Jump to content
Dogomania

Szczeniak nie chce jeść suchej karmy


Guest Marta191991

Recommended Posts

[quote name='Balbina12']pies jest z natury drapieznikiem,mięsożercą i pozbawianie go mięsa jest-w moim odczuciu-zwykłą ignorancją.Jeśli ty jesteś wege-gratulacje.Ale pies nie musi podzielać twoich poglądów:roll:[/QUOTE]

Nie, pies nie jest z natury drapieżnikiem i nie jest z mięsożercą, tylko WSZYSTOŻERCĄ!

Drapieżnik jest zwierzęciem dziko żyjącym i zabija ofiary po to, żeby przeżyć, a nie dla zabawy jak pieski, które puszczacie w las.

Gdyby psy (tak jak ludzie) były zwierzętami mięsożernymi, w skład ich diety wchodziłyby prawie wyłącznie martwe lub żywe tkanki zwierzęce, czyli mięso. Tata dieta źle wróży zdrowiu.

Ignorancją (a nawet fanatyzmem) jest klepać w kółko to samo bez głębszego zastanowienia... I nie piszę tego tylko do Ciebie. :)

[quote name='Balbina12']Jeśli ty jesteś wege-gratulacje.Ale pies nie musi podzielać twoich poglądów:roll:[/QUOTE]

To ja gratuluję Twojemu psu, że w suchym "bobku" widzi kawałek mięsa. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SKOLMAN_MWS']Bo to jest wegańska karma. A chciałabyś żeby zawierała mięso? Jak tak to z jakiego powodu?[/QUOTE]

I sam sobie odpowiadasz:
[quote name='SKOLMAN_MWS']Nie, pies nie jest z natury drapieżnikiem i nie jest z mięsożercą, tylko WSZYSTOŻERCĄ![/QUOTE]
Dlaczego wobec tego pozbawiac psa dosc istotnego skladnika diety, ot, dla zachcianki 'ekologicznej'?

[QUOTE=SKOLMAN_MWS;16495461
Nie wiem, może jesteście tacy wygodni, że karmicie swoje pupile tylko suchą karmą?[/QUOTE]

Czy aby przypadkiem promowana dosc agresywnie przez Ciebie karma nie jest suchym gotowcem przemyslowym?
I niby z jakiego powodu raptem tak zdrowsza nad rownie przemyslowymi karmami zawierajacymi produkty zwierzece?
Sklad 'odrobine' ubozszy, proces przetworczy podobny, wiec...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']I sam sobie odpowiadasz:

Dlaczego wobec tego pozbawiac psa dosc istotnego skladnika diety, ot, dla zachcianki 'ekologicznej'?[/QUOTE]

O jakim ty składniku piszesz? Przecież ta karma jest pełnowartościowa. :)

'ekologicznej' - to chyba jakiś tu fanatyzm. ;) Masz coś przeciwko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SKOLMAN_MWS']O jakim ty składniku piszesz?[/quote]

Hm... Pomyślmy... Rany boskie, czyżby chodziło o MIĘSO?! :crazyeye:

[quote name='SKOLMAN_MWS'] Przecież ta karma jest pełnowartościowa. :)
[/QUOTE]

Hahahahaha, to się uchachałam :D

[quote]Składniki: zboża, ekstrakty z protein roślinnych, wyciągi z warzyw, oleje i tłuszcze, drożdże, minerały, Wit. E jako środek konserwujący. Dodatkowo: kwas linolowy (4,3%) oraz L- karnityna.[/quote]Jak TO jest pełnowartościowa karma to ja jestem królowa Elżbieta :cunao:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Bzdura na kółkach. Zarówno ryż, jak i kukurydza mogą uczulać - i uczulają bardzo często, szczególnie kukurydza.[/QUOTE]

Wytłumacz mi:

1. Czym się różni kukurydza od kukurydzy Bt?
2. Czym się różni kukurydza od kukurydzy transgenicznej?
3. Czym się różni kukurydza od kukurydzy z wytrąconym glutenem?
4. Czym się różni kukurydza od kukurydzy z nieaktywnym glutenem?

