Jump to content
Dogomania

Nobiles, stary kaukaz pojechał do Biafry, dziękujemy za opiekę [*]


kaja555

Recommended Posts

[IMG]http://www.tychy.schronisko.net/images/adopcja/1/normal/66335.jpg[/IMG]

[B]Nobiles[/B]

[B]płeć:[/B] pies
[B]rasa:[/B] mieszaniec


[B]numer:[/B] 3966
[B]miasto:[/B] Tychy

[B]sterylizacja:[/B] nie
[B]szczepienia:[/B] nie
[B]odrobaczenie:[/B] nie

[B]charakter i opis: [/B]
Duży pies, a przy tym spokojny i zrównoważony. Przyzwyczajony do kontaktu z człowiekiem. Ma problemy z tylną łapką, nie kwalifikuje się do zabiegu i pozostaje ona bezwładna.

Pies trafił do schroniska 17.02.2011r. ponieważ leżał w rowie na budowie przy ul. Jaśkowickiej. Tak się zaklinował, że musiałą go wyciągać Straż Pożarna.
Nobiles ma ok. 10 lat.

[B]Miejskie Schronisko dla Zwierząt[/B]
[B]43-100 Tychy[/B]
[B]ul. Przejazdowa 101[/B]

[B]605-897-607 (tel. całodobowy) [/B]


więcej o Nobilesie w artykule i w reportażu TVS poniżej:

[URL="http://www.tychy.pl/News/exeConcrete/?mid=2&id=8648"][COLOR=#4444ff]http://www.tychy.pl/News/exeConcrete/?mid=2&id=8648[/COLOR][/URL]

[URL="http://www.tvs.pl/informacje/34103,odmieniaja_los_bezdomnych_i_starych_zwierzat_w_tychach.html"][COLOR=#4444ff]http://www.tvs.pl/informacje/34103,o...w_tychach.html[/COLOR][/URL]

[IMG]http://www.tychy.pl/media/galleries/miasto/schronisko_dla_zwierzat/schronisko2.jpg[/IMG]

[U]
[INDENT][B][U]ROZLICZENIE ALLEGRO:[/U][/B]
[/INDENT][/U]
[INDENT]
[U][COLOR=green]Tomasz L. Warszawa 30 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Monika Ł. Będzin 25 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Małgorzata P. Warszawa 25 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Irena B. Ostróda 10 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Michał W. Łódź 25 zł[/COLOR][/U]
[U]Barbara A. Oświęcim-Zaborze 10 zł[/U]
[U][COLOR=green]Elżbieta Ł. Kraków 7 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Sławomir K. Wrocław 25 zł[/COLOR][/U]
[U]Małgorzata L. Łódź 20 zł[/U]
[U][COLOR=green]Renata K. Warszawa 12 zł[/COLOR][/U]
[U]Michał P. Mysłowice 25 zł[/U]
[U][COLOR=green]Paweł W. Kraków 5 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Dorota P. Wrocław 10 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Dagmara B. Zgorzelec 25 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Marcin R. Poznań 10 zł[/COLOR][/U]
[U]Kamila A. Kraków 12 zł[/U]
[U][COLOR=green]Dawid N. Poznań 10 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Maria K. Racibórz 27 zł[/COLOR][/U]
[U]Artur B. Kraków 15 zł[/U]
[U][COLOR=green]Magda S. Warszawa 5 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Elżbieta Ś. Warszawa 20 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Oliwia C. Serock 25 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Ewa K.N. Złotniki Kujawskie 10 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Michał G. Gliwice 7 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Dawid W. Dąbrowa Górnicza 7 zł[/COLOR][/U]
[U]Wiesława Sz. Kozienice 5 zł[/U]
[U][COLOR=green]Katarzyna Z. Piekary Śl. 5 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Iwona B. Lublin 7 zł[/COLOR][/U]
[U]Kinga K. Dąbrowa Górnicza 12 zł[/U]
[U]Paulina H. Poznań 7 zł[/U]
[U][COLOR=green]Renata G. Lourdes 50 zł[/COLOR][/U]
[U]Danuta K. Skoki 7 zł[/U]
[U]Hanna B. Chorzów 10 zł[/U]
[U][COLOR=green]Łukasz M. Trzebieszowice 5 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Barbara Dz. Puck 202 zł[/COLOR][/U]
[U][COLOR=green]Iwona G.-R. Kalisz Pomorski 5 zł[/COLOR][/U]
[U]Paulina S. Starogard Gdański 5 zł[/U]

