają w Tobie osoby, które są przeciwne kopiowaniu, taką krzywdę wyrządzają swoimi poglądami biednym zwierzakom, że Ty WETERYNARZ musisz interweniować, ale rozmawiać, to nie będziesz...
Ech, dopiero uświadomiłaś mi, jaką ja krzywdę tym swoim sprzeciwem odnośnie kopiowania psiakom robię, a poza tym tyle biedy na świecie, tyle głodujących dzieci, bezdomnych psów, że nie warto zajmować się kopiowaniem. Ale odrąbywać warto, a nawet trzeba...

A teraz na inny temat - czy mogę prosić, żeby osoby, które tu piszą, posługiwały się jednak językiem polskim. Przecież można zrobić "wolne tłumaczenie" artykułu, czy czyjejś wypowiedzi, a podać link do strony albo nazwę źródła.
Pisząc w ten sposób nie szanujemy osób, które tu zaglądają a danego języka nie znają. Takie jest moje zdanie, nie wiem, co Wy na to... Właściwie to zastanawiałam się, czy sobie tego "posta", który właśnie kończę, nie przetłumaczyć na holenderski...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Jestem przerażona... Weterynarz...

Ale od początku...
Faktycznie - nie żyjemy w Austrii, Szkocji, ale w Polsce... Nie wiem dla kogo na szczęście, bo w Polsce kopiowanie jest zabronione. Jako weterynarz dobrze o tym wiesz, bo zabiegów nie robisz oficjalnie, tylko w konspiracji (ktoś tu ze zwolenników kopiowania napisał, że w konszachty, odnośnie obcinania psom ogonów i uszu, to wet wchodzi z zaufanymi osobami).
Mam nadzieję, że egzekwowanie prawa w Polsce pójdzie dalej i nie będzie można wystawiać kopiowanych psów i nie zmieni tu nic interpretacja przepisów prawa przez "przechodniego robotnika" z MR.
Tniesz 16 lat, cięłaś tysiące psów - robiłaś to zapewne głównie dlatego, że masz taką usługę w cenniku. I tyle... Obecnie nieoficjalnym cenniku...
Nie chcesz czytać, ani słuchać innych weterynarzy, bo wychodzisz z założenia, że wszystko wiesz. I poglądów z założenia weryfikować nie będziesz, bo co by ktoś nie napisał i nie powiedział, to i tak nie ma znaczenia...
Podkreślasz, jaki zawód wykonujesz. Wielokrotnie i dosadnie - JESTEM WETERYNARZEM. Rozumiem więc, że zaznaczasz, że fachowcem jesteś...
Tak się przywiązałaś do tego cięcia przez te 16 lat, że ogon i uszy, to z kopiowaniem Ci się tylko kojarzą?
Są ludzie, którzy mają inne zdanie ten temat i to, że będziesz dużymi literami powtarzała, że weterynarzem jesteś, nie uczyni Twoich wypowiedzi bardziej wiarygodnymi.
Nie musisz oczywiście dyskutować z innymi weterynarzami i ich poglądami, bo wolna jesteś i jak napisałaś "każdy robi, co chce"... Wiesz już wszystko na temat kopiowania i masz praktykę -ok, ale jako weterynarz nie powiedziałaś nic, co by dało mi podstawy do zmiany moich poglądów, a uważam, że odrąbywanie psom ogonów i uszu z racji naszego przywiązania do tego, jak mają niektóre rasy wyglądać jest totalną bzdurą, nawet gdyby nie bolało...(choć mnie przekonują inni weterynarze, którzy mówią, że boli). Dodatkowa ideologia typu - urazy ogona u psów myśliwskich; przypadkowe przytrzaśnięcie drzwiami ogona; lepsze lokalizowanie dźwięku, gdy uszy są cięte i ...., a kończąc na tym, ze ten ogon do niczego nie jest potrzebny, a więc ta ideologia dołożona do tego, po co ogony i uszy są ucinane, to wtórna do kopiowania jest, a nie na odwrót.

Taką niechęć wzbudzają w Tobie osoby, które są przeciwne kopiowaniu, taką krzywdę wyrządzają swoimi poglądami biednym zwierzakom, że Ty WETERYNARZ musisz interweniować, ale rozmawiać, to nie będziesz...
Ech, dopiero uświadomiłaś mi, jaką ja krzywdę tym swoim sprzeciwem odnośnie kopiowania psiakom robię, a poza tym tyle biedy na świecie, tyle głodujących dzieci, bezdomnych psów, że nie warto zajmować się kopiowaniem. Ale odrąbywać warto, a nawet trzeba...

A teraz na inny temat - czy mogę prosić, żeby osoby, które tu piszą, posługiwały się jednak językiem polskim. Przecież można zrobić "wolne tłumaczenie" artykułu, czy czyjejś wypowiedzi, a podać link do strony albo nazwę źródła.
Pisząc w ten sposób nie szanujemy osób, które tu zaglądają a danego języka nie znają. Takie jest moje zdanie, nie wiem, co Wy na to... Właściwie to zastanawiałam się, czy sobie tego "posta", który właśnie kończę, nie przetłumaczyć na holenderski...;)[/quote]


gdybys jednak w swej empatii -zechciala sprawdzic w slowniku tlumaczenie slowa -scheren-wiedzialabys zapewne -ze mowie tu o strzyzeniu psich wlosow ,a nie kopiowaniu.....(od 16 lat)-ale ....co tam-mnie to wieje-zas miedzy slowami-kupieren i scheren -roznica jest ......zasadnicza


teraz-jak juz wiesz-przeczytaj mojego posta jeszcze raz,nastepnie wyedytuj swojego i wprowadz stosowne poprawki......:evil_lol: :loveu:

P.s.-co do tlumaczenia z jezykow obcych na nasz-ojczysty-jestem za-po prostu chcialam -zeby Iwona nie probowala blyszczec znajomoscia angielskiego-w koncu -tylko jej sie wydaje ,ze rozmawia z calkowitymi tumanami........:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']gdybys jednak w swej empatii -zechciala sprawdzic w slowniku tlumaczenie slowa -scheren-wiedzialabys zapewne -ze mowie tu o strzyzeniu psich wlosow ,a nie kopiowaniu.....(od 16 lat)-ale ....co tam-mnie to wieje-zas miedzy slowami-kupieren i scheren -roznica jest ......zasadnicza


teraz-jak juz wiesz-przeczytaj mojego posta jeszcze raz,nastepnie wyedytuj swojego i wprowadz stosowne poprawki......:evil_lol: :loveu:

P.s.-co do tlumaczenia z jezykow obcych na nasz-ojczysty-jestem za-po prostu chcialam -zeby Iwona nie probowala blyszczec znajomoscia angielskiego-w koncu -tylko jej sie wydaje ,ze rozmawia z calkowitymi tumanami........:)[/quote]

A co ma moja empatia do tłumaczenia, a właściwie rozumienia Twoich wypowiedzi?...
Wierz mi, że ciężko się czyta, to co piszesz, zarówno po polsku, jak i po niemiecku. Edytować swojego "postu" nie będę, niech inni zobaczą, jaki tuman ze mnie.

Rozumiem, ze zmianie ulega długość w czasie kopiowania przez Ciebie psich ogonów i uszu (rozumiem , ze nie 16 lat), jak i ilość psów poddanych temu zabiegowi (rozumiem, że nie kilka tysięcy).
Nie pierwszy raz jesteś w tym wątku i nie pierwszy raz piszesz - ogony i uszy odcinasz - odcinasz, w konspiracji to robisz - w konspiracji, cennik masz na usługę kopiowania - masz, nieoficjalny - nieoficjalny, uważasz, że świetnym fachowcem jesteś - uważasz, z innymi rozmawiać nie chcesz- nie chcesz, nie lubisz osób, które są przeciwne kopiowaniu - nie lubisz, szydzisz z tego, że kogoś interesuje temat kopiowania ze względów estetycznych - szydzisz, podkreślasz, co rusz, że weterynarzem jesteś - oj podkreślasz...... Więc cała reszta się zgadza...

Zwróciłaś mi uwagę na to, że źle przetłumaczyłam słowo i przez to zmieniła się cała wymowa "postu". Przeczytałam dokładnie, przejrzałam inne Twoje wypowiedzi i przyznaję się, że źle zrozumiałam to zdanie, ale nie zmieniam swojej opinii, bo nie tylko na tym jednym zadaniu oparłam swój wywodzik, który Ci tam "wieje"... A może jeszcze coś się nie zgadza?...

I to by było na tyle PANI WETERYNARZ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']No ale jak tam z częściami ciał innych zwierząt, które pożeracie? Jakoś nie ma odzewu... Jedynie nad ogonkami i uszkami się litujecie?[/quote]
[B][COLOR=green]To PSIE forum.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Dla swoich przemyśleń szukaj forum [URL="http://www.rzeznia.pl"]www.rzeznia.pl[/URL] :mad:.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']

Zwróciłaś mi uwagę na to, że źle przetłumaczyłam słowo i przez to zmieniła się cała wymowa "postu". Przeczytałam dokładnie, przejrzałam inne Twoje wypowiedzi i przyznaję się, że źle zrozumiałam to zdanie, ale nie zmieniam swojej opinii, bo nie tylko na tym jednym zadaniu oparłam swój wywodzik, który Ci tam "wieje"... A może jeszcze coś się nie zgadza?...

Chandler jestem pewna, ze każdy kto to przeczytał tak to zrozumiał.
Ja też ! Piszemy o kopiowaniu. L. rozpoczyna i kończy post kopiowaniem i co i nagle w środku jest mowa jedynie o robieniu psich fryzurek. Z kontekstu wypowiedzi wynika zupełnie coś innego ;) Ale dobra zostawmy to bo jeszcze zrobimy przypadkowo przyjemność L, która bardzo lubi mieć rację i bardzo lubi podkreślać kim jest i co potrafi.
Moim zdaniem balansowanie wokół słowa strzyc, ciąć ( i innych znaczeń), które w języku polskim są stosowane zamiennie jest po prostu przemyślanym wybiegiem. Można powiedzieć dużo i nie powiedzieć nic.;)
Pomyśl, kto dziś publicznie przyzna się wprost, ze strzyże, tnie, kopiuje- czy jak sobie to nazwie- psom uszy???

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Moim zdaniem to co pisze Karolina całkiem dobrze mieści się w ogólnej konwencji. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Podstawowy NASZ błąd tkwi w tym, że pytamy wetów o opinie nt. kopiowania.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To tak jakby pytać kata, czy jest za zniesieniem kary śmierci.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Wet w sprawie kopiowania, a kat w sprawie kary śmierci nie są i nigdy nie będą obiektywni i reprezentatywni w swoich opiniach.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]MARSA nie ma i nie ma :razz:.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Dziewczyny, proponuję zrobić DZIEŃ WSPOMNIEŃ o "MARSIE".[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#008000]Powspominamy sobie, zacytujemy co ciekawsze jego posty, będzie milusio :lol:.[/COLOR][/B][/quote]

Widzę droga Ravik że najbardziej racuje Cię bicie piany.No cóż każdy spędza czas tak jak lubi.Ja znan wiele innych przyjemności i Mars zapewnie też.A Ty dalej pisz:user: i szczytuj przy tych swoich bredniach jak nie potrafisz w inny sposob osiągnąć satysfakcji..Będzie milusio:evil_lol::evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...