Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Jasiek']Ble ble ble ble...................itd:evil_lol:
[/quote]

Jasiek to jest właśnie cała treść Twoich wszystkich postów, bardzo dosadnie ją teraz ująłeś. Nie mogłeś od razu tak pisać, byłoby czytelniej co chciałes wyrazić. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=green][B]Z odpowiedzi Pana Ministra na wiadomą Interpelację[I]:[/I][/B][/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]„Obcinanie uszu i ogonów psom pochodzącym z hodowli psów rasowych jest innym zabiegiem wynikającym z technologii produkcji, podobnie jak kurtyzowanie ogonów, obcinanie zębów oraz kastracja samców niektórych gatunków zwierząt gospodarskich.”[/I].[/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]Taki zapis, bez podania źródła, wywiedziony ze zdumiewającej interpretacji art. 27, nie jest wiele wart. [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=green][B]To tak, jakby czerpać całą wiedze z linków w necie :p.[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=green][B]Chciałabym też zadać pytanie: a co z psami nierasowymi?[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jasiek to jest właśnie cała treść Twoich wszystkich postów, bardzo dosadnie ją teraz ująłeś. Nie mogłeś od razu tak pisać, byłoby czytelniej co chciałes wyrazić. :lol:[/quote]

I tu niestety się mylisz.To Twoje posty są typu ble ble ble ble ble itd......Wymyśl z laski swojej coś nowego i orginalnego a nie posiłkuj się tym co napiszę:eviltong::eviltong::eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wymyśl z laski swojej coś nowego i orginalnego a nie posiłkuj się tym co napiszę:eviltong::eviltong::eviltong::eviltong::[/QUOTE]
Jasiu skoro wstawiasz takie zagmatwane posty, to mimo iż one sa bez sensu to i tak człowiek doszukuje się jakieś głębszej tresci. No a skoro masz tylko to do powiedzenia w swoim poscie.
[QUOTE]ble ble ble ble ble itd......[/QUOTE]
To juz nawet nie trzeba sie nic doszukiwac.
Kiedy wyjdziesz z przedszkola napisz coś przynajmniej na poziomie pierwszoklasisty. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana][COLOR=green][B]To tak, jakby czerpać całą wiedze z linków w necie :p.[/B][/COLOR][/FONT][/quote]
No popatrz, a niektórzy z takich linków potrafią manipulacyjny topik stworzyć :p (patrz temat przyklejony powyżej)
[quote name='niceravik'][B][COLOR=#008000]Chciałabym też zadać pytanie: a co z psami nierasowymi?[/COLOR][/B][/quote]
[COLOR=black]Psy nierasowe nie powinny być rozmnażane. Chyba, że jesteś innego zdania.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Psy nierasowe nie powinny być rozmnażane. Chyba, że jesteś innego zdania.[/QUOTE]
To zależy pod jakim kontem patrzysz. Dla FCI pies nierasowy to takze z organizacji kynologicznej takiej jak ACE. Wobec czego która oragnizacja ma prawo rozmnazac?
Pozatym jezeli ktoś zechce miec produkcje podlegajacą technologicznemu pozyskiwaniu futerka (wzorem zazcerpnięta z innego państwa ) to defacto, nie zwieksza ilosci psów nierasowych bo niestety technologia produkcji kończy się na pozyskaniu owego fuerka.:p

Link to comment
Share on other sites

Lalunia nie przesadzaj haahaha
kto kundlom kopiuje uszy i ogon/??po co???
wiesz ile kopiowanie kosztuje???
nikt w kundla nie zainwestuje bo i po co.
Kundle nie powinny byc rozmnazane i koniec kropka!!!a kundlem sa wszelkie np amstafopodobne psiaki, a pozniej sie mowi ze psy agresywne itd.
Ja uwazam, ze powinny byc sterylizowane i koniec.
Ale to inny temet

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Lalunia nie przesadzaj haahaha
kto kundlom kopiuje uszy i ogon/??po co???
wiesz ile kopiowanie kosztuje???
nikt w kundla nie zainwestuje bo i po co.
Kundle nie powinny byc rozmnazane i koniec kropka!!!a kundlem sa wszelkie np amstafopodobne psiaki, a pozniej sie mowi ze psy agresywne itd.
Ja uwazam, ze powinny byc sterylizowane i koniec.
Ale to inny temet[/quote]
Witaj Orsini, dawno Cię nie było. Moze dlatego nie bardzo odniosłaś sie do mojego postu. Był o czymś innym o rozmnazaniu i technologi produkcji :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To zależy pod jakim kontem patrzysz. Dla FCI pies nierasowy to takze z organizacji kynologicznej takiej jak ACE. Wobec czego która oragnizacja ma prawo rozmnazac?[/quote]
A na "zwierzątkach" nie uczyli co to jest zwiarzątko rasowe? Specjalistce wykład trzeba zrobić?

