Jump to content
Dogomania

pielegnacja onka-jak i w czym kapac,czym czesac,jak dbac o wyglad onka


ayshe

Recommended Posts

Jak mam psa ze strasznymi problemami skórnymi. A leczyć go nie ma jak, bo miał wszystkie badania - tzn. zeskrobiny i nic nie wyrosło a skóra wygląda naprawdę fatalnie, to czy mogę go wykąpać w jakimś szamponie czy czymś? Słyszałam, że niezły jest EUROWET Hexoderm ale ja sie nie znam i nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 475
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='saJo']ada89
Wykapac go mozesz, nie zaszkodzi, a co do badan, to bym je powtorzyla, bo....to wyglada typowo grzybiczo i....nooooo zawsze moze zdarzyc sie jakis blad w laboratorium.
[/quote]
Powtórzyć mówisz? Ok pogadam z kimś, żeby mnie podwiózł.

[quote name='saJo']Pozyczysz mi ostera na kilka dni??[/quote]
jasne :cool3:

Link to comment
Share on other sites

ada ja kiedys tez robilam suczce badania na wszelakie grzyby i na wyniki czakalam niby kilka dni . oczywiscie nic nie znaleziono . jako ze problem trwal wyslani zostalismy do wyzszej instancji i na uczelni hodowali materiał 3 tyg . wprawdzie tez niczego nie znaleźli grzybowego .ale jednak wychodzi na to ze czasem warto pokusic sie o dokladniejsze badanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']Powtórzyć mówisz? Ok pogadam z kimś, żeby mnie podwiózł.[/quote]

Do poludnia zadko kiedy mam jakies zajecia, wiec jak cos to mogiem Cie podrzucic, tylko kaske na paliwo musisz dac, bo w portfelu pustki :roll:


[quote name='ada89'] jasne :cool3:[/quote]

To fajnie, bo chce boorki wyciagnac pozadnie, a nie tak na raty.

[quote name='mch']ada ja kiedys tez robilam suczce badania na wszelakie grzyby i na wyniki czakalam niby kilka dni . oczywiscie nic nie znaleziono . jako ze problem trwal wyslani zostalismy do wyzszej instancji i na uczelni hodowali materiał 3 tyg . wprawdzie tez niczego nie znaleźli grzybowego .ale jednak wychodzi na to ze czasem warto pokusic sie o dokladniejsze badanie.[/quote]

ada89 robi badania w dobrym laboratorium, gdzie grzyby hoduje sie chyba 5 tygodni i dopiero po tym czasie uznaje sie, ze grzybow brak. Noooooo ale przecierz nikt nie jest niezawodny, ani czlowiek, ani sprzet.

Link to comment
Share on other sites

prosze:p .
do wszystkich uzywajacych ostera-przypominam ze to nei jest szczotka.wiec wyczesywanie odrostu podszerstka optymalniej est co dwa miesiace-inaczej bedizeice mieli psy o baaardzo bujnym podszerstku odrastajacym blyskawicznei.wiec uwazajcie prosze.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ayshe']AM-gumke zalozylas na zeby grzebienia?:cool3:
dla szczeniaka polecam grabki z obrotowymi zebami,szczotke jak do koni-kartacza.[/QUOTE]

Ayshe a jak tą gumkę założyć i jaką...:oops: Proszę mi tu łopatologicznie wyjaśnić. Ja Idę traktuję właśnie takim obrotowym zgrzebłem i jestem zadowolona. Nam udaje się linieć 2 razy w roku. To cud bo Lazy(') liniała non stop. Jednak jak Ida już zacznie gubić sierść to jest masakra. Po wyczesaniu psa okazało się, że toto ma same kości i mieśnie, zero tłuszczu, a wyglądała raczej "lepiej" niż dobrze.

Skoro to temat o pielnegnacji to u nas sprawa ma się następujaco: czesanie jak linieje to codziennie, inaczej jak mi się przypomni, albo jak mamy "randke" z jakimś przystojniakiem:lol: , uszy i oczy od czasu do czasu wacikiem przemywam. Pazurkow póki co nie cięłam. Zębów nie myjemy...:oops:

Link to comment
Share on other sites

no owijasz taka gumke po kolei dookola kazdego zabka grzebienia.jedna gumke oczywiscie.
psy o dlugiej siersci linieja inaczej-raczej zrzucaja siersc.
moje linieja dwa razy do roku natomiast zdejmuje im wg uwazania podszerstek co npmiesiac-dwa.oczywiscie podszerstek przyrasta caly czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...