[quote name='Martens']Że producent sobie pisze, że produkt jest "hipoalergiczny" to można sobie wsadzić, bo widziałam już "hypoalergiczne karmy na jagnięcinie" z dodatkiem... tłuszczu z kurczaka, podczas gdy kurczak jest jednym z najczęstszych alergenów w psich alergiach.[/QUOTE]

Nie wiem czy wiesz, ale pisanie nieprawidłowych informacji na opowaniu (w szczególności jeśli chodzi o zdrowie) jest niezgodne z prawem. Jeśli takie coś ma miejsce to powinnaś to zgłosić, a nie czekać na oklaski.

Mięso zawiera 10-1000x więcej szkodliwych substancji niż rośliny kumulowanych ze środowiska, bo na 1kg mięsa potrzeba ok.10kg paszy roślinnej, pasza to GMO a GMO to herbicydy, szkodliwe pozostałości tuczu i przemysłowego przetwarzania mięsa: konserwanty, antybiotyki, sztuczne hormony i inne dodatki.

PS. Hipoalergiczna to nie Hypoalergiczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']
Jak TO jest pełnowartościowa karma to ja jestem królowa Elżbieta :cunao:[/QUOTE]

[QUOTE]Ami to całkiem nowa droga w żywieniu psów i kotów: ekologiczna, nie godząca w prawa zwierząt, zdrowa i bezpieczna. Ami zostało stworzone w roku 1980 przez profesora Ghezzo, badacza i obrońcę praw zwierząt oraz przeciwnika badań doświadczalnych na nich. Ami jest firmą, która obmyśliła i rozwinęła rewolucyjną wprost hipoalergiczną dietę opracowaną wyłącznie na bazie naturalnych składników. Dzięki Ami masz wpływ na długie i zdrowe życie pupila – psy i koty są kompletnie odżywione, zdrowe i chronione naturalną karmą najlepszej jakości.

Wybierz sposób myślenia Ami:
Troszcz się o zwierzęta – dbaj o cały świat.
Składniki: zboża, ekstrakty z protein roślinnych, wyciągi z warzyw, oleje i tłuszcze, drożdże, minerały, Wit. E jako środek konserwujący. Dodatkowo: kwas linolowy (4,3%) oraz L- karnityna.

Guaranteed Analysis
Protein 24.50 %
Moisture 8.00 %
Oil and Fats 12.00 %
Fibre 3.00 %
Ash 6.00 %
Calcium 1.29 %
Phosphorus 0.75 %

Vitamin and Mineral Supplements
per kg of product
Vit. A 18,000 iu
Vit. D3* 1,350 iu
Vit. E (alpha tocopherol) 265 mg
Vit. B1 8 mg
Vit. B2 14 mg
Vit. B6 5 mg
Pantothenic D Acid 15 mg
Vit. H (biotin) 0.24 mg
Vit. K 1.5 mg
Vit. PP 45 mg
Vit. B12 0.08 mg
Folic Acid 1.3 mg
Choline Chloride 2500 mg
Iron (iron carbonate) 150 mg
Iodine (potassium iodide) 2.5 mg
Manganese (manganese oxide) 35 mg
Copper (copper sulphate) 20 mg
Selenium(sodium selenite) 0.12 mg
Zinc (zinc oxide) 120 mg[/QUOTE]
[url]http://www.veggiepets.com/acatalog/ami_dog_food.html[/url]

I to nie jest jedyna karma z tej firmy:
[url]http://www.veggiepets.com/acatalog/vegetarian_dog_food.html[/url]

Tutaj jest dla małych psów:
[url]http://www.dlapsaidlakota.pl/ami-dog-karma-dla-malych-psow-800g-cat-133-id-230.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SKOLMAN_MWS']Nie, pies nie jest z natury drapieżnikiem i nie jest z mięsożercą, tylko WSZYSTOŻERCĄ!
To ja gratuluję Twojemu psu, że w suchym "bobku" widzi kawałek mięsa. ;)
[/QUOTE]
[B]zaprzeczasz sama sobie:shake:Jeśli jest wszystkożercą to znaczy,że owe mięso również ma w jadłospisie.To takie proste i logiczne:multi:[/B]
[B]gratulacje przekazane:lol:Tylko,że lepiej gdybyś dobrze czytała moje posty.Mój pies nie je suchej karmy.Je jedzenie gotowane i myślę ,że średnio inteligentny człowiek po moich kilku postach już to dawno wywnionskował[/B]:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SKOLMAN_MWS'][URL]http://www.veggiepets.com/acatalog/ami_dog_food.html[/URL]

