Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Huski']Panie Jurku, odnoszę wrażenie, że wszystkiemu winny jest P.Sobiak nie P.Kozłowska ? Czyli gdyby nie lekarz wet. to p.Kozłowska byłaby dalej i ten bałagan też ? Tak jak pan odwróci kota ogonem-nie ubliżając kotu, to nikt nie potrafi.Weźcie się wszyscy do roboty, bo nie skończymy tego tematu, czyli porządku w schroniskach do końca świata. Gdyby taki P.Sobiak był w Białogardzie, to nie mielibyśmy pana Harłacza i tematu Wojtyszek.I niech pan już nie broni tej pseudo-inspektor, bo narobiła więcej złego niż dobrego. Skoro była we Wrześni i innych schroniskach i stwierdziła na kontroli, że jest dobrze ?Wstyd.A poza tym jakim prawem ? Chyba Kaduka. Jakie podstawy prawne ma TOZ do kontrolowania schroniska ? Może Pan się wypowie w tej kwestii? Przecież jest to jak każda inna organizacja, tylko nazwa bardziej popularna.Pani Kozłowskiej władza uderzyła do głowy i nie tylko władza ? Czy to prawda, że odebrano p.Kozłowskiej prawko, bo była po spożyciu i za kierownicą ?[/QUOTE]

Na pewno jest coś, że p. Stenia ma takie problemy. Jeśli z tych problemów będzie lepiej, to dobrze. :) Chcę tylko, aby przy krytyce podać również jej osiągnięcia i rozważenie w całości.
Neguję postępowania inspektora-urzędnika, moim zdaniem zaogniającego sprawę, bardzo wątpliwymi wypowiedziami, a nawet pisemną odpowiedzią. Pani Stenia wyraźnie pisała o cofnięcie decyzji, a on nazwał to prolongatą - przesunięciem w czasie wykonania swojej decyzji o zamknięciu schroniska. Myślę, że urzędnik winien terminologię prawną. Skierowałem do Głównej Inspekcji zapytania i oczekuję na odpowiedź. Jak uzyskam przekażę. Jednak sam fakt tak prostego przekrętu, nie zbyt dobrze świadczy o urzędzie p. Sobiaka jaki reprezentuje. Mam nawet teorię spiskową, gdyż w miarę sukcesywnie p. Stenia od 2008 roku telefonicznie mi opowiadała co się działo (ważniejsze nawet co się nie działo na kanwie postępowania administracyjnego).

Inna sprawa to trudność jej w odbiorze i tego nawet ona sama obecnie tego nie zaprzecza. My się też bardzo często spieraliśmy, zwłaszcza o brak spotkań z aktywem w codziennej pracy.

TOZ i inne organizacje działające w zakresie opisanym dla organizacji w ustawie o ochronie zwierząt mają prawo kontrolowania wszystkich warunków bytowych (chyba tutaj tylko ograniczenia są z ustawy o zwierzętach doświadczalnych, ale brak czasu w tym momencie - podaje link do Krajowej Komisji Etycznej tam też powinna być ustawa [URL]http://www.nauka.gov.pl/nauka/krajowa-komisja-etyczna-ds-doswiadczen-na-zwierzetach/[/URL] ).

Ustawa o ochronie zwierząt jest ustawą obejmująca zakres prawa karnego i jako takie nawet każdy obywatel ma obowiązek zgłoszenia podejrzenia lub popełnienia przestępstwa bądź wykroczenia. Schroniska są otwarte dla publiczności i de facto na życzenia każdego zainteresowanego (bez uciążliwości funkcjonowania) winny otrzymywać stosowne m.in. informacje. Jeśli ta informacja nie jest pełna proszę o dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']

TOZ i inne organizacje działające w zakresie opisanym dla organizacji w ustawie o ochronie zwierząt mają prawo[B] kontrolowania [/B]wszystkich warunków bytowych