[U][COLOR=green]* "płacę z allegro" czyli już na koncie Biafry[/COLOR][/U]

[U]Wpłaty z allegro na moje konto: [B]128 zł[/B][/U]
[U]Izabella K.[B] 8 zł[/B][/U]
[U]Nanhoo i jej mama: [B]140 zł[/B][/U]

[U][B]276 zł - 49,95 zł (koszty allegro) = 226,05 zł[/B][/U]

[U]Przelewam [B]226,05 zł[/B] na konto fundacji. [/U]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w zasadzie ten wątek to taki akt desperacji, podobnemu psu nie udało mi się na czas pomóc, odszedł w schronisku

ten raczej też długo nie pociągnie, choć jego stan zdecydowanie się poprawił odkąd trafił do schroniska, ma jedzenie i dobrą opiekę, ale młodości i miłości człowieka mu to nie zwróci

Link to comment
Share on other sites

Jestem i będę z nim do końca:-( Nic nie robienie to zaakceptowanie i zgoda na to co jest a tego nie chcemy !! Musimy próbować, ja wierzę w psie cuda:-)!!
Jak tylko zacznie mi działac tzw wtyczka na mojej stronie bezdomnepsy.pl to zaraz go ogłoszę na FB

[B] na kogo namiary w ogłoszeniach?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ihabe']Nasz Olbrzymek ma duże zainteresowanie na FB

[url]http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=159404350781235#!/note.php?note_id=159391157449221[/url][/QUOTE]

dzięki, może coś się wymyśli, ale te 400 zł miesięcznie to cięzko widzę

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochani jeśli ktoś z was zna Biafrę nie zdziwi go to co teraz napiszę : o godz. 12:30 Biafra otrzymuje telefon z zapytaniem czy przyjmie jeszcze jednego bezdomnego Kaukaza w stanie strasznym, mówi otwarcie, że bez deklaracji nie da rady, ma wysyp jeszcze wakacyjnych znajd i walczy o każdą złotówkę na hotel dla nich, o 13:10 Biafra dzwoni do mnie i mówi, że nie wytrzymała, widziała wątek i zdjęcia i że jest strasznie, że trzeba dopytać czy wstaje, czy je i wogóle, bo on się kończy, znalazła telefon do schroniska, dzwoni, o 15:20 Biafra siedzi za kierownicą i jedzie po staruszka, ubłagała obsługę schroniska w Tychach, czekają na nią, [/B]

[B]o 19:00 Biafra melduje się z drogi : jest nasz Staruszek, straszna bieda, ledwo chodzi, sama skóra i kości ukryte pod skołtunionym futrem, śmierdzi nieziemsko na mocz w którym chyba leżakował, ledwo drepta, nawet do miski z jedzeniem z trudem się przemieszcza, ma niezbyt wyraźne zdjęcia złamania : stare złamanie z przemieszczeniem tylnej łapy, zaognione, otoczone starą okostną, dodatkowo złamanie miednicy z odłamaną główką panewki biodrowej (jeśli nie pomieszałam otrzymanych telefonicznie na gorąco wieści), odłamki w tkance mięśniowej, stan zapalny. [/B]