[quote name='LALUNA']Pozatym jezeli ktoś zechce miec produkcje podlegajacą technologicznemu pozyskiwaniu futerka (wzorem zazcerpnięta z innego państwa ) to defacto, nie zwieksza ilosci psów nierasowych bo niestety technologia produkcji kończy się na pozyskaniu owego fuerka.:p[/quote]
Patrzę co jest napisane pod kontem użytkownika LALUNA i nic z tego nie rozumiem :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Specjalistce wykład trzeba zrobić?[/QUOTE]
No chyab nie w Twoim wydaniu, bo już raz próbowałeś udowodniac ze Twój pies tak kiepsko pobiegł agility bo mu sie ogon łamał w tunelu.
No i kiepsko Ci poszedł ten wykład.
Wiec z rasowościa to też będzie problem.
A w ustawie nie sprecyzowali o jaką organizajce chodzi. Zreszta można zarejestrowc dowolna i prowadzic księgi rodowodowe i wtedy rozmnazać ile wlezie.

[QUOTE]Patrzę co jest napisane pod kontem użytkownika LALUNA i nic z tego nie rozumiem :eviltong: [/QUOTE]
A no widzisz. Dlatego musisz jeszcze wiele sie nauczyc aby cokolwiek zrozumieć. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']witaj,
byl o pozyskiwaniu futerka.
Chyba sama nie wierzysz w to co napisalas!!!
w Polsce futerko z psa???Ot interesujace....
z kota to jeszcze, na wioskach babcie stosuja na korzonki, ale z psa???
wiec to absurd totalny.[/quote]
Bo wtedy nikt nie wiedział o furtce jaką wskazano interpertujac zwierzeta domowe jako podlegajace pod technologię produkcji. Ale jak sie wiesć rozejdzie to wszystko jest możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Orsini:lol:
Nie rozwijając tematu sterylizacji ( to na inny cały wątek temat jest) psów nierasowych (za Tobą - kundli) zajmijmy się kwestią obcinanania im ogonów i uszu. Czy według Ciebie, skoro psy nierasowe nadal istnieją, można im obcinać ogony i uszy, a jeżeli tak to w jakim celu? Czy nie jest tak, jak napisała niceravik, że interpretacja art.27 ustawy dokonana przez nieznanego mi ministerialnego ignoranta incognito - zezwala na obcinanie różnych części ciała tylko zwierzętom hodowlanym, w tym psom rasowym ( nie wiedziałam, że jak mam psy rasowe to mam hodowę, ale to drobiazg :cool3:) , a nie zezwala kudlom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Bo wtedy nikt nie wiedział o furtce jaką wskazano interpertujac zwierzeta domowe jako podlegajace pod technologię produkcji. Ale jak sie wiesć rozejdzie to wszystko jest możliwe.[/quote]
Jak to nikt nie wiedział? Przecież każdy hodowca powinien wiedzieć, że hodowla zwierząt (również domowych) jest działalnością produkcyjną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Jak to nikt nie wiedział? Przecież każdy hodowca powinien wiedzieć, że hodowla zwierząt (również domowych) jest działalnością produkcyjną.[/quote]

Hodowla, hodowla a co innego produkcja technologiczna tak aby zachodziła koniecznosc obcianania ogonków, uszu, wyrywania kłów bo sie mogą poranić albo zachorowac, a przeciez w technologi produkcji chodzi o pozyskiwanie mięsa, futerka i innych rzeczy przydatnych człowiekowi. Zabiegi profilaktyczne maja na celu dac zdrowe, nieuszkodzone produkty dla człowieka, a ziwerzeta można trzymac tak alby dac mu minimum egzystencjalne.
Oczywiscie ja sie nie zgadzam z taka interpertecja, ale niektórym bardzo to pasuje. Wiec jednym bedzie pasowac bo dopuszcza kopiowanie ogonów i uszu w celach profilaktycznych, innym bedzie pasowac hodowla na futerka w celach technologicznej produkcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
A w ustawie nie sprecyzowali o jaką organizajce chodzi. Zreszta można zarejestrowc dowolna i prowadzic księgi rodowodowe i wtedy rozmnazać ile wlezie.[/quote]

