Jump to content
Dogomania

Dolegliwości zdrowotne ONka.


14ruda

Recommended Posts

[quote name='saJo']Macie jakies metody, pomysly, patenty, witaminy czy odzywki, zeby psu nie scieraly sie tak szybko zeby? Gnojek w kwietniu skonczyl dwa lata, dokladnie dwa lata temu zaczal przygode z gryzieniem, a juz ma wyraznie starte kly. Nasz pozorant tez twierdzi, ze jak na swoj wiek i ilosc pracy na rekawie kly starte sa mocno. Myslalam, zeby moze kupic nakladke z materialu ringowego, tylko nie wiem czy to cos da (bo ja to sie niewiele na sprzecie do obrony znam) i jak to wplynie na ogolna prace psa na rekawie. no i moze go czyms wspomoc, chociaz w sumie nie mam pojecia czym :roll:[/quote]


a jak u niego z wapnem itd ? no z przyswajalnoscia ogolnie bylo ?? bo zeby i pazury to czesto jej wskaznik - np u borderow typowe miekkie pazury i zeby... w kazdym razie u mojej tak bylo... niski poziom wapna.. za to duzo magnezu i fosfor... i siadaly lapy, pazury... ale i trening jak na bordera silny wiec...


ja z tym walczylam u whoo ladny kawalek czasu (no nie to zeby przeslzo ale unormowane) - na razie odpukac suka ma ciut ponad rok i nie widac po zebach nic :) a pazury przestaly scierac sie do krwi :)

pracuje na jucie:cool3: na rekawie... na gryzakach skorzanym twardym i ringowych... pilki typowe gappay i karlie... ale byly tez i do wody tenisowe ale wlasnie malutko...do tego nagminnie demoluje drewno (np kominkowe)

pewno nie tyle co twoj ale jak na bordera to ma sporo nietypowej robotki:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

On nie ma zadnych innych problemow tego typu. Ani sladu jakis niedoborow, a treningi ma mysle troche bardziej intensywne niz whoo ;) Nie jest to jakas tragedia z tymi zebami, ale jak an swoj wiek moglby miec mniej starte.Zbadam mu poziom mineralow jeszcze, ale watpie, zeby cos bylo nie tak jak trzeba. no i w przyszlym miesiacu kupie ta nakladke (bo teraz zakupilam szelki i trzeba poczekac na przyplyw gotowki).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']On nie ma zadnych innych problemow tego typu. Ani sladu jakis niedoborow, a treningi ma mysle troche bardziej intensywne niz whoo ;) [/QUOTE]

hihi no pewnie ze intensywniejsze :) w koncu whoo to border nie? :loveu:

a z tymi niedoborami to tak mi sie walsnie z moja mala skojarzylo wiec napisalam... zawsze latwo to mozna zmienic podajac cos... pewnie jakis dobry wet czy cos wiedzialby lepiej :)


[QUOTE]Nie jest to jakas tragedia z tymi zebami, ale jak an swoj wiek moglby miec mniej starte.Zbadam mu poziom mineralow jeszcze, ale watpie, zeby cos bylo nie tak jak trzeba. no i w przyszlym miesiacu kupie ta nakladke (bo teraz zakupilam szelki i trzeba poczekac na przyplyw gotowki).[/quote]

hmm a mokra juta nie trze mneij ? moze ja lekko moczyc ? choc wtedy bedzie sie szybciej niszczyla :roll:

co do zebow to jak za mocno sie zetra to potem moze miec nerwy na wierzcu i to juz boooli... moj max nawet nie chce lekko lapac za szmate bo go boli... u niego to przez nerki polecialy zeby... w ciagu roku z idealnych prawie nie startych na ledwo wystajace szczatkowe kikuty... i wlasnie ostatnio zaczely go bolec :-( tak ze ja bym jednak uwazala z tymi zabkami skoro sie scieraja...


trzymam mocno kciuki by sie udalo znaleazc na nei sposob :))))))

Link to comment
Share on other sites

Nieeeeee no mysle, ze skoro w ciagu dwoch lat tak mu sie starly to ten miesiac wielkiej roznicy nie zrobi.
Gnojek jest tak zwyiony, ze nie powinien miec niedoborow ani nadmiaru zadnych mineralow. W koncu czegos mnie na tych studiach nauczyli ;) Dziwne, by bylo, zeby objawy niedoboru/nadmiaru pojawily sie tylko na zebach. Badania zrobie na pewno, tylko po prostu watpie, ze wlasnie tu lezy problem, dlatego szukam juz teraz innych rozwiazan.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no biedny border ma 2 razy w tyg.obrone+posluszenstwo[2 godziny],potem jeszcze 2razy posluszenstwo i 2 razy slady.to wiesz...no border jak nie border...i ciagle jej malo:evil_lol:[/quote]

