Jump to content
Dogomania

Zagłodzona sunia ON - ważyła 9kg!!! Nora odeszła za TM.......


MyrkurDagur

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dwa dni nie było mnie na dogo, a tu tyle się dzieje!!! :multi: Wspaniale, że mamy na bieżąco informacje o suni od Telimeny, a przede wszystkim, że sunia jest pod jej opieką :loveu: Rozmawiałam dziś nawet z Telimeną :)

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za wszelką pomoc i zaangażowanie w sprawę suni!!! :) Za chwilę uzupełnię pierwszy post o najnowsze informacje, zdjęcia i linki :)

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ widzę, że paypal wzbudza sporo kontrowersji, pozwolę sobie wyjaśnić, co to jest.

Paypal jest to program do obsługi wirtualnych transakcji pieniężnych. Tzn wirtualne kotno w wirtualnym banku, które bardzo łatwo jest założyć. Nie ma numeru, tylko adres email i hasło. Takie konto podpięte jest do konta w banku realnym i można a nawet nalezy kasę z paypala na bieżąco przelewać na konto bankowe.

Dlatego, że łatwo jest założyć konto, paypal ma limit obrotu konta. Jeśli suma wpłacona na konto paypal przekroczy 1000GBP, paypal zawiesi konto i zapyta o faks ksera dowodu osobistego oraz wyciągu z konta bankowego. To normalna procedura i tak robią wszystkie banki. Jednak ponieważ paypal łatwo jest założyć, oni na początku nie mają żadnych weryfikowalnych informacji o tym, kto z tego konta korzysta. Z tego względu weryfikacja została paypalowi narzucona przez prawodawstwo EEA - ma to na celu zapobieżenie praniu brudnych pieniędzy.

Ja sama mam paypala, weryfikować tez się musiałam i to naprawdę działa, zwłaszcza jesli przelewa się pieniadze z jednego kraju do drugiego. Prowizja na paypalu to 5% przy wpłatach osobistych.

Ponieważ jest limit 1000GBP, jeśli nie chce się ryzykować czasowego zawieszenia konta, warto w okolicach 800GBP po prostu otworzyć nowego paypala przez nową osobę i porosić o przelewy na nowy adres paypalowy.

Wypłaty z paypala na konto figurują jako wypłaty z paypala i tu pojawia się kolejne pytanie dotyczące limitu podatkowego dla przychodów osób cywilnych. Ja nie wiem, ile to jest w Polsce, ale można zrobić tak samo - kiedy jedna osoba zbliża się do limitu sumy nieopodatkowanej, przestajemy podawać jej paypala i otwieramy kolejnego paypala na kogoś innego. W ten sposób limit przychodu nieopodatkowanego nie zostaje przekroczony.

Dziwny ten polski fiskus, że tak strasznie ściga. Szczerze mówiac, żadna z zagranicznych osób cywilnych/fundacji nigdy nie miała tego problemu. No,ale co kraj to obyczaj :) Ja z Polski wyjechałam bardzo dawno temu i niestety nie pomogę, jeśli chodzi o określenie sumy wolnej od podatku w polskim prawie podatkowym.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']Strix a organizacja też może założyć paypala?
i czy nie można zbierać od takich osób z zagranicy na prywatne konto a potem przelewać na organizację?[/QUOTE]

Organizacja charytatywna może założyć paypala. Jesli przedstawi okreslone dokumenty, paypal całkowicie zrezygnuje z pobierania prowizji przy wypłacie z paypala na konto. Ale prowizje są i tak niewielkie, około 5% sumy. Dla porównania, wpłata z Anglii albo Norwegii na konto TOZ-u to konieczność zapłaty [U]sztywnej[/U] prowizji 15-25GBP w zależności od banku, niezaleznie od sumy wpłaty. To nie ma sensu, bo większość wpłacajacych nie wpłaca więcej niż 5-10 GBP/EURO, czyli bank dostałby więcej niż pies. To ludzi odstrasza.

Moim zdaniem osoba prywatna może założyć konto a potem przelać na fundację. Sama tak sponsoruję psy w Polsce i wiem, że to,co ja wpłacę na paypala (minus jakaś tam prowizja przy wypłacie na konto fundacji) wędruje na konto fundacji. Paypalowe prowizje są mniejsze niż prowizje banków, dlatego to się opłaca. I jak już mówiłam, wysyłając odpowiednie dokumenty, można mieć te prowizje anulowane.

