Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Saeta']Ada-jeje, zgadzam się z Tobą, że słabym ogniwem w walce o poprawę sytuacji zwierząt są organa ścigania i wymiar sprawiedliwości. Tego nie poprawi zmiana nadzorującego ministra. Niezależnie od tego, który minister odpowiedzialny będzie za ochronę zwierząt, tak długo dopóki sprawy np. o znęcanie się nad zwierzętami traktowane będą przez policję i prokuraturę jak nieszkodliwe dziwactwo zgłaszającego takie zdarzenie, tak długo niewiele da się zrobić. Bo przecież wszyscy fachowcy od karania zgodnie twierdzą, że nie wysokość kary lecz jej nieuchronność jest istotna. A z tą nieuchronnością u nas największy kłopot właśnie jest![/QUOTE]
Moze to nie ten watek, z tym tematem powinnismy sie przeniesc na watek, mordowanie w majestacie prawa, i tam skrzyknac dogomaniakow, zwlaszcza przedstawicieli org. napisac pismo do tych dwoch ministerstw, petycje i wybrac org. prowadzaca ktora bedzie mogla osobiscie dotrzec z petycja i pismami do ministerstwa. Nie wierze w to ze zmieni to obecny zapis w ustawie jak rowniez kolejny ktory zlozyla koalicja. Dalej nie ruszymy z miejsca i bedziemy bic glowa w mur.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Moze to nie ten watek, z tym tematem powinnismy sie przeniesc na watek, mordowanie w majestacie prawa, i tam skrzyknac dogomaniakow, zwlaszcza przedstawicieli org. napisac pismo do tych dwoch ministerstw, petycje i wybrac org. prowadzaca ktora bedzie mogla osobiscie dotrzec z petycja i pismami do ministerstwa. Nie wierze w to ze zmieni to obecny zapis w ustawie jak rowniez kolejny ktory zlozyla koalicja. Dalej nie ruszymy z miejsca i bedziemy bic glowa w mur.[/QUOTE]
Z całym szacunkiem, ale na wątku o mordowaniu już od dawna brak jakiejkolwiek wymiany argumentów merytorycznych. Podczytuję tamten wątek od dawna, kilka razy zabrałam tam głos, ale to jest zwykły magiel towarzyski. Nic ponadto.
Nie jestem przekonana, czy takie pisanie petycji do ministerstw coś zmieni. To nie minister decyduje o tym, czy młodszy aspirant prowadzący sprawę w lokalnym komisariacie na moje zgłoszenie o cierpiącym zwierzęciu zada sobie trud przeczytania ustawy o ochronie zwierząt. A nawet jeżeli tak, to co z tego zrozumie. Policjanci nie znają prawa, a prokuratorzy nawet nie włączają się do czynności. Przyklepują tylko to, co im taki policjant do przyklepania podsunie! I jak to zmienić? Mentalności nie zmienisz rozporządzeniem przecież :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Tak do pociągu stającego na bocznicy za sterami, którymi stoi była prezes Kozłowska to raczej nikt nie wsiądzie, no może oprócz słynnego p. Jurka.
Ale może znajdą sie ludzie, którzy widząc co przez lata zostało zniszczone i chcąc pomóc zwierzętm będą chcieli wstąpić do TOZ mając nadzieję, ze dojdzie do uczciwych wyborów, których celem jest wniesienie ZMIAN a nie powrot do starego totalitarnego porządku.

