Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mrzewinska']
Moze przejdzmy do wlasnej deklaracji, bo na argumenty nie umiemy sie porozumiec, ani nie jestesmy w stanie w tej chwili pisaniem tu zmienic czegos w ustanawianiu ani stosowaniu prawa.

A wiec - powtarzam - moim zdaniem okaleczanie zwierzecia w imie mody jest czynem zlym.
Prosze, wypowiedzcie wlasne zdanie - dokladnie tak:
Uwazam, ze okaleczanie zwierzecia w imie mody jest czynem ......
- tu jednoslowna opinia - .....dobrym, zlym, obojetnym.
I podpis.
Bedziemy mialy jasnosc, co kazda(y) z nas o tym mysli. Nic tu wiecej nie uzyskamy.

Zofia[/quote]
[B][COLOR=green]DEKLARACJA[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Okaleczanie zwierząt, zwane też kopiowaniem jest złe, zabronione przepisami ustawy i ścigane przez policję.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]niceravik[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']i zycze CI jeszcze-zebys choc raz poprosila swojego przyjaciela,lub przyjaciolke-zeby wszystkie twoje posty w tym watku-przeczytal (a )-Ci na glos-moze to do Ciebie przemowi[/quote]
Dobrze jeśli ten przyjaciel, byłby specjalistą w innej dziedzinie, przeczytał Ci również to:
[URL]http://www.planetazwierzat.pl/viewtopic.php?t=467&sid=9bb14c51751805ab06e886731d25fb95[/URL]
i odpowiedział na pytanie "co oni z Tobą zrobili"?

[SIZE=1][quote name='lutomskak']Nasza Pani Moderator vel droga "Specjalistko"-jak trafnie ujal kolega.......[/quote]Tu jestem jedynie marnym naśladowcą[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Cytuję pewną wypowiedź osoby z innego forum..
"Ja swojego Maluszka przywiozłam do domu jeszcze z długim ogonkiem,kilka tygodni pózniej już go nie miał [IMG]http://www.voltahorse.pl/forum/images/smiles/icon_cool.gif[/IMG]"
Taki pies Waszym zdaniem też NIC nie czuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']Nasza Pani Moderator vel droga "Specjalistko"-jak trafnie ujal kolega.......
...
...
...
...
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
Czegoś równie atrakcyjnego pod względem absurdu i egocentryzmu jak cały ten post, dawno nie czytałam.
Wycinam i dołączam do odpowiedzi Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa.
Mam nadzieję nie rozbudowywać tego zbioru zanadto :shake: .

Link to comment
Share on other sites

TuathaDea nie wynalazłes nic nowego.:lol: Jak juz pisałam do tego trzeba dojrzec. Nie wyrabiam sobie zdania tylko dlatego ze ktos ma takie a nie inne zdanie i próbuje coś przepchnac bez argumentów dlaczego. Jednak jestem w stanie zmienic zdanie jezeli ktoś przedstawi mi dobre argumenty.
I takie argumenty które powinny do kazdego przemówić sa tutaj
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

i do mnie to przemawia.
Z tym ze nie do końca zrozumiałes moja zmiane zdania. Nie zmieniłam zdania ze jest to okaleczenie psa, bo mój pies urodził sie w 1996 r i wtedy podjełam decyzje ze nie bede okaleczac psa i nie obetne mu uszu. Mimo iz bardzo mi sie podobały ciete. Moje zdanie uległo zmianie tylko w jednym, nalezy aktywnie zaczac walczyc o zmiane pogladów innych ludzi nawet w tej najmiejszej rzeczy. Wtedy wychodziłam z załozenia ze fundacja która ma wieksza siłe przebicia powinna zaczac od zmian przepisów prawnych i o to walczyc, zajac sie przede wszystkim schroniskami. No i własciwie nic sie nie zmieniło. Teraz tez nie fundacje walcza o przestrzeganie zakazu kopiowania ale zwykli ludzie, własciciele psów, hodowcy.
Wiec mozesz szukac dalej takich rewelacji.:lol:

A na koniec Thuathadea tych rewelacji. Moge sobie pozwolic na przeklejenie z tego forum moich słów. WObec czego przeklejam te które wypowiedziałam w 2005
[quote][B]I na koniec jestem przeciwna kopiowaniu uszu i ogona ale poprzez uswiadamianie i trafianie do ludzi innymi sposobami niż przyjete przez to stowarzyszenie[/B][/quote]

ThuathaDea ze mna nic nie zrobili, poprostu nie doczytałes do końca, ale to pewnie jakis Twój problem ze zrozumieniem słowa pisanego.
I dalej sie nic nie zmieniło ZKwP nie zmienia wzorców, robi to FCI jakbys tego nie wiedział.

