Jump to content
Dogomania

nietrzymanie moczu po sterylizacji


Cela

Recommended Posts

[quote name='Torzysława']Wielkie dzięki!
Masz rację muszę się sama zastanowić, to przede wszystkim.
Chociaż ten zastanawia mnie to czy charakter sie nie zmienia. Tzn czy nie jest niemrawa, nic jej sie nie chce, mało się nakręca, nie chce się bawić.:roll: No i tyje, ale na to są karmy.. :razz:[/QUOTE]

moja suka jest 2 lata po sterylce i przez rok była na propalinie(odstawiliśmy i sporadycznie w okresie "cieczkowym" troche popuszcza) i odnosnie "leniwych" suk po zabiegu to napisze tylko że Figa jest V-ce Mistrzem Polski w HJ "Zbrosławice 2008" z wynikiem 200cm i bynajmniej nie zmienił sie charakter i chęć do pracy a teraz również trenuje AGILITY :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja suka dostaje propalin od jakiś dwóch lat. Waży 35 kg i dostaje raz dziennie po 0,8 ml.

Przerwy powodują, że suka od nowa sika. Więc przerw nie robimy. Jak na swoją wagę dostaje niską dawkę, więc już jej nie obniżam bardziej. Ale muszę przyznać, że Propalin daje świetne efekty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']Moja suka dostaje propalin od jakiś dwóch lat. Waży 35 kg i dostaje raz dziennie po 0,8 ml.

Przerwy powodują, że suka od nowa sika. Więc przerw nie robimy. Jak na swoją wagę dostaje niską dawkę, więc już jej nie obniżam bardziej. Ale muszę przyznać, że Propalin daje świetne efekty.[/quote]

moja jest obecnie na dokladnie takiej samej dawce - 0,8, ale dostaje 2 razy dziennie po 0,4 ml i wazy 39 kg. Kiedys doszlam do 0,4 ml dziennie, ale nie moge znowu tak bardzo zejsc:shake: Choc i tak wg producenta obecna dawka jest niezla

Link to comment
Share on other sites

zoska próbowaął propalinu (musiałąby brac codziennie), potem jakis hormon w zastrzyku (ale pomógł tylko na 4 dni, a zastrzyk hormonalny raz na 4 dni to bezsens cale życie). przeszliśmy na incurin, zośce wystarczy pół tabletki raz na 3-4 dni i jest ites. icnurin nie jest obojętny, ale badałam krew, wyniki ok, no i dawka malutka...

Link to comment
Share on other sites

ale incurin to chyba hormony...?

nadal nie rozumiem - wybor pomiedzy hormonami a lekiem bezpiecznym ;) biorac pod uwage, ze oba dzialaja dobrze...no chyba ze podawanie propalinu codziennie jest tak bardzo "upierdliwe" a mimo to wybralabym bezpieczniejszy preparat. Hormony nie sa obojetne dla organizmu mimo wszystko

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam, że tak można zmniejszyć dawkę propalinu. Moja sunia bierze go od 3 tygodni w dawce takiej, jaką podaje producent, czyli 0,1 ml na 5 kg wagi ciała trzy razy dziennie, a moja waży 11 kg, więc dostaje 3 razy dziennie po 0,2 ml, co daje dawkę dzienną 0,6 ml. A tu przeczytałam, że 0,8 ml skutkuje u suczek ważących prawie 40 kg.
Dobrze, że możemy się wymieniać własnymi doświadczeniami. Spróbuję jej (tak jak ktoś na tym wątku) podawać teraz przez dwa tygodnie 2 razy dziennie po 0,2 ml, a potem może uda się zejść do jednej dawki 0,2 ml, aby w razie czego było z czego zwiększać dawkę. Na razie propalin działa wspaniale, z tym, że to popuszczanie u mojej suczki nie było jak do tej pory bardzo uciązliwe, jeżeli już to tylko przez sen w ciągu dnia, średnio co dwa tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Nie wiedziałam, że tak można zmniejszyć dawkę propalinu. [/quote]