tiaaa bardzo biedny :mad: dzis pociela mi ksiazeczke - bede musiala isc do weta i swiecic oczami by mi wypisal nowa zebym wiedziala kiedy szczepiona i na byla:roll:

ona by najchetniej codzinnie minimum 1h treningu miala...albo i wiecej ;) a tak to tylko tyle :cool3:

a i tak od hodowcy zrypki dostajemy jak tylko cos wspomne ze robimy...no chocby za spacerek 1h z frisbee... albo pilka..i ciaglymi rzutami...albo za weekedny.. od 8 rano..do wieczora... eee moze lepiej ze nie wie ile whoo biega :diabloti:


a niedobory dziwne sa:razz: u whoo widac to np po...uszach :angryy: a jak wielkie byly to okazalo sie po tym jak zaczela robic krwawe slady na sniegu bo pazurki starla... niby ma teraz wszystko w normie...ale... no wlasnie... patrzac z boku nie widac za bardzo co jest grane... choc ja zauwazam juz po drobnych rzeczach ze wlasnie moze jej w danej chwili brakowac... albo cos...
przez co np na hyrdzie mam schize:oops:


a u twojego pewnie to ot takie zmeczenie materialu :cool3: mam nadzieje ze nakladka pomoze :) trzymamy z whoo kciuki :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :diabloti: no prosze jak piknie:diabloti: .moze najpierw namocz benardyna zeby zmiekl:diabloti: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Z ciekawych rzeczy, w ktore mnie dzis zaopatrzyl jest tez zawiesina dowymieniowa dla krow do stosowania w okresie laktacji :evil_lol:

PS. igle wbilaj pionowo w kark, mam nadzieje, ze skore przebila, a jak nie to dostala srodskornie, w sumie i tak nie chcialam jej w tym roku szczepic, tylko mama sie uparla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Z ciekawych rzeczy, w ktore mnie dzis zaopatrzyl jest tez zawiesina dowymieniowa dla krow do stosowania w okresie laktacji :evil_lol:
[/QUOTE]

Taka właśnie zawiesinę dostała moja koleżanka do smarowania dla boksera:lol: na uszy:lol: no tam gdzie robi się takie coś twarde na koniuszkach uszu:lol: i pomogło
A pies mojego brata, Golden, gdy dostał uczulenia:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Taka właśnie zawiesinę dostała moja koleżanka do smarowania dla boksera:lol: na uszy:lol: no tam gdzie robi się takie coś twarde na koniuszkach uszu:lol: i pomogło
A pies mojego brata, Golden, gdy dostał uczulenia:lol:[/QUOTE]

My też dostaliśmy taką zawiesinę. Jak obcy pies rozciął ucho naszemu psu, to gdyby się paprało, to mieliśmy smarować. Nie paprało się więc mamy.

Link to comment
Share on other sites

W poniedziałek jadę z Kanto do Janickiego... rtg nieuniknione bede sama i chyba zejde na zawał i nie bedzie kto mie złapać ... jade pociągiem a na powrót musze skołowac jakieś auto (bez auta jak bez nogi) ; problem w tym że musze tam być już około 11 przed południem żeby wyniki krwi były tego samego dnia i z nimi o 16:30 do Janickiego....niestety nie mam możliwości odczytu ekg tego samego dnia..... czy tam w pobliżu jest jakas możłiwość schronienia w razie deszczu , ok. 4 godzin bede czekać, bo jak pogoda będzie to spoko , jest park ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaR']W poniedziałek jadę z Kanto do Janickiego... rtg nieuniknione :-( bede sama i chyba zejde na zawał i nie bedzie kto mie złapać ... jade pociągiem a na powrót musze skołowac jakieś auto (bez auta jak bez nogi) ; problem w tym że musze tam być już około 11 przed południem żeby wyniki krwi były tego samego dnia i z nimi o 16:30 do Janickiego....niestety nie mam możliwości odczytu ekg tego samego dnia..... czy tam w pobliżu jest jakas możłiwość schronienia w razie deszczu , ok. 4 godzin bede czekać, bo jak pogoda będzie to spoko , jest park ....[/quote]

Kasiu, ja mieszkam kilkaset metrów od lecznicy i spokojnie możesz przyjść do mnie. Moje psy Twojego nie zjedzą, zakładam, że on ich też nie. :evil_lol: Zaraz Ci wyślę na priva numer komórki.

Link to comment
Share on other sites

EKG będzie miała tego samego dnia, ale bez opisu. Ale z samego wykresu też lekarz będzie widział, czy jest jakieś ryzyko przy narkozie. Ja robiłam (w tej samej lecznicy) EKG obu moim psom i też miałam opis następnego dnia, ale od razu lekarz mi powiedział "z grubsza", jaki jest wynik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...