Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Karmi']Kopiowanie właśnie jest odbiciem sytuacji w Polsce. Niby jest ustawa zakazująca takich zabiegów a psy są nadal kopiowane. To jest chore !
Mniejsze zło... większe zło pies katowany kontra pies kopiowany a może dlaczego bronić zwierząt skoro tyle sierot jest na świecie :shake: Ja nie tak to pojmuję. Jedno nie wyklucza drugiego.[/quote]


Karmi apeluję o nie mieszanie sierot z afryki,gdyż wyraźnie napisałam :sytuacja psów w PL,nie sierot z Afryki,nie psów w Usa a Twoja odpowiedz nie nawiązuje w ogóle do mych słów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MARS']Obiło mi się niedawno o uszy że [B]Polska jest w UE[/B], od ponad trzech lat. Ale może to plotka jakaś była...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Tak. Masz rację. Niezręcznie napisałam, bardzo niezręcznie. STEREOTYP.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Cóż, ERRARE HUMANUM EST. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Cieszę się, że to ty właśnie zwróciłeś uwagę na tę moją pomyłkę. To jest ważne.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Wg mnie dałeś w przeszłości kilka dowodów na to, że mentalnie, zwłaszcza co do jednej z cech (u nas nadal kontrowersyjnej), jesteś dużo bliższy mieszkańcom UE, tych sprzed maja 2004r. niż inni uczestnicy naszej dyskusji.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Nie będę tego dalej rozwijała bo nie masz się czym chwalić, ale domyślasz się o czym piszę, prawda? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaha']Witam
Śledzę watek od samego początku ,bardzo mnie interesuje temat kopiowania.
Nie jestem ani za ani przeciw.Uważam,że powinno być prawo wyboru.Podobają mi się kopiowane psy,umiem jednak docenić niekopiowanego psa jeśli oczywiście jest poprawny itp.
[B]Natomiast w świetle obecnej sytuacji zwierząt w Pl jeśli rząd w ustawie niosącej bezpieczeństwo dla zwierząt zajmie się głównie kopiowaniem to dla mnie będzie to chore.[/B]A nie ukrywajmy,iż ten temat wzbudza więcej emocji wśród pasjonatów niż choćby schroniska,umieralnie,pseudo hodowle itp.
Co widać po popularności tego typu wątków na psich forach.[/quote]
[B][COLOR=green]A skąd takie przypuszczenie, że Rząd zajmie się głównie kopiowaniem :shake:?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Sama na to wpadłaś?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][quote name='xxxx52']maxxel-widzisz ty ograniczasz sie na walce o pozostawienie srednoiwiecznej metody polegajacej na obcinanu u psa czesci ciala,zaspakajac poczucie wlasnego snobizmu,a ja walcze ze snobami i sredniowiczem ktore siedzi w kwadratowych glowach ,ale kwadratowe glowy i wychodzace z nich sloma jest na duzej plaszczyznie zagadnien zwiazanych ze zwierzetami np.pomoc [/QUOTE]

Moge tylko przepuszczac jakie byly sredniowieczne metody kopiowania psow.Napewno czasy obecne te metody znacznie ucywilizowaly..
Kazdy posiadacz psa rasowego jest poczesci snobem.Pies to luxus!!

[QUOTE]
schroniskom,adopcje ,edukacja wladz miast,walka z pseudohodowcami ,ze zlymi hodowcami,ze zlym kierownictwem schronisk itdjak rowniez pomoc ludziom,organizowanie transpotow z darami.To sa miedzy innymi nasze zadania i dzialanosc.
maxxel-jak widzisz Ty nie jestes 3/4 moim echem![/quote]
[/QUOTE]

Alleluja,tak trzymaj,ale poco tyle o tym mowa.Ja tego nie widze ty moich poczynan tez.Jak powiem,ze jestem Sw Mikolajem uwierzysz??

Link to comment
Share on other sites

maxxel-pies to luksus,oczywiscie ,ale nie z powodu kosztow oplacania wet za obcinanie ogonow czy uszu:crazyeye:
sw.Mikolajem oczywiscie nie jestes ,ale jestes jak" kon z dwoma klapami na oczach",co ma bardzo ograniczona przestrzen dzialania i spostrzegania:diabloti:a tak w swiete Mikolaje to juz dawno przestalam wierzyc:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaha']Abbi doprawdy?Nie zauważyłam,żeby w sprawach schronisk i umieralni przerzucano sie apelacjami do posłów i petycjami do sejmu,ale przyznam,że niewiele czytam o takich tematach.Dogomania to główne forum adopcyjne-zgadzam sie ,of kors i chwała za to:loveu:,ale tu ludzie adoptują,wystawiają ,pomagają sami a [B]w kopiowanie angażuje sie posłów etc[/B].[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]- Kto twierdzi, że przepisy są nieczytelne, że ustawa to bubel?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]-Zwolennicy kopiowania![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]- Ustawa, czyj to produkt? Kto nad tym pracował?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]- Posłowie![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]- Jeżeli Obywatele nie kumają o co chodzi np. w art. 27, tzn. że jest źle napisany akt prawny.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]- Posłowie wzięli kasę za swoją pracę, w tym wypadku, za źle wykonaną.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Wynagrodzenie za źle wykonaną pracę - NIE NALEŻY SIĘ![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Wcale się nie dziwie, że dziewczyny angażują każdego kto może pomóc. A posłowie to podstawa. Poprawiają albo oddają kasę.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']I dalej będą kopiowane bo ustawa na to pozwala.[/quote]