Nie wiem, jak w polskim prawie podatkowym to wygląda, więc niestety nie moge udzielić stuprocentowej odpowiedzi czy fiskus przyczepi się do paypalowych pieniędzy na prywatnym koncie zanim powędrują do fundacji.

Najlepiej gdyby TOZ założył paypala i podpiął pod konto TOZ-u bezpośrednio. Już kiedyś rozmawiałam z kimś z Wrocławia na ten temat przy okazji robienia ich fejsa po angielsku (z myslą właśnie o darowiznach zza granicy), ale po jakimś czasie usłyszałam,że to niemożliwe. Nie wiem, dlaczego niemożliwe, podobno chodziło o status organizacji. Mi się wydaje,że jeśli tak, to trzeba status zmienić, bo trochę kasy przechodzi zwierzętom koło nosa. Organizacje takie jak Budadogs czy Gatehunder fra Romania zbierają kasę przez paypala. To są organizacje, które znajdują węgierskim i rumuńskim psom domy za granicą i muszę przyznać, że świetnie sobie radzą.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']Strix, czyli upraszczając - paypal to adres mail podpięty pod konto internetowe? To jak wpłacam tam pieniądze? Czy przelewam tylko ze swojego konta podając adres mail? Kurza twarz, nie rozumiem tego. Możesz mi na priva wytłumaczyć\?[/QUOTE]

Wytłumaczę tu, to moze inni też skorzystają. Posłużę się przykładem swojego sklepu internetowego.

1. Mam paypala, czyli adres email na paypal.com i podpięte do tego konto mojego biznesiku
2. Ktoś widzi na mojej stronie kieckę, którą chce kupić
3. Ten ktoś musi mieć paypala jesli chce wpłacić na mojego paypala
4. Ten ktoś zakłada paypala i podpina go pod swoje konto bankowe (opcja 'dodaj konto' ewentualnie 'dodaj kartę kredytową')
5. Ktoś kupuje kieckę i dokonuje płatności paypal, czyli loguje się do swojego paypala i wpłaca określoną kwotę na mój paypal, czyli na mój adres email
6. Pieniążki z konta bankowego ktosia kupującego wędrują na mojego paypala (widać je w internecie, ale na koncie bankowym ich nie ma)
7. Ja przelewam z paypala na swoje konto bankowe opcją 'wypłać środki'

Podczas transakcji biznesowy klient nie płaci prowizji, za to ja płacę, bo to mój biznes.

Podczas transakcji pomiedzy osobami prywatnymi, na przykład w przypadku Nory, wpłacajacy płaci paypalowi 5% prowizji, a wypłacający już nie płaci nic, z tego,co wiem (albo b. mało). Czyli: ja się loguję na paypala i wpłacam powiedzmy 50NOK na konto Nory podając adres paypala (w 'normalnym' systemie bankowym byłby to nr konta). 5% zostaje automatycznie doliczone (prowizja dla paypala) i suma 50NOK wędruje na paypala suczki. Siedzi tam przez 7 dni, dopóki druga strona nie zaakceptuje wpłaty (trzeba kliknąć 'akceptuj', inaczej wraca). Potem suczkanora (oczywiście nie sama ;)) musi wypłacić środki na konto bankowe. Czyli loguje się na paypala, widzi tam 50NOK i klika na 'wypłać środki' ('transfer to bank account').

Innymi słowy, zamiast numerów konta są adresy email.

Jeśli transakcje na konto przekroczą około 1000GBP, paypal zawiesi konto do czssu otrzymania ksera dowodu osobistego i wyciągu z banku (standardowa procedura dla sprawdzenia,czy dane kogoś, kto konto otworzył są prawdziwe, czy też jest to pralnia brudnych pieniędzy). Dlatego warto kaskę przelewać sobie na konto od razu jak przyjdzie,żeby się nie zablokowała.

