Jump to content
Dogomania

Pies rasy agresywnej- rottweiler


Guest grezak

Recommended Posts

witam,
mam pytanie, kiedy pies rasy jak w temacie uznany jest przez prawo jako rasa agresywna. Czy wtedy jak posiada rodowód, czy sa jakieś inne kryteria? Pytam poniewaz mój jest rottweilerem o dłuższej sierści, bez rodowodu i nie wiem, czy mam go rejestrować w gminie?
pozdrawiam
r

Link to comment
Share on other sites

Rasa Rottweiler znajduje sie na wykazie ras psow uznawanych za agresywne.Z mojego punktu widzenia uwazam , ze aby nazwac psa Rottweilerem musi on posiadac rodowod.Pies ktory z wygladu przypomina Rottweilera a takiego dokumentu nie posiada traktowany jest jako kundel/kundelek ( jak kto woli ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_82']Rasa Rottweiler znajduje sie na wykazie ras psow uznawanych za agresywne.Z mojego punktu widzenia uwazam , ze aby nazwac psa Rottweilerem musi on posiadac rodowod.Pies ktory z wygladu przypomina Rottweilera a takiego dokumentu nie posiada traktowany jest jako kundel/kundelek ( jak kto woli ).[/quote]
Dodam jeszcze, że jako kundel/kundelek nie musi być zarejestrowany, a właściciel nie musi posiadać na niego zgody :angryy:, co jest dla mnie totalną głupotą ( ja mam rottka z rodowodem )
Żebym została dobrze zrozumiana nie mam pretensji do Ciebie, tylko do geniuszy wymyślających takie bzdury.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam podobnie, mój to nierodowodowy pitbull, ale związek kynologiczny i tak nierejestruje tej rasy. Przepisy są do bani i tak wszystko jest tylko na papierze nikt się tym nie zajmuje chyba, że dojdzie do wypadku bo pies kogoś pogryzł. Najważniejsza jest odpowiedzialność człowieka ,a nie to jakiej jest rasy pies bo nawet z potulnego goldenka można zrobić bestię jak będzie źle traktowany. :eek2: Pozdrawiam. M & H

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='olapaco']Dodam jeszcze, że jako kundel/kundelek nie musi być zarejestrowany, a właściciel nie musi posiadać na niego zgody :angryy:, co jest dla mnie totalną głupotą ( ja mam rottka z rodowodem )
Żebym została dobrze zrozumiana nie mam pretensji do Ciebie, tylko do geniuszy wymyślających takie bzdury.:mad:[/quote]

Popieram :shake: te przepisy to jakaś paranoja :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak, tak!
Też czytałam.
Ja mam dobka bez rodowodu (a może?), ze schroniska. Jest bojaźliwy, łagodny, uległy w stosunku do ludzi.
Nie mam dość tłumaczenia naokoło, że nie istnieje termin "rasa agresywna"...
Bo często to np. jamniki rzucają się na ludzi. I "stuprocentowe" kundelki, nieprawidłowo prowadzone przez "opiekunów"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja mialam rottka (juz za TM) i mialam na niego pozwolenie ,mimo ze nie mial "papierow" to bylo jakos zaraz po wprowadzeniu tego przepisu i chcialam zeby nikt nie mogl sie do mnie o nic przyczepic / to byly czasy nagonki na rottki i ciagle ktos mial o cos pretensje/ nie wiem jak jest teraz ale mysle ze sie nie zmienilo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...