[quote][SIZE=1]Tu jestem jedynie marnym naśladowcą[/SIZE][/quote]
To widac ze marnym, ale nie przejmuj sie ze złej sztuki trudno zrobic coś dobrego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Laluna , a gdzie ja mogę poczytać o Tobie ?? bo jakoś przepraszam jesteś dla mnie tak samo anonimowa jak Lutomskak , jedynie Pani Zosia Mrzewińska może być tu dla mnie autorytetem , znam jej książki , nazwisko i imię - wiem kim jest , czytałam , podziwiam , zasięgam porad niekiedy.A ty :niewiem:
Nie piszę tego broń boziu złośliwie , tylko z czystej ciekawości.[/quote]
Troche dziwne z jednej strony autorytet a z drugiej strony zarzucanie tej osobie ze jej wypowiedzi są spamami.
A co do mojej osoby, jest dosyc duzo i artykułów pisanych przezemnie i wyników z zawdów, niekiedy i mozna i trafic w artykułach w necie cos o moich psach.
Mysle ze jezeli bedziesz chciała naprawde mnie poznac i sie dowiedziec, to nie musisz sobie wystukiwac w wyszukiwarce, ale wystarczy ze napiszesz do mnie na priv i napweno Ci wszystkie materiały udostepnie, jak i powiem gdzie bedzie mozna zobaczyc moje psy czy mój klub na pokazach aby ocenic na zywo moja prace szkoleniowa.