Malo tego - powinno sie;)
Nawet nie zawsze sie zaczyna od dawki wg producenta - ale to juz wet zaleca. Moja chyba dostawala 2 razy dziennie (i zawsze dwa razy a nie trzy jak zaleca producent) po 1,2 ml na suke ok 36kg. Tylko dawke zmniejszamy [U]bardzo[/U] powoli. U nas poniewaz daje rano i wieczorem to najpierw schodze z rannej dawki o 0,1 ml czekam roznie kilka dni do 2 tyg nawet i dopiero ruszam dawke wieczorna. Jesli sucz przyjmie ranna. Popytaj weta. Nie ma sensu suki "katowac" dawka producenta, bo bardzo mozliwe, ze bedzie tolerowac znacznie mniejsza. Nawet jak pokropelkuje to juz zwiekszam dawke - czasami drastycznie i kilka kresek, czasami malo...i wtedy znowu w dol

[quote name='dorota1']Spróbuję jej (tak jak ktoś na tym wątku) podawać teraz przez dwa tygodnie 2 razy dziennie po 0,2 ml, a potem może uda się zejść do jednej dawki 0,2 ml, aby w razie czego było z czego zwiększać dawkę.[/quote]

jesli teraz przejdziesz na 2 razy dziennie po 0,2 ml to zmniejszysz az o 0,2 ml dziennie - dobrze zrozumialam? to bardzo duzo. Za duzo, zeby naraz tak zrobic - przy dawce dziennie 0,6 ml dziennie. Raczej - dajmy na to srodkowa dawke - zmniejszylabym do 0,1 ml i zostala przy dwoch poprzednich jak teraz czyli po 0,2 ml. Potem to juz musisz sama wyczuc, np po 10 dniach sprobowala wycofac dawke 0,1 ml srodkowa. A potem znowu po jakims czasie sprobowac rano dac 0,1 ml a wieczorem 0,2ml. I potem to samo z wieczorna. Nie wiem czy bym ryzykowala az tak, zeby dawac raz dziennie. Wiem, ze u mnie dwa razy dziennie to juz nie zawsze sie przyjmuje u innych suk. Lepiej chyba dwa razy dziennie, niz raz...ale zobaczysz - to juz zalezy od twojej suki;) Wtedy obserwacja i wyczucie sie liczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Dziękuję za wszystkie rady:lol: Na pewno skorzystam.[/quote]

prosze;) propalin podaje od 1,5 roku, wiec...;) troszke przeszlam z suka
A najwiecej przeszlam na poczatku, zeby dojsc do tego czemu sucz popuszcza - pol roku minelo zanim trafilam do obecnego weta ktory odrazu prawie - po badaniach - dal nam propalin;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ale incurin to chyba hormony...?

nadal nie rozumiem - wybor pomiedzy hormonami a lekiem bezpiecznym ;) biorac pod uwage, ze oba dzialaja dobrze...no chyba ze podawanie propalinu codziennie jest tak bardzo "upierdliwe" a mimo to wybralabym bezpieczniejszy preparat. Hormony nie sa obojetne dla organizmu mimo wszystko[/quote]