Ustawa o ochronie zwierząt jest ustawą obejmująca zakres prawa karnego i jako takie nawet każdy obywatel ma obowiązek zgłoszenia podejrzenia lub popełnienia przestępstwa bądź wykroczenia. Schroniska są otwarte dla publiczności i de facto na życzenia każdego zainteresowanego (bez uciążliwości funkcjonowania) winny otrzymywać stosowne m.in. informacje. Jeśli ta informacja nie jest pełna proszę o dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Jurek[/QUOTE]
A ja z uporem maniaka, prosze o podanie konkretnej Ustawy, art. paragrafu, ktory wskazuje ze TOZ lub inne org. maja prawo do kontroli schronisk, do podpisywania protokolow pokontrolnych wydawania polecen kierownictwu schronisk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A ja z uporem maniaka, prosze o podanie konkretnej Ustawy, art. paragrafu, ktory wskazuje ze TOZ lub inne org. maja prawo do kontroli schronisk, do podpisywania protokolow pokontrolnych wydawania polecen kierownictwu schronisk.[/QUOTE]

Najlepiej byłoby spytać prawnika. Nim nie jestem, ale chyba przedstawiciele organizacji wykorzystują uprawnienia mówiące o współpracy w nadzorze nad ustawą o ochronie zwierząt. Niżej cały :
Rozdział 10a:
[INDENT][CENTER][I]Rozdział 10a [/I]

[I][B]Nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt

[/B][/I]
[I]Art. 34a. [/I]
[/CENTER]
[I]1. Inspekcja Weterynaryjna sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt.
2. W zakresie wykonywania nadzoru, o którym mowa w ust. 1, pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej oraz osoby wyznaczone przez organy tej Inspekcji posiadają uprawnienia określone w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 33, poz. 287, z późn. zm.4)).
3. Organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, mogą współdziałać z Inspekcją Weterynaryjną w sprawowaniu nadzoru, o którym mowa w ust. 1.
4. (uchylony).
5. Do kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy stosuje się przepisy rozdziału 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, z późn. zm.5)).[/I][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam wrazenie ,ze Sobiak i wszyscy swięci są winni zamkniecia schroniska.Szkoda,że P Stenia zamiast od 2008 roku a może wcześniej referować Panu co sie działo
na kanwach czy nie na kanwach po prostu nie wzięła się do wykonania zaleceń Inspekcji Weterynaryjnej.Nie były one nowoscią,gdyz sprawy tego schroniska były regularnie
przedstawiane w mediach.A pan,Panie Jurku poprzez negowanie faktów i przedstawianie schroniska w znacznie lepszych barwach niż rzeczywistych wpłynał Pan na
zmniejszenie zainteresowania zarzadu TOZ tą sprawą,i w ten sposób przyczynił się Pan w znacznym stopniu do jego zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Najlepiej byłoby spytać prawnika. Nim nie jestem, ale chyba przedstawiciele organizacji wykorzystują uprawnienia mówiące o współpracy w nadzorze nad ustawą o ochronie zwierząt. Niżej cały :
Rozdział 10a:
[INDENT]
[CENTER][I]Rozdział 10a [/I][/CENTER]


[CENTER][I][B]Nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt [/B][/I][/CENTER]


[CENTER][I]Art. 34a. [/I][/CENTER]

[I]1. Inspekcja Weterynaryjna sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt.[/I]
[I][B]2. W zakresie wykonywania nadzoru, o którym mowa w ust. 1, pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej oraz osoby wyznaczone przez organy tej Inspekcji posiadają uprawnienia określone[/B] w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 33, poz. 287, z późn. zm.4)). [/I]
[I]3. Organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, [B]mogą współdziałać z Inspekcją Weterynaryjną w sprawowaniu nadzoru, o którym mowa w ust. 1. [/B][/I]
[I]4. (uchylony). [/I]
[I]5. Do kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy stosuje się przepisy rozdziału 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, z późn. zm.5)).[/I]
[/INDENT][/QUOTE]