Np. IDBA „rejestrowało” sobie boorki pito/asto podobne i wydawało „rodowody”… czy to już hodowla i mogą szczeniaki kopiować czy jeszcze rozmnażanie kundelków i mają zakaz?:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Np. IDBA „rejestrowało” sobie boorki pito/asto podobne i wydawało „rodowody”… czy to już hodowla i mogą szczeniaki kopiować czy jeszcze rozmnażanie kundelków i mają zakaz?:niewiem:[/QUOTE]
a co to ta IDBA jakbys mogla rozszerzyc skrot. to jakas organizacja zarejestrowana w jakims sadzie czy jak???

Tuatha- czy Ty w dalszym ciagu jestes zajety?ku mojej zgryzocie;-)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']
Daj linka do tego komentarza bo nie chce mi sie szukać.[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie porównuj patentowanego lenistwa /przykład powyżej/, z ogromną pracą, polegającą na wyszukaniu, przetłumaczeniu i edycji, kilkudziesięciu stron bardzo specjalistycznych tekstów. To zrobiły dziewczyny dla poszerzenia wiedzy. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie tylko swojej.[/FONT][/COLOR]
[quote name='TuathaDea']No popatrz, a niektórzy z takich linków potrafią manipulacyjny topik stworzyć :p (patrz temat przyklejony powyżej)

[COLOR=black]Psy nierasowe nie powinny być rozmnażane. Chyba, że jesteś innego zdania.[/COLOR][/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Dobre pytanie. Jak do tej pory psy nierasowe były, są i pewnie jeszcze długo będą rozmnażane. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Trochę tak jak z trawnikami. Są łąki i trawniki z rolki. Coraz częściej spotyka się trawniki z rolki, ale czy to oznacza, że łąki kiedyś znikną :shake:? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][QUOTE]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Trochę tak jak z trawnikami. Są łąki i trawniki z rolki. Coraz częściej spotyka się trawniki z rolki, ale czy to oznacza, że łąki kiedyś znikną :shake:? [/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

...zly przyklad,jestem niezadowolony z mojego trawnika z rolki,na wiosne bedzie siana nowa trawa:razz:[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']

[FONT=Verdana][COLOR=black]...zly przyklad,jestem niezadowolony z mojego trawnika z rolki,na wiosne bedzie siana nowa trawa:razz:[/COLOR][/FONT][/quote]

E Maxxel, to właśnie dobry przykład. Trawniki z rolki to troche taki sztuczny wytwór. Ot właśnie taki jak kopiowany pies. Sztucznie wymodelowany przez chirurga. I wcale się nie dziwie ze zateskniłeś do natury. Ona jest jedyna w swoim rodzaju i nie podrobiona. Taka naturalna;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']E Maxxel, to właśnie dobry przykład. Trawniki z rolki to troche taki sztuczny wytwór. Ot właśnie taki jak kopiowany pies. Sztucznie wymodelowany przez chirurga. I wcale się nie dziwie ze zateskniłeś do natury. Ona jest jedyna w swoim rodzaju i nie podrobiona. Taka naturalna;)[/quote]
Tyyyyy... jaka mądra jesteś, masz rzeczywiście rację (jak zwykle zresztą)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=4964847&postcount=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']a co to ta IDBA jakbys mogla rozszerzyc skrot. to jakas organizacja zarejestrowana w jakims sadzie czy jak???[/quote]

[URL]http://www.idba.cc/[/URL]

[FONT=Verdana] Swego czasu [/FONT][FONT=Verdana]próbowali „adoptować” sunie z naszego PwP i rezygnowali, kiedy dowiadywali się, że warunkiem jest sterylka…:roll:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']TuathaDea a co chciałeś przez to powiedziec, cytujac ta wypowiedz? Bo juz sie wolę głębi nie doszukiwac po postach JAska:cool3:[/quote]
[quote name='LALUNA']A no widzisz. Dlatego musisz jeszcze wiele sie nauczyc aby cokolwiek zrozumieć. :p[/quote]
I vice versa

Ale... gdzieżbym to ja śmiał nauczać
wszystkowiedzącąspecjalistkęcotowiewszystkoprócztegocozrobićżebypsygoowienniejadły
[SIZE=1][COLOR=white](moje już nie jedzą)[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...