tu masz fragment, wyciągnięty z [URL]http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/Incurin/V-047-pl1.pdf[/URL] (europejskie publiczne sprawozdanie oceniające):
[B][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][LEFT]Jakie ryzyko wi[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]ąż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]e si[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]ze stosowaniem preparatu Incurin?[/LEFT]
[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][LEFT]Preparat Incurin nale[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]y stosowa[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]u suk poddanych owariohysterektomii ze wzgl[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]du na
wykazanie skuteczno[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ci preparatu wy[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]łą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]cznie w wy[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ej wymienionym wskazaniu. Nie nale[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]y
stosowa[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]preparatu Incurin u zwierz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]t z objawami poliurii/polidypsji (nadmierne
przyjmowanie wody i w konsekwencji wydalanie du[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ych ilo[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ci moczu).
Typowe objawy estrogenizacji, takie jak obrz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]k sromu, obrz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]k gruczo[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]u mlekowego i/lub
atrakcyjno[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ść [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]dla samców oraz wymioty, obserwowano przy podawaniu najwy[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]szej zalecanej
dawki leczniczej – 2 mg na psa. Cz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]stotliwo[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ść [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ich wyst[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]powania wynosi oko[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]o 5-9%. Objawy
te s[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]odwracalne i ust[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]puj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]po obni[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]eniu dawki.
W rzadkich przypadkach wst[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]powa[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ł [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]krwawy wyciek z pochwy. W sporadycznych
przypadkach obserwowano [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ysienie (utrat[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]sier[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ci).[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]i jeszcze tu (pobrane z [URL]http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/Incurin/V-047-PI-pl.pdf[/URL]_):[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][B][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][LEFT]4.4 Specjalne ostrze[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]enia dla ka[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]dego docelowego gatunku zwierz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman,Bold][SIZE=3]t[/LEFT]
[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][LEFT]Wysokie dawki estrogenów mog[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]wywiera[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]dzia[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]anie promuj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ce nowotworzenie w narz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]dach
docelowych posiadaj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]cych receptory estrogenowe (gruczo[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]ł [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3]mlekowy)."[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman][/FONT][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][SIZE=2]maksymalna dawka zalecana pomimo dobierania indywidualnego - 2mg/dzień. zosia bierze pół miligrama raz na 4 dni. krew ma idealną. [/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][SIZE=2][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][SIZE=2]nie ma problemów zdrowotnych związanych z braniem incurinu, na taka dawke można machnąć ręką... ja biorę więcej hormonów :cool1:[/SIZE][/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday'][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][FONT=TimesNewRoman][SIZE=3][SIZE=2]nie ma problemów zdrowotnych związanych z braniem incurinu, na taka dawke można machnąć ręką... ja biorę więcej hormonów :cool1:[/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote]

i zapewne wiecej wazysz;) ostatnio generalnie hormony traktuje sie jak
wit. C;) ale...nie moj wybor;)

Link to comment
Share on other sites

o rany.. ustosunkuj sie do mojego opisu dawkowania u zosi,a nie mojej wagi. bo pomijając ją, ja biore 3 rózne hormony non stop. wcale nie chcę - muszę.
jak wet usłyszał, jakie dawkowanie ma zosia, to machnał reką... a jak brała propalin, to sam wet okreslił, ze to nie ma sensu, próbujemy inne rzeczy.
jak beda najlzejsze objawy w krwi negatywnego wpływu incurinu, to zoś przejdzie na propalin. i cześć. jak mówię - zosia bierze incurin od półtora roku, nie stwierdzono żadnego negatywnego wpływu przy tym dawkowaniu - czy jeszce czegos więcej potrzeba? niedoczynność zwieracza jest własnie na tle hormonalnym - dostarczenie hormonów w odpowiedniej dawce jest akurat. zosi wystarczy dawka niemal niedostrzegalna przez organizm.
a z innej beczki - propalin nie zawsze działa, spotkałam sie z czyms takim, ale nie przeczytałam całego watku, nie wiem, czy tu taki przypadek był opisywany?

Link to comment
Share on other sites

aaa, jak zarcik, to spoko, nie załapałam....

a dlaczego stwierdzil wet, ze bez sensu - ano teraz się zastanawiam - ja jestem raczej osobą mysląca i argumenty do mnie przemawiają, a juz przyznanie sie do błedu to ćwicze snobistycznie... przyznaje, ze dogo w tym pomaga, bo tak mało ludzi tutaj to umie, ze az ego rosnie :evil_lol::oops:... dobra, wywnetrzniłam się, ad rem - zoska będzie miała teraz operacje onkologiczna -związana z problemem, który zaczał wystepować przed incurinem, więc związku nie ma. niemniej jednak jest konsultowana przez onkologa- wie on, ze zosiek bierze incurin... nie zgłosił sprzeciwu, ale - docisne go. bo jeden dobry wet ( i jeden kiepski też) nie widzieli problemu, jesli dawka jest tak mikruśna, a krew idealna.

a o niedziałanie propalinu - ja się nie pytam o ogólne przemyslenia, że cos czasem działa, a coś nie, bo to jasne, tylko o to, czy na watku zdarzyły się takie przypadki i co dalej te osoby zrobiły.... bo jest jeszcze trzeci sposób, ale nie pamiętam nazwy leku (tez hormon, w zatrzyku)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']o rany.. ustosunkuj sie do mojego opisu dawkowania u zosi,a nie mojej wagi. [/quote]

to byl taki...zarcik:roll:;)

[quote name='sleepingbyday']jak wet usłyszał, jakie dawkowanie ma zosia, to machnał reką... a jak brała propalin, to sam wet okreslił, ze to nie ma sensu, próbujemy inne rzeczy.[/quote]

i wlasnie o to mi chodzi - czemu??