I to nie jest jedyna karma z tej firmy:
[URL]http://www.veggiepets.com/acatalog/vegetarian_dog_food.html[/URL]

Tutaj jest dla małych psów:
[URL]http://www.dlapsaidlakota.pl/ami-dog-karma-dla-malych-psow-800g-cat-133-id-230.aspx[/URL][/QUOTE]

Ale po co mi wklejasz te pierdołki, które jestem w stanie sama sobie znaleźć? Podtrzymuję swoją opinię - karma[B] bez mięsa[/B] nigdy nie będzie karmą pełnowartościową dla psa. Ani dla kota. Ani dla tchórzofretki. Ale jeśli Ci to sprawi radość, możesz mnie tytułować od dzisiaj królową Elżbietą, nie ma problemu :evil_lol:

P.S.
[QUOTE] [B][FONT=&quot]Inne przysmaki, przegryzki, treserki i karmy dla psów i dla kotów w zakładce KARMIENIE. [/FONT]Zapraszamy także do skorzystania z naszych promocji Ubranek, Kosmetyków i [COLOR=red]Galanterii Skórzanej [/COLOR]oraz Przysmaków, zakładki UBRANKA, PIELĘGNACJA, OBROŻE, SZELKI, SMYCZE, KARMY SMAKOŁYKI ODŻYWKI.[/B]
[/QUOTE][COLOR=black]

To się chyba nazywa "strzał w kolano" czy jakoś tak :evil_lol:

P.P.S. Jesteś na forum miłośników psów, to tak jakbyś stracił poczucie rzeczywistości - nie sądzę, żeby ktoś, kto kocha psy i chce dla nich jak najlepiej Ci przyklasnął w karmieniu psów kukurydzą. Może czas poluzować gumkę od beretu, zdjąć klapki z oczu i przeczytać ponownie choćby posty Martens, powoli, ze zrozumieniem? [SIZE=1]Jeśli liczba przy Twoim nicku na YT określa rok Twojego urodzenia to tym bardziej się dziwię - taki duży, a wierzy w takie bzdury nakładane łopatą prosto do głów naiwnych ludzi przez eko-oszołomów... [/SIZE]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12'][B]zaprzeczasz sama sobie:shake:Jeśli jest wszystkożercą to znaczy,że owe mięso również ma w jadłospisie.To takie proste i logiczne:multi:[/B]
[B]gratulacje przekazane:lol:Tylko,że lepiej gdybyś dobrze czytała moje posty.Mój pies nie je suchej karmy.Je jedzenie gotowane i myślę ,że średnio inteligentny człowiek po moich kilku postach już to dawno wywnionskował[/B]:razz:[/QUOTE]

Nie jestem kobietą i nie zaprzeczam sam sobie!

Jak będziesz miała więcej rozumku to pogadamy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']eh, troll jak kazdy, zabawny jest ;).
Evel, a zauwazylas, ze w ramach uzupelnienia karmy wegeckiej polecane sa tzw. maced skrzydelka :P.[/QUOTE]

O nie! One kiedyś żyły, jak my! Też miały marzenia, chciały założyć swoje rodziny i w ogóle :(

Link to comment
Share on other sites

Skolman cieszę się, że masz bana, bo ja mam tez dość zapaleńców wegan, którzy na siłę z psa czy kota robią królika. Dla mnie to jest obrzydliwe. To jest forum miłośników psów, nie wchodź tu więcej i nie wypisuj głupot, że kukurydza jest dobra dla psa, bo już nie wiadomo czy z tego się śmiać czy płakać. Pokładam nadzieję, że jesteś jednak trollem.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w kwestii tego posta, bo w trakcie edycji zablokowali mi konto, więc piszę z innego.

[quote name='Balbina12']zaprzeczasz sama sobie:shake:Jeśli jest wszystkożercą to znaczy,że owe mięso również ma w jadłospisie.[/QUOTE]

Przypomnie Ci, że post wcześniej napisałaś mi, że psy są mięsożerne (błąd merytoryczny).

Nie zaprzeczam, bo (nigdzie) nie napisałem, że pies jest roślinożerny i ma nie jeść mięsa!

Wszystkożerny może jeść mięso i nie musi. Proste i logiczne.