Jasiek to Twoja opinia. Tylko Twoja :eviltong:
A swoją drogą to ciekawe czy ktoś jeszcze myśli tak jak Jasiek :razz:
Kto uważa, ze kopiowanie ( nie wystawianie kopiowanych) jest w Polsce dopuszczalne??? Łapka do góry :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='xxxx52']maxxel-pies to luksus,oczywiscie ,ale nie z powodu kosztow oplacania wet za obcinanie ogonow czy uszu:crazyeye:
sw.Mikolajem oczywiscie nie jestes ,ale jestes jak" kon z dwoma klapami na oczach",co ma bardzo ograniczona przestrzen dzialania i spostrzegania:diabloti:a tak w swiete Mikolaje to juz dawno przestalam wierzyc:evil_lol:[/quote]
[/QUOTE]

..szkoda bo warto!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Abbi doprawdy?Nie zauważyłam,żeby w sprawach schronisk i umieralni przerzucano sie apelacjami do posłów i petycjami do sejmu,ale przyznam,że niewiele czytam o takich tematach.Dogomania to główne forum adopcyjne-zgadzam sie ,of kors i chwała za to:loveu:,ale tu ludzie adoptują,wystawiają ,pomagają sami a w kopiowanie angażuje sie posłów etc.[/QUOTE]

Mysle, ze poslom glowy nie spuchna od nadmiaru pracy:evil_lol:

Czy jednak ustawa o obcinaniu uszu i ogonow nie jest czescia ustawy o ochronie zwierzat?

Zakaz jednak tego procederu nie wydaje sie niesc powaznych konsekwencji finansowych, tymczasem realizowanie pozostalych punktow ustawy dot. bezdomnosci to niestety juz finanse, ktorych w naszym kraju oczywiscie nie ma:(

A moze by tak za kazdy uciety ogonek stowka na bezdomne pieski, a za uszka dwie stowki:);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']heh..........[/quote]
[B][COLOR=green]MARS, nie ze mną takie numery! Ja dużo widze![/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Chcesz zobaczyć swój post sprzed edycji :eviltong:?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]I kto by pomyślał? Niby taki ŚWIATOWY i kulturalny facet, a tu donosy, podszywki :evil_lol:![/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]A może sam nam opowiesz, pod kogo się podszywałeś, co?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]:mad:[/COLOR][/B]
.......
[B][COLOR=green]Karolina, przepraszam Ciebie, pomyliłam się.[/COLOR][/B]
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ravik Twoje opinie względem hodowców i ocena ich pracy po prostu mi wsi:diabloti:

cytat.Niceravik napisal/ła

[B][COLOR=#008000]Jeżeli Obywatele nie kumają o co chodzi np. w art. 27, tzn. że jest źle napisany akt prawny.[/COLOR][/B]
[B][/B]
[COLOR=red]Obywatele kumają ale jest grupa która nie kuma i Ty do niej należysz:eviltong:[/COLOR]
[B][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']

[COLOR=red]Obywatele kumają ale jest grupa która nie kuma i Ty do niej należysz:eviltong:[/COLOR]

[/quote]

Jasiek ci obywatele to: TY, rzeczniczka ZK i pracownik MR. :eviltong:
Znasz kogoś więcej, kto uważa, ze w Polsce nie ma zakazu kopiowania?