[quote name='sleepingbyday']propalin nie zawsze działa[/quote]

owszem - nie zawsze..tak samo nie zawsze dzialaja hormony i inne preparaty - sa przypadki, ze NIC nie dziala, niestety

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Belga']A czy nie prościej nie sterylzować, niż "zepsuć" sukę, a potem całe życie "naprawiać"?:roll:[/quote]

a skad pewnosc, ze nie "popsuje" sie na starosc i wtedy co? bede ciela 10letnia suke? ropomacicze wystepuje czesciej wsrod suk znajomych niz nietrzymanie moczu - nie ma reguly. U nas cieczka trwala ponad 2 m-ce, potem ciaza urojona jak tak mialaby wygladac kazda cieczka to idzie zwariowac. Wiec ja wolalam ciac, a ze jest jak jest - pech:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a skad pewnosc, ze nie "popsuje" sie na starosc i wtedy co? [/quote]
Krócej będzie "popsuta".
Wiadomo, że na starość różne choroby i ludzi i zwierząt się imają - taka kolej rzeczy. Znam wiele suk operowanych około 10 roku życia, a nawet i później. Anestezjologia weterynaryjna bardzo się rozwinęła i teraz to już nie problem.
Twoja suka miała jakieś zaburzenia hormonalne, to przypadek będący wskazaniem do sterylizacji.
Jednak zupełnie nie rozumiem, po co grzebać w zdrowym, młodym organizmie, a potem całe życie walczyć ze skutkami swojej pochopnej decyzji ...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Belga']Twoja suka miała jakieś zaburzenia hormonalne, to przypadek będący wskazaniem do sterylizacji. [/quote]

tez nie mam pewnosci czy kazda cieczka by tak wygladala - doczekalam sie dwoch zczego pierwsza byla a wlasciwie prawie jej nie bylo. Ja po prostu biorac suke wiedzialam, ze bede sterylizowac i nie z powodu niechcianych szczeniakow, bo jak sie suke pilnuje to ich nie bedzie. Chcialam uniknac ew problemow w przyszlosci jak guz sutka, jak ropomacicze. Nie ukrywam jednak, ze jak sie dowiedzialam o popuszczaniu przez sterylizacje mialam mysli typu - po co mi to bylo...skrzywdzilam wlasnego psa, nigdy wiecej itp itd. Dalej nie umiem powiedziec szczerze - tak bede sterylizowac kazda suke. Wydaje mi sie to sluszne, a z drugiej strony gdyby leki nie dzialaly w obecnej sytuacji to nie wiem czy nadal bym tak pochwala zabieg...ciezko przewidziec wszystko

[quote name='Belga']Jednak zupełnie nie rozumiem, po co grzebać w zdrowym, młodym organizmie, a potem całe życie walczyć ze skutkami swojej pochopnej decyzji ...:roll:[/quote]

nigdy nie wiemy czy ten problem bedzie dotyczyl naszej suki. Ja wiem jedno - o ew popuszczaniu po operacji sie nie mowi w gabinetach weterynaryjnych. Ja idac na zabieg z suka ani razu nie slyszalam o skutkach ubocznych - mimo, ze operwal moja znany lekarz i profesor, w dobrej i znanej klinice. Tylko, ze ja bylam swiadoma tych problemow, ale czy kazdy jest...

