Jump to content
Dogomania

Nobiles, stary kaukaz pojechał do Biafry, dziękujemy za opiekę [*]


kaja555

Recommended Posts

[quote name='3 x']wchodzisz w swoje allegro i w zakładkę "moja sprzedaż" na samym dole masz "ustawienia sprzedazy" i tam masz [B]wiadomośc do kupującego[/B]

najpierw zmień tresc w aukcji
a ja na pw napisze ci zaraz tą wiadomość do sprzedającego[/QUOTE]

OK.
Wielkie dzięki.

Zobaczcie czy tak może być.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aga z Fundacji Rotka proponowała pomoc przy diagnostyce i leczeniu Nobilesa, ale konkrety ma z nią omówić Biafra, przekazałam kontakt z prośbą o dalsze prowadzenie sprawy sms-em bo nie chciałam molestować jej w niedzielę wieczorem telefonami. Może 3x będzie coś wiedziała i napisze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']Aga z Fundacji Rotka proponowała pomoc przy diagnostyce i leczeniu Nobilesa, ale konkrety ma z nią omówić Biafra, przekazałam kontakt z prośbą o dalsze prowadzenie sprawy sms-em bo nie chciałam molestować jej w niedzielę wieczorem telefonami. Może 3x będzie coś wiedziała i napisze...[/QUOTE]

Serio?! Czyli jeszcze jedna Fundacja zainteresowała się losem Nobilesa i wspomoże :)

[B]Aga z Fundacji Rotka (z której?) bardzo dziękujemy :)[/B]



Poszło 20 cegiełek :)

Link to comment
Share on other sites

Na konto wpłynęła 1sza wpłata z allegro. [B]12 zł[/B].
Ludzie wpłacili razem z kosztami przesyłki chociaż nie zaznaczyli, że chcą dyplom :)

Edit.
Wpłynęły następne pieniążki.
Sprawdziłam, ale nie są to osoby z allegro.
W tytule przelewu pisze tylko: "Nobiles"

Pani Izabella K. [B]8 zł[/B]
Pani Anna N. [B]7 zł[/B]

Kaja555 możesz to na bieżąco wklejać w 1szym poście?

Link to comment
Share on other sites

Nie mam dobrych wieści :shake:
Konsultowałam zdjecia rentgenowskie Nobilesa z trzema chirurgami, tzn pytałam kto podjął by się operacji tej łapy .
Wszyscy zgodnie twierdzą, że się znęcam nad Nobilesem utrzymując go przy życiu :placz:

Dwóch lekarzy powiedziało, że się nie da z takim złamaniem nic zrobić, a trzeci, ze w takich przypadkach amputuje się łapę.
Niestety u Nobilesa nie da się nawet amputować, bo 1/4 kości udowej odłamana od reszty większych odłamków przesunęła się nad miednicę i tam przyrasta :-(
Nie ma jak amputować tego kawałka .
Dodatkowo Nobiles jest bardzo chudy, bardzo stary i ma podwyzszone parametry wątrobowe.

Może ktoś ma jakiegoś cudotwórcę :placz:

Pies cały dzień leży na jednym boku-na tym niepołamanym - ale za to nastrzelanym srutem.
Wstaje tylko do jedzenia.
W nocy lało to nawet nie wszedł do budy, bo nie daje rady.
Leżał płasko pod daszkiem :-(

Straszny biedak :-(

Link to comment
Share on other sites

biedak straszny :(
a czy weci rozważali jego uspienie czy ma sobie tak prawie wegetować aż umrze sam z siebie?
może uśpienie byłoby najlepszym wyjściem, skoro go to boli i nic nie da się z tym zrobić a tylko naszą fanaberią jest utrzymywanie go przy życiu

Link to comment
Share on other sites

w schronisku też mówili, że ich wet nie chciał ruszać tej nogi, nie wiem co powiedzieć, ten pies strasznie dużo musiał w życiu przejść, nie wiem co doradzić :(

nie jestem w stanie ocenić jak bardzo on cierpi, wiem jedynie, że te 2 tygodnie w schronisku bardzo się poprawił - zaraz po wyciągnięciu z rowu był w gorszym stanie, ale zaczął od razu jeść. Niestety chyba nie ma sposobu na "poprawienie" stanu nóg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Na konto wpłynęła 1sza wpłata z allegro. [B]12 zł[/B].
Ludzie wpłacili razem z kosztami przesyłki chociaż nie zaznaczyli, że chcą dyplom :)

Edit.
Wpłynęły następne pieniążki.
Sprawdziłam, ale nie są to osoby z allegro.
W tytule przelewu pisze tylko: "Nobiles"

Pani Izabella K. [B]8 zł[/B]
Pani Anna N. [B]7 zł[/B]

Kaja555 możesz to na bieżąco wklejać w 1szym poście?[/QUOTE]

wszystko wklejone

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja555']
nie jestem w stanie ocenić jak bardzo on cierpi, [/QUOTE]

Tego niestety się nie dowiemy.
Lekarze twierdzą że życie z taką nogą to jest okropny ból :-(

Kość udowa jest chyba największą i najgrubszą kością.
Nobiles ma ją złąmaną w trzech miejscach, powiedzmy na odcinku 1/3 od biodra .
Odłamane fragmenty dosyć spore ustawiły się w poprzek nogi :-(
Ostrymi częściami są powbijane w poszarpany mięsień.
Kość dąży zawsze do samozrostu i jeżeli nie zostanie odpowiednio ustawiona i usztywniona zrosnie się jak popadnie.
U niego tworzą się wielkie twory kostne, które próbują same poprzyrastać do rozrzuconych po nodze fragmentów :shake:

Noga jest już duzo krótsza, bo tam gdzie powinno byc biodro ona ma wbite kolano :placz: a cała kość udowa jest w drzazgach.
Dodatkowo spory jej fragment uszkodził trochę miednicę i przeskoczył nad biodro jakby w talię psa tak że nie ma możliwości żeby mu tą nogę amputować :placz:

Taka operacja, gdyby ktoś się jej podjął trwa bardzo długo a pies jest bardzo wyniszczony i szanse na jej przezycie ma niewielkie.
Rehabilitacja po amputacji jest długotrwała i bolesna.
Do tego ma słabą wątrobę , która może po narkozie się rozsypać
I jeszcze jego wiek jest bardzo zaawansowany.Ma jakieś 12 lat.
To na kaukaza bardzo dużo.

Musimy coś zadecydować, bo wszyscy lekarze są zgodni, że życie z tą nogą jest dla niego prawdziwym koszmarem :-(

Nobiles je i apetyt ma. Ale poza wstawaniem do jedzenia cały dzień lezy i się nie rusza :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...