Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie wpadłam w gościnę, bo aż musiałam zobaczyć, czy Etna to prawdziwy belg z krwi i kości :diabloti:
Jak dla mnie to normalne, że wybierając rasę patrzy się tam, gdzie wzrok sięga, czyli do wszystkich możliwych grup i ras, jakie znamy, a jak nie znamy to wpadniemy na ich trop prędzej czy później. Wybierałam rasę kilka miesięcy, bo nie mogłam znaleźć nic dla siebie. Teraz mając już whippeta planujemy następnego psa, ale bardzo powoli, bez pośpiechu. Nawet w swojej galerii pisałam, że drugim psem miał być aussie, ale zdałam sobie sprawę z tego, że nie podołam, więc szłam dalej. Stanęło na chartach; głównie whippety i borzoje. Miałam dylemat czy wziąć anglika czy ruska, bo jednak różnica jest dość spora nie tylko w wyglądzie, ale i w charakterze, a kiedy wreszcie podjęłam decyzję, że będzie to borzoj - znowu dopadły mnie wątpliwości przy rozmowie z koleżanką, która rasą interesuje się od 6 lat i od tak długiego czasu planuje psa. Ostatnio zaczęłam brać pod uwagę jeszcze podenco, który pomimo, że należy do V grupy jest takim prawie chartem... ;). Więc ja też zostanę zlinczowana, że skaczę z kwiatka na kwiatek? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Gezowa-RUSKA!!!!Mało ich na dogo ,a to takie piękne psy!Wybij sobie z głowy Podenco brzydkie to to.Rusek rusek rusek ,biało-rudy koniecznie.Na innego Ci nie pozwalam:lol:[/QUOTE]
I jedno i drugie jest piękne :diabloti:
Ale z borzojami mamy podobny gust - tez uwielbiam biało-rude :razz:. Tylko mało ich w porządnych hodowlach, zazwyczaj są albo białe, biało-czarne lub też pręgowane. Upatrzyłam sobie super suczkę w Szwecji, w tej hodowli dużo rudzielców jest, ale na miot tak szybko się nie załapię, bo rzadko mają i akurat planują na 2012-2013, a u mnie tak szybki termin całkowicie odpada... :cool3:. No, ale pręgowane tez są ładne. Z Polskich hodowli to mam na oku Impuls i Splendor, ale na miot też pewnie się nie załapię, a rzadko mają. No, o ile oczywiście podejmę już ostateczną decyzję, bo w chwili obecnej sama nie wiem czego chcę :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Bo dowiedziała się o tym dopiero niedawno, ode mnie :grins:[/QUOTE]
a powiecie dlaczego? :diabloti: bo ja zanim zapisałam się na szczyla to pisałam do kilku hodowców, i to innych ras :grins: a teraz się dowiaduję, że nie można :evil_lol: A zapewne to jakaś ciekawa teoria :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']a powiecie dlaczego? :diabloti: bo ja zanim zapisałam się na szczyla to pisałam do kilku hodowców, i to innych ras :grins: a teraz się dowiaduję, że nie można :evil_lol: A zapewne to jakaś ciekawa teoria :lol:[/QUOTE]
Bo można brać tylko biedne pieski ze schroniska , a nie snobistyczne boorki rozmnażane na siłę.

:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']ah no tak, i to pewnie trzeba brać te najbiedniejsze, najbrzydsze, najbardziej chore? bo tylko to się liczy jako uratowanie psa? :diabloti: Bo ja wzięłam młodą, zdrową :shake:[/QUOTE]
jak mogłaś :( a tak to by sobie w schronie posiedziała , zdrowia straciła i życia ... i wtedy to by była feta uratowania.

A może jeszcze nie jest za późno i możesz oddać ? :diabloti: Jak powód oddania , napisz ,że na dogo nikt cię nie lubi , bo adoptowałaś zbyt zdrowego i młodego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']jak mogłaś :( a tak to by sobie w schronie posiedziała , zdrowia straciła i życia ... i wtedy to by była feta uratowania.

A może jeszcze nie jest za późno i możesz oddać ? :diabloti: Jak powód oddania , napisz ,że na dogo nikt cię nie lubi , bo adoptowałaś zbyt zdrowego i młodego psa.[/QUOTE]
Myślisz, że po 2 latach jeszcze przyjmą? :diabloti: Choć jak podam taki ważny powód, to powinni ;)
A jeżeli była młoda i zdrowa, ale agresywna?(w schronisku zapewniali, że nadaje się do domu z dziećmi:razz:) Liczy się? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ale Ty masz mieć karę , a nie przyjemności :shake: :evil_lol:[/QUOTE]
hmm a no tak :-) tooo wyrzuce wszystkie baciki jakie posiadam:-D
[quote name='Luzia']Nie zapomnij przy okazji psów okładać, za karę, że się takie ładne urodziły :diabloti:[/QUOTE]
no rasowe! powinny gnić w schronie za to!
rasowce do schronów, kundelki do domów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']
no rasowe! powinny gnić w schronie za to!
rasowce do schronów, kundelki do domów![/QUOTE]

Rasowe psy ( szczególnie te z rodowodami ), powinno się usypiać zaraz po urodzeniu :multi:

[quote name='Unbelievable']chyba jestem złem wcielonym[/QUOTE]

Też mi odkrycie :diabloti:

JA CHCE BYĆ MODEM :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...