============================================



[b]Do Administracji[/b]: Proszę o odblokowanie mojego konta [b]SKOLMAN_MWS[/b]
Acha, i proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu zablokowaliście mi konto.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

SKOLMAN_MWS i SKOLMAN-MWS- kurczę, przekonałeś mnie. Idę z psami na pierwszy popas- mam nadzieję, że trawa im zasmakuje, wytłumaczyłam im, że mięsko jest ble i od dziś przestawiamy się na dietę wegańską :D

Chłopie- ktoś Ci zrobił pranie mózgu? czy samo z siebie Ci sie porobiło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SKOLMAN-MWS']
Wszystkożerny może jeść mięso i nie musi. Proste i logiczne.
[/QUOTE]

To nie jest tak proste i logiczne jak Ci się wydaje, bo gatunki zwierząt wszystkożernych nie są zrobione przez kalkę i pies nie równa się człowiek ani świnia nie równa się niedźwiedź, a każde z nich jest wszystkożercą. Mają różne pochodzenie filogenetyczne; z nich wszystkich najbardziej ukierunkowany na pokarm roślinny pod względem anatomii i fizjologii jest człowiek - najmniej pies. Pies mimo swojej rzekomej wszystkożerności posiada anatomię i fizjologię typową dla drapieżników. Zresztą JEST drapieżnikiem i padlinożercą czy Ci to w smak czy nie w smak, pod względem genetycznym jak i wielu ras również zachowania po zdziczeniu (albo i bez niego; jedź na wieś i zobacz czym żywią się wiejskie psy wypuszczane na noc, żeby same się wyżywiły). Występują też ogromne różnice rasowe - są rasy setki lat trzymane w gospodarstwach przy budzie, gdzie żywione były resztkami jedzenia ze śladową ilością mięsa i na przestrzeni lat w procesie selekcji przystosowaly się do przeżycia na takim pokarmie (co wciąż nie oznacza, że jest to pokarm biologicznie dla nich najlepszy i najzdrowszy), a są psy, które z racji swojego pochodzenia tysiące lat żyły na resztkach po ludzkim polowaniu, mięsie i rybach, tłuszczu, a pokarmu roślinnego nie otrzymywały praktycznie wcale. Podobnie z psami, które z racji budowy (mała objętość żołądka) i tempa metabolizmu bardzo źle znoszą inne pokarm niż właśnie mięso z niewielkim dodatkiem warzyw (charty).

Mylisz się również, że zwierzę mięsożerne to takie, które je tylko mięso - otóż nie, typowe drapieżniki zjadają również bardzo chętnie treść żołądka upolowanych zwierząt, co chętnie okraszają trawą, korą drzew, owocami jagodowymi, które pełnią rolę ziółka i witaminki, ale to nadal nie znaczy, że można przestawić je na warzywa i owoce bez szkody dla ich zdrowia.

Daruj sobie też wklejanie artykułów o soi w kontekście ludzkiego żywienia do dyskusji na temat żywienia psów, bo całkowicie ośmiesza Cię to merytorycznie. Jedyne na czym się znasz to może ów weganizm i wegetarianizm - Twoja wiedza na temat psów, ich anatomii, fizjologii i żywienia jest niemal zerowa i opiera się tylko na wtłoczonej na szybko wegańskiej propagandzie dietetycznej, która do kynologii ma tyle co piernik do wiatraka.
Tak więc jak Ty proponowałeś userom dogomanii powrót do rozmowy jak nabiorą rozumku, tak ja proponuję Tobie uzupełnienie podstawowej bezstronnej wiedzy na temat Canis lupus familiaris i dopiero zakładanie kolejnych kont czy próby odblokowania starego, bo przy takim poziomie wiedzy do jakiego pretendujesz, a jaki prezentujesz rzeczywiście, o szacunku do rozmówcy nie mówiąc, nikt nie ma ochoty czytać Twoich postów - chyba że dla śmiechu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SKOLMAN_MWS']Nie jestem kobietą i nie zaprzeczam sam sobie!