Link to comment
Share on other sites

Nikogo nie obrzucam błotem. Chcę tylko zapytac, czy taki zwierzak nie cierpi? Podobno tnie się u weterynarzy tylko szczenięta mające pare dni. Dla mnie ta wypowiedź była zaskoczeniem..
Ah i jeszcze jedno, osoba ta ma psa myśliwskiego - pracującego. Zdanie na ten temat wypowieziałam wcześniej, że jeżeli ryzyko uszkodzenia ogona [B]jest naprawdę duze[/B]... to nie jestem zupełnie przeciwko, bo zdania na ten temat nie mam..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Aha
....
Ja nie mam nic przeciwko kopiowaniu , o ile jest ten zabieg przeprowadzany humanitarnie , nie siekierą w stodole.
I nikt mnie nie przekona.
Bo skoro bez kary można żywcem ze skóry , łopatą w łeb i na smalec , obrzucać kamieniami i utopić , zmasakrować i zakopać .... to myślę że tych setki psów , miś i Ozzy woleli mieć obcięte ogonki i uszy pod narkozą , otoczeni opieką i miłością niż skończyć marnie jak niepotrzebny i nic nieznaczący mebel.
[/quote]
[COLOR=black]Proponujesz zatem rozszerzyć regulacje ustawy o to aby: psa humanitarnie skopiowanego, nie wolno przeznaczać na smalec, odzierać ze skóry żywcem, kamienować, masakrować i zakopywać? To może pogorszyć dobrostan zwierzaków :shake:.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Owszem Iwona , o to mi chodziło.
[B]Bo , z kopiowaniem będzie prościzna tyle że nic tak naprawdę to nie zmieni.Jeśli tak jak piszecie zostaną wprowadzane zakazy wystawiania psów kopiowanych , nie będą robione przeglądy miotów kopiowanych , to oczywiste że hodowcy i wystawcy nie będą kopiować czyli kopiowanie faktycznie zniknie z naszych ulic , to samo zawody , pokazy[/B] ,ale wymiar sprawiedliwości nadal będzie umarzał bestialstwo takie właśnie jak w już cytowanym tu przykładzie Ozzy i misio.Nie będzie trzeba nikogo karać za kopiowanie bo na wystawach będzie zakaz i wystawiający kopiowanych psów mieć nie będą ,ale dalej będą psy takie jak Ozzy , dalej będą mordowane misie dalej będzie smalec z psów ..... i dalej będą takie sprawy umarzane.
Dlatego po raz 10 pytam co zakaz kopiowania zmieni ??? zwielokrotni ilość niekopiowanych psów.Co macie zamiar zrobić z dalszym bestialstwem ?
Co zmieni zakaz kopiowanie w naszym wymiarze sprawiedliwości ??
Odpowiem wam NIC , [B]psy rasowe przestaną być kopiowane zupełnie bez żadnej zmianie w naszym prawie , bo powtarzam - zakaz już jest[/B] i nikt kary nie poniósł i nie poniesie - niska szkodliwość czynu.
[B]I nie przekonujcie mnie że kopiowanie nie ma nic do rzeczy w sprawach misia , Ozziego , smalcu , bestialstwa , obdzierania psów żywcem ze skóry etc.[/B]
Owszem ma każdy jeden z tych czynów jest niską szkodliwością społeczną.A kopiowanie przy tym wszystkim to pryszcz.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Vectra, ja biję brawo :loveu:![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Mimo, że muszę się zgodzić z Tobą (pamiętałam o wielkiej literze :lol:), że wyegzekwowanie istniejącego zakazu kopiowania nie zlikwiduje do końca okrucieństwa wobec wszystkich zwierzaków. Nie oczekiwałam tego. Nic tu nie da się załatwić raz na zawsze. Walka trwa i trwać będzie.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jednak wykonamy znaczny krok naprzód.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][SIZE=3]A zatem w Modach prowadzimy: 2:1 :multi:![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Sprawa Misia wymaga zbadania. Dowodów. Osądzenia. Na razie znamy wyłącznie przekaz telewizyjny, gazetowy, netowy, medialny.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Uważam, że przy istnieniu dowodów nie „rozejdzie się po kościach”. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Na wypadek gdyby jednak ktoś kombinował za dużo przy tym, właśnie dlatego powinnaś zostać w kraju :mad:.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Vectra:lol:
W sprawie zabijania siekierą psów na smalec w prywatnym schronisku- poczekajmy na wyrok sądu, w tym także uzasadnienie w zakresie szkodliwości społecznej.
W sprawie Ozziego sprawa chyba sie jeszcze nie skończyła?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6329657&postcount=26[/URL]
Nie wiem jak z misiem....
Nie chce wartościować, każda z tych spraw jest ważna, bo dotyczy zwierząt i naszego do nich stosunku. Nadal są tacy co traktują zwierzęta jak rzecz, zabijają , znęcają się. Moim zdaniem nie może być przyzwolenia zarówno na bestialskie znecanie sie i zabijanie zwierząt dla smalcu jak i na bezzensowne kaleczenie dla wątpliwej satysfakcji estetycznej.

Ps.
A tak niektórzy piszą o zabijaniu psów na smalec.
[I]"Dlaczego zostali oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami? Moim zdaniem powinni [/I]
[I]być oskarżeni co najwyżej z racji złamania jakichś przepisów sanitarnych lub [/I]
[I]nieodprowadzania podatków ze sprzedaży smalcu."[/I]

[URL]http://www.grupy.egospodarka.pl/Wszystkie-zwierzeta-sa-rowne,p,1295433,9.html[/URL]