Sam widzisz,że nie ma tu mowy o samoistnym wykonywaniu kontroli przez organizacje!!!!
Mogą one,ale nie mają uprawnień:razz:
Moga tylko uczestniczyć jako osoby towarzyszące,gdy wykonywana jest kontrola weterynaryjna z mocy prawa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10']Ja tez mam wrazenie ,ze Sobiak i wszyscy swięci są winni zamkniecia schroniska.Szkoda,że P Stenia zamiast od 2008 roku a może wcześniej referować Panu co sie działo
na kanwach czy nie na kanwach po prostu nie wzięła się do wykonania zaleceń Inspekcji Weterynaryjnej. Nie były one nowoscią, gdyz sprawy tego schroniska były regularnie przedstawiane w mediach.A pan,Panie Jurku poprzez negowanie faktów i przedstawianie schroniska w znacznie lepszych barwach niż rzeczywistych wpłynał Pan na
zmniejszenie zainteresowania zarzadu TOZ tą sprawą,i w ten sposób przyczynił się Pan w znacznym stopniu do jego zamknięcia.[/QUOTE]

[CENTER][CENTER][B][U][FONT=&quot]Swoją odpowiedź na powyższe, podzieliłem na 3 wątki:[/FONT][/U][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][U][FONT=&quot]:[/FONT][/U][/B]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]AD. 1.[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]Zarzut nie wykonywania przez p. Stenię zaleceń Inspekcji.[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]„puma10” myślę, że za bardzo uwierzyła przekazom medialnym. Rzeczywistość jest całkiem inna. Skupiłem się na najbardziej kosztownych. Inne drobniejsze były też realizowane.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Pisałem wcześniej na tym forum, że p. Stenia wykonywała polecenia Inspekcji, w tym remont na kilkadziesiąt tysięcy dachu budynku. Nowa kuchnia, kociarnia, pokój zabiegowy. Czyżby to nie było wykonywanie poleceń tejże?[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]AD. 2 [/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]Media a prawda obiektywna.[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot] [/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][FONT=&quot]Oj, nie byłbym taki ufny mediom potrafią przeinaczać fakty. Nawet w tej sprawie dwa razy. [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Przy pierwszym nagraniu Polsatu , gdzie porównywano w linii prostej losy psów w schronisku w Swarzędzu z zabijaniem m.in. na smalec w innej miejscowości, na absurdalność zarzutu zwrócono uwagę na forum video [URL]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1531099[/URL]. Czy do tego kuriozalnego porównania miała się odnieść p. Stenia? [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Przy okazji podaję link wiadomość z [/FONT][/B]2011-06-07 [URL]http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/339684,uniewinnienie-w-sprawie-wyrabiania-smalcu-z-psow.html[/URL]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Nadto w drugim nagraniu [URL]http://www.dziennik.pl/wideo/328752,wydarzenia-polsatu-nielegalne-badania-na-psach.html[/URL] , z mojego wywiadu wycięto prawie wszystko, nawet, że ustawa o doświadczeniach na zwierzętach jednoznacznie wyklucza zabiegi weterynaryjne. Podstawa do odrzucenia doniesienia p. Sobiaka do prokuratury. Jednakże wyemitowano przeciwstawną informację przedstawiciela komisji etycznej. Ponoć on sam później się z niej wycofał. [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[I]Art. 1 p. 3. Przepisów ustawy nie stosuje się do niedoświadczalnych czynności wykonywanych w chowie lub hodowli zwierząt oraz do zabiegów lekarsko-weterynaryjnych. [URL]http://www.salamandra.sylaba.pl/prawo/u_doswiadczenia.html[/URL] [/I][B][I][FONT=&quot][/FONT][/I][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Link do video z wydania wiadomości Teleskop w TVP. Zwracam uwagę na wypowiedź p. Ireneusza Sobiaka, powiatowego lekarza weterynarii, mówiącego dlaczego MUSI BYĆ (?) zamknięte do końca roku schronisko w Swarzędzu. Wystarczy od razu porównać prawdziwość jego wypowiedzi, z ukazanymi kadrami boksów w nagraniu.[/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot][URL]http://www.tvp.pl/poznan/aktualnosci/jaki-los-czeka-schronisko-w-swarzedzu/3426562[/URL]. [/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=&quot]Na końcu podaję linki do innych przekazów medialnych.[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]AD. 3[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[CENTER][CENTER][B][FONT=&quot]Odnośnie zarzutu „pumy10”do mnie skierowanego,[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]że fałszując faktami wpłynąłem na niewłaściwą ocenę zarządu, czego w następstwie, tenże podjął nieprawidłową decyzję. [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Myślę, że zarzut jest całkowicie chybiony. [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Czy moje przekazy wpłynęły na lepsze potraktowanie p. Steni. Nie, tenże nie mógłby podjąć uchwały najbardziej z niekorzystnych dla p. Steni. Co samo w sobie przeczy zarzutowi. [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Nie uczestniczyłem w posiedzeniach zarządu w tej sprawie i nie jestem członkiem TOZ (zaprzestałem płacić składki)?[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]W czerwcu 2010 roku odbyła się kontrola Głównej Komisji Rewizyjnej TOZ, adres: [/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]GKR TOZ[/FONT][/B][B][FONT=&quot]
ul. Noakowskiego 4, 00-666 Warszawa
tel. 0-22 825-75-35, faks 0-22 825-60-49
[U]lub za pośrednictwem:[/U]
[URL="http://www.toz.pl/"]http://www.toz.pl/index.php?menu=kontakt[/URL][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]----[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]* [/FONT][/B][B][FONT=&quot]Na wszelki wypadek podaję znane mnie linki z innych przekazów medialnych w sprawie[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]TOK FM [I]"Czemu schronisko w Swarzędzu ma zostać zamknięte?" Gośćmi Macieja Jarząba są Stefania Kozłowska, Jurek Duszyński i Ireneusz Sobiak - powiatowy inspektor weterynarii w Poznaniu , [/I]Audycja do ściągnięcia lub odsłuchania: [URL]http://bi.gazeta.pl/im/3/8785/m8785913.mp3[/URL][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot][URL]http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/23112010-godz-1730/3427121[/URL] całe wydanie z tego dnia Teleskopu z innymi wiadomościami.[/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot][URL]http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop[/URL][/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B][B][FONT=&quot][/FONT][/B]
[B][FONT=&quot][URL]http://www.tvp.pl/poznan/aktualnosci/jaki-los-czeka-schronisko-w-swarzedzu/3426562[/URL] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot] [/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]
[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