[B]W ten sposób nasz Staruszek wylądował w kaukazim niebie Fundacji Zwierzę Nie Jest Rzeczą pod opieką nieocenionej Biafry, która jednak nie da rady nic zrobić bez naszej pomocy. A konieczne są fundusze, fundusze i jeszcze raz fundusze...proszę was, wszystkich którzy mogą wspomóc Staruszka Nobilesa o wpłaty , nawet złotówka się liczy :
Fundacja "Zwierzę nie jest rzeczą"
31-273 Kraków
ul. Batalionu "Skała" AK 8/36

[/B][B]nr konta PKO Bank Polski S.A.:
07 1020 2906 0000 1702 0256 2460[/B]
[B]z dopiskiem " na Nobilesa"[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Nanhoo[/B] jakbyś mogła nanieśc poprawki w swoim poście byłabym wdzięczna
[B]nr konta PKO Bank Polski S.A.:
07 1020 2906 0000 1702 0256 2460[/B]

ze względów logistycznych fundacja przesiada sie na inne konto, obecnie funkcjonują oba ale staramy się poinformować wszystkich o tym nowym.

jeszcze a propo pieniązków to bylibyśmy wdzięczni gdy ktoś zajął się finansami chłopaka
my niestety - od razu mówię, nie będziemy w stanie prowadzić na bieżąco prowadzić rozliczeń
po prostu mamy za dużo na głowie
może zbiórkę na dogo ktoś przeprowadzi na jakies inne konto a potem całośc jednym przelewem do fundacji??
(nie wiem, głośno myślę)

i chyba najważniejsze: [B]pies nie jest na hotelowaniu[/B]
nie trzeba płacić za miejsce i opiekę
ale [B]bardzo prosimy o wsparcie na utrzymanie - jedzenie, wizyty u weterynarza i leki[/B]
może ktoś moze podarowac karmę ?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wieczorem dostałam te informację i o mało ze szczęścia nie spadłam z krzesła:-)
Tak cudowne wieści nie słyszy sie na codzień:-)

[COLOR=red][B]Kochani, proszę pomóżmy cudownej Biafrze!!! To co zrobiła , tego się nie da opisać żadnymi słowami. Każdy z nas kocha zwierzęta i stara się im pomagać ale kto zrobiłby cos takiego? Mnie brakuje słów, jestem w szoku.[/B][/COLOR]

[B]Dziekuję kochana Biafro!!!!!!!!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

3 x czy macie dziewczyny jakieś materiał w formie elektronicznej który mogłabym wykorzystać do wydrukowania plakatu i powieszenia go w szkole moich dzieci? chodzi mi o "wakacyjne wyrzutki" w szczególności i Fundację jako taką. Razem z wychowawczynią jednej z klas chcemy spróbować przekonać dyrekcję do rozpoczęcia akcji przejęcia pomocy FZNR jako stałego patronatu w szkole w formie zbiórki karmy, rozgłaszaniu adopcji, organizacji bazarków itp. Potrzebuję do tego materiały które mogę dać do druku i rozwiesić w szkole.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x'][B]Nanhoo[/B] jakbyś mogła nanieśc poprawki w swoim poście byłabym wdzięczna
[B]nr konta PKO Bank Polski S.A.:
07 1020 2906 0000 1702 0256 2460[/B]

ze względów logistycznych fundacja przesiada sie na inne konto, obecnie funkcjonują oba ale staramy się poinformować wszystkich o tym nowym.

jeszcze a propo pieniązków to bylibyśmy wdzięczni gdy ktoś zajął się finansami chłopaka
my niestety - od razu mówię, nie będziemy w stanie prowadzić na bieżąco prowadzić rozliczeń
po prostu mamy za dużo na głowie
może zbiórkę na dogo ktoś przeprowadzi na jakies inne konto a potem całośc jednym przelewem do fundacji??
(nie wiem, głośno myślę)

i chyba najważniejsze: [B]pies nie jest na hotelowaniu[/B]
nie trzeba płacić za miejsce i opiekę
ale [B]bardzo prosimy o wsparcie na utrzymanie - jedzenie, wizyty u weterynarza i leki[/B]
może ktoś moze podarowac karmę ?[/QUOTE]

Jak miałaby wyglądać taka zbiórka pieniędzy?
Jeśli macie do mnie zaufanie mogę zbierać pieniądze.
Tylko jak to ma wyglądać?
Zbierać na swoje prywatne konto czy na to nowe fundacyjne?
Jak miałyby wyglądać te rozliczenia?