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam mieszane uczucia co do sterylizacji. Byłam jej zwolenniczką, bo dawno temu miałam dwie suczki (łącznie żyły 18 lat) i obie umarły na ropomacicze (ostatnia 15 lat temu, kiedy to sterylizacja była pojęciem prawie abstrakcyjnym), dlatego teraz, gdy adoptowałam Milę i byłam zobligowana umową adopcyjną do sterylizacji, to nie miałam nic przeciwko. Niestety zycie zweryfikowalo moje podejście do zabiegu sterylizacji.
Oddałam na zabieg (wykonany dobrze przez doświadczonego chirurga w profesjonalnej lecznicy) zdrowego i wesołego psa, a odebrałam obraz nędzy i rozpaczy. Sunia nie spała, chodziła po domu i wymiotowała, a przez 4 dni nie jadła nic. A teraz jeszcze to nietrzymanie moczu!
Jakie wyciągnęłam z tego wnioski:
1. Nigdy już nie zdecydowałabym się na wysterylizowanie zdrowej suni, tzn. do sterylizacji przekonałyby mnie męczące sunię cieczki lub urojone ciąże,
2. By uniknąć ropomacicza, robiłabym kontrolne badania USG i ew. krwi, tak aby wcześnie uchwycić zagrożenie.
Uważam, że w Polsce zachłysnęliśmy się "dobrem sterylizacji" i zapanował u nas tzw. hurraoptymizm tym zabiegiem. Jest to pewno po trosze uzasadnione tym, że zyjemy w zacofanym kraju, gdzie jest duża bezdomność zwierząt, a ludzie po prostu nie myślą. Jednak nie wszyscy. Żadna moja suczka nigdy nie miała młodych, bo jak właściel chce, to potrafi upilnować.
I jeszcze jedno, w Niemczech, w kraju, w którym zwierzęta są szanowane i dobrze traktowane, właściciele tak masowo nie sterylizują swoich suk, tam bardzo ostrożnie podchodzi się do tego zabiegu.
Życie suki, która nie trzyma moczu, jest gehenną. Pamietajmy, że propalin czy incurin, czy inne środki nie u wszystkich suczek działają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Oddałam na zabieg (wykonany dobrze przez doświadczonego chirurga w profesjonalnej lecznicy) zdrowego i wesołego psa, a odebrałam obraz nędzy i rozpaczy. Sunia nie spała, chodziła po domu i wymiotowała, a przez 4 dni nie jadła nic. [/quote]

ale to moze byc reakcja na narkoze, zabieg to troszke co innego i nijak sie ma do samej sterylizacji

[quote name='dorota1']2. By uniknąć ropomacicza, robiłabym kontrolne badania USG i ew. krwi, tak aby wcześnie uchwycić zagrożenie.[/quote]

jak czesto robilabys takie badanie? raz na pol roku raz na rok raz w miesiacu? nawet ostatania opcja raczej nie zawsze wykryje problem na czas

[quote name='dorota1']Uważam, że w Polsce zachłysnęliśmy się "dobrem sterylizacji" i zapanował u nas tzw. hurraoptymizm tym zabiegiem. Jest to pewno po trosze uzasadnione tym, że zyjemy w zacofanym kraju, gdzie jest duża bezdomność zwierząt, a ludzie po prostu nie myślą. [/quote]

czemu w Polsce? Wiesz co sie dzieje w innych krajach? Tam jest cudownie? To tam sterylizacuje sie szczeniaki i od nich przychodza nowe "trendy" jak sterylka przed pierwsza cieczka - wiec czepiac sie Polski jako takiej to nie jest na miejscu, bo i po co;)

[quote name='dorota1']Życie suki, która nie trzyma moczu, jest gehenną. Pamietajmy, że propalin czy incurin, czy inne środki nie u wszystkich suczek działają.[/quote]

ale nie zawsze to musi byc gehenna - juz tez nie przekreslajmy calkowicie sterylek, bo nie o to chodzi

Link to comment
Share on other sites

Agnes, masz prawo mieć swoje zdanie na temat sterylizacji. Ja swoje też mam, wyrobione na podstawie własnych doświadczeń. Nie neguję tego zabiegu całkowicie, ale też nie traktuję go jako panaceum na wszystko. Są na pewno sytuacje, kiedy sterylka jest tym mniejszym złem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Agnes, masz prawo mieć swoje zdanie na temat sterylizacji. Ja swoje też mam, wyrobione na podstawie własnych doświadczeń. Nie neguję tego zabiegu całkowicie, ale też nie traktuję go jako panaceum na wszystko. Są na pewno sytuacje, kiedy sterylka jest tym mniejszym złem.[/quote]

i mysle, ze to bedzie dobre podsumowanie - chodzi o to, zeby nie "odstraszyc" przyszlych sterylkowiczow;) bo i po co...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...