A może Zarząd Główny dobrze wiedział co się dzieje w Oddziale Poznań za rządów P.K, wiedział jaka jest sytacja prawna tego schroniska i co się wokół niego dzieje i przede wszystkim dąży do sprzedaży tej nieruchomości. To bardzo wartościowa działka, położona prawie w centrum miasta i pewnie nie jeden jest zainteresowany kupnem. Problemem jest pewnie zapis w testamencie, ale czy na pewno jest to problem? Do ruiny zostało doprowadzone schronisko. Zlikwidowane. Powrót PK do rządów umożliwi pewnie dalsze w tej kwestii działanie. [B]A jak sprzedadzą to już nic nie da się zrobić!!!!!!!!!!!!!![/B]
No chyba że będą przekręty i sprzedaż nastąpi po zaniżonej cenie.
[B]Mam nadzieję że się mylę, bo wtedy by świadczyło że Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami po prostu nie wypełnia swoich działań statutowych. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Najlepiej byłoby spytać prawnika. Nim nie jestem, ale chyba przedstawiciele organizacji wykorzystują uprawnienia mówiące o współpracy w nadzorze nad ustawą o ochronie zwierząt.
[/QUOTE]
Po co pytac prawnika, art. 34a jest napisany czytelnie i nie ma mozliwosci innej interpretacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']A może Zarząd Główny dobrze wiedział co się dzieje w Oddziale Poznań za rządów P.K, wiedział jaka jest sytacja prawna tego schroniska i co się wokół niego dzieje i przede wszystkim dąży do sprzedaży tej nieruchomości. To bardzo wartościowa działka, położona prawie w centrum miasta i pewnie nie jeden jest zainteresowany kupnem. Problemem jest pewnie zapis w testamencie, ale czy na pewno jest to problem? Do ruiny zostało doprowadzone schronisko. Zlikwidowane. Powrót PK do rządów umożliwi pewnie dalsze w tej kwestii działanie. [B]A jak sprzedadzą to już nic nie da się zrobić!!!!!!!!!!!!!![/B]
No chyba że będą przekręty i sprzedaż nastąpi po zaniżonej cenie.
[B]Mam nadzieję że się mylę, bo wtedy by świadczyło że Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami po prostu nie wypełnia swoich działań statutowych. [/B][/QUOTE]
a co sie stanie ze zwierzetami?
Przeciez nie o likwidacje schroniska i sprzedaz wartoscowej dzialki chodzilo?Czy tu znowu rozchodzi sie o pieniadze ,ktore "nie smierdza"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a co sie stanie ze zwierzetami?
Przeciez nie o likwidacje schroniska i sprzedaz wartoscowej dzialki chodzilo?Czy tu znowu rozchodzi sie o pieniadze ,ktore "nie smierdza"?[/QUOTE]
Myślę, że nie o zwierzęta tutaj chodzi. Nikt im umyślnie nie chce zrobić krzywdy - one są tylko rekwizytem. I nie o działkę, choć to łakomy kąsek.
Moim zdaniem chodzi o rzecz bardziej przyziemną - ciepłe posadki i miłe łechtanie rozdętego do granic śmieszności ego różnej maści działaczy i "aktywu" TOZ. Ci ludzie żyją w całkiem innej epoce. Wyrażają się, a co gorsza - myślą, tak jakby żywcem wyjęci z któregoś z filmów Barei.