Biafra to święty człowiek.
Wielki wielki szacunek dla niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Jak miałaby wyglądać taka zbiórka pieniędzy?
Jeśli macie do mnie zaufanie mogę zbierać pieniądze.
Tylko jak to ma wyglądać?
Zbierać na swoje prywatne konto czy na to nowe fundacyjne?
Jak miałyby wyglądać te rozliczenia?

Biafra to święty człowiek.
Wielki wielki szacunek dla niej.[/QUOTE]

jeśli dobrze zrozumiałam 3x to dziewczynom najlepiej by pasowało żeby zbierać na osobne konto i przelewać w jednym na fundacyjne. Magda222 widziałam Twoje rozliczenia na innych wątkach i jeśli byś się podjęła to byłoby super. Ja mam 1000% zaufania. I sądzę, że inne dziewczyny na wątku również.

Równocześnie jest ogłoszenie NObilesa na FB, tam też żebramy o pieniążki. Zaraz polecę molestować którąś z ciotek tutaj o jakiś bannerek. I może ktoś potrafi założyć Nobilesowi allegro cegiełkowe? Ja opłacę, ale nie wiem jak to się prowadzi i opłaca.

Nie mam dziś jeszcze żadnych wieści o naszym Staruszku od Biafry i trochę się martwię :( ale nie chcę jej molestować więc cierpliwie czekam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']jeśli dobrze zrozumiałam 3x to dziewczynom najlepiej by pasowało żeby zbierać na osobne konto i przelewać w jednym na fundacyjne. Magda222 widziałam Twoje rozliczenia na innych wątkach i jeśli byś się podjęła to byłoby super. Ja mam 1000% zaufania. I sądzę, że inne dziewczyny na wątku również.

Równocześnie jest ogłoszenie NObilesa na FB, tam też żebramy o pieniążki. Zaraz polecę molestować którąś z ciotek tutaj o jakiś bannerek. I może ktoś potrafi założyć Nobilesowi allegro cegiełkowe? Ja opłacę, ale nie wiem jak to się prowadzi i opłaca.

Nie mam dziś jeszcze żadnych wieści o naszym Staruszku od Biafry i trochę się martwię :( ale nie chcę jej molestować więc cierpliwie czekam.[/QUOTE]

Allegro cegiełkowe musi byc zrobione z konta allegro fundacji lub stowarzyszenia, osoba prywatna nie moze tego robić, allegro może zawiesić taka aukcje i użytkownika. Oferowałam zrobienie cegiełek na nasze Stowarzyszenie humanitarno- ekologiczne dla Braci Mniejszych ale psiak jest pod opieką Fundacji i teraz raczej ja nie mogę tego zrobić, chyba, ze jest inaczej i np nasze Stowarzyszenie zrobi taka aukcję i napiszę , że uzbierane środki zostaną przekazane Fundacji i takie tam?
Czy ktos sie orientuje w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']jeśli dobrze zrozumiałam 3x to [B]dziewczynom najlepiej by pasowało żeby zbierać na osobne konto i przelewać w jednym na fundacyjne.[/B] Magda222 widziałam Twoje rozliczenia na innych wątkach i jeśli byś się podjęła to byłoby super. Ja mam 1000% zaufania. I sądzę, że inne dziewczyny na wątku również. [/quote]
dokładnie