A tak w ogóle, bo nie jestem w tych sprawach obeznany - kto wybiera Nowy Zarząd czlonkowie TOZ czy Stary Zarząd.[/QUOTE]
No i nie rozgryziesz tego bez "pół litra".Czy nieistniejacy członkowie czy jednoosobowy
jeszcze nie rozliczony "Stary Zarzad"?No i kto bedzie odpowiadał za zamkniecie schroniska przez zaniedbania itd?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Z całym szacunkiem, ale na wątku o mordowaniu już od dawna brak jakiejkolwiek wymiany argumentów merytorycznych. Podczytuję tamten wątek od dawna, kilka razy zabrałam tam głos, ale to jest zwykły magiel towarzyski. Nic ponadto.
Nie jestem przekonana, czy takie pisanie petycji do ministerstw coś zmieni. To nie minister decyduje o tym, czy młodszy aspirant prowadzący sprawę w lokalnym komisariacie na moje zgłoszenie o cierpiącym zwierzęciu zada sobie trud przeczytania ustawy o ochronie zwierząt. A nawet jeżeli tak, to co z tego zrozumie. Policjanci nie znają prawa, a prokuratorzy nawet nie włączają się do czynności. Przyklepują tylko to, co im taki policjant do przyklepania podsunie! I jak to zmienić? Mentalności nie zmienisz rozporządzeniem przecież :shake:[/QUOTE]
Ja tylko glosno mysle, do kogo uderzyc, zeby zmienic los bezdomniakow,przeciez musi byc jakies wyjcie. Kazdy z nas jak zlamie prawo musi za to poniesc konsekwencje. Nie dociera do mnie ze wolno lamac prawo funkconariuszom panstwowym bez poniesienia konsekwencji.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o działanie TOZ Poznań, to p.Kozłowska i J.Duszyński zlecają interwencje Pogotowiu dla Zwierząt.Przecież Ci ludzie juz od dawna żyją w kosmosie.Tylko swoje interesiki.Będąc w Kostrzyniu dowiedziałam się, że pieski które sa wywożone do Harłacza, poprzednio odwożone były do Swarzędza.Czyli p.Kozłowska przez swoje niechlujstwo i prywatę, posrednio jest winna całej tej sytuacji.Schronisko mogło funkcjonować, gdyby było odpowiednio prowadzone..POza tym pozostawiono tak nieodpowiedzialne osoby , jakiś chłoptyś i P.Dorota, które przyzwyczajone do picia kawki i nicnierobienia, tęsknią za p.Kozłowską i nic nie robią dalej.TOZ powinien wstydzić się za ten urągający przybytek zwany schroniskiem.Totalny brak adopcji, psy które latami nie wychodziły i jadły pomyje.Pani Kozłowska powinna wykopać sobie ziemiankę i siedzieć w niej do końca życia.Gdybym miała tyle na sumieniu, wstydziłabym się pokazywać ludziom, ale dla tej pani nie ma takiego słowa jak wstyd.Podobnie p.Duszyński, który powinien zejść ze sceny bo jest od dawna skompromitowany.Ostatnio Fundacja Zwierzęta i My wypłaciły mu 3 tys. tylko za co? Znowu kosztem zwierząt? Ta organizacja Takze powinna być prześwietlona, bo za chwilę wybuchnie bomba, podobna jak w Swarzędzu.Pani Prezes powinna pełnić swoją funkcję/ niestety / tylko honorowo.Dopóki wokół organizacji pro-zwierzęcych, będą krążyć ludzie, którzy patrzą tylko na kasę, robią wokół siebie tylko szum, to będzie co mamy.Dopóki nie weszłam do lasu nie wiedziałam, że tam tyle drzew i skompromitowanych ludzi.Tylko zwierząt brak i troski o nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']Jeżeli chodzi o działanie TOZ Poznań, to p.Kozłowska i J.Duszyński zlecają interwencje Pogotowiu dla Zwierząt.Przecież Ci ludzie juz od dawna żyją w kosmosie.Tylko swoje interesiki.Będąc w Kostrzyniu dowiedziałam się, że pieski które sa wywożone do Harłacza, poprzednio odwożone były do Swarzędza.Czyli p.Kozłowska przez swoje niechlujstwo i prywatę, posrednio jest winna całej tej sytuacji.Schronisko mogło funkcjonować, gdyby było odpowiednio prowadzone..POza tym pozostawiono tak nieodpowiedzialne osoby , jakiś chłoptyś i P.Dorota, które przyzwyczajone do picia kawki i nicnierobienia, tęsknią za p.Kozłowską i nic nie robią dalej.TOZ powinien wstydzić się za ten urągający przybytek zwany schroniskiem.Totalny brak adopcji, psy które latami nie wychodziły i jadły pomyje.Pani Kozłowska powinna wykopać sobie ziemiankę i siedzieć w niej do końca życia.Gdybym miała tyle na sumieniu, wstydziłabym się pokazywać ludziom, ale dla tej pani nie ma takiego słowa jak wstyd.Podobnie p.Duszyński, który powinien zejść ze sceny bo jest od dawna skompromitowany.Ostatnio Fundacja Zwierzęta i My wypłaciły mu 3 tys. tylko za co? Znowu kosztem zwierząt? Ta organizacja Takze powinna być prześwietlona, bo za chwilę wybuchnie bomba, podobna jak w Swarzędzu.Pani Prezes powinna pełnić swoją funkcję/ niestety / tylko honorowo.Dopóki wokół organizacji pro-zwierzęcych, będą krążyć ludzie, którzy patrzą tylko na kasę, robią wokół siebie tylko szum, to będzie co mamy.Dopóki nie weszłam do lasu nie wiedziałam, że tam tyle drzew i skompromitowanych ludzi.Tylko zwierząt brak i troski o nie.[/QUOTE]