Jak będziesz miała więcej rozumku to pogadamy. ;)[/QUOTE]
Nie jesteś w stanie mi już odpowiedzieć ale jeśli to czytasz to...
prosze Cię,nie traktuj mnie jak małą dziewczynkę która może nabrać rozumku...bo sobie tego nie życzę.Nie będzie mi jakiś facet który przyszedł na forum pochwalił się jak to marchewki dla psa są super a mięsko be,be mówił czy mam nabrać rozumku czy nie.Bo w Twoim przekonaniu rozumku nabrałabym gdybym teraz ja,mój pies i cała familia wyrzucili mięsko i zaczeli się żywić zieleniną...Jeśli w takich kategoriach postrzegarz ludzi to ja Ci tylko mogę współczuć...i cieszyć się ,że masz już bana:lol:

Link to comment
Share on other sites

Namaste:-)
Zostałem poproszony o udzielenie się w tej dyskusji więc się udzielam:-)

Bardzo dobrze jest jeśli "robi się z psa weganina".Ja nie mam psa,ale moi rodzice mają i kupiłem mu kiedyś wegańską karmę. Może uda mi się namówić mame(bo to Ona się zajmuje psem),aby kupowała Mu wegańską karmę.

"Jak można być takim egoistą i robić z psa weganina?! O ludzie."-a co jest egositycznego w tym,że ktoś chce karmić zwierzę nie kosztem innych zwierząt?Pies jest lepszy od cielaków i można zabijać cielaki i kury itd. po to,aby jden pies żył?Wegańska karma dostarcza psu wszystkich potrzebnych składników pokarmowych więc co to za egoizm?To jest właśnie empatia wobec cielaczków,a karmienie psa innymi psami jest egoizmem wobec tamtych zwierząt


Do tego proszę nie pisać tutaj nieprawdy,że karma wegańska nie może być karmą pełnowartościową.Takie słowa nie mają prawa się nigdzie pojawić,gdyż jest to nieprawda.Każdy może mieć swoje poglądy,ale fakty naukowe pozostają faktami naukowymi.Pokarm wegański ma pełnowartościowe białko,odpowiednią ilość witamin i minerałów oprócz wit B12,ale w tą witaminę karma wegańska i tak może być wzbogacana(i są to witaminy w formie przyswajalnej)-więc niech nikt nie pisze,że karma wegańska nie jest pełnowartościowa

Link to comment
Share on other sites

Czyżby powrócił wysłannik SKOLMAN-a MWS:eviltong:?Poza tym odwołując się już do twojego postu...trzeba jeszcze rozróżnić zwierzęta hodowlan od domowych...Może jestem egoistką...ale dla mnie owszem kurczaczki są ważne ale nie będę się nad nimi użalała kosztem mojego psa...Bo on może wcale nie podzielać moich poglądów..Ba,ja wiem ,że on lubi mięsko i przy pirwszej sposobnoci jakaś kurka zniknęła by dokładnie zmielona przez małe ząbki...Cóż za nie emaptyczne stworzenie...Na stos z nim,na stos:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Balbina-otóż nie należy rozróżniać zwierząt na hodowlane i domowe-to człowiek zdominował zwierzęta i wyznaczył im różne role(do czego nie ma prawa).Takie podejście to dyskryminowanie zwierząt(coś jak dyskryminowanie ludzi ,ale ze względu na kolor skóry,płeć, wyznanie itd).Te zwierzęta,które się hoduje-one też czują,mają emocje,nie chcą cierpieć,a chcą być szczęśliwe i człowiek nie może im tego prawa odbierać.

Link to comment
Share on other sites

chcą być szczęśliwe...ale mój pies też chce być szczęśliwy! One mają prawo być szczęśliwe i mój pies też! Poza tym jest tez coś takiego jak łapńcuch pokarmowy...Mój pies ma układ pokarmowy przystosowany do jedzenia mięsa...Dalczego mam go tego pozbawiać?

Link to comment
Share on other sites

Chyba post mi skasowało,więc napiszę jeszcze raz.
Balbina12-otóz nie,nie należy rozróżniać zwierząt na hodowlane i domowe.To człowiek zdominował zwiwerzęta i wyznaczył im pewne role(do czego nie ma prawa).Zwierzęta,które się hoduje też czują ból,mają emocje,nie chcą cierpieć,a chcą być szczęśliwe i człowiek nie może odbierać im tego prawa.Dzielić zwierzęta na te do kochania i te do zabijania do dyskryminacja/szowinizm-coś jak dyskryminacja ludzi,ale ze względu na płeć ,kolor skóry itp. Jeśli ktoś chce napisać,że tak już jest, to odpowiadam-ale tak nie musi być,to zależy czy ludzie będą się zahowywali jak na ludzi przystało i przestaną wyzyskiwać inne gatunki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...