Czy to nie brzmi Wam znajomo?
[quote name='Jurek2050']Inna sprawa to trudność jej w odbiorze i tego nawet ona sama obecnie tego nie zaprzecza. My się też bardzo często spieraliśmy, zwłaszcza o brak spotkań z aktywem w codziennej pracy.[/QUOTE]

Wiwat Mistrz Bareja! Wiwat TOZ - ostoja post-bareizmu!

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=&quot][/FONT][/B]



Panie Jurku
Nie odpowiada Pan na konkretne pytania.Dodaje Pan mase niepotrzebnych załączników itd.Co ma np wspolnego schronisko w Swarzedzu z produkcje smalcu
gdzieś w Polsce?O kuchni nowej tez raczej nikt nie słyszał.A gdzie niby ona jest i kiedy powstała?A co do innych faktów,to też wiele wskazuje ,ze albo Pan tam nie chodził,ani się nie dowiadywał,a słuchal Pan tylko wywodów p Steni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Myślę, że nie o zwierzęta tutaj chodzi. Nikt im umyślnie nie chce zrobić krzywdy - one są tylko rekwizytem. I nie o działkę, choć to łakomy kąsek.
Moim zdaniem chodzi o rzecz bardziej przyziemną - ciepłe posadki i miłe łechtanie rozdętego do granic śmieszności ego różnej maści działaczy i "aktywu" TOZ. Ci ludzie żyją w całkiem innej epoce. Wyrażają się, a co gorsza - myślą, tak jakby żywcem wyjęci z któregoś z filmów Barei.

Czy to nie brzmi Wam znajomo?


Wiwat Mistrz Bareja! Wiwat TOZ - ostoja post-bareizmu![/QUOTE]

[FONT=Times New Roman]Swoją wypowiedź chyba potraktowano, jako pewne usprawiedliwianie się z mojej strony, i dlatego porównuje się je do Bareji. Moja "pisanina" jest dla przedstawienia sytuacji. Nie zajmowałem się głębiej tymi sprawami, gdyż nie jestem członkiem TOZ. Jeśli już to teraz, gdyż mam wrażenie, że "wierchuszka" TOZ dąży do zaprzyjaźnienia się z Inspekcją Weterynaryjną, a to w obecnej sytuacji prawnej źle mi to pachnie.