[quote]
Nie mam dziś jeszcze żadnych wieści o naszym Staruszku od Biafry i trochę się martwię :( ale nie chcę jej molestować więc cierpliwie czekam.[/QUOTE]
noc spędził w samochodzie, wieczorem trochę szczekał
Iza nie chciała go juz wczoraj w nocy męczyć przeprowadzkami

[quote name='ihabe']A[B]llegro cegiełkowe musi byc zrobione z konta allegro fundacji lub stowarzyszenia[/B], osoba prywatna nie moze tego robić, allegro może zawiesić taka aukcje i użytkownika. Oferowałam zrobienie cegiełek na nasze Stowarzyszenie humanitarno- ekologiczne dla Braci Mniejszych ale psiak jest pod opieką Fundacji i teraz raczej ja nie mogę tego zrobić, chyba, ze jest inaczej i np nasze Stowarzyszenie zrobi taka aukcję i napiszę , że uzbierane środki zostaną przekazane Fundacji i takie tam?
Czy ktos sie orientuje w tym temacie?[/QUOTE]

nie musi
tutaj jest przykład:
[URL="http://allegro.pl/wakacyjne-wyrzutki-napelnij-brzuszki-i1494937455.html"]wakacyjne wyrzutki - klik[/URL]
właśnie ze względu na to, że nie damy razy prowadzić teraz rozliczeń i żeby na konto fundacji wpłyneła jedna wpłata a nie 50 malutkich -co zdecydowanie ułatwia rozliczenia, allegro wystawiam z prywatnego konta z tym, ze sprzedaję zawsze "dyplomy" a nie wirtualne cegiełki.
Trzeba pamiętac, aby zaznaczyc wysyłkę listem (bo podobno aukcje tylko z wysyłką mailową są usuwane)
no i jesli ktoś chce to po zakończeniu aukcji wysłac dyplomy

[quote name='magda222']Mogę zrobić takie allegro cegiełkowe.
Jak będę miała z czymś problem to dopytam Isadorę.
Ona mi zawsze pomaga :loveu:
Tylko czy wtedy mogę podać moje konto czy to musi być konto fundacji?
Nanhoo dziękuję za zaufanie :)[/QUOTE]

Magda - jak wyżej, możesz z prywatnego


wg mnie na fb można zbierać pieniązki na konto fundacji - będziemy powiadamiać jak jakieś przyjdą
ale allegro mozna zrobić na pryatne konto z adnotacją że aukcja jest uzgodniona z fundacją i przez nia monitorowana

przepraszam, ale napradę nie damy rady tego pociągnać


Nanhoo - Iza będzie dostępna południowym wieczorem, teraz wiem, ze cośtam załatwia w terenie


edit: aukcja jest wystawiana z prywatnego konta i pieniążki spływaja na prywatne konto a potem sa przelewna na fundację

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Mogę zrobić takie allegro cegiełkowe.
Jak będę miała z czymś problem to dopytam Isadorę.
Ona mi zawsze pomaga :loveu:
Tylko czy wtedy mogę podać moje konto czy to musi być konto fundacji?
Nanhoo dziękuję za zaufanie :)[/QUOTE]

Oczywiście że pomogę. Nie musi być konto Fundacji.
Ostatnio też robiłam jedną z aukcji na prywatne konto
[url]http://allegro.pl/kalendarz-szansa-dla-suni-szansy-i1406410830.html[/url]

Jak coś to pukaj, nie uzywaj okresleń [B]aukcja charytatywna,[/B] [B]aukcje cegiełkowa,[/B] [B]cegiełka[/B].

I podam na priva kogo masz zablokować z allegrowiczów, licytuje 5 zł a dym robi za 1000.

A tak w ogóle jestem na zaproszenie [B][B]Nanhoo aby zrobić banerek.
Jak mi sie uda to zrobie w pracy jak nie to dopiero po południu w domu.
[/B][URL="http://www.dogomania.pl/members/91063-Nanhoo"][/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...