Link to comment
Share on other sites

Norka już po kąpieli. Kosztowało to nas obie dużo stresu. A to co z Nory spływało... Krew, krew, krew z milionów odchodów pchlich. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Jak była zupełnie mokra, było jeszcze bardziej widać, jak przeraźliwie jest chuda. Nie miałam jednak z nerwów głowy do fotografowania. Musicie zadowolić się śliczną wykąpaną Norką. Niesamowite jest porównanie dziewczynki teraz i tydzień temu. Jakbym ją zobaczyła taką puszystą jak teraz, nie widząc jej wcześniej, to nie wiem, czy uwierzyłabym, ze to ten sam biedak. Jak się jednak dotyka jej biednego ciałka, to nie ma się już niestety takich wątpliwości. Długo będzie trwało zanim Nora odzyska kondycję. Musimy jej pomóc znaleźć cudowny dom. Ona naprawdę bardzo potrzebuje miłości i ciepła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Telimena']Norka już po kąpieli. Kosztowało to nas obie dużo stresu. A to co z Nory spływało... Krew, krew, krew z milionów odchodów pchlich. W życiu czegoś takiego nie widziałam. Jak była zupełnie mokra, było jeszcze bardziej widać, jak przeraźliwie jest chuda. Nie miałam jednak z nerwów głowy do fotografowania. Musicie zadowolić się śliczną wykąpaną Norką. Niesamowite jest porównanie dziewczynki teraz i tydzień temu. Jakbym ją zobaczyła taką puszystą jak teraz, nie widząc jej wcześniej, to nie wiem, czy uwierzyłabym, ze to ten sam biedak. Jak się jednak dotyka jej biednego ciałka, to nie ma się już niestety takich wątpliwości. Długo będzie trwało zanim Nora odzyska kondycję. Musimy jej pomóc znaleźć cudowny dom. Ona naprawdę bardzo potrzebuje miłości i ciepła.[/QUOTE]

A kiedy mniej więcej Nora będzie gotowa iść do domu? Bo ja szukam dużej suki, doświadczenie z psami i ich problemami też mam, ale mieszkam za granicą :(

Link to comment
Share on other sites

zobaczymy, co nam w czwartek powie dr Kiełbowicz

jeśli mieszkasz w Norwegii to wywiezienie legalne psa akurat tam trwa około 4 miesięcy od momentu szczepienia na wściekliznę ale Norka bardzo potrzebuje domku ... bardzo ładnie jeździ samochodem i pojedzie, gdzie będzie trzeba byleby ją kochali

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B]Wykąpana Norusia, serduszko nasze, które musi być silne, bo czeka na nią ogrom miłości..:loveu:
[/B][/SIZE][URL="http://www.dogomania.pl/[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c89d4a516ef8f0fb][IMG]http://images40.fotosik.pl/809/c89d4a516ef8f0fbm.jpg[/IMG][/URL]"][/URL]
[IMG]http://images40.fotosik.pl/809/c89d4a516ef8f0fb.jpg[/IMG]
[SIZE=3][B] [IMG]http://s1.ifotos.pl/img/zdjecie-2_hnnpxrw.JPG[/IMG][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Telimena']zobaczymy, co nam w czwartek powie dr Kiełbowicz

jeśli mieszkasz w Norwegii to wywiezienie legalne psa akurat tam trwa około 4 miesięcy od momentu szczepienia na wściekliznę ale Norka bardzo potrzebuje domku ... bardzo ładnie jeździ samochodem i pojedzie, gdzie będzie trzeba byleby ją kochali[/QUOTE]

Wiem, dlatego ciągle szukam... . Mam kota, który ze mną zjeździł pół Europy (w tym Anglię i Norwegię) i mieszańca ściagnietego z Hiszpanii. Niby dla kogoś innego, ale wylądował w norweskim schronisku... . Chcieliśmy z mężem drugiego psa (tzn suczkę z PL), ale przez te 4 miesiace to nie takie proste. Nie ma chyba sensu przetrzymywać psa na kwarantannie tyle czasu, jeśli może szybciej znaleźć dom.

Link to comment
Share on other sites

Jezusku puchatka ,sliczna kochana:))
bardzo nam sie podoba!!!!!!!!!!!!!!!!Norka bedzie mogla zostac kiedys do tej strony na temat psich przemian,jak bylo,jak jest........;)
dajecie Jej tyle milosci i wspaniala opieke,ze od razu widac caly ten ogrom pracy i chwala Wam za to:)
bardzo dziekuje:)

Link to comment
Share on other sites

Przypomnial mi sie Rufus, choc on to byl "spasiony" w porownaniu do Nory.

Rece i wszystkie czlonki opadaja. Zadziwia mnie fakt, ze Nora nie byla odizolowana od ludzi. Brak reakcji z ich strony to czysta bezdusznosc.

Mam nadzieje, ze Nora wroci do zdrowia i bedzie jeszcze szczesliwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...