Przykre odnosze wrażenie, ze na tym forum - miłosników psów - zadawane są pytania w podobnym guście odnosnie kaleczenia psów tj. obcinania im ogonów i uszu bez uzasadnionego powodu...
a jaka podstawa prawna?, a może ustawa jest niejednoznczna?, a jak prosiakom ogony ciąć można, to psom też? ,a........
i tak dalej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Ojojoj, toż Pan Minister jasno stwierdza, że psów dotyczą zapisy rozdziału 2 "zwierzęta domowe", ale jednocześnie zauważa, że zapisy art. 27 odnoszące się do zabiegów na zwierzętach dotyczą wszystkich zwierząt, które obejmuje ustawa, w tym i zwierząt domowych i gospodarskich, więc w zakresie tych zabiegów nie można wprowadzać rozróżnień co do obu tych grup.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=green][B]Cytaty z „Interpelacyjnej” ministerialnej teki:[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red][FONT=Verdana]”[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Obcinanie uszu i ogonów psom pochodzącym z hodowli psów rasowych jest innym zabiegiem wynikającym z technologii produkcji, podobnie jak kurtyzowanie ogonów, obcinanie zębów oraz kastracja samców niektórych gatunków zwierząt gospodarskich...”[/SIZE][/FONT][/COLOR][/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Taaak ? Zwłaszcza u tych ras psów, u których od kilku lat* psy mają być kompletne, bo tak przewiduje [SIZE=3]"TECHNOLOGIA PRODUKCJI" ZK[/SIZE] :shake:.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=#008000]Pan Minister chrzani, wszystko mu się pokręciło :cool3:.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Ale dobrze, dobrze :lol:.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Laluna , a gdzie ja mogę poczytać o Tobie ?? bo jakoś przepraszam jesteś dla mnie tak samo anonimowa jak Lutomskak , jedynie Pani Zosia Mrzewińska może być tu dla mnie autorytetem , znam jej książki , nazwisko i imię - wiem kim jest , czytałam , podziwiam , zasięgam porad niekiedy.A ty :niewiem:
Nie piszę tego broń boziu złośliwie , tylko z czystej ciekawości.[/quote]
No to pragnę zaspokoić Twą ciekawość.
Laluna i jej szkoła jest znana we Wrocławiu i nie tylko,sama do niej trafiłam z polecenia osoby, która jest autorytetem.Trafiłam z potężnym problemem,agresji 15 mieś. psa wychowywanego od szczeniaczka, wobec domowników,notabene wcześniej sama sobie ów problem stworzyłam, poprzez zły dobór szkolenia.Dzięki Lalunie problem znika w tempie rewelacyjnym.Widzę grupę szkoleniową,widzę psy ,bardzo dobrze radzące sobie w psich sportach i atmosferę taką zdrową udzielającą się zarówno przewodnikom jak i psom. Po "dobrych "radach pseudo fachowców,byłam bardzo nieufna, więc mój obraz Beaty jest obiektywny i uważam że jest właściwą osobą na właściwym miejscu.Oby więcej takich i jak by tak poszukać to anonimowa nie jest.
To tyle jeśli chodzi i rzekomą anonimowość
Wracając do tematu wątku to:
1-Jestem przeciwnikiem kopiowania uszu i ogonów,od zawsze
A dlaczego? Ono dlatego że uważam sie za człowieka w pełnym tego słowa znaczeniu,humanitarnego,snobistyczne i subiektywne argumenty, nie trafiają do mnie.Kopiowanie to zadawanie bólu,jeśli nie w trakcie ,bo zastosowane jest znieczulenie , to napewno po zabiegu.
Zastanowiło mnie czy wzorzec umożliwia hodowcy np dobermana,wybór kopiować czy nie, i oto co wyczytałam, z paru źródeł
[quote][B]Uszy:[/B] wysoko osadzone uszy, przycięte na odpowiednią długość w stosunku do długości głowy. Ucho nie cięte powinno być średnio duże, z przednią krawędzią równo przylegającą do policzka.[/quote][quote][B]Ogon:[/B] wysoko osadzony i krótko cięty lub może być w postaci naturalnej.[/quote]Z drugiego źródła
[quote][I][B]Ucho[/B][/I] wysoko osadzone. Cięte noszone jest prosto i jest proporcjonalne do rozmiaru głowy. Ucho naturalne uznawane jest za równorzędne z uchem ciętym, powinno być ono średniej wielkości,przednim brzegiem przylegające do policzków.[/quote][quote][I][B]Ogon[/B][/I] jest wysoko osadzony i przycięty na wysokości drugiego kręgu. W krajach, gdzie nie stosuje się kopiowania ogonów dopuszczalne są one naturalnej długości.[/quote]Widać iż pozostawiono tak zwaną wolną wolę możliwość wyboru. Nie wiem czy analogiczna sytuacja jest we wzorcach innych ras,ale sprawdzę.
Na podstawie tego co wyczytałam we wzorcu dobermana to interesuje mnie światopogląd hodowcy który w imię tak naprawdę własnego snobizmu,zadaje szczeniakom ból,a na stronie ma info dla potencjalnych kupców, jak to bardzo dba i kocha swoje psy. Moralność Pani Dulskiej,bo to niestety cecha znacznej części społeczeństwa,i tak naprawdę to musimy dorosnąć emocjonalnie do pewnych przekonań i wartości moralnych.
Jestem też za sterylizacją kotów i psów niehodowlanych,nie przymusową ale wynikającą z potrzeby bycia odpowiedzialnym, co w dużej mierze przyczyniło by sie do ograniczenia tragedii zwierząt. Jestem za rozumem i byciem homo sapiens w pełnym tego słowa znaczeniu a nie wybiórczo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]DEKLARACJA[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Okaleczanie zwierząt, zwane też kopiowaniem jest złe, zabronione przepisami ustawy i ścigane przez policję.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]niceravik[/COLOR][/B][/quote]
nie jest ścigane , gdyby było nikt by się nie odważył wyjść z kopiowanym posem na ulice ... wychodzę i igdy żaden policjant mimo że miałam kontakt nie raz nie zapytał gdzie mój pies ma ogonek lub uszy.

