Jump to content
Dogomania

Niewidome szczeniątko- "labka" Wena Już w nowym domku!!!! Bardzo chora...


ulvhedinn

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Garncarz jest naprawde bardzo dobrym oklulista. Moja 9 letnia sunia jest chora na cukrzyce i niestety zachorowała na zaćmę. Sami wiecie jakie ryzyko niesie za soba sama narkoza u psa chorego na cukrzyce .
Najpierw były badania , badania i badania . Sunia ślepa jak kret.
Została podjeta decyzja o operacji usuniecia zaśmy z obydwu oczu.
I udało sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Psinka dostaje codziennie dawke insuliny , trzy razy dziennie badanie poziomu cukru we krwi .
Z cukrzyca mozna żyć . Sunia odzyskała wzrok.
Widzi , widzi i tego jej do pełni szcześcia brakowało.

Pozdrawiam i trzymam kciuki na szczeniatko które dopiero zaczeło swoja długa droge zycia , i mam nadzieje że zycia " widzacego ".

Link to comment
Share on other sites

Dwa dni, a malutkiej już sie odrobinę poprawiły oczka:lol:
To naprawdę wspaniała pieska, odważna, nie boi sie hałasów, brania na ręcę i ogromnych psich cioć, dobrze nastawiona do psów i ludzi, nieagresywna- nawet w zabawie łapie delikatnie, chociaż ząbki ma jak szpilki:evil_lol: przy tym bardzo inteligentna i sprawna...
Moim zdaniem musi trafic do domu, gdzie nie będzie maskotka, ale psem od którego się wymaga, z którym sie pracjue... szkoda by ją było zmarnować.
Wena jest zakochana w kocim wujku Ambrze i w cioci Aksie, w dodatku z wzajemnością:loveu: W sumie staram sie ja izolować od psów ze względu na szczepienia, ale wczoraj dorwały się z Aksicą i bawiły sie tak pięknie, że aż żal było je rozdzielać:loveu: Aksa potrafi być jak się okazuje niezwykle delikatna:-o a malutka dobrze wie, co wolno, a czego nie wolno robić dorosłym psom;) Kota nie goni (bo i tak nie ucieka) tylko też się bawią ładnie i bez agresji- więc do kotów też będzie przyzwyczajona....

To teraz szukamy superdomku dla superpsa!!!!!

Link to comment
Share on other sites

odzyska wzrok czy nie - dla prawdziwego psiarza to nieważne - a nawet uważam,że jeśli się ktoś zakocha w ślepym psie to jak się dowie,ze może jednak będzie widział będzie jeszcze bardziej szczęśliwy

3 lata temu "chodoffca" przyniósł do uśpienia coli - podobno leczył,ale nie wyleczył no i zabrałam toto - nie dość,że ślepe to jeszcze z biegunką - może i mały widział jakieś cienie bo przechylał tak dziwnie główkę jakby mu było lepiej patrzeć - ale nie to chciałam powiedzieć - i..dałam ogłoszenie o psiaku do gazety - odezwały się tylko 2 osoby - jednym od razu odradziłam a drugich zaprosiłam do siebie. Jak tylko weszli od razu wiedziałam,że to ludzie dla Farcika - tak go nazwałam i tak został. I choc nie widzi jest oczkiem w głowie nowych państwa - i z tego co mówili jak mały już podrósł - jakby ktoś na niego patrzył nie wiedząc o jego ślepocie to nigdy by nie uwierzył.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']odzyska wzrok czy nie - dla prawdziwego psiarza to nieważne - a nawet uważam,że jeśli się ktoś zakocha w ślepym psie to jak się dowie,ze może jednak będzie widział będzie jeszcze bardziej szczęśliwy

3 lata temu "chodoffca" przyniósł do uśpienia coli - podobno leczył,ale nie wyleczył no i zabrałam toto - nie dość,że ślepe to jeszcze z biegunką - może i mały widział jakieś cienie bo przechylał tak dziwnie główkę jakby mu było lepiej patrzeć - ale nie to chciałam powiedzieć - i..dałam ogłoszenie o psiaku do gazety - odezwały się tylko 2 osoby - jednym od razu odradziłam a drugich zaprosiłam do siebie. Jak tylko weszli od razu wiedziałam,że to ludzie dla Farcika - tak go nazwałam i tak został. I choc nie widzi jest oczkiem w głowie nowych państwa - i z tego co mówili jak mały już podrósł - jakby ktoś na niego patrzył nie wiedząc o jego ślepocie to nigdy by nie uwierzył.[/quote]

wszystko ok, ale jeżeli ma szansę na uratowanie jej wzorku to niech działa. jestem ciekawa co wet powiedział na to. i tyle. :)

Link to comment
Share on other sites

Jest coraz większa szansa, że Wena będzie widziała całkiem dobrze i że obejdzie się bez operacji:multi: Dzieciaczek widzi coraz lepiej, przynajmniej w obrębie 2 metrów, w związku z czym gania za nogami i zaczepia do zabawy... Wena jest zupełnie nie bojaźliwym pieskim, dzisiaj usiłowała upolować okropnie wyjący odkurzacz:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie zobaczylam watek .Przed chwila stekalam do meza ,ze taka bidulka,i ze nikt jej nie wezme,ze moze ...my..y tego..i gotowa bylam plakac i wzbudzac litosc na poczciwym panu Misku(czyt.mezu)..no ale widze ze calkiem niepotrzebnie.

Ciesze sie ,ze psinka bedzie miala kochajacy domek:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ulv, ja to się po prostu zastanawiam, gdzie się tacy ludzie rodzą, jak TY ;).
Oprócz oczywistych korzysci - wyrwania śmierci i zapewnienia opieki - świetnie, że trafila do Ciebie, do domu z innymi psami. Jednak 5 tyg to trochę za wcześnie, by szczeniaczka zabierać mamie, więc u Ciebie z Aksą, MIlą i Tym ogromnym kocim biszkopcikiem, ma namiastkę psiego, zwierzęcego wychowania. Jasne, ze jest kwarantanna, ale kontakty z Aksa moim zdaniem naprawdę dobrze zrobią - jesli chodzi o jej charakter, socjalizację.
Cudownie, że domki się zgłaszają tak masowo :)

Link to comment
Share on other sites

No naprawdę mam dylemat:evil_lol: i mam ogromną nadzieje, że nie pogniewa się na nas ten nie wybrany domek:oops: bo to przecież nie znaczy, że są gorsi, tylko Wena jest jedna, jedyna:loveu:

Mała jest wspaniała!!!! Niczego sie nie boi, nad Wrocławiem właśnie przeszła burza, nawet Mila jak zwykle patrzyła gdzie by się schować i tuliła do mnie, za to Wena... usiłowała odgryźć ogon Aksy, a następnie zaczepiała kota do zabawy:crazyeye: A nie jest głucha, oj na pewno nie:evil_lol:
Woli pić wode z wysokiego dzbanka, jak ciocia Mila, a nie z dziecinnej miseczki:evil_lol: nie lubi izolowania od stada- zamknięta intensywnie kombinuje, jak się wydostać, każdą nową rzecz próbuje zbadać... a śpi z upodobaniem za sedesem (na mojej kradzionej bluzie i papciu:angryy: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...