Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='Asia & Ginger']A tego psiaka ktoś kojarzy? To bardziej spaniel czy seter? Zdjęcie tak zrobione, że ciężko ocenić wielkość.
[URL]http://www.schronisko.krakow.pl/Kwarantanna/43750-LOLEK.html[/URL][/QUOTE]

To jest miks setera .Bardzo miły i nieszczęśliwy pies adoptowany w 2011 r jako szczeniak ,wrócił jako pies odebrany do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Byłam dzisiaj w Krakowie-Płaszowie, żeby odebrać farbę do włosów z bazarku i znalazłam psa. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Sytuacja wyglądała tak: idę z chłopakiem i psem i idzie młody chłopak z psem na smyczy (owczarek border collie), pies się wyrwał z obroży i zaczął wokół mnie i mojego psa krążyć. Chłopak zaczął mówić, że to nie jego pies, że go znalazł. Poczułam woń alkoholu, więc powiedziałam mu, że psa trzeba oddać do schroniska, bo może ktoś go szuka. On do mnie, że do żadnego schroniska go nie odda, bo tam jeszcze coś mu zrobią i jak polubi się z jego psem, to go zostawi. To mu powiedziałam, że jeszcze może mieć przez to problemy. Na moich oczach, po uprzednim zapięciu psu obroży, rozpiął ją i poszedł do swojego pijanego, siedzącego na ziemi kolegi. No to ja w nogi za psem. Złapałam go, zadzwoniłam po KTOZ. Przyjechał Pan i go zabrał. Pies jest przecudowny, wydaje mi się, że komuś uciekł. Rozdawał buziaki na prawo i lewo, zaczepiał łapą, jest zadbany. Mam nadzieję, że ktoś go będzie szukał w schronisku....Zrobiłam już ogłoszenia na gumtree.pl, tablica.pl i morusku. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy jest możliwość, aby ktoś zrobił mu jakieś zdjęcia? Ja planuję jutro, w piątek albo w sobotę podjechać do schroniska, żeby zobaczyć co z nim. Nie chciałam go tam oddawać, ale nie byłam w stanie go sama przetransportować do siebie do domu - siedziałam 40 minut na deszczu trzymając go na siłę, bo nie miałam żadnej obroży/szelek, tylko i wyłącznie wysuwaną, cienką smycz mojego psa, którą zapięłam mu wokół szyi i która tak naprawdę nic nie dawała [/COLOR]:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t'][COLOR=#000000]Byłam dzisiaj w Krakowie-Płaszowie, żeby odebrać farbę do włosów z bazarku i znalazłam psa. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Sytuacja wyglądała tak: idę z chłopakiem i psem i idzie młody chłopak z psem na smyczy (owczarek border collie), pies się wyrwał z obroży i zaczął wokół mnie i mojego psa krążyć. Chłopak zaczął mówić, że to nie jego pies, że go znalazł. Poczułam woń alkoholu, więc powiedziałam mu, że psa trzeba oddać do schroniska, bo może ktoś go szuka. On do mnie, że do żadnego schroniska go nie odda, bo tam jeszcze coś mu zrobią i jak polubi się z jego psem, to go zostawi. To mu powiedziałam, że jeszcze może mieć przez to problemy. Na moich oczach, po uprzednim zapięciu psu obroży, rozpiął ją i poszedł do swojego pijanego, siedzącego na ziemi kolegi. No to ja w nogi za psem. Złapałam go, zadzwoniłam po KTOZ. Przyjechał Pan i go zabrał. Pies jest przecudowny, wydaje mi się, że komuś uciekł. Rozdawał buziaki na prawo i lewo, zaczepiał łapą, jest zadbany. Mam nadzieję, że ktoś go będzie szukał w schronisku....Zrobiłam już ogłoszenia na gumtree.pl, tablica.pl i morusku. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy jest możliwość, aby ktoś zrobił mu jakieś zdjęcia? Ja planuję jutro, w piątek albo w sobotę podjechać do schroniska, żeby zobaczyć co z nim. Nie chciałam go tam oddawać, ale nie byłam w stanie go sama przetransportować do siebie do domu - siedziałam 40 minut na deszczu trzymając go na siłę, bo nie miałam żadnej obroży/szelek, tylko i wyłącznie wysuwaną, cienką smycz mojego psa, którą zapięłam mu wokół szyi i która tak naprawdę nic nie dawała [/COLOR]:-(

Czasami nie ma innego wyjścia,a może uratowałaś mu życie.

Link to comment
Share on other sites

[h=1]psa pasterskiego[/h] W sobotę 26 stycznia 2013r w Krakowie, w okolicy D.H. Krokus i Parku Wodnego zaginęła (prawdopodobnie została skradziona) 4.5 miesięczna suka rasy berneński pies pasterski (owczarek berneński).

Na szyi miała szeroką na 1.5 cm plecioną czerwoną obrożę.

Maść czarna, podpalana, biała klatka piersiowa i cały pyszczek, białe skarpetki na łapach. Piesek waży około 15kg.
[IMG]http://kim.rolskiego.net/%7Ezorba/zaginal_pies/pies1.png[/IMG]


Podobno widziano takiego szczeniaka w niedzielę, w Zabierzowie/Szczyglicach w okolicy parkingu przy Skale Kmity.

Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje.

[h=2]Kontakt[/h] tel: [B]600 965 038[/B]
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Me[B]ga[/B] pilnie poszukujemy domu tymczasowego dla spanielka 4-letniego ze schroniska w Nowym Targu. Chociaż na kilka dni, bo grozi mu łańcuch.[/B]

4-letni spanielek w schronisku w Nowym Targu.
[URL]http://podhale24.pl/img/news/156a390dcb8acf75e161c18adfe96828.JPG[/URL]

Ogłoszenie:
[URL]http://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/22507/Kilkanascie_psow_szuka_domu_i_dobrych_opiekunow_zdjecia.html[/URL]

Cytuje: spaniel póki co jest, ale pytały juz o niego dwie osoby - jedna z Nowego Sącza i jedna z Nowego Targu. Pani Celinka nie rezerwuje psów - wiec kto pierwszy go zabierze ten bedzie go miał. Spaniel ponoc jest baaardzo lagodny, spokojny.. Tak, ze niestety trzeba zagęścic ruchy jesli chce sie mu pomóc.. bo w kazdej chwili moze być przez kogoś adoptowany... i trafic na łancuch... jak większość psiaków w tamtych okolicach... :-(
Znajoma może go wykapac, ostrzyc i zawieźć. Tylko potrzebujemy osoby, która go przechowa chociaż kilka dni, zanim znajdziemy jakiś hotelik czy inny dom tymczasowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty'][B]psa pasterskiego[/B]

W sobotę 26 stycznia 2013r w Krakowie, w okolicy D.H. Krokus i Parku Wodnego zaginęła (prawdopodobnie została skradziona) 4.5 miesięczna suka rasy berneński pies pasterski (owczarek berneński).

Na szyi miała szeroką na 1.5 cm plecioną czerwoną obrożę.

Maść czarna, podpalana, biała klatka piersiowa i cały pyszczek, białe skarpetki na łapach. Piesek waży około 15kg.
[IMG]http://kim.rolskiego.net/~zorba/zaginal_pies/pies1.png[/IMG]


Podobno widziano takiego szczeniaka w niedzielę, w Zabierzowie/Szczyglicach w okolicy parkingu przy Skale Kmity.

Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje.

[B]Kontakt[/B]

tel: [B]600 965 038[/B]
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]

skała kmity to tam jest las,w lesie ją ktoś widział,w szczyglicach jej n ie widziałem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majku33krakow'] Czasami nie ma innego wyjścia,a może uratowałaś mu życie.[/QUOTE]

Majku, liczę na to, że może będą go tam szukać właściciele, bo najczęściej ludzie szukają w internecie (ogłoszenia już zrobiłam) i w schronisku.
Edit: napisałam, że to border collie, a to szkocki owczarek, nie wiem skąd mi się to wzięło:wallbash:

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[B]Mam pytanie ????

[/B]Jestem chwilowo w Krakowie i mieszkam u przyjaciolki, ktora karmi w ogrodku bezdomnego kota. Kotka ma taki prowizoryczny domek na zime, ale nie jest dobry, nie jest ocieplany itp. Moze ktos ma cos lepszego ??? ewentualnie gdzie mozna dostac steropian ?? no i sprawa sterylizacji ??? przyjacioka wyjechala do sanatorium ja karmie te kotke, ale chcialabym poprawic sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka'][B]Mam pytanie ????

[/B]Jestem chwilowo w Krakowie i mieszkam u przyjaciolki, ktora karmi w ogrodku bezdomnego kota. Kotka ma taki prowizoryczny domek na zime, ale nie jest dobry, nie jest ocieplany itp. Moze ktos ma cos lepszego ??? ewentualnie gdzie mozna dostac steropian ?? no i sprawa sterylizacji ??? przyjacioka wyjechala do sanatorium ja karmie te kotke, ale chcialabym poprawic sytuacje.[/QUOTE]

fundacja czarna owca pana kota organizuje warsztaty budowy kocich domków [URL]https://www.facebook.com/CzarnaOwcaPanaKota[/URL] może będą mogli pomóc, albo będziesz mogła z ich pomocą taki sklecić

edit: a przed chwilą trafiłam na artykuł :) [URL]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13311672,Na_warsztatach_naucza__jak_zrobic_domki_dla_kotow.html[/URL]

Edited by zytta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Majku, liczę na to, że może będą go tam szukać właściciele, bo najczęściej ludzie szukają w internecie (ogłoszenia już zrobiłam) i w schronisku.
Edit: napisałam, że to border collie, a to szkocki owczarek, nie wiem skąd mi się to wzięło:wallbash:[/QUOTE]

Byłam dzisiaj w schronisku, po psiaka zgłosił się właściciel :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Wola Zabierzowska jest dość daleko od Niepołomic,a nowa wieś jest zupełnie w innym kierunku ,mapa nie pokazuje takiej miejscowości koło woli zabierzowskiej.:shake:[/QUOTE]

Nowa Wieś to raczej nie nazwa miejscowości tylko może jakies osiedle w Woli Zabierzowskiej...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...