Link to comment
Share on other sites

Jasiek i tego typu osoby nalezace do ZK nie tylko aprobuja obcinanie uszu czy ogonkow ale np.poznanski ZK pochlebia pseudohodowcow i hodowcow ktorzy raz od tej samej suczki sprzedaja szczeniaki z papierami ,a drugi raz bez papierow na tzw sielance:mad::mad::mad:i uwazaja ,ze pies jet po to zeby tylko rodzic:angryy::angryy::angryy:Poznanski Zwiazek kynologiczny,To towarzystwo wzajemnej adoracji :mad::mad:,u ktorych kontrola hodowcow to FUTURYZM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Jasiek ci obywatele to: TY, rzeczniczka ZK i pracownik MR. :eviltong:
Znasz kogoś więcej, kto uważa, ze w Polsce nie ma zakazu kopiowania?[/quote]
[B][COLOR=green]Wyraźnie widać parcie Jaśka na STOLYCE.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]Wszystko wskazuje na takie trio:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Jasiek + Związkowa Papuga + Sezonowy Robotnik MR :p.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Pani Zofio:lol:
Korzystając z tego, że Pani tu zagląda oraz w nawiązaniu do pewnej Pani myśli, a mianowicie tej, że warto zapamietać tych parlamentarzystów, którzy myślą o zwierzętach i nie są obojętni na ich los wkleję treść Oświadczenia senatora kończącej się w listopadzie 07 kadencji (nie został wybrany na nastepną) i odchodzacego ministra Pana Ryszarda Legutko. Oświadczenie to zostało złozone w dniu 18.10.06 na 20 posiedzeniu Senatu

[I]Oświadczenie skierowane do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego RP Zbigniewa Ziobry[/I]
[I]Uchwalona w 1997 r. ustawa o ochronie zwierząt w rozdziale 11 wprowadza kilka typów przestępstw obwarowanych sankcjami karnymi, z karą bezwzględnego pozbawienia wolności włącznie. Szczególnie istotny w katalogu przestępstw ustawy jest art. 35 dotyczący zabicia zwierzęcia.[/I]
[I]W powszechnej opinii społecznej przepisy te nie są dostatecznie realizowane - świadczą o tym liczne artykuły prasowe oraz reportaże telewizyjne, a także liczba zgłoszeń kierowanych do organizacji społecznych, których zadaniem statutowym jest ochrona zwierząt. Oskarżonych o przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt spotyka niemal zawsze grzywna, czyli najłagodniejszy rodzaj kary z ustawowo przewidzianych. Problemy z realizowaniem ustawy zaczynają się jeszcze wcześniej, na etapie działań prokuratury. Z informacji udzielonych mi przez przedstawicieli Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wynika, że wnioski o popełnienie przestępstwa najczęściej kończą się postanowieniem o odmowie wszczęcia postępowania.[/I]
[I]W związku z przedstawioną sytuacją zwracam się o zlecenie przeprowadzenia kompleksowej kontroli wykonywania przepisów ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r., ze szczególnym uwzględnieniem zasadności postanowień o odmowie wszczęcia postępowania oraz postanowień o umorzeniu postępowania w sprawach, których podstawą prawną są przepisy karne tejże ustawy.[/I]
[I]Ryszard Legutko[/I]

Pozdrawiam
i mam nadzieję, że nowy minister taka kontrolę przeprowadzi.[/quote]

[quote name='joaha']Witam
Śledzę watek od samego początku ,bardzo mnie interesuje temat kopiowania.
Nie jestem ani za ani przeciw.Uważam,że powinno być prawo wyboru.Podobają mi się kopiowane psy,umiem jednak docenić niekopiowanego psa jeśli oczywiście jest poprawny itp.
Natomiast w świetle obecnej sytuacji zwierząt w Pl jeśli rząd w ustawie niosącej bezpieczeństwo dla zwierząt zajmie się głównie kopiowaniem to dla mnie będzie to chore.A nie ukrywajmy,iż ten temat wzbudza więcej emocji wśród pasjonatów niż choćby schroniska,umieralnie,pseudo hodowle itp.
Co widać po popularności tego typu wątków na psich forach.[/quote]

[quote name='joaha']Abbi doprawdy?Nie zauważyłam,żeby w sprawach schronisk i umieralni przerzucano sie apelacjami do posłów i petycjami do sejmu,ale przyznam,że [B]niewiele czytam o takich tematach[/B].Dogomania to główne forum adopcyjne-zgadzam sie ,of kors i chwała za to:loveu:,ale tu ludzie adoptują,wystawiają ,pomagają sami a w kopiowanie angażuje sie posłów etc.[/quote]

joaha:lol:

Masz okazję poczytać.......

Link to comment
Share on other sites

Z innej beczki: Pożeramy zwierzęta, a martwimy się o kawałki ich ogonów i uszu. Na naszych talerzach leżą nóżki, wątróbki, ozorki, schab, szyneczki. Nosimy skórzane buty, kurtki, mamy ;) skórzane kanapy... nosimy futra. Kto z was jest weganem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy takie obrzydlistwa mozna jesc,przeciez na ich widok boli brzuch,a smrod ze sklepu rozchodzi sie parenascie metrow od sklepu![/quote]

dlatego ja nie rozczulam się nad ogonkami nad talerzem z mielonymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']heh..........[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]MARS, gdybyś sobie życzył zobaczyć ten post sprzed edycji, powiedz tylko słowo a zaraz go wkleję. Uczę się od ciebie. Miałeś pecha, mój ty nauczycielu, bohaterze dwóch bajek :lol:.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...