[quote name='LALUNA']Troche dziwne z jednej strony autorytet a z drugiej strony zarzucanie tej osobie ze jej wypowiedzi są spamami.
A co do mojej osoby, jest dosyc duzo i artykułów pisanych przezemnie i wyników z zawdów, niekiedy i mozna i trafic w artykułach w necie cos o moich psach.
Mysle ze jezeli bedziesz chciała naprawde mnie poznac i sie dowiedziec, to nie musisz sobie wystukiwac w wyszukiwarce, ale wystarczy ze napiszesz do mnie na priv i napweno Ci wszystkie materiały udostepnie, jak i powiem gdzie bedzie mozna zobaczyc moje psy czy mój klub na pokazach aby ocenic na zywo moja prace szkoleniowa.[/quote]
Laluna , czytaj ze zrozumieniem , spamowanie nie tyczyło się tylko Zosi ..
Jak wpisuje w google Laluna , wyskakują mi wątki na dogo :cool3:
[quote name='niceravik'][COLOR=black]Proponujesz zatem rozszerzyć regulacje ustawy o to aby: psa humanitarnie skopiowanego, nie wolno przeznaczać na smalec, odzierać ze skóry żywcem, kamienować, masakrować i zakopywać? To może pogorszyć dobrostan zwierzaków :shake:.[/COLOR][/quote]
nic takiego nie zaproponowałam , przeczytaj zatem moje posty jeszcze raz , tym razem ze zrozumieniem ..
[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Vectra, ja biję brawo :loveu:![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Mimo, że muszę się zgodzić z Tobą (pamiętałam o wielkiej literze :lol:), że wyegzekwowanie istniejącego zakazu kopiowania nie zlikwiduje do końca okrucieństwa wobec wszystkich zwierzaków. Nie oczekiwałam tego. Nic tu nie da się załatwić raz na zawsze. Walka trwa i trwać będzie.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jednak wykonamy znaczny krok naprzód.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][SIZE=3]A zatem w Modach prowadzimy: 2:1 :multi:![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Sprawa Misia wymaga zbadania. Dowodów. Osądzenia. Na razie znamy wyłącznie przekaz telewizyjny, gazetowy, netowy, medialny.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Uważam, że przy istnieniu dowodów nie „rozejdzie się po kościach”. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Na wypadek gdyby jednak ktoś kombinował za dużo przy tym, właśnie dlatego powinnaś zostać w kraju :mad:.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/quote]

Nie wypowiadam sie w tym topiku jako mod , jestem tu jako zwykły user i tak chcę być tu traktowana .. mod jeśli zabiera głos w dyskusji nie może moderować danego wątku gdyż będzie nie obiektywny .... Tu jestem jako Vectra , Ewa .. i wcale nie napisałam że jestem po Twojej stronie :eviltong:

[quote name='Czarne Gwiazdy']Pytanie brzmiało: gdzie można [B]przeczytać[/B] o LALUNIE. Chce czytać o lutomskiej, my też chcemy poczytać o LALUNIE.[/quote]
o dokładnie o to mi chodziło , bo serio dopiero po poście Lisicy dowiedziałam się że Laluna jest szkoleniowcem :lol:

[URL="http://www.google.pl/search?hl=pl&q=laluna&btnG=Szukaj+w+Google&lr="]to wyskakuje w googlach po wpisanie Laluna[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']


Nie wypowiadam sie w tym topiku jako mod , jestem tu jako zwykły user i tak chcę być tu traktowana .. mod jeśli zabiera głos w dyskusji nie może moderować danego wątku gdyż będzie nie obiektywny .... Tu jestem jako Vectra , Ewa .. i wcale nie napisałam że jestem po Twojej stronie :eviltong:




[URL="http://www.google.pl/search?hl=pl&q=laluna&btnG=Szukaj+w+Google&lr="]to wyskakuje w googlach po wpisanie Laluna[/URL][/quote]

:lol:-ty to rozumiesz,ale ci,ktorzy nagminnie usuwaja posty(w tym moje rowniez-nie usuwajac swoich"wycieczek"-uwazaja ,ze kazda dyskusja ma sens-gdy jest prowadzona w trybie-"mnie sluchaj-ja mam racje-ty nie-wiec twoja wypowiedz usune......."

w dupie z taka dyskusja!:p

obrazaja sie najczesciej dzieci i to one nie daja sobie rady z krytyka wlasnej osoby (wiem-bo mam wlasne dziecko.....:eviltong:)

fakt-ze moje nazwisko nie figuruje w internecie w temacie szkolenia-niczego nie oznacza....-inteligentni wiedza-ze na ogol wraz z zamazpojsciem-nazwisko sie zmienia......:evil_lol:


fakt-ze ktos napisal o krolu cwieczku-niczego nie zmienia w zyciu psow szkolonych przy pomocy tzw "ludwika"-przy najblizszej okazji-pokaze wam filmy i sami osadzicie-czy temat szkolenia jest mi znany tylko z mojej zamierzchlej przeszlosci -czy tez ,ze obracam sie w "swiatku"-(istnieje jednak tez opcja-ze jestem niepokojaco na biezaco-mimo iz pisze slowo-video......:lol: )


jak mozna uznac ten watek za obiektywny-skoro usuwa sie z niego osobiste wycieczki jednych -a pozostawia w nim szerokie odpowiedzi bedace rownie doglebnymi wycieczkami innych-nie zawierajace w swych tresciach slowa na temat kopiowania???????????????:crazyeye:


na jakiej podstawie-ktokolwiek ma prawo sadzic-ze majac tytul mistrza Polski w dziedzinie szkolenia psow-jest lepszy w szkoleniu od innych-nie znajac jego ani wynikow,ani psow ,ani metod szkolenia?-zycie nauczylo mnie-ze tak robia tylko kamikadze,egocentrycy i ......niestety-ludzie niedoinformowani.......

jaki jest sens walki o niekopiowanie-skoro interlokutorzy nie maja bladego pojecia o ilosci zabiegow chirurgicznych majacych na celu poprawe wygladu psow niekopiowanych (teraz to tam ustawiaja sie kolejki!!!!!!!!!!!!!!!- a jak wiemy o nie jest dosc trudno w dzisiejszych czasach)


jaki jest sens zakazu kopiowanaia u ras-rodzacych sie z ogonami szczatkowymi-ktorych to hodowcy z pelna swiadomoscia-tna ogony takim szczenietom i wiedza-ze na genetyke wplywu rzad nie ma zadnego.......:lol:

i wreszcie ostatnie pytanie-czy moze ktos z obozu przeciwnikow wie-jakim rasom,kiedy i dlaczego zaczeto kopiwac ogony i uszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Pytanie brzmiało: gdzie można [B]przeczytać[/B] o LALUNIE. Chce czytać o lutomskiej, my też chcemy poczytać o LALUNIE.[/quote]
Krzysiu,kto szuka nie błądzi,pytanie jak szukać.Ano z głową:cool3:
Ja jak szukałam info o Lalunie to sobie poradziłam,najszybciej, to skorzystać z profilu.Proste,chyba:roll:
p.s.w razie kłopotów w pracach poszukiwawczych,służę pomocą:lol:

Link to comment
Share on other sites

Vectra napisała:
[QUOTE]o dokładnie o to mi chodziło , bo serio dopiero po poście Lisicy dowiedziałam się że Laluna jest szkoleniowcem :lol: [/QUOTE]

Vectra przeciez prosciej było zajrzec do profilu, albo poprostu napisac do mnnie. Nie wiem po co tak komplikowałas.
[QUOTE]Ja jak szukałam info o Lalunie to sobie poradziłam,najszybciej, to skorzystać z profilu.Proste,chyba:roll:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Vectra napisała:


Vectra przeciez prosciej było zajrzec do profilu, albo poprostu napisac do mnnie. Nie wiem po co tak komplikowałas.[/quote]
W Twoim profilu niestety nie ma żadnych info , a nie interesuje mnie to aż tak bardzo bym miała pisać do Ciebie PW.Nie bywam wścibska.
Zadałam Ci tylko to pytanie dlatego że pojechałaś po kimś tam , że nie ma pojęcia , że nie jest szkoleniowcem i takie tam osobiste wycieczki ;)
Wiec skoro uważasz się za eksperta w tej dziedzinie powinnaś w takim razie jakoś to może pokazać ...
Mnie osobiście szkolenia , zawody nie bawią , ale oczywiście szanuje innych upodobania i nie mam broń boziu za złe.Każdy robi to co lubi.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ty to rozumiesz,ale ci,ktorzy nagminnie usuwaja posty(w tym moje rowniez-nie usuwajac swoich"wycieczek"-uwazaja ,ze kazda dyskusja ma sens-gdy jest prowadzona w trybie-"mnie sluchaj-ja mam racje-ty nie-wiec twoja wypowiedz usune......."
[/QUOTE]
Lutomskak jezeli są jakies usuwane wypowiedzi to dlatego ze łamia regulamin i to dosc powaznie.
Twoje również i chociaz mimo iz wydaje Ci sie ze Twoje posty były wartosciowe to wybacz ale Twój post który zawiera jedynie tresć
".. nabijam posta :evil_lol::evil_lol::evil_lol:.."
Nie ma sie nijak do dyskusji, ani napewno nie wnosi niczego.
Byc moze takie wartosci jedynie reprezentujesz jak w tym zdaniu
[QUOTE]w dupie z taka dyskusja!:p[/QUOTE]
Ale wiesz juz tak powaznie mówiac, to wyrazanie jakie używasz i słwonictwo mało komu przystoi a juz napewno nie kobiecie.
Mimo iz słownictwo które uzywasz w zwykłych rozmowach jest niedopuszczalne to i tak Twoje posty są bardzo mało moderowane czy usuwane, jedynie juz naprawde z bardzo skrajnych przypadkach.

[QUOTE]fakt-ze moje nazwisko nie figuruje w internecie w temacie szkolenia-niczego nie oznacza....-inteligentni wiedza-ze na ogol wraz z zamazpojsciem-nazwisko sie zmienia......:evil_lol:[/QUOTE]

Nazwisko moze sie zmieniac ale poziom szkolenia zostaje. Nie jestes az tak anonimowa jak Ci sie wydaje, niektyórzy pamietaja Ciebie i Twojego psa jeszcze ze szkolenia. :p

[QUOTE]na jakiej podstawie-ktokolwiek ma prawo sadzic-ze majac tytul mistrza Polski w dziedzinie szkolenia psow-jest lepszy w szkoleniu od innych-nie znajac jego ani wynikow,ani psow ,ani metod szkolenia?-zycie nauczylo mnie-ze tak robia tylko kamikadze,egocentrycy i ......niestety-ludzie niedoinformowani.......[/QUOTE]

Alez może to twierdzic w stosunku do osoby która cale swoje doswiadczenie szkoleniowe ma w oparciu o egzamin który potrzebny był jej do hodowlanki wiec zdany tylko na placu szkoleniowym.
Osoba która startuje w zawodach, jest oceniania o wiele bardziej surowo, ma konkurencje najlepszych psów wyłonionych drogą eliminacji w oddziałach z całej Polski, a sedziowie sie co zawody zmieniają, a na MP, jest dwóch sędziów, którzy niezaleznie oceniaja rózne ćwiczenia.
To taka mała chwila prawdy dla tych co mówia a w slad za słowami cos idzie, albo nie idzie.
[QUOTE]"-przy najblizszej okazji-pokaze wam filmy i sami osadzicie-czy temat szkolenia jest mi znany tylko z mojej zamierzchlej przeszlosci [/QUOTE]

O super, mam nadzieje ze chcesz nam swoje własne filmy pokazac i zaprezentować własny poziom szkolenia. Mozna wiedziec z którym psem to bedzie? Nie zapomnijpokazac posluszeństwa i śladu ze swojego egzaminu. Mam nadzieje ze ktoś to uwiecznił. Obrone chętnie tez zobacze. Zdawałas na własnym pozorancie czy obcym?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...