Jump to content
Dogomania

Ostatni przystanek psów po przejściach i kłopoty z kasą...


Recommended Posts

Miejscowość Dębowa w gminie Reńska Wieć, powiat kędzierzyńsko-kozielski.
Pan, który serce ma potężne i jego wielkie stado przygarniętych psów, kotów, koni, krów, świń, kaczek, gęsi...

Do tej pory pomagał TOZ. W tej chwili odmówił pomocy tłumacząc tym, że nie wolno im pomagać osobom z poza miasta. A Dębowa to teren wiejski. Pieniędzy brakuje na wszystko, ale najbardziej potrzebne jest jedzenie.

W czasie powodzi wszyscy dogomaniacy naprawde się spisali, bo zdołaliśmy uzbierać mnóstwo pieniędzy na nowe kojce, budy, sprzęty dla zwierząt. Docierała do nas pomoc nawet z Niemiec i Holandii, a mój dom przez kilka tygodni stanowił magazyn na suchą karmę, przychodziło tego tak wiele.

Dziś nie chcemy zbierac pieniędzy, a tylko jedzenie.
Stan przygarniętych zwierząt to 44 psy i 26 kotów. I jeden człowiek, który musi to wszystko wykarmić.
Zwierzaki mają tam naprawdę swój ostatni przystanek na ziemi. Pan je przygarnia, leczy, dba o nie. Wszystkie zna po imieniu, w miarę możliwości wszystkie się sterylizuje i kastruje. Człowiek bardzo nowoczesny, miłosnik zwierząt.

Drodzy Dogomaniacy, czy i tym razem pokażemy mu, że nie jest sam? Napisał mi w mailu, że powoli popada w depresję. Że już nie chce mu się żyć, ale trzyma się wyłącznie dla tych zwierząt. Ma potężne długi, chciałby je pospłacać, ale każdy grosz wydaje na zwierzaki.

Potrzebne rzeczy to głównie sucha karma dla psów i puszki dla kotów. Nie jakieś drogie, tylko zwykłe marketowe. To sa psy, któe "jedzą wszystko".

W najbliższych dniach, najprawdopodobniej w sobotę, postaram się o nowe zdjęcia przytuliska.

Dodam, że po utworzeniu Inspektoratu OTOZ Animals, chcemy wziąć przytulisko pod swoje skrzydła. Zalegalizować i zrobić z tego prawdziwe schronisko.
Ale do tego czasu musimy zrobić coś, żeby te zwierzaki przeżyły.

Karmę można wysyłać na adres:
Natalia Maros
ul. Sienkiewicza 3
47-143 Ujazd

lub bezpośrednio do pana Bernarda:
[SIZE=2]Bernard Bresler [/SIZE]
[SIZE=2]ul.Żabnik 14 [/SIZE]
[SIZE=2]47-208 Reńska Wieś[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ROZLICZENIE:

z akcji powodziowej 100 euro, czyli 388zł
z wątku Golina 200zł

RAZEM 588zł

co dało nam:
20 worków karmy dla psów (200kg) - 400zł
98 puszek dla kotów 186,20zł

plus oczywiście to, co idzie bezpośrednio do przytuliska, a już takich transportów były cztery:)

DZIĘKUJEMY!

Link to comment
Share on other sites

To prywatny dom, prywatne podwórko. Pan po prostu nie może obojętnie przejść obok porzuconych zwierząt. Czasem nawet policja i SM podrzucają mu tam zwierzęta, ale żeby potem pomóc to nie ma komu.
Nawet TOZ nawciskał tam kotów, ale teraz odciął kranik z pieniedzmi...

Link to comment
Share on other sites

a ja myślałam, że ja mam kłopoty finansowe w moim "schronisku" dla ósemki starszych i schorowanych.
Spróbuję porozsyłać info.
Natii, a czy bazarek na te zwierzaki można zrobić? Przecież chyba tam są też tymczasy?

Pozdrawiam tego odważnego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Aparat się popsuł...
Bazylowa przekazała mi 100 euro z czasów powodzi nam zostało. Wyszło za to 388zł. Kupiłam jak narazie 10 worków po 10kg karmy dla psó i 48 puszek dla kotów. Kasa jeszcze została, ale nie byłam w stanie sama się z tym wszystkim zabrać, dlatego podzieliłam na dwa razy..

Każdy, kto chciałby osobiście odwiedzić przytulisko, będzie miał taką okazję w sobotę od rana. Robimy wielką akcję wyprowadzania psó, odrobaczania, fotografowania i sprzatania kojców!
Będzie bardzo ciekawie:)

Link to comment
Share on other sites

ja mam pewną teorię dlaczego toz się wypiął. oni uważają, że psów jest tam za dużo i może myślą, że jak nie będzie kasy na ich utrzymanie to pan Bernard odda je do schronu??? a tam wiadomo - za każdym psem płynie 250 zł miesięcznie? może chcą go w ten sposób zmusić?

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/144623-Pi%C4%99kny-rudy-du%C5%BCy-Golin-ZNALAZ%C5%81-SW%C3%93J-WYMARZONY-DOM!/page47[/url] w spadku po Golinie, który pojechał do domu przytulisko dostanie 200 zł:)

a jak się robi wydarzenie na FB? mam tam konto ale nie udzielam się zbytnio;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=5][COLOR=red][B]UWAGA![/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[B][SIZE=4]W sobotę 09.04.2011 w godzinach 12.00 do 16.00 WIELKA AKCJA PRZYTULISKO![/SIZE][/B]

Będziemy wyprowadzać psy, robić zdjęcia, sprzątać kojce i porządkować teren na wiosnę.
Dodatkowo będziemy oceniać zachowanie psów przeznaczonych do adopcji. Wszyscy chętni zostaną podzieleni na kilka grup. Każda grupa dostanie swojego opiekuna - szkoleniowca, który pomoże ocenić i opisać psy. Głównie będziemy oceniać ich stosunek do ludzi, stopień socjalizacji, uczyć podstawowych umiejętności, sprawdzać różne zachowania.

POTRZEBNE SA RÓWNIEŻ OSOBY DO OCENY KONI POD WIERZCH. Konie kiedyś jeździły pod siodłem, ale trzeba je po kilku latach sprawdzić ponownie. Tutaj szukamy specjalistów.

Wszyscy chętni proszeni są o przesłanie swoich danych (imię, nazwisko, wiek, doświadczenie w pracy z psami schroniskowymi - nie wymagane, ale mile widziane) na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
PYTANIA MOZNA KIEROWAC pod ten sam adres lub na gg 9976278.

Każda para rąk się przyda. Mamy już silną grupę TOZowców ze Strzelec Opolskich, od których TOnZ Kędzierzyn-Koźle może się wiele nauczyć, bo do pięt im nie dorasta!

ZBIÓRKA NA PARKINGU SKLEPU LIDL Aleja Jana Pawła II Kędzierzyn-Koźle, godzina 12.00. Czekamy na zgłoszenia:)

ZAPRASZAMY!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...