Przyznaje całkowita racje.Te osoby sa calkowicie winne zamkniecia schroniska w Swarzedzu.Jak widac ani im ani TOZ owi nie zalezało na istnieniu jakiegos tam schroniska.I całkowicie mozliwe jest to że przez to wiele
psow straciło zycie.Ale co to ich obchodzi?Pewnie niedługo zobaczymy co bedzie na miejscu schroniska.Pewnie niektorzy juz to wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Tak, będą szkolenia TOZ i inne cele edukacyjne.Tylko kto to będzie robił? Pani Kozłowska? Inni pracownicy? Co chcą przekazać innym? Empatię do zwierząt? Jeżeli tak będzie to jest to koszmar z ul .Wiązów.A tym, którzy dotąd milczeli i pozwalali na to, co działo się w schronisku, małe przesłanie zamiast wyrzutów sumienia:Istnieją dwa rodzaje głupców-tacy , których łatwo zastraszyć i przestają działać i tacy, którzy sądzą, że zdołają czegoś dokonać, gdy zastraszą innych./Paulo Coelho/

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Internauci,przyjaciele zwierząt z Poznania i okolic!!!!!

Apeluje do Was!

Zapisujecie się do TOZ Poznań. W końcu czerwca ma się odbyć nadzwyczajny zjazd wyborczy aby dokonać zmian we władzach TOZ.
Według artykułu który się ukazał w Głosie Wielkopolskim odeszli członkowie i należy zmienić Zarząd.
Większość z nas wie co działo się przez wiele lat w TOZ i schronisku w Swarzędzu.
Naszym obowiązkiem jest reaktywowanie TOZ i niedopuszczenie do ponownego wybrania osób zawieszonych.
Od nas zależy kto i jak będzie działał.
P.S.
Proszę o informacje gdzie i w jakich godzinach można składać deklaracje członkowskie.

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Times New Roman]Artykuł w "Głosie Wielkopolskim" nie był obiektywny. Na przykład nie zamieszczono tam moich wypowiedzi. Brak spotkań, to jeszcze nie oznacza, że członkowie się wypisali. W każdym razie nie znalazłem korespondencji dot. wypisywania się przez członków. Raczej tak jak w wyborach, mało są aktywni.

Oczywiście popieram, aby te osoby się uaktywniły, a inne zapisały. Swojego czasu w połowie lat 80-tych co czwartek spotykaliśmy się i omawialiśmy sposoby pomocy zwierzętom. Były sekcje kocie, gołębie, schroniskowe (wtedy schronisko było w zarządzie TOZ) itp. Na spotkaniach nie było spokojnie, wot polska rzeczywistość, jednak pracowaliśmy i pomagaliśmy zwierzętom.[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman]Już się ukazał tekst ustawy posła Pawła Suskiego
[/FONT] [FONT=Times New Roman]LINK DO POSELSKIEGO PROJEKTU USTAWY, ZAMIESZCZONY NA STRONIE POSŁA PAWŁA SUSKIEGO, NIE NALEŻY MYLIĆ Z POPRZEDNIM PROJEKTEM SLD, KTÓRY W SEJMOWEJ KOMISJI ROLNICTWA I ROZWOJU WSI ZOSTAŁ ODRZUCONY i to czeka na akceptację całego Parlamentu.

Projekt posła Pawła Suskiego:
[URL="http://www.pawelsuski.pl/cms_tmp/Projekt%20ustawy%20o%20chronie%20zwierz%B1t.pdf"]http://www.pawelsuski.pl/cms_tmp/Projekt%20ustawy%20o%20chronie%20zwierz%B1t.pdf[/URL]

UZASADNIENIE:
[URL]http://www.pawelsuski.pl/cms_inc/cms_pobierz_dokument.php?id=918&dok_id=90[/URL]

***
POLECAM OBEJRZENIE:
[URL]http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/mysliwi-strzelaja-do-psow/4530944[/URL]
***
RÓWNIEŻ PONIŻSZY TEKST:
[I]Suski: nowela ustawy o ochronie zwierząt jeszcze w tej kadencji Sejmu
PAP
2011-05-19, ostatnia aktualizacja 2011-05-19 06:50

Nowela ustawy o ochronie zwierząt może zostać uchwalona jeszcze w tej
kadencji Sejmu - powiedział PAP poseł PO Paweł Suski. Dodał, że projekt
"dostał zielone światło" od marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny; pierwsze
czytanie ma się odbyć w czerwcu.

