Jump to content
Dogomania

Wika- już NIE dziki szczeniak, szuka swojego domu na zawsze.:)


Klaudia M.

Recommended Posts

[quote name='Klaudia M.']Ale tutaj cicho;)...miałam wiele wątpliwości co do podania Wice sedalinu, a teraz wiem, że nic lepszego nie mogłam zrobić.
Wika już nie gryzie, czasami powarkuje...ale można ją głaskać i brać na ręce, tylko uprzednio trzeba ją złapać. Wczoraj zasnęła mi na kolanach:D Troszkę cofnęła się w zachowaniu, jeżeli chodzi o stopień zaufania. Boi się wchodzić do domu, a gdy drzwi do sypialni są otwarte ucieka pod łóżko etc. Ale myślę, że za kilka dni będzie lepiej. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego rozwoju sytuacji, takiego postępu. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć:] Wika została dziś z pozostałą moją zgrają w domu, trzymajcie kciuki żeby fotel uszedł z życiem;)
Zastanawiam się nad podawaniem jej stress-out, co myślicie? I myślę, że warto zakupić jej obroże, może już w ciągu miesiąca zacznę z nią wychodzić na krótkie spacery? Bardzo żałowałam, że przy szczepieniach nie wszczepiłam jej chipu, ale teraz właściwie nie będzie z tym problemu:):)

Wika waży 11,4 kg.;)[/QUOTE]
Wika zrozumiała ,że jej zęby nie robią już na Was wrażenia i odpuściła sobie:lol:
Jeśli chodzi o STRESS OUT to oczywiście ,że możesz podawać , o ile były jakieś efekty po wcześniejszej dawce , którą Ci przekazałam - w przeciwnym wypadku będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto;)

[quote name='Klaudia M.']No właśnie i tu mam dylemat bo obroża czy lepiej szelki? I jak dobiera się szelki do psa, gdzie się go mierzy? Bo obwód szyi Wiki wynosi 35-36 cm, więc obroża to nie problem.

Ps: może głupie pytania zadaje, ale w życiu nie miałam szelek dla psa w ręku:)[/QUOTE]
Spróbuj wcześniej z obrożą , ona i tak nigdzie nie ucieknie , co najwyżej z powrotem do Twojego domu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='elaja']Wika zrozumiała ,że jej zęby nie robią już na Was wrażenia i odpuściła sobie:lol:[/QUOTE]
Dokładnie, po łapaniu Wiki w kwietniu mieliśmy również uraz psychiczny i właściwie sedalin pomógł także nam;)

[quote name='elaja']
Jeśli chodzi o STRESS OUT to oczywiście ,że możesz podawać , o ile były jakieś efekty po wcześniejszej dawce , którą Ci przekazałam - w przeciwnym wypadku będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto;)[/QUOTE]

Poprzednim razem stress-out, nie podziałał.
Kilka dni temu dzwoniłam do tego niemiłego weterynarza z Krzeszowic. I stwierdził, że pies w tak silnym stresie jak Wika powinien dostawać zdecydowanie wyższą dawkę niż normalna. Ale może rzeczywiście sobie darujemy:)

[quote name='elaja']
Spróbuj wcześniej z obrożą , ona i tak nigdzie nie ucieknie , co najwyżej z powrotem do Twojego domu.[/QUOTE]

Tak też zrobię;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gugus24']Wystarczające będą szelki na sznaucera ? ;) wiec o takie pytaj ;)[/QUOTE]
Aby dopasować szelki należy zmierzyć obwód klatki piersiowej i tyle . Z tych najpopularniejszych parcianych pies wyswobodzi się równie szybko jak z obroży ....czyli w 5 sekund :evil_lol:....Ciapkowi w każdym bądź razie tyle wystarczyło aby sie uwolnić :diabloti: aby pożreć Twojego Markiza ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gugus24']Jak był ciapek to był Harry? czy Markiz ?[/QUOTE]
I Harry i Markiz , Ciapek siedział u mnie przecież z pół roku.
Jak go odwoziliśmy do Starachowic to zanim wsiadł do samochodu , wysupłał się z szelek i obroży i napadł na Twojego szczeniora , pamiętasz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gugus24']Uwierz że jakby mój szczeniak nie miał 3 miesięcy i był malutki to by go zaatakował..pzdr i nie piszcie na ten temat bo mnie szlak trafi[/QUOTE]

Nie uważam, że okazywanie strachu przez stworzenie było czymś złym. Tym bardziej, że wtedy Twój psiak był dzieckiem.
Bardziej razi mnie agresja...ale masz rację, lepiej zakończmy temat;)

Link to comment
Share on other sites

Zawał był:/ dziewczynki nie zniszczyły totalnie nic, nawet nie narobiły na podłogę. (chociaż biedulki zostały same na naprawdę długo, o wiele za długo) Bawiły się grzecznie zabawkami. Wczoraj Wika dostała od elaja obrożę ze smyczą i identyfikatorem. Jest psinka troszkę w szoku, musi się przyzwyczaić, że coś uciska jej szyjkę. Wychodzimy z nią na smyczy przed dom, póki co siedzi albo stoi w miejscu. Tylko dziś rano udało się jej wyswobodzić, bo była za luźno zapięta. Ale gdy Jasio wróci do domu, zamkniemy ją w domu i raz na zawsze przestanie być psem wolno biegającym. Będzie wychodzić tylko na smyczy, nareszcie nie będę się bać o jej bezpieczeństwo:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Zawał był:/ dziewczynki nie zniszczyły totalnie nic, nawet nie narobiły na podłogę. (chociaż biedulki zostały same na naprawdę długo, o wiele za długo) Bawiły się grzecznie zabawkami. Wczoraj Wika dostała od elaja obrożę ze smyczą i identyfikatorem. Jest psinka troszkę w szoku, musi się przyzwyczaić, że coś uciska jej szyjkę. Wychodzimy z nią na smyczy przed dom, póki co siedzi albo stoi w miejscu. Tylko dziś rano udało się jej wyswobodzić, bo była za luźno zapięta. Ale gdy Jasio wróci do domu, zamkniemy ją w domu i raz na zawsze przestanie być psem wolno biegającym. Będzie wychodzić tylko na smyczy, nareszcie nie będę się bać o jej bezpieczeństwo:)[/QUOTE]
Teraz bedzie tylko lepiej ale jest juz bardzo dobrze.
Wikunia będzie miec swoje ogłoszenie w ta sobote .

Link to comment
Share on other sites

Wika na kolanku
[IMG]http://i54.tinypic.com/2l24k5.jpg[/IMG]
Pierwszy spacer Wiki na smyczy, trudno to nazwać spacerem bo Wika zrobiła kilka kroków, próbując uciekać. Większość czasu stała i patrzyła się na mnie.
[IMG]http://i52.tinypic.com/15mmgxs.jpg[/IMG]
Wika tuż po założeniu obroży
[IMG]http://i52.tinypic.com/669d7l.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...