Dla nie wtajemniczonych podaję jeszcze raz, że organ kontrolny nie powinien się integrować z podmiotami kontrolowanym. Współpraca, o której mowa w art. 34 ustawy nie oznacza zaprzyjaźniania się, bo to może źle służyć. Pewien dystans powinien być zachowany. Zwłaszcza, że jak chodzi np. o sprawy realizacji schronisk gminnych , kierowania do prokuratury postępowań, nakaz opłacenia mandatu, zbyt dobrze dla TOZ i zwierząt, p. Sobiak się nie zasłużył. Odnośnie swarzędza, jak na razie winni się też przedstawiciele ZG TOZ z podziękowaniami wstrzymać, są dopiero wyjaśniane.

Dalej władze naczelne Inspekcji nie wyraziły zgody na umożliwianie organizacjom (dot. też TOZ na samodzielne kontrolowanie warunków bytowych w zamkniętych pomieszczeniach. Miliony męczarń zwierząt - o negatywnej roli Inspekcji w tym aspekcie można przeczytać na stronach Najwyższej Inspekcji Kontroli i Sejmu. Dlatego chociażby nie należą się im odznaczenia i podziękowania ze strony prezesa TOZ.[/FONT][INDENT][FONT=Times New Roman][I]... W przerwie wykładów Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wręczył Statuetkę, Okolicznościową Monetę z Wizerunkiem Zwierząt i Odznakę Członka TOZ prof. dr. hab. Romanowi Kołaczowi. Te same Odznaki i Okolicznościowe Monety otrzymali z rąk Prezesa TOZ Główny Lekarz Weterynarii dr Janusz Związek i Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr Włodzimierz Przewoski. Prezes TOZ wręczając odznaczenia podkreślił, że są one wyróżnieniem osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do wzmożonej współpracy lekarzy weterynarii z TOZ-em i zabiegały o bezpieczeństwo, dobrostan i poszanowanie praw zwierząt. [/I][I]...
[/I][/FONT]
[I] II Krajowa Konferencja "Ustawa o ochronie zwierząt w aspekcie pracy lekarza weterynarii" [/I][I][URL]http://www.toz.pl/index.php?menu=aktualnosci[/URL]
[/I][/INDENT][CENTER]!!! Biorąc powyższe, to chyba jest nawet afera? !!!
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Czy do schroniska przychodza ludzie pragnacy adoptowac psiaki?
czy byla kierowniczka P.K przychodzi o wlasnych nogach ,zeby nadrobic niedociagniecia na polu swych pseudo dzialan?Przeciez ponoc ma odpowiadac na telefony,prowadzic szkolenia na terenie schroniska .No nie wiem czy to tylko sa moje marzenia?
Husky co Ty piszesz ,po jakim spozyciu byla prezes TOZ pani.K,chyba nie soku pomidorowego?
Jezeli to jest prawda co piszesz to z jakimi ludzmi maja psy i ludzie do czynienia?Wpierw ta osoba powinna zajac sie swoim zdrowiem ,a potem pomyslec co dalej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Czy do schroniska przychodza ludzie pragnacy adoptowac psiaki?
czy byla kierowniczka P.K przychodzi o wlasnych nogach ,zeby nadrobic niedociagniecia na polu swych pseudo dzialan?Przeciez ponoc ma odpowiadac na telefony,prowadzic szkolenia na terenie schroniska .No nie wiem czy to tylko sa moje marzenia?
Husky co Ty piszesz ,po jakim spozyciu byla prezes TOZ pani.K,chyba nie soku pomidorowego?
Jezeli to jest prawda co piszesz to z jakimi ludzmi maja psy i ludzie do czynienia?Wpierw ta osoba powinna zajac sie swoim zdrowiem ,a potem pomyslec co dalej![/QUOTE]

[LEFT] [B][FONT=Times New Roman]Myślę, że choćby ze względu na wiek p. Steni i mimo wszystko długie lata działania na rzecz zwierząt, proponuję zaniechać już "wycieczek" pod adresem p. Steni. Mądremu dość! Wiemy i już wystarczająco. Z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski. Aktywować też nowych ludzi. Na prawdę dobra konferencja prasowa i odpowiednie biuro (najlepiej w samym Poznaniu), a zaraz znajdą się chętni. Jak mają się zwierzęta p. Steni wystarczy podjechać i zobaczyć. [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] Pozdrawiam,[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] Jurek[/FONT][/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

:hmmmm:[quote name='Jurek2050'][LEFT][B][FONT=Times New Roman]Myślę, że choćby ze względu na wiek p. Steni i mimo wszystko długie lata działania na rzecz zwierząt, proponuję zaniechać już "wycieczek" pod adresem p. Steni. Mądremu dość! Wiemy i już wystarczająco. Z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski. Aktywować też nowych ludzi. Na prawdę dobra konferencja prasowa i odpowiednie biuro (najlepiej w samym Poznaniu), a zaraz znajdą się chętni. Jak mają się zwierzęta p. Steni wystarczy podjechać i zobaczyć. [/FONT][/B]

[B][FONT=Times New Roman]Pozdrawiam,[/FONT][/B]

[B][FONT=Times New Roman]Jurek[/FONT][/B][/LEFT]
[/QUOTE]
To nie sa zwierzeta p.Steni,to nie sa zwierzta prywtnej osoby.jak sie maja to napewno dostane odpowiedz na watku.
Wyczytalam tylko ,ze jak ta Pani sie nie pojawia to zwierzeta schroniskowe maja sie lepiej ,gdyz wspomagaja je osoby prywatne.Chyba ,ze jest inaczej i sie zmienilo?
Co do "wycieczek" ,to zle jest okreslenie.To sa stwierdzenia osob co wiedza lepiej niz ja.Co do "wycieczek" to wszyscy ja i moje kolezanki przez lata odczulismy na wlasnej skorze jaka to jest naprawde p.Stenia.jak widac oprocz Pana ,wszyscy< sie poznali jak mozna "kochac "zwierzeta.:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Myślę, że choćby ze względu na wiek p. Steni i mimo wszystko długie lata działania na rzecz zwierząt, proponuję zaniechać już "wycieczek" pod adresem p. Steni. Mądremu dość! Wiemy i już wystarczająco. [B]Z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski. Aktywować też nowych ludzi. Na prawdę dobra konferencja prasowa i odpowiednie biuro (najlepiej w samym Poznaniu), a zaraz znajdą się chętni. [/B]Jak mają się zwierzęta p. Steni wystarczy podjechać i zobaczyć.
Pozdrawiam,
Jurek[/QUOTE]
I to jest właśnie sedno sprawy, panie Jurku. Żadnych wniosków nie wyciągnęliście z ostatniego 20-lecia.
Na przykład takiego, że skuteczne pomaganie zwierzętom nie bierze się z aktywowania aktywu przez narady, posiadówki, nasiadówki, wiece i wymachiwanie sztandarami, z występów na konferencjach prasowych, z godzin spędzonych przez prominentnych aktywistów w studiach telewizyjnych albo radiowych, ani nawet z posiadania odpowiedniego biura w centrum miasta!
Żyjecie w całkiem innej rzeczywistości. I to dopiero jest, cytując Pana: CHYBA NAWET AFERA!

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku Moze nie nadażam za Panem ,ale znajomi tez nie rozumieją,co to znaczy wg Pana"mądremu dosć' i wspomnienia o tym wieku p Steni.A co do biura w centrum to czy na zamku by wystarczyło?Przecież bysmy mogli poprosic prezydenta miasta o przydział odpowiedniego biura.A moze by się trochęposunął ze swoim i p Stenia z Panem też by się tam jakoś wmieścili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10']Panie Jurku Moze nie nadażam za Panem ,ale znajomi tez nie rozumieją,co to znaczy wg Pana"mądremu dosć' i wspomnienia o tym wieku p Steni.A co do biura w centrum to czy na zamku by wystarczyło?[B]Przecież bysmy mogli poprosic prezydenta miasta o przydział odpowiedniego biura.[/B]A moze by się trochęposunął ze swoim i p Stenia z Panem też by się tam jakoś wmieścili.[/QUOTE]

Ratusz. Środkowa wieżyczka. Tuż pod koziołkami.
Będzie dodatkowa atrakcja turystyczna jak się aktyw zacznie trykać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']Panie Jurku, odnoszę wrażenie, że wszystkiemu winny jest P.Sobiak nie P.Kozłowska ? Czyli gdyby nie lekarz wet. to p.Kozłowska byłaby dalej i ten bałagan też ? Tak jak pan odwróci kota ogonem-nie ubliżając kotu, to nikt nie potrafi.Weźcie się wszyscy do roboty, bo nie skończymy tego tematu, czyli porządku w schroniskach do końca świata. Gdyby taki P.Sobiak był w Białogardzie, to nie mielibyśmy pana Harłacza i tematu Wojtyszek.I niech pan już nie broni tej pseudo-inspektor, bo narobiła więcej złego niż dobrego. Skoro była we Wrześni i innych schroniskach i stwierdziła na kontroli, że jest dobrze ?Wstyd.A poza tym jakim prawem ? Chyba Kaduka. Jakie podstawy prawne ma TOZ do kontrolowania schroniska ? Może Pan się wypowie w tej kwestii? Przecież jest to jak każda inna organizacja, tylko nazwa bardziej popularna.Pani Kozłowskiej władza uderzyła do głowy i nie tylko władza ? Czy to prawda, że odebrano p.Kozłowskiej prawko, bo była po spożyciu i za kierownicą ?[/QUOTE]

Ja też to słyszałem.Pewnie dlatego nie widać samochodu w schronisku.Gdzie podziewa się samochód? Na parkingu policji?
Czy nie jest on czasem własnością TOZ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][LEFT] [B][FONT=Times New Roman]Myślę, że choćby ze względu na wiek p. Steni i mimo wszystko długie lata działania na rzecz zwierząt, proponuję zaniechać już "wycieczek" pod adresem p. Steni. Mądremu dość! Wiemy i już wystarczająco. Z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski. Aktywować też nowych ludzi. Na prawdę dobra konferencja prasowa i odpowiednie biuro (najlepiej w samym Poznaniu), a zaraz znajdą się chętni. Jak mają się zwierzęta p. Steni wystarczy podjechać i zobaczyć. [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] Pozdrawiam,[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] Jurek[/FONT][/B][/LEFT][/QUOTE]
czytam, oczy przecieram i nie mogą wyjść z zadziwienia. P. Jurku jeżeli jest Pan takim gorącym orendownikiem P. K. to prosze nas oświecić czy P.K. będzie startowała w wyborach. Przecież to chyba nie jest tajemnica i mam nadzieję, że też żadna "wycieczka". Takie sprawy w każdej organizacji - już nie wspomną o społecznych - są ogólno dostępne. I każdy może uzyskać informacje kto startuje i gdzie czy do Oddziału czy do Okręgu. No chyba że występujemy w komedii Barei. To wówczas takie cuda się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Ja też to słyszałem.Pewnie dlatego nie widać samochodu w schronisku.Gdzie podziewa się samochód? Na parkingu policji?
Czy nie jest on czasem własnością TOZ?[/QUOTE]

[FONT=Lucida Console][B]Ktoś pisze, że nie może zrozumieć co piszę. Jak, nie może zrozumieć skoro w ogóle nie czyta? Chyba tu już 3 razy napisałem, że nie jestem już pracownikiem TOZ, ani jego członkiem. Wyżej podałem adresy i telefony do władz tegoż Towarzystwa i zapytania proszę tam kierować, w tym uwagi dot. p. Steni.

Jurek :)[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...