W projekcie zaproponowano m.in. zwiększenie kar za znęcanie się nad
zwierzętami. Doprecyzowano, w jakich warunkach i jak długo zwierzę może być
trzymane na uwięzi, zakazano sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach.
Zmieniono także przepisy dotyczące strzelania przez myśliwych do błąkających
się psów i kotów.

Suski podkreślił, że w środę spotkał się w sprawie projektu przygotowanego
przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt z marszałkiem Sejmu. "Jest
poparcie dla rozwiązań zawartych w projekcie nowelizacji ustawy. Marszałek
dał nam zielone światło. Jeszcze w czerwcu projekt powinien trafić do
pierwszego czytania w Sejmie i może zostać uchwalony jeszcze w tej
kadencji" - zaznaczył poseł PO.


Po wejściu w życie przepisów myśliwi nie będą mogli strzelać do błąkających
się psów i kotów. Myśliwy, który na terenie obwodu łowieckiego napotka
porzucone zwierzę, będzie musiał powiadomić o tym najbliższe schronisko dla
zwierząt, gminę lub policję. Ma też pomagać w odławianiu takich zwierząt.

Wcześniej do tych zapisów zastrzeżenia zgłaszało Ministerstwo Środowiska.
Suski mówił wówczas, że sprzeciwia się im "silne lobby myśliwych".

Poselski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przewiduje
zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami do dwóch lat ograniczenia
lub pozbawienia wolności (obecnie jest to rok), a za znęcanie się ze
szczególnym okrucieństwem do trzech lat (obecnie dwa lata). Osoba, która
będzie znęcała się nad zwierzęciem, straci prawo do ich posiadania nawet na
10 lat.

W projekcie zakazuje się także trzymania zwierząt na uwięzi dłużej niż 12
godzin albo w sposób powodujący cierpienie. Po wprowadzeniu przepisów,
długość uwięzi, na której trzymane będzie zwierzę, nie będzie mogła być
mniejsza niż trzy metry.

Autorzy projektu chcą także, aby gmina opracowywała co roku program opieki
nad zwierzętami bezdomnymi, obejmujący m.in. zapewnienie im miejsca w
schronisku, sezonowe dokarmianie, poszukiwanie dla nich właścicieli, a także
sterylizację lub kastrację.

W pracach nad projektem nowelizacji w ramach Parlamentarnego Zespołu
Przyjaciół Zwierząt brały udział organizacje działające na rzecz zwierząt.
Początkowo pracowano w zespole jeszcze nad jednym projektem dot. ochrony
zwierząt, jednak posłowie uznali, że jest on zbyt radykalny, by mógł zyskać
poparcie w Sejmie.

Ma on zostać złożony przez Koalicję dla Zwierząt ([URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL]) - która jest porozumieniem
kilkudziesięciu organizacji zajmujących się zwierzętami - jako projekt
obywatelski. Koalicja informuje, że zebrano pod nim już ponad 130 tys.
podpisów; chciałaby, aby projektem zajął się Sejm następnej kadencji.

Przygotowane przez Koalicję dla Zwierząt rozwiązania dotyczą m.in. zakazu
trzymania psów na łańcuchach, zaostrzenia kar za znęcanie się nad
zwierzętami oraz powołania podległej MSWiA Krajowej Inspekcji ds. Zwierząt z
wojewódzkimi oddziałami i inspektorami. Miałaby ona m.in. nadzorować miejsca
opieki nad bezdomnymi zwierzętami.


Źródło: PAP


[URL]http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/mysliwi-strzelaja-do-psow/4530944[/URL]
[/I][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10']przyznaje całkowita racje.te osoby sa calkowicie winne zamkniecia schroniska w swarzedzu.jak widac ani im ani toz owi nie zalezało na istnieniu jakiegos tam schroniska.i całkowicie mozliwe jest to że przez to wiele
psow straciło zycie.ale co to ich obchodzi?pewnie niedługo zobaczymy co bedzie na miejscu schroniska.pewnie niektorzy juz to wiedzą.[/quote]

[B]Na forum publicznym stawia się zarzuty łamania prawa, które należy obowiązkowo skierować do prokuratury.

Jeśli się tego nie robi, to jest to pomówienie. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']Jeżeli chodzi o działanie TOZ Poznań, to p.Kozłowska i J.Duszyński zlecają interwencje Pogotowiu dla Zwierząt.Przecież Ci ludzie juz od dawna żyją w kosmosie.Tylko swoje interesiki.Będąc w Kostrzyniu dowiedziałam się, że pieski które sa wywożone do Harłacza, poprzednio odwożone były do Swarzędza.Czyli p.Kozłowska przez swoje niechlujstwo i prywatę, posrednio jest winna całej tej sytuacji.Schronisko mogło funkcjonować, gdyby było odpowiednio prowadzone..POza tym pozostawiono tak nieodpowiedzialne osoby , jakiś chłoptyś i P.Dorota, które przyzwyczajone do picia kawki i nicnierobienia, tęsknią za p.Kozłowską i nic nie robią dalej.TOZ powinien wstydzić się za ten urągający przybytek zwany schroniskiem.Totalny brak adopcji, psy które latami nie wychodziły i jadły pomyje.Pani Kozłowska powinna wykopać sobie ziemiankę i siedzieć w niej do końca życia.Gdybym miała tyle na sumieniu, wstydziłabym się pokazywać ludziom, ale dla tej pani nie ma takiego słowa jak wstyd.Podobnie p.Duszyński, który powinien zejść ze sceny bo jest od dawna skompromitowany.Ostatnio Fundacja Zwierzęta i My wypłaciły mu 3 tys. tylko za co? Znowu kosztem zwierząt? Ta organizacja Takze powinna być prześwietlona, bo za chwilę wybuchnie bomba, podobna jak w Swarzędzu.Pani Prezes powinna pełnić swoją funkcję/ niestety / tylko honorowo.Dopóki wokół organizacji pro-zwierzęcych, będą krążyć ludzie, którzy patrzą tylko na kasę, robią wokół siebie tylko szum, to będzie co mamy.Dopóki nie weszłam do lasu nie wiedziałam, że tam tyle drzew i skompromitowanych ludzi.Tylko zwierząt brak i troski o nie.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][B]Z moich notatek wynika, że o pomoc [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B][URL="http://www.pogotowiedlazwierzat.pl/"]Pogotowie dla Zwierząt[/URL] prosiłem jeden raz, na kilkadziesiąt innych interwencji. [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]Możliwe, że p. Stenia jako prowadząca inspektorat w Poznaniu prosiła więcej.

Nagannym nie jest, że organizacje pomagają sobie na wzajem w interwencjach. Jest to całkiem normalne. Nikt nikomu nie narzuca, może przecież dana organizacja odmówić, do której się zwraca inna. Tego typu interwencji w ogóle w normalnym systemie nie powinny prowadzić społeczne organizacje, tylko organy ścigania. Jednak te ostatnie uciekają jak tylko mogą od tych spraw. Jeżeli już, to bywa tak, że zamiast pomóc zwierzęciu, wkurzają totalnie właściciela, który jego albo porzuci, albo nawet zabije. Dlatego moim zdaniem, jeżeli już winny to robić organy typu jak kuratoria rodzinni i nieletnich. Nadzorująca ustawę Inspekcja Weterynaryjna nie sprawuje tego nadzoru prawidłowo.

Zatrudniając się w TOZ w Poznaniu, zatrudniający mnie zarząd wiedział, że nie mogę jeździć na interwencje. Dysponuje moim badaniem lekarskim.

Naciska się mnie abym ujawnił zarobki w TOZ. Gdybym nawet chciał z ustawy, mi nie wolno tego robić. Trzeba trochę znać się na prawie. :smile:

Jeżeli autor publikuje zarobki, podając imię i nazwisko osoby zarabiającej u danego pracodawcy, łamie prawo.

Podawanie suchej kwoty, bez podawania czy to jest wynagrodzenie, jeśli za miesiąc, czy za kilka miesięcy. Może też być spłata za jakiś okres, gdy organizacja nie miała wcześniej środków na wypłatę. Jednak jak by nie patrzeć publikowanie wynagrodzeń imiennych jest naruszeniem prawa.

Zarabianie w organizacjach nie jest niczym karygodnym. Już dwadzieścia lat temu niemieckie organizacje aktywowały nas, abyśmy zatrudniali działaczy na etatach, gdyż pracownicy społeczni nie zawsze są dyspozycyjni. Wszystko zależy od proporcji płac i wykonywanej pracy. Z tym się zgadzam.

Jednak jak ktoś bardzo chce może się zwrócić do właściwego ministerstwa nadzorującego organizację o dostępną mu informację w tym zakresie, którą może przekazać. Każda organizacja na swoich stronach też publikuje sprawozdania.
[/B]
[B]Trudno bez podania konkretnej sprawy lub spraw, mi się ustosunkować do zarzutu, że razem z p. Stenią fruwamy w kosmosie. Raczej jest to komunał. Nie twierdzę, że nie popełniam błędów. Nie ma takich osób. Otwarty jestem na konstruktywną krytykę. Tyle.[/B][/FONT][FONT=Times New Roman]:)
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Times New Roman][quote name='Huski']JPodobnie p.Duszyński, który powinien zejść ze sceny bo jest od dawna skompromitowany.Ostatnio Fundacja Zwierzęta i My wypłaciły mu 3 tys. tylko za co? Znowu kosztem zwierząt? [/QUOTE]

Oj, Huski. Czym takim się od dawna skompromitowałem? Co Ty w ogóle o mnie Wiesz, oprócz tego że 20 lat pracowałem we Fundacji "Zwierzęta i my"?[/FONT][FONT=Times New Roman]

Dobrze też jeśli podajesz moje nazwisko, to ujawnij też proszę swoje, abyśmy mogli w pełni siebie przedstawić i swój dorobek.[/FONT][FONT=Times New Roman]

Odnośnie czy naganne, czy nie, jest zarabianie w organizacjach pisałem wyżej.

Zarzuca się mnie, że pracuję kosztem zwierząt. Co to znaczy?

Czy pracownicy w schronisku nie pracują kosztem zwierząt? Swoją drogą zarzuca się p. Dorocie i innym osobom ze schroniska w Swarzędzu nieróbstwo . To, zadaję pytanie, to kto obsługuje te zwierzęta? Łatwo sprawdzić, czy zwierzęta są zaniedbane, wystarczy przyjechać i zobaczyć. Myślę, że to będzie najlepszym dowodem na bezpodstawność tego typu zarzutów .
[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Oj, Huski. Czym takim się od dawna skompromitowałem? Co Ty w ogóle o mnie Wiesz, oprócz tego że 20 lat pracowałem we Fundacji "Zwierzęta i my"?
Dobrze też jeśli podajesz moje nazwisko, to ujawnij też proszę swoje, abyśmy mogli w pełni siebie przedstawić i swój dorobek.[/QUOTE]

***************************

Link to comment
Share on other sites

Witamy ponownie na wątku, po długim milczeniu. P.Jurku nie mam czasu wdawać sie z Panem w długie wywody ale napiszę krótko. [B]Jedno mnie zadziwia skąd u Pana taki zapał stawiania kontargumentów wobec faktów oczywistych i wszystkim osobom znanym.[/B] O działalności P. K. czy o jakości pracy pracowników w schronisku wszyscy wiedzą, opinia jest bardzo szeroka i niestety niezbyt pochlebna. Ale może Pan po prostu nic nie wie? Proszę więc udać się do biura w schronisku , bo tam według ustalen dogomaniaków tam działa. Pospacerować sobie po schronie i zobaczyć jak funkcjonuje schronisko. Może w między czasie tak jak ja kiedyś chciałem zaadoptować stamtąd psiaka, podejdzie jakaś miła rodzinka i zostanie odprawiona z kwitkiem. I będzie miał Pan cały obraz jak funkcjonuje schronisko w swarzędzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Witamy ponownie na wątku, po długim milczeniu. P.Jurku nie mam czasu wdawać sie z Panem w długie wywody ale napiszę krótko. [B]Jedno mnie zadziwia skąd u Pana taki zapał stawiania kontargumentów wobec faktów oczywistych i wszystkim osobom znanym.[/B] O działalności P. K. czy o jakości pracy pracowników w schronisku wszyscy wiedzą, opinia jest bardzo szeroka i niestety niezbyt pochlebna. Ale może Pan po prostu nic nie wie? Proszę więc udać się do biura w schronisku , bo tam według ustalen dogomaniaków tam działa. Pospacerować sobie po schronie i zobaczyć jak funkcjonuje schronisko. Może w między czasie tak jak ja kiedyś chciałem zaadoptować stamtąd psiaka, podejdzie jakaś miła rodzinka i zostanie odprawiona z kwitkiem. I będzie miał Pan cały obraz jak funkcjonuje schronisko w swarzędzu.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][B]Witam również.
Tak, pisząc wcześniej podjąłem decyzję, że w najbliższym czasie przejadę się do Swarzędza. Jednak byłem późną jesienią zeszłego roku i ani jednej "biedy" tam nie zauważyłem. Domniemam, że obecnie będzie tylko lepiej. Nie sprzeciwiam się temu, gdyż każdy nowy kierownik wnosi coś innego i myślę, że nie będzie krzywdy.

Swojego czasu, w pewnym wąskim zakresie, jak obecnie z p. Stenią, podobna była sprawa z p. [URL="http://zwierzetaimy.pl/onas.html"]Aliną Kasprowicz[/URL], której oprócz mnie nikt nie bronił w TOZ. Choć nie byłem wówczas do niej przyjaźnie nastawiony. Miałem swoje pretensje. Jednakże nie mogłem pogodzić się ze sposobem traktowania. W końcu wygraliśmy, a p. Kasprowicz uznano honorowym członkostwem.

Po prostu, uważam że winniśmy bardziej rozmawiać na argumenty, niż na osądy. Ostatnie nigdy nie są obiektywne. Przyjrzyjmy się dokładniej co robiła p. Stenia i czy faktycznie zwierzętom w schronisku w Swarzędzu działa się krzywda.

Nie prawdą jest, że we wszystkim zgadzam się z p. Stenią. Od 20 lat próbowałem ją przekonywać do kontynuowania czwartkowych spotkań z członkami. Między innymi też z tego powodu przestałem być członkiem TOZ i obecnie też nim nie jestem. To, nie znaczy że "dyktatorstwo" p. Steni w pewnych sytuacjach było nieuzasadnione. Wolontariusze w schroniskach to dobro, ale również bywa, że potrafią nieźle namieszać. [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]Sama obecnie przyznała mi rację, że musi nad tym popracować.

Jako gość chętnie na spotkania czwartkowe mogę przychodzić. :)
[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]
Pozdrawiam,
Jurek[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][B][FONT=Times New Roman]Artykuł w "Głosie Wielkopolskim" nie był obiektywny. Na przykład nie zamieszczono tam moich wypowiedzi. Brak spotkań, to jeszcze nie oznacza, że członkowie się wypisali. W każdym razie nie znalazłem korespondencji dot. wypisywania się przez członków. Raczej tak jak w wyborach, mało są aktywni.

Oczywiście popieram, aby te osoby się uaktywniły, a inne zapisały. Swojego czasu w połowie lat 80-tych co czwartek spotykaliśmy się i omawialiśmy sposoby pomocy zwierzętom. Były sekcje kocie, gołębie, schroniskowe (wtedy schronisko było w zarządzie TOZ) itp. Na spotkaniach nie było spokojnie, wot polska rzeczywistość, jednak pracowaliśmy i pomagaliśmy zwierzętom.[/FONT][/B][/QUOTE]

Nie zaprzeczam że w latach 80-tych ubiegłego wieku TOZ działał prężnie.Ale to już było a teraz nie ma nic.Panie Jurku czy nie zauważył Pan że od tego czasu minęły prawie dwie dekady?
I powtarzam nie zostało nic. I czego tu bronić?
Wyrosły prawie dwa nowe pokolenia i należy rozpocząć pracę od podstaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][FONT=Times New Roman][B]Witam również.
Tak, pisząc wcześniej podjąłem decyzję, że w najbliższym czasie przejadę się do Swarzędza. Jednak byłem późną jesienią zeszłego roku i ani jednej "biedy" tam nie zauważyłem. Domniemam, że obecnie będzie tylko lepiej. Nie sprzeciwiam się temu, gdyż każdy nowy kierownik wnosi coś innego i myślę, że nie będzie krzywdy.

Swojego czasu, w pewnym wąskim zakresie, jak obecnie z p. Stenią, podobna była sprawa z p. [URL="http://zwierzetaimy.pl/onas.html"]Aliną Kasprowicz[/URL], której oprócz mnie nikt nie bronił w TOZ. Choć nie byłem wówczas do niej przyjaźnie nastawiony. Miałem swoje pretensje. Jednakże nie mogłem pogodzić się ze sposobem traktowania. W końcu wygraliśmy, a p. Kasprowicz uznano honorowym członkostwem.

Po prostu, uważam że winniśmy bardziej rozmawiać na argumenty, niż na osądy. Ostatnie nigdy nie są obiektywne. Przyjrzyjmy się dokładniej co robiła p. Stenia i czy faktycznie zwierzętom w schronisku w Swarzędzu działa się krzywda.

Nie prawdą jest, że we wszystkim zgadzam się z p. Stenią. Od 20 lat próbowałem ją przekonywać do kontynuowania czwartkowych spotkań z członkami. Między innymi też z tego powodu przestałem być członkiem TOZ i obecnie też nim nie jestem. To, nie znaczy że "dyktatorstwo" p. Steni w pewnych sytuacjach było nieuzasadnione. Wolontariusze w schroniskach to dobro, ale również bywa, że potrafią nieźle namieszać. [/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]Sama obecnie przyznała mi rację, że musi nad tym popracować.

Jako gość chętnie na spotkania czwartkowe mogę przychodzić. :)
[/B][/FONT][FONT=Times New Roman][B]
Pozdrawiam,
Jurek[/B][/FONT][/QUOTE]

Panie Jurku a gdzie odbywają się te spotkania czwartkowe? Chętnie wezmę w nich udział. Cieszy mnie tez fakt że Pan powoli widzi błędy popełniane przez Panią Stefanie.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']Nie zaprzeczam że w latach 80-tych ubiegłego wieku TOZ działał prężnie.Ale to już było a teraz nie ma nic.Panie Jurku czy nie zauważył Pan że od tego czasu minęły prawie dwie dekady?
I powtarzam nie zostało nic. I czego u bronić?
Wyrosły prawie dwa nowe pokolenia i należy rozpocząć pracę od podstaw.[/QUOTE]

[B][FONT=Times New Roman]Nie prawdą jest, że nic nie zostało. Chociażby jest budynek i teren schroniska, który jakby nie patrzeć na p. Stenię, właśnie ona to załatwiła. Z resztą jest trochę gorzej, ale to potem.[/B]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][B][FONT=Times New Roman]Nie prawdą jest, że nic nie zostało. Chociażby jest budynek i teren schroniska, który jakby nie patrzeć na p. Stenię, właśnie ona to załatwiła. Z resztą jest trochę gorzej, ale to potem.[/B]
[/FONT][/QUOTE]

Z informacji które posiadłem z internetu wiem że schronisko w Swarzędzu powstało z woli małżeństwa Ficnerów którzy zapisali swoją nieruchomość z przeznaczeniem na ratowanie bezdomnych psów.
A przez lata rządów Pani Stefani budynek popadł w ruinę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Z informacji które posiadłem z internetu wiem że schronisko w Swarzędzu powstało z woli małżeństwa Fitznerów którzy zapisali swoją nieruchomość z przeznaczeniem na ratowanie bezdomnych psów.
A przez lata rządów Pani Stefani budynek popadł w ruinę.[/QUOTE]

[B][FONT=Times New Roman] Zgadza się, że p. Fitzner zapisał nieruchomość. Jednak to komu miało znaczenie. Według otrzymanych od p. Steni informacji mógł zupełnie komuś innemu, zwłaszcza jak pisałem tutaj wcześniej nie miał w planie zapisania jego Towarzystwu, tylko prywatnie państwu Kozłowskim. Czy budynek jest zniszczony? Z tego co słyszałem w zeszłym roku za grube fundusze wyremontowano dach. Sam widziałem zmianę na korzyść pomieszczenia na parterze. Również odnowiony pokój na poddaszu dla kotów. Myślę, że będzie można naocznie się przekonać.
[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ale kogo fundusze? Pani Kozłowskiej czy sponsorów? Za kogo fundusze powstały inne remonty, boksy, budy? Sponsorów. Może to sprawdzić poprzez kontrole z zewnątrz? Co Pan za bzdury wypisuje aż burzy się krew.Przecież o tym wszyscy wiedzą a Pan pisząc takie bzdury staje się niewiarygodny. Ludzie się z Pana śmieją, czy Pan tego nie widzi? Czy zna Pan bajkę o nagim królu? Czy ktoś z tłumu , a jest tej młodzieży mądrej, ma krzyknąć Panu król jest nagi? I proszę mnie nie straszyć, bo także jest karalne.To My zastanawiamy się, czy całej sprawy nie podać do Prokuratury.Wiele osób oddawało pieniądze na schronisko w Swarzędzu ale na pieski a nie na pensyjkę dla Pana i Pani Kozłowskiej.Może faktycznie czas zadziałać, bo te 20 lat spolegliwości w stosunku do osób które opowiadały co robiły rozbestwiły opowiadaczy.Podejrzewam, że swoim pisaniem bardzo Pan zdenerwował wszystkich byłych, obecnych i nieobecnych członków TOZ-u i otworzył Pan puszkę Pandory. My piszemy dość.Komuna Panie Jurku już się skończyła jest demokracja i wolność słowa.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję również, poszukać spadkobierców .Ciekawe czy obecny stan rzeczy jest po myśli Państwa Ficnerów.Może się pomylili i nie do końca poznali kogo obdarowali? Może dlatego tak ciężkie są adopcje piesków bo skoro one są to jest prawo do ziemi i budynku? Co będzie kiedy pieski zostaną